Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Sam Beaver »

AMvA kirjutas:Mul on ka isiklik arvamus, põhineb 40 aastasel sõidukogemusel. Seega on mul õigus. Nagu Jeremy Clarkson ütleb, more is better.
Hea kriteerium iseenesest ja autoriteet ka mängus. Kui sama kriteeriumi kasutada, siis mina olen siin foorumil sinust kauem olnud, seega on minul õigus. Nagu Jeremy Clarkson ütleb: "More is better."
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Roamless »

Isiklik arvamus. Põhineb põhiliselt kolmekümneaastasel autosõidukogemusel. Ei saa pidada normaalseks olukorda, kus ohusituatsioonis ei olegi peale kraavi kuhugi minna.
Lätis ka palju töristatud, põhimõtteliselt igal aastal, aga minu "isiklik arvamus" ühtib pigem ksf Amva-ga, et tegu on lollusega. Esiteks, kas Lätis on selline sõidustiil ametlikult ka liiklusregulatsiooni sisse kirjutatud, tõenäoliselt ei ole. Teiseks, olles ka ise näinud, et kui neli rekkat, kaks ühes ja kaks teises suunas, kokku satuvad, siis on nende vahel ikka ülikitsukesed vahed ja kiirused on ca 100 km/h, siis on asi ikka juba üliohtlik ja kehvemal juhul võib üks korralik nn laubakas toimuda ning suurõnnetuseks piisab juba riivamisest, seepärast võib jumalat tänada, et meil sellist lollust ei harrastata, kuigi igasugu ca vanemate Bemmide ja Mersude omanikud sellest variandist unistavad. Aga siis tekib küsimus, milleks on meil piirkiirus, kui mingid härrad on võrdsematest võrdsemad ja liiguvad "kõige kiiremini".
Viimati muutis Roamless, 27 Okt, 2020 13:02, muudetud 1 kord kokku.
Unforeseen consequences
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Roamless kirjutas: ... Teiseks, olles ka ise näinud, et kui neli rekkat, kaks ühes ja kaks teises suunas, kokku satuvad, siis on nende vahel ikka ülikitsukesed vahed ja kiirused on ca 100 km/h, ... Aga siis tekib küsimus, milleks on meil piirkiirus, kui mingid härrad on võrdematest võrdsemad ja liiguvad "kõige kiiremini".
Sellisel juhtumil ei ole enam mingit pistmist (liikluseeskirjadega ning) sõidurea ja teepeenra laiusega. Mõlemas suunas korraga rekkade möödasõit on ... :wall:
Džigitte ja lollakaid on ka meie teedel, rääkimata isegi Saksamaa "baanidest"...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas diesel »

lolle leidub igal pool. ilma lollideta on läti sisteem mõnus. vähemasti mulle meeldib.
meil ei õnnestuks, kuna eesti sohver ajab oma tõde ja õigust taga.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas herman30 »

mart2 kirjutas: Seda olen küll märganud, et meil siin Eestis aetakse jõuga oma õigust taga, olgu kas või selle hinnaks avarii oht.
Ega Tammsaarele tühjast tulnud meelde see mõtte kirjutada Tõde ja õigust.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Selle pärast mulle meeldibki (kahjuks) sõbra 1-lauseline lühikokkuvõte "Tõest ja õigusest" - Selleks et oma õigust saada, pead sina tõde väänama!
Nii ta ongi, eriti kui mõned inimesed ei tee neil kahel asjal vahet... :(
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas gorilla »

herman30 kirjutas:
mart2 kirjutas: Seda olen küll märganud, et meil siin Eestis aetakse jõuga oma õigust taga, olgu kas või selle hinnaks avarii oht.
Ega Tammsaarele tühjast tulnud meelde see mõtte kirjutada Tõde ja õigust.
Mina pigem ütleks, et vale on eeldada, et kõik saaks aru kooselamise põhimõtetest.

Allegooria on Läti riigis toimuvad keskjoont pidi ''kõigist korraga'' möödasõidud.

Kui selline võimalus on seadusloome või väärastunud teede joonimisega tekitatud siis nii hakkab teie elu olema.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Vilks »

On ka võõramaise kapitali omanduses olevate pankade sund:
SMS 88 aastase ema telefonile 13.11.2020 kell 15:17.
Hea klient, sinu uus deebetkaart on tellitud aadressile Laada 27, Rakvere. Palun broneerida aeg esindusse tulekuks ning tule järele 30 päeva jooksul. Sinu praegune kaart lõpetab tootmisvea tõttu kehtivuse 1.01.2021
Küsimustele vastati, et kodanikul pole internetipanga lepingut ja isikuandmete kaitse seadude kohaselt ei tohi neile pangakaarte elukohta saata, kuna kaardiga ümbrikus on ka PIN kood, minu küsimusele, et kas Eestis enam tähitud kirje pole, vastati, et pole tema asi iga vanamoori jamadega tegelda.
Esmaspäeval lähen jamadega tegelema.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart2 »

Vilks kirjutas:On ka võõramaise kapitali omanduses olevate pankade sund:
... ja isikuandmete kaitse seadude kohaselt ei tohi neile pangakaarte elukohta saata, kuna kaardiga ümbrikus on ka PIN kood, ...
Pole küll otseselt koroona teema, kuid küsin ikka, sest vast puudutab/huvitab/ehmatab rohkem kui ainult mind - millise pangaga tegu oli?
Ei Swedpank ega SEB ei saada koos kaarti ja koode!
(Või läks midagi austate kaasfoorumlasel segamini?) :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Vilks kirjutas:On ka võõramaise kapitali omanduses olevate pankade sund:
SMS 88 aastase ema telefonile 13.11.2020 kell 15:17.
Hea klient, sinu uus deebetkaart on tellitud aadressile Laada 27, Rakvere. Palun broneerida aeg esindusse tulekuks ning tule järele 30 päeva jooksul. Sinu praegune kaart lõpetab tootmisvea tõttu kehtivuse 1.01.2021
Küsimustele vastati, et kodanikul pole internetipanga lepingut ja isikuandmete kaitse seadude kohaselt ei tohi neile pangakaarte elukohta saata, kuna kaardiga ümbrikus on ka PIN kood, minu küsimusele, et kas Eestis enam tähitud kirje pole, vastati, et pole tema asi iga vanamoori jamadega tegelda.
Esmaspäeval lähen jamadega tegelema.
Tähitud kirja puhul tuleb sulle postkasti teade, et pead oma sammud lähima postkontori poole seadma, mis ei pruugi mugavam lahendus olla.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

See teemaarendus läheb küll kustutamisele, aga mulle on Swedbank pangakaarte alati postiga koju saatnud. Ei mäletagi, millal viimati pangakontoris kohal käisin. Tavaline kiri postkasti.

Uus pangakaart tuleb nn aktiveerida ja kellel on internetipanga leping, saab omas kodus pangakaardi aktiveerida, ei pea minema pangakontorisse. Kuna eakal emal puudub internetis kaardi aktiveerimise võimalus, siis tuleb ilmselt kohale minna.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart2 »

Z03 kirjutas:See teemaarendus läheb küll kustutamisele, aga mulle on Swedbank pangakaarte alati postiga koju saatnud...
Uus pangakaart tuleb nn aktiveerida ja kellel on internetipanga leping, saab omas kodus pangakaardi aktiveerida, ei pea minema pangakontorisse. ...
See on midagi muud! :wink:
Postituses oli ju väidetud, et kaart ja koodid koos!
Vilks kirjutas:..., kuna kaardiga ümbrikus on ka PIN kood, ...
Aga las läheb see arutlus lukku, sest ilmselt oli tegemist pahameelest tingitud "kunstilise kaunistusega"! 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Z03 »

Ongi kaart ja uus PIN-kood ühes ümbrikus. Kaart tuleb aktiveerida internetipangas. Aktiveerimata pangakaardiga ei saa tehinguid teha ega sularaha välja võtta.
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas isakene »

Z03 kirjutas:Ongi kaart ja uus PIN-kood ühes ümbrikus. Kaart tuleb aktiveerida internetipangas. Aktiveerimata pangakaardiga ei saa tehinguid teha ega sularaha välja võtta.
See oli vanasti. Praegu saad postiga kaardi ning aktiveerid selle internetipangas, siis näidatakse sulle 1 (üks) kord PIN-koodi. Teist võimalust ei anta, kui selle ühe võimaluse ära muned, pead jälle uue kaardi tellima. Kui on tavaline aegumise tõttu kaardi vahetus, jääb PIN samaks, tuleb vaid netipangas kaart aktiveerida.
Internetipanga lepinguta isikule saadetakse PIN-kood eraldi ümbrikuga koju.

Taadi pangakaardiga hiljuti läbi käidud teema, Swedpank.
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Lemet »

LHV näiteks saadab esmalt ühe ümbrikuga kaardi ja järgmisel või ülejärgmisrl teise ümbriku PIN koodiga. Seejärel tuleb kasrt inyetnetipangas aktiveerida.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Markko, olevtoom ja 21 külalist