militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
dorpat
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 26 Aug, 2020 22:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugege, enne kui siia uue teema teete!

Postitus Postitas dorpat »

kangesti tuttav olukord. oli kunagi üks parajalt suur foorum. foorumis oli palju kategooriaid ja üldiselt leiti kenasti üles õige kategooria kuhu oma teos muneda.

oli ka alamfoorum läbu jaoks, aga sinna uusi teemasid teha ei saanud (aga olemasolevatesse sai postitada), vaid sinna tõsteti/nopiti teemasid/postitusi mujalt. aga vahel tahtsid kasutajad end lihtsalt ventileerida või arutada millestki muust päevakajalisest või hinge kriipivast, mis ei sobinud olemasolevate kategooriate alla. soovitused, et "minge otsige teine foorum" või "need teemad on selle foorumi skoobist väljas" ei lennanud, sest inimesed olid juba seal. olid juba 10 või rohkem aastat olnud. tegemist oli kogukonnaga, kes oli tihedalt kokku kasvanud. toimusid igaaastased kokkutulekud (sünnipäev ja suvepäevad), arutati maast ja ilmast. aktiivsemalt käidi koos ka kitsamas ringis. kõigil oli koos tore. ehk et ilmselgelt oli foorum oma pika ajalooga kasvanud välja originaalsest ideest ja kitsamast teemade ringist. kokku olid saanud sarnaste huvidega inimesed kellel on omavahel ka muudel teemadel arutada kui ainult rangelt paika pandud kategooriad.

alguses üritasid moded ja adminnid sellele vastu seista. see ei ole läbula jmt argumentatsioon lisaks eespool mainitule. aga see on umbes nagu üritada loodust oma raamidesse suruda, kuid loodus leiab ikka koha kust uuristada. ja nõnda tehti läbu alamfoorum avatuks st sinna sai igaüks teemasid teha ja postitada sisuliselt mida iganes sülg suhu tõi. ainsaks erandiks oli, et see foorum ei olnud mitteregistreerunud külastajatele nähtav. peamine põhjus, et google ja muud botid selle sisu ei lindistaks ja suvaline silm juhuslikult piinlikut verbaalset kõhulahtisust lugema ei satuks.

ja kokkuvõttes foorumi sisu kvaliteet tõusis. läbustama mindi kohe läbu alamfoorumisse ja mitte-läbu teemad püsisid puhtamad.

minu kaks senti, võtke nagu on. samas ma mõistan täielikult foorumi juhtkonna taotlust panna rõhku siiski kvaliteedile, mitte kvantiteedile, sest viimase eelistamisel kipub ligi ujuma seltskonda, kes tunnevad, et ka nemad soovivad panustada. mis omakorda muudab signaali ja müra suhte üsna kehvaks.
Viimati muutis dorpat, 26 Nov, 2020 14:36, muudetud 3 korda kokku.
alax
Liige
Postitusi: 1529
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas alax »

Kunagi oli ühes foorumis koht, kuhu võis kõike postitada. Ainult üheks päevaks, sest hommikuks oli kõik kustutatud. Aga inimestele see ei meeldinud, sest nende "geniaalsed" väljaütlemised ei jäädvustunud.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas mutionu »

Umbes nädalajagu hoiatab Chrome mind selle eest, et militaar.net -s on minu parool lekkinud, vt lisatud faili.
Millegipärast teeb Chrome seda ainult Maci peal, mitte aga Windowsi peal.

On need kahtlused põhjendatud?
Manused
Screenshot 2020-12-18 at 15.34.10.png
Screenshot 2020-12-18 at 15.34.10.png (42.65 KiB) Vaadatud 3293 korda
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Gideonic »

mutionu kirjutas:On need kahtlused põhjendatud?
See teade ei tähenda et lekkis su konto lekkis mililtaar.net andmebaasist, vaid et su kasutajanime/parooli kombo on tuvastatud mõnes paroolilekkes. Kahjuks erinevalt Firefox'ist Chrome ei ütle sulle mis leke see oli (aga kui impordid paroolid firefoxi ja avad seal analoogilise lehe saad teada). See võib vabalt olla mõnelt teiselt leheküljelt kui korduvkasutad seda kusagil (tõenäoliselt ongi).

Nii või naa on tark minna oma paroolide lehele ja seal kõik leheküljed üle vaadata kus sama parool võib veel kasutusel olla. Otselink (vajab manuaalselt copy/paste'imist):

chrome://settings/passwords/check?start=true&search=passwords
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas mutionu »

Gideonic kirjutas: See teade ei tähenda et lekkis su konto lekkis mililtaar.net andmebaasist, vaid et su kasutajanime/parooli kombo on tuvastatud mõnes paroolilekkes. Kahjuks erinevalt Firefox'ist Chrome ei ütle sulle mis leke see oli (aga kui impordid paroolid firefoxi ja avad seal analoogilise lehe saad teada). See võib vabalt olla mõnelt teiselt leheküljelt kui korduvkasutad seda kusagil (tõenäoliselt ongi).

Nii või naa on tark minna oma paroolide lehele ja seal kõik leheküljed üle vaadata kus sama parool võib veel kasutusel olla. Otselink (vajab manuaalselt copy/paste'imist):

chrome://settings/passwords/check?start=true&search=passwords
Antud kasutajanimi ja parool on pärit ammusest minevikust(julgelt aastat 7 ja enam), sestap on veider, et sellest nüüd hoiatama hakati.
Samas, võib-olla on mõni teenus, mis hoiab oma surnud kasutajaid sedavõrd kaua aega ning kust see lekkis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Jah. Mina sain üle-eelmisel aastal kirja, milles teatati, et minu lekkinud kasutajanime & parooli abil on saadud kätte video, milles ma teen arvuti taga midagi, mis isegi kirja saatjat punastama paneb. Nõuti bitkoinide üle kandmist ja ähvardati avalikustada.

Kirjas ära toodud kasutajanimi & parool olid samuti õiged, kuid ammugi kasutusest väljas.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Jah. Mina sain üle-eelmisel aastal kirja, milles teatati, et minu lekkinud kasutajanime & parooli abil on saadud kätte video, milles ma teen arvuti taga midagi, mis isegi kirja saatjat punastama paneb. Nõuti bitkoinide üle kandmist ja ähvardati avalikustada.

Kirjas ära toodud kasutajanimi & parool olid samuti õiged, kuid ammugi kasutusest väljas.
Ma sain neid vahepeal iga päev mitu tükki... Alguses viitisiti isegi kasutatunnus ja parool ära tuua, kõige ülbemad kirjutasid vigases inglise keeles lihtsalt et nad pääsesid mu veebikaamerasse (mul muide läpakal isegi on aga sellel on kate ees) ja kanna raha...

Aga muidu, aegajalt tasub oma paroolimajanduse ikka üle vaadata... tänapäeval genereerivad brauserid vajadusel ise sellise et hoiad kahe käega pead kinni, õnneks muidugi jätavad meelde ka.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Gideonic »

mutionu kirjutas: Antud kasutajanimi ja parool on pärit ammusest minevikust(julgelt aastat 7 ja enam), sestap on veider, et sellest nüüd hoiatama hakati.
Samas, võib-olla on mõni teenus, mis hoiab oma surnud kasutajaid sedavõrd kaua aega ning kust see lekkis.
Justnimelt, niipalju kui minul seda juhtunud on, siis ongi mingist surnud teenusest (või mida pole 5+ aastat kasutanud) mingi igivana parooliga
golem
Liige
Postitusi: 139
Liitunud: 16 Jaan, 2006 22:28
Kontakt:

Küsimus tsensuuri kohta.

Postitus Postitas golem »

Kas on olemas nimekiri riikidest,millede sise ja välispoliitika kohta ei tohi teemasid avada siinses foorumis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Küsimus tsensuuri kohta.

Postitus Postitas Kriku »

Ei ole, kuid sisepoliitika peaks selleks piisavalt konfliktne olema. Valdavas osas riikidest, mille sisepoliitika jaoks on omaette teemad, on kodusõda. Mõne riigi sisepoliitika teema avati massimeeleavalduste käigus ja on praeguseks soikunud. BLM demostratsioonide / mässajate jaoks on näiteks omaette teema olemas.

Järgmise POTUS-e personaalteemat ei tule, sellest on juba mitmel korral juttu olnud. USA välispoliitikat foorumi temaatikasse puutuvas osas saab väga hästi arutada olemasolevate teemade raames.
golem
Liige
Postitusi: 139
Liitunud: 16 Jaan, 2006 22:28
Kontakt:

Re: Küsimus tsensuuri kohta.

Postitus Postitas golem »

Kas Ameerika ja Mehhiko vahelisest narkosõjast võib teemat avada
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Küsimus tsensuuri kohta.

Postitus Postitas Kriku »

Organiseeritud kuritegevuse teema on olemas, palun sinna postitada.
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Küsimus tsensuuri kohta.

Postitus Postitas Vilks »

golem kirjutas:Kas on olemas nimekiri riikidest,millede sise ja välispoliitika kohta ei tohi teemasid avada siinses foorumis.
Ja on, Eesti.
Kõik taolised teemad on keelatud, kuna ei sobi militaarteemade valdkonda.
Lobisege perefoorumis, kui tahate, siia teil asja pole.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36584
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Eesti liitlaste ja liitlassuhete kohta on terve omaette alamfoorum: http://militaar.net/phpBB2/viewforum.php?f=71

Samuti on teemad välismissioonidest, oleksoloogilisest võimalusest sõjalise rünnaku alla sattuda, presidendi võimupiiridest jm.
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

MINEVIK - Donald Trump OLI USA president

Postitus Postitas Harald Hirmus »

Kriku kirjutas:
Harald Hirmus kirjutas:Kahjuks enamus "faktipõhiseid" väiteid tuleb "Delfi" tasemel, mis paljuski ei kannata mingit kriitikat(loe, pole kommenteerimist väärt). Seevastu vastupidise maailmavaatega lehekülgi ei saa siin kahjuks vahepeal üldse jagada(konkreetselt kohtasin antud probleemi mõne "Uued Uudised" artikli kohta
Jah, ma olen ka aru saanud, et akf eelistab parteide propagandaväljaandeid muule ajakirjandusele. Foorumi reeglid selle eelistuse järgi käima ei hakka.
...ja kuidas akf kaasfoorumlane tõendab, et "Delfis" kirjutatu on rohkem faktipõhine, kui "Uute uudistes" kirjutatu, võttes näiteks teemat Donald Trump?!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist