Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas taara »

Trumm, miks eeldad, et hea sõdur on ka hea diplomaat või poliitik? Ja sama miks hea poliitik ei või olla hea sõdur?
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas tuna »

Kapten Trumm kirjutas:Mina näiteks ei pea õigeks, et keskaparaat on mingi rahvusvahelise karjääri taimelavaks muudetud, kus inimesi edutatakse mingil põhjusel loogilisest teadmiste ja kogemuste kogumise protsessist kiiremini, et "oleks sinna kedagi saata" põhimõttel.
See on küll ilus põhimõte, aga päriseluga suhteliselt lõdvalt seotud. Kui sellest oleks lähtutud, siis oleks Vabadussõda ära jäänud. Ei tasu luua endale pettekujutelmi, et Eesti-suguses väikeriigis hakkaks see vaatamata kõigile püüdlustele kunagi teistmoodi olema. Nagu on öelnud klassikud, on Eesti karjääritegemiseks väga hea riik. Kui sa ikka vähegi keskmisest silmapaistvamaid võimeid välja näitad, siis laekuvad bürokraatia reeglite järgi sulle ka üha uued ja uued "väljakutsed". Ja siis ujud või upud. Kui ujud, siis järelikult piisas võimeid puuduolevate teadmiste ja kogemuste kiireks kogumiseks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See aeg peaks Eestis juba möödanik olema, kus noor ja vihane, kuid väheste teadmiste/kogemustega verisulis tegelased näitasid ENSV kooliga piduritele, kuda luukas õlut teeb. Minuarust oli selline "karjäärimudel" teema 20+ aastat tagasi (olin ka mina siis selline noor ja lootustandev, kelle ees teed lahti olid). Pärast 20 aastat ma muidugi meenutan paljusid asju teatud piinlikkustundega, ühe inimese ees olen isegi vabandanud. Teadsin ka mina siis täpselt, kuidas ilmas asjad olema peavad, valdasin nö lõplikku tõde.

Praegu pole Vabadussõda, kui Vabadussõjas oleks arvestatud elutsüklikulu ja uuendamiskulu, poleks miiniristlejaid ja soomusronge meil olnud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas A4 »

Oskad sa Trumm välja tuua mingi konkreetse asja, mis Kaitseministeeriumi tegevuses või sõjalise riigikaitse korralduses on täna halvasti põhjusel, et kantslerid kipuvad olema just sellise vanuse, staaži ja karjääriredeliga nagu nad olnud on? Või taandub kogu asi sellele, et asi välismaalaste silmis (väidetavalt) koššer välja näeks ning et Mannerheim oli pensioniealine?


Ja palun ära hakka vastuseks rääkima sellest, kui mitu aastat kulub aega koloneli või kindrali valmisnikerdamiseks. Kaitseväeteenistuses on selline aeglane järk-järguline karjäärimudel täiesti põhjendatud ja vajalik, aga meil käib jutt siiski tsiviilministeeriumist, mitte sõjaväelastatud asutusest. Tahaks lihtsalt näiteid, et mis kantslerite „nooruse“ tõttu reaalses elus halvasti või valesti on tehtud?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kaminat pole õnneks proovile pandud ja loodame, et ei pandagi.
Sotsmin näe pandi ootamatult ja tulemused ei vea isegi rahuldavat välja. Eelkõige juhtkonna saamatuse tõttu nagu paistab.
Või taandub kogu asi sellele, et asi välismaalaste silmis (väidetavalt) koššer välja näeks ning et Mannerheim oli pensioniealine?
Asi taandub sellele, et terve inimlapse sünniks kulub 9 kuud ja isegi kui kasutada kolme naist, ei saa sama protsess kolme kuuga kuidagi kvaliteetne olla.
Kaitseväeteenistuses on selline aeglane järk-järguline karjäärimudel täiesti põhjendatud ja vajalik, aga meil käib jutt siiski tsiviilministeeriumist, mitte sõjaväelastatud asutusest.
Mis siin vahet on? Mujal paistab, et ka kaminas käib samas, st aeglase(ma)s tempos. Või mis seal tsiviilmüsteeriumis teistmoodi oleks?
Viimati muutis Kapten Trumm, 31 Mär, 2021 15:34, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas tuna »

Kapten Trumm kirjutas:See aeg peaks Eestis juba möödanik olema, kus noor ja vihane, kuid väheste teadmiste/kogemustega verisulis tegelased näitasid ENSV kooliga piduritele, kuda luukas õlut teeb. Minuarust oli selline "karjäärimudel" teema 20+ aastat tagasi (olin ka mina siis selline noor ja lootustandev, kelle ees teed lahti olid).
Aga milles siis pahandus on, Sinu kirjeldus ongi möödanik. Kui 20+ aastat tagasi oli teemaks, et verisulis tegelased tõusid otse tippu, siis praegu on meil tegelased, kes kogusid 10-15 aastat teadmisi ja kogemusi ja siis tõusid tippu.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas A4 »

Asi selge – sisulisi etteheiteid laps-kantsleritele pole. Oli lihtsalt vaja puusalt tulistada ja lahmida. Ja viia jutt ruttu Sotsiaalministeeriumile, mille töökorraldus, praktikad ja kriisivalmidus muide polnud ka juba „rahu ajal“ ülemäära heas korras.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Martin Herem »

Trummilt tuleb järepanu tõestamata ja halvustavaid väiteid.
Sinna (Herem:RKIKi) väljastpoolt ei võeta. Avalik konkurss on seepärast, et lihtsalt seadus nõuab.
Sellisele ametikohale võtakse kas kamina siseringist või kamina heakskiidetud vanemohvitser. Lihtne.
Seal on tänaseks olnud 2 inimest, seega statistiliselt õige. Kus kohast Trumm seda kõike teab ... või arvab, jääb tema südametunnistusele. Äkki ilmub kuskilt siiski "süvariik" välja.
Muidugi tasuks vaadata ka palkasid Brüsseli struktuurides (nii EL kui NATO), teatud tasemel on seal palgad vähemalt viiekohalised, mitte 4600 eurot bruto.
Pean silmas ametikohti, kus palga maksja pole enam :oops: Eesti riik.
Väga mugav eks ole ... jutt oli ju Eesti riigiametnike karjäärist ja selle probleemidest. Nüüd on EU ametikohad piisavaks tõestuseks .. :roll:
Samuti on mulle siiani segane, miks kamina/riigikaitse juhtimisel kasutatakse nii vähe kaitseväelasi. Kunagi, kui kamina töötajate cv andmed olid kodukal saadaval, tegi üks reservohvitser kokkuvõtte, mis te arvate, mitu % inimeste kvalifikatsioonist oli seal kuidagi riigikaitsega seotud?
Ma loodan, et see reservvohvitser omab ka piisavalt kompetentsi hinnata kvalifikatsiooni. Või piisab loogilisest mõtlemisest?
Ja kui Sul midagi segane on, miks Sa siis ei küsi, vaid kohe "vihjama" hakkad? Kolm aastat tagasi oli vormikandjaid mitu, nüüd on jäänud vähemaks - tänase KVJ otsus. KVA PK või KAK või BDCOL haridus ning teenistuskogemus KVs ei ole kriitiline Kaminis ülesannete täitmiseks, samas KVs on kriitiline. Kui tegevväelasi üle oleks ja nad Kamini ametikohale sobiksid, siis oleks neid seal rohkem. Nii et süüdista mind, mitte "süvariiki".
Lisaks on neid vanemohvitsere kaminas üksikuid.
Mitu? Minu teada polegi ühtegi tegevväelast. Reservväela ...ne on küll. See on lihtsalt märkuseks.

Ja lõpetuseks
Kui "kaheldava" hariduse ja karjääriga inimesed ei sobi Kamini tööle, siis kuidas saab Kapten Trumm oma taustaga Kamin personalivalikuid hinnata? Millise hariduse või teenistuskogemuse pealt?
Õige vastus: Militaar.netis saab muidugi. Eksimisvõimalus on sisuliselt NULL.
Päris maailmas läheks vist nii nagu 20 aastat tagasi. :lol:
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Martin Herem »

Mul tekib alati küsimus kui siin enda nime all kirjutavad sõjaväelased võtavad vaevaks vastutusvõimetute laimajate postitustele reageerida - palju selle arvelt Eestimaad kaitsmata jääb?
Ma ei kirjutaks siin, kui ma ei peaks seda tegevust osaks Eestimaa kaitsmisest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

A4-le ma võiks tuletada meelde kamina katset upitada asekantsleriks kriminaalkorras karistatud Margus Kolgat.
https://www.delfi.ee/artikkel/72473687/ ... antsleriks

Kui nüüd natuke mälus sorida, siis oli toona Leo Kunnas see, kes pani asja suure kella külge, muidu olekski see Kolga asekantsleriks saanud.
Leo Kunnast teades ei olnud selles tegevuses grammigi kadedust, et teda ei valitud (seda sildistamist üritatakse kohe alustada).
https://www.delfi.ee/artikkel/71838387/ ... aseaduslik?

Lõpuks, sattudes suure avalikkuse surve alla, loobuti antud isikust. Ja ärge hakake rääkima, et valikut ei tee kamin, ka tippjuhtide komisjonis on sel teemal kaalukeeleks vastava ministeeriumi arvamus. Komisjoni liikmeks oli toona ka kamina kantsler. Ja kuidas sai lõppvooru isik, kes on kriminaalkorras karistatud?

Antud isiku kohta muide liiguvad rahvasuus märksa krõbedamad ütlused, eks tead vast isegi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:... Antud isiku kohta muide liiguvad rahvasuus märksa krõbedamad ütlused, eks tead vast isegi.
Isikliku usu kohta, mida Kapteni-härral on kõikides valdkondades ja teemades, ma ei pea vajalikuks "võidu jooksta", kuid viimase punkti asjus tahaks tõesti teada neid ütlusi.
Olles Kaitseväe leival olnud 1991 lõpp kuni 2016 suvi, ei mäleta selliseid asju. Olles Kolgaga kokku puutunud päris palju, sealhulgas ka väga erinevatel arvamustel, ei saa öelda midagi halvemat kui mõne teise tavalise eestlase kohta. Ei olnud inimesena grammikestki halvem või parem Kunnasest.

Rahvasuu muidugi on muidugi viimase instantsi tõde, isegi kui seda sinu vaenlane räägib... :wall:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas A4 »

Kapten Trumm kirjutas:A4-le ma võiks tuletada meelde kamina katset upitada asekantsleriks kriminaalkorras karistatud Margus Kolgat.
Heh, kui jätta korraks kõrvale küsimus (kantud ja kustunud) kriminaalkaristusest (kusjuures Õiguskantsler ja kaitsepolitsei pidasid sel konkreetsel juhul inimese eluaegset „karistamist“ tarbetuks ja Põhiseadusega vastuolus olevaks), siis antud näite sügavam iroonia ja puänt seisneb ju selles, et Margus Kolga oleks ju üsna hästi vastanud Kapten Trummi ideaalnägemusele ühest õigest kõrgemast riigiametnikust. Selleks ajaks oli Kolgal seljataga juba pea 25 aastat staaži ja töökogemust; karjääris käidud järk-järgult läbi kõik vajalikud ametiastmed lauaametnik-büroojuhataja-osakonnajuhataja-asekantsler, teenistuskogemust nii kaitse- kui välisministeeriumist, sh suursaadikuna ÜRO juures ning lisaks veel Balti kaitsekolledžis nii õppimise kui õpetamise kogemus. Ühesõnaga – mitte mingi lakutud lapsametnik, vaid parajalt paks mees parimates aastates – igati sobilik välismaalastele näitamiseks-võrdlemiseks!
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kus see jutt järsku Kolga peale läks?!? Trummil on juba flare õhus ja teeb põiklemismanöövreid?

Iga vein, mis kaua seisab, ei lähe paremaks, vaid võib muutuda hoopis äädikaks. Nagu Trummi teadmised. See, mis võis olla (kordan - võis olla) õige kunagi ammu-ammu, ei ole tõsi nüüd. Trumm on midagi kuskilt kellegi käest kunagi kuulnud ja nüüd üritab laiendada seda juttu kõigile ja kõigele. Väita, et riigiametniku apoteoos (sellise uhke sõna leidsin) on teenistus välismaal aastal 2021, on totaalselt jabur. Sama hästi võiks Trumm väita, et eestlase lemmiknaps on mehukatti Royal piiritusega või et iga eesti naise eluunistus on soomlasele mehele minek.

Ja kogu aeg see vaikne uuristamine - sitt riik meil, riigiametnikud on lollid ja laisad (ja lapsed), kuidagi nagu alaväärtuslik on see kõik siin Maarjamaal, vaat kus seal ... Just sealt tuleks malli võtta. Olgu selleks siis Iisrael, Soome, Venemaa või mingi muu. Ja kusjuures on huvitav, et iga selle eeskujuks toodud süsteemi "puuduseid" tuleb rangelt eirata, aru saamata, et süsteem sellisena ongi tervik ja igas süsteemis on puuduseid ja tugevusi. Soome piirivalve (mis ka minu arust on super asi) on Trummi arust vinge ja meie peaksime nende tegevust kopeerima, kuid kunagi ei võta ta jutuks selle asutuse 5 kindralit (vähem kui 2500 inimese kohta), sest see ju ei toeta Trummi pidevat ilkumist meie kaitseväe "kindralirohkuse" kohta.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tubli, tubli, jõudsimegi sinna välja, mida ma juba mõnda aega ootasin - mõjuagendiks sildistamiseni.

Mis aga mulle kohe silma jäi:
Trummi arust vinge ja meie peaksime nende tegevust kopeerima, kuid kunagi ei võta ta jutuks selle asutuse 5 kindralit (vähem kui 2500 inimese kohta), sest see ju ei toeta Trummi pidevat ilkumist meie kaitseväe "kindralirohkuse" kohta.
Kui sa aga asud reljeefselt sildistama, ära jää ise vahele sellise jamaga.
Soome PV-l on peale rahuaegse koosseisu, mis on 3800, mitte 2500 inimest, on ka sõjaaegne koosseis, millega suureneb koosseis 12 600 inimeseni, mis on ca pool meie KV SA koosseisust. Karta on, et siin jääb kindralite suhe koosseisu ikkagi meie kahjuks (2019 lõpu seisuga oli Eestis 11 kindralit ja admirali).

Üks küsimus on mul riigikaitsehuvilisena veel kamina personalissüsteemi nüansside teemal. Kuidas on võimalik, et Simmi vahelejäämise järel ametist läinud kamina julgeolekuosakonna juhataja on tänaseks maandunud asekantsleri postil?
Viimati muutis Kapten Trumm, 01 Apr, 2021 17:06, muudetud 3 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Tubli, tubli, jõudsimegi sinna välja, mida ma juba mõnda aega ootasin - mõjuagendiks sildistamiseni.
Ei ole mõjuagent, sind mõjutab pigem üks efekt, mida on palju uuritud:
https://et.wikipedia.org/wiki/Dunningi-Krugeri_efekt
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist