Makarovi püstol

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

miinitohter kirjutas:mehad mis juttu te ajate, PM ist ei ole võimalik PARA/LUGER moonaga lasta, vastupidi veel kuidagi. Nimelt on PM moon 9,02x18 mm ja Para moon 9x19 mm millest 18 mm ja 19 mm hülsi pikkus, ehk pidas puhuja silmas 9mm Short moona mille kesta pikkus on 17 mm seda saab tõesti PM ist lasta kuid kuna erinevused kaliibris on Vene moonal mõõdetud vindi harja tipust läänel aga vastubidi harja põhjast on lääne 9mm peenem ja läbib PM rauda vabalt seega mingit arvestatavat täpsust või veelvähem tihedust saavutada ei ole võimalik. Sama moodi on tegemist Mauser 7,63 kaliibriga (püstol) vene TT 7,62 vastab tolle aja 7,63 kaliibrile ja suur Mauser shnell fojer laseb sellega normaalselt. Siin ilmas on vastavat kirjandust ooksendamiseni, otsige ja lugege.
Tehke asi omale selgeks. Materjale lugemiseks on tänapäeval kõikjal saada.
PM moon 9x18 ,mis teeb tegelikult 9,22mm kuuli läbimõõduks, see on ka vindiväljade läbimõõt. Vindiharjade vaheline diameeter on 9,0.

9x19 ehk 9mm NATO e. 9 Para - 9,02mm vindiväljade vaheline mõõt ja kuuli läbimõõt, vindiharjade vaheline mõõt on kuskil 8,8 mm.
Rahuaega hoiab relv
Tony
Liige
Postitusi: 114
Liitunud: 08 Juul, 2005 7:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Tony »

Pisut kummalised ning ka ohtlikud katsetused. Milleks?
Saan aru et II maailmasõja ajal lahingus pidi teinekord inglise vintpüssi padruni vene vindi pesasse toppima-peksma, sai paugu välja ka lastud...,aga, tjah. Meri las jääda ikke kaladele.
Soovitaks väga ettevaatlikult suhtuda juba +p ning+p+ moona, rääkimata säärastest katsetustest nagu pm-para ja vastupidi.
Rahuaega hoiab relv
oll
Liige
Postitusi: 131
Liitunud: 01 Veebr, 2008 10:59
Asukoht: jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas oll »

kes ainult teoorias asju teavad ärge väga maha tehke mehi kes iga jumala päev kaelast saadik relvade sees istuvad. Näiteks toodud UZI juhtum pärit ida-virumaalt ja olen seda relva käes hoidnud. juhtumi põhjus lihtne, katsetajad ei tea millega tegelevad. Nimelt pandi seal salve para 9 padrunite vahele üks brauningu 9mm pikk padrun ning valanguga tuld kuni relv käest minema lendas. Kes uzit teab siis seal pealmine plekk oli nagu banaan kõver ja mõned asjad veel, miks? lihtne padrunitel kaliiber küll sama aga brauningu hülss pikem ja kui hooga rauda läheb jookseb padruni kest otsapidi vindiväljade vahele ning kuul krembitakse padrunisse kinni ja vindi harjad hoiavad teda seal kuradima kõvasti kinni ning lasu momendil tekkib selline jube ülerõhk, et lihtsalt lõhub relva ära. Efekt sama nagu jämedama kuuliga rauast läbi lasta. Küsige jahimeestelt kes ise padruneid laevad miks lõigatakse hülss alati pikkusmõõtu tagasi? Kodus hulhaliselt sellise juhtumiga hülsse millel sütikuava kaks korda suuremaks löönud ülerõhuga.
k2sna
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 28 Veebr, 2007 16:10
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas k2sna »

Kalev
soulkeeper
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Nov, 2013 14:38
Kontakt:

Pistolet Makarova salved

Postitus Postitas soulkeeper »

Oleks huvi osta Makarovile sali kuna uus siin siis ei osanud kuskile postitada ega otsida.Oskab keegi soovitada kohti .
kaurkoor
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 19 Veebr, 2013 14:34
Asukoht: eesti
Kontakt:

Re: Pistolet Makarova salved

Postitus Postitas kaurkoor »

soulkeeper kirjutas:Oleks huvi osta Makarovile sali kuna uus siin siis ei osanud kuskile postitada ega otsida.Oskab keegi soovitada kohti .
roba.ee
soulkeeper
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 26 Nov, 2013 14:38
Kontakt:

Re: Pistolet Makarova salved

Postitus Postitas soulkeeper »

Seal nii kallis kas tõest kuskil odavamalt pole.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Pistolet Makarova salved

Postitus Postitas hillart »

Noh, hea küll - mul vedeleb kusagil 1. Endal vaja ei lähe ja salvesid ei kogu.
Õhtul vaatan, ehk leian üles. Alles jäi teine sahtlit kraamides silma. :wink:
14.-
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
NA
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 07 Okt, 2010 8:40
Kontakt:

Re: Pistolet Makarova salved

Postitus Postitas NA »

Makaarik
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Mai, 2021 17:20
Kontakt:

Makarovi püstol

Postitus Postitas Makaarik »

Tekkis mõte sisustada liigiluba isikliku relvaga. PM tundub odavama otsa riistadest kindla peale minek olevat. Millele tähelepanu pöörata - aastakäik, kaks salve võiks ju ikka olla, saab neid eraldi osta või on defka jne.? Tänan juba ette kogenud kasutajate ammendavate vastuste eest.
Keskmine eestlane on nii kuradi juhm, et kui mu koer oleks selline - ma laseks ta esimesel võimalusel maha. Eestlastele eraldi täpsustan, et koera laseks maha.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas mart2 »

Pole sel relvana häda midagi, eriti kui ei kasuta elevandi jahiks vaid hoopis eesmärgipäraselt.
Oluline on tähelepanu tagimisele sihikule. Seda annab vastavate tööriistadega nihutada külgedele, omaniku vajadustest lähtuvalt. Kui veel teha custom-käepide, siis on täitsa OK.
Lihtsalt peab arvestama, et kuuli peatav jõud on nõrgem kui Para 9mm.

PS. Makarov oli teenistusrelv 3,5 aastat ja ei mingit probleemi.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas vtl »

Makaarik kirjutas:...PM tundub odavama otsa riistadest kindla peale minek olevat. Millele tähelepanu pöörata - aastakäik, kaks salve võiks ju ikka olla, saab neid eraldi osta või on defka jne.?


Kõik sõltub sellest, kuhu sa "kindla peale" minna tahad?

Makarov on suhteliselt keskpärase, et mitte öelda halva päästikuga, mida tuleb sujuvalt ja pikalt meelitada, kui tahad täpset lasku. Lisa võrrandisse veel lühike raud ja see püstol ei andesta ühtegi viga. Samas muidugi ON võimalik sellega täpselt lasta, kui harjutada.

Salvevahetus käib teistmoodi kui klassikaliselt tänapäevastel püstolitel ning nõrgema käe jaoks (nt. naisterahvale) ebamugav.
Juutide tehtud käepideme-laiendusega saab küll nuppu harjumuspäraselt pöidla alla tuua, aga raskeks jääb selle käsitsemine ikkagi.

Salved on pisikesed. Pole näinud, et neid keegi kuskil eraldi letis müüks. Ilmselt liigub ikka, aga käest kätte ja peab otsima.

Moon on kallim ja nõrgem kui levinud 9x19. Inimese vastu enesekaitseks ja heidutamiseks ehk piisav, aga metslooma eest kaitseks... sõltub loomast. Karu või metssiga läheb selle "herne" peale ilmselt ainult tigeda(ma)ks.

IPSC-d ja sarnaseid alasid selle püstoli ja kaliibriga harrastada ei saa. Miinimum on 9x19.

Kollektsiooni - miks mitte. Enesekaitseks - kui saad korraliku eksemplari, mis ei ole ära trööbatud, siis... noh jah, käib kah.
Aga raha kokkuhoiu tõttu Makarovit võtta - no ma ei tea. Korralik eksemplar maksab 300 vähemalt. Paned sota juurde ja saad osta juba kasutatud Glocki, mis on hoopiski tänapäevasem ja mugavam relv, poole suurema salvemahuga pealegi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Makaarik
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Mai, 2021 17:20
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas Makaarik »

Ma kirjutan rohelisega vahele...
vtl kirjutas:
Makaarik kirjutas:...PM tundub odavama otsa riistadest kindla peale minek olevat. Millele tähelepanu pöörata - aastakäik, kaks salve võiks ju ikka olla, saab neid eraldi osta või on defka jne.?


Kõik sõltub sellest, kuhu sa "kindla peale" minna tahad?
Ega seda täpset aadressi, kuhu "kindla peale" kohale jõuda, on keeruline endalegi seletada. Liigiluba juba üle 10 aasta ja paaril korral ennegi hakanud "sisustama". Ja jõudnud järeldusele, et ega pole tarvis. Nüüd luba aasta jooksul lõppemas ja kavatsen ennetavalt "laineharjade vahel" piirangutevabal perioodil pikendada. Sellepoolest oleks mõistlik nüüd muudega sama loa peale sättida (või ma ei tea, nüüd vist digiluba, kas uue relva lisamisel tuleb luba vahetada?)
Makarov on suhteliselt keskpärase, et mitte öelda halva päästikuga, mida tuleb sujuvalt ja pikalt meelitada, kui tahad täpset lasku. Lisa võrrandisse veel lühike raud ja see püstol ei andesta ühtegi viga. Samas muidugi ON võimalik sellega täpselt lasta, kui harjutada.

Salvevahetus käib teistmoodi kui klassikaliselt tänapäevastel püstolitel ning nõrgema käe jaoks (nt. naisterahvale) ebamugav.
Juutide tehtud käepideme-laiendusega saab küll nuppu harjumuspäraselt pöidla alla tuua, aga raskeks jääb selle käsitsemine ikkagi.

Salved on pisikesed. Pole näinud, et neid keegi kuskil eraldi letis müüks. Ilmselt liigub ikka, aga käest kätte ja peab otsima.

Moon on kallim ja nõrgem kui levinud 9x19. Inimese vastu enesekaitseks ja heidutamiseks ehk piisav, aga metslooma eest kaitseks... sõltub loomast. Karu või metssiga läheb selle "herne" peale ilmselt ainult tigeda(ma)ks.
Mul pikk annab ilma ümberlaadimata 2 lasku, nendest ühte võib sihtriigi eeskirja järgi teha vaid haavatud looma suunas. Päntajalga pole au olnud proovida, teistele on reeglina esimesest piisand. Vormistamiseks on 9x18 kõva küll. Praegu on sügiseks muud asjad koos, suured poisid on soovitanud puhuks, kui ülalviidatud kahest ei piisa ja kiireks läheb, midagi tagavaraks võtta, eriti kui üksi või noh, koeraga kahekesi.
IPSC-d ja sarnaseid alasid selle püstoli ja kaliibriga harrastada ei saa. Miinimum on 9x19.
No vot, ma siin vaatasin planeeritavale investeeringule lisaväärtuse andmiseks IPSC turvakursuste reklaame, seal eeldatakse oma relva, või siis saab sealt rentida. Mingid kümned eurod ikka küsitakse. Allpool jõuad 400 eurose Glockini sama sujuvusega nagu minagi varasemalt. Korduvalt. A kui selgub, et ei ole minu maitse või kui isegi on, siis lähim koht kus harrastada on 160 km ja vesi vahel. Peeemme saab mingeid paarisajaga ka, sealt kirjutan 50-100 korstnasse ja saan isegi meie külas realiseeritud. 400 on pea pool siinkandi keskmisest palgast.
Kollektsiooni - miks mitte. Enesekaitseks - kui saad korraliku eksemplari, mis ei ole ära trööbatud, siis... noh jah, käib kah.
Kaunis keeruline on mul kujutleda ennast situatsiooni, kus tulirelva inimese vastu kasutamise eest saadav karistus kahjustab mind vähem, kui mind ründav inimene. Aga teoreetiliselt - A+ kategooria IPSC harrastaja on kunagi õelnud, et paljud Glockiga võistlevad kannavad "seltskondlikult" PM-i. Väike ja kerge ja piisav olukordades kust ei pääse eemalduma.
Aga raha kokkuhoiu tõttu Makarovit võtta - no ma ei tea. Korralik eksemplar maksab 300 vähemalt. Paned sota juurde ja saad osta juba kasutatud Glocki, mis on hoopiski tänapäevasem ja mugavam relv, poole suurema salvemahuga pealegi.
Ma olen mingeid revolvreid ka natukene vaadanud, aga püsiks praegu veel PM-is. Mis need trööbatud isendi täpsemad tunnused võiks olla?.
Keskmine eestlane on nii kuradi juhm, et kui mu koer oleks selline - ma laseks ta esimesel võimalusel maha. Eestlastele eraldi täpsustan, et koera laseks maha.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas vtl »

Makaarik kirjutas:...Nüüd luba aasta jooksul lõppemas ja kavatsen ennetavalt "laineharjade vahel" piirangutevabal perioodil pikendada. Sellepoolest oleks mõistlik nüüd muudega sama loa peale sättida (või ma ei tea, nüüd vist digiluba, kas uue relva lisamisel tuleb luba vahetada?)


Siis, kui digiload tulid, läks uus soetatav relv digiloale ja vana paberluba jäi alles kuni kehtivuse lõppemiseni.
Kuna soovisin ise loobuda papitüki kaasaskandmisest, siis lasin ühel hetkel kõik relvad digiloale üle kanda (mul oli seal nipet-näpet veel muutmist).

Makaarik kirjutas:No vot, ma siin vaatasin planeeritavale investeeringule lisaväärtuse andmiseks IPSC turvakursuste reklaame, seal eeldatakse oma relva, või siis saab sealt rentida. Mingid kümned eurod ikka küsitakse.


IPSC turvakursus on suurusjärk sadakond eurot olnud. Selle hinna sees on tavaliselt nii teooria, praktiline treening ja vajalik laskemoon.
Oluline on aga aru saada, et sellega kulutused mitte ei lõppe, vaid alles algavad. Ehk praktikal-laskmise peale kulub raha.
Isiklik varustus, laskemoon, võistlustasud... Samas kui laskmine meeldib, on see ju ainult puhas rõõm kordaläinud päevast.

Makaarik kirjutas:...Allpool jõuad 400 eurose Glockini sama sujuvusega nagu minagi varasemalt. Korduvalt. A kui selgub, et ei ole minu maitse või kui isegi on, siis lähim koht kus harrastada on 160 km ja vesi vahel. Peeemme saab mingeid paarisajaga ka, sealt kirjutan 50-100 korstnasse ja saan isegi meie külas realiseeritud. 400 on pea pool siinkandi keskmisest palgast.


Glock on samuti üsna likviidne asi, mida õnnestub alati maha müüa, kui ei meeldi. Erinevalt mõnest teisest udupeenest ja kallist sportpüstolist.

Makaarik kirjutas:Kaunis keeruline on mul kujutleda ennast situatsiooni, kus tulirelva inimese vastu kasutamise eest saadav karistus kahjustab mind vähem, kui mind ründav inimene.


Üks klassik on kunagi öelnud, et kui mul on valida, kas käia relva kasutamise pärast mitmeid aastaid kohtuteed ja tõestada, et hädakaitse oli antud olukorras põhjendatud VÕI olla kirstus, ratastoolis või haiglavoodis, siis ta valib siiski esimese.
Parim muidugi, kui sellist valikut iialgi ei tekiks.

Makaarik kirjutas:Aga teoreetiliselt - A+ kategooria IPSC harrastaja on kunagi õelnud, et paljud Glockiga võistlevad kannavad "seltskondlikult" PM-i. Väike ja kerge ja piisav olukordades kust ei pääse eemalduma.


Kas just "paljud" - ma pole märganud massilist PM-ide kandmist vabal ajal laskurite seas. Aga kindlasti leidub ka neid, kes seda EDC (ehk igapäeva-relvana) tänagi kannavad. Inimesed võivad PM-i kanda väga erinevatel põhjustel. Näiteks mõni sõidab pühapäeval Žiguli-ga, kuigi endal Toyota garaazis. Sest see on lahe, nostalgia vms.
Muidu kompaktpüstoliks on PM-ist täna palju paremaid valikuid.

Makaarik kirjutas:Ma olen mingeid revolvreid ka natukene vaadanud, aga püsiks praegu veel PM-is. Mis need trööbatud isendi täpsemad tunnused võiks olla?


Trööbatud relva kohta ütleb üht-teist ka välimus ja visuaalne kulumine, aga kõige parem oleks lasta relv pädeval relvameistril üle vaadata.
Tüüpvead on sellised, kus kaitseriiv ei tööta korralikult ja võib kasutades põhjustada hoopis iseenesliku juhulasu. Samuti tuleks uurida, mis seisus (kui kulunud) on relvaraud. Makarovil on raud raami küljes püsivalt kinni, seda vahetada pole lihtne.
Kui relva tootmisaasta on 1991, siis ma oleksin eriti ettevaatlik, sellel ajal tuli suur hulk väga halbu eksemplare. Hästi hoitud 70...80-te relv oleks parem valik.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Makarovi püstol

Postitus Postitas mart2 »

Makaarik kirjutas: ... Ma olen mingeid revolvreid ka natukene vaadanud, aga püsiks praegu veel PM-is...
Ma arvan, et antud lausega on akf Makaarik oma pädevuse taseme paika pannud ja ei ole mõtet ennem kastamist edasi arutada, kui ta teeb endale selgeks erinevate käsitulirelvade ehituse ja töö põhimõtted.
:scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist