REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
kraal
Liige
Postitusi: 661
Liitunud: 02 Mai, 2006 15:11
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kraal »

OLAVI kirjutas:Selliselt esitatud numbrid näitavad, et vaktsineeritute hulgas on raskelt haigestumine tõesti väiksem, aga see ei näita Vaktsineeritud sümptomideta haigestunute ega levitajate hulka.

Jah ei näita. Ega me ei tea ka palju mitte vaktsineeritute hulgas on ilma sümptomiteta haigestunuid. Mingi hulk on testimisest läbi käinud ja selle põhjal on tehtud hinnangud. Paljud ei jõuagi testimisele kes on ilma sümptomiteta.
Nagu eelnevalt viitasin siis vaktsineeritud statistiliselt levitavad märgatavalt vähem viirust.
Et asi segasem oleks siis põhilised viiruse levitajad on nn superlevitajad. On palju selliseid kes ei levita isegi ilma vaktsineerimiseta. Me teame tegelikult veel väga vähe aga infot tasapisi koguneb.
kraal
Liige
Postitusi: 661
Liitunud: 02 Mai, 2006 15:11
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kraal »

AMvA kirjutas:Kraali post räägib nakatumisest, mitte nakatamisest.

Viidatud err-i artiklis on kirjas:
Varjak rõhutas, et pärast esimest süsti tasub jääda ettevaatlikuks, sest eksisteerib arvestatav võimalus, et inimene võib endiselt viirust teistele edasi kanda. Seevastu pärast teist süsti nakkusohtlikkus väheneb oluliselt. "Vähemalt Iisraelis ja Suurbritannias läbiviidud uuringud on julgustavad. Tõenäosus, et vaktsineeritud inimene on viiruse kandja, langeb vähemalt 80 protsenti kui mitte rohkem. Vaktsineeritud inimene on seega oluliselt vähem ohtlik," selgitas Varjak
Me võime ennast lohutada ka sellega, et vaktsineeritud inimenesed nakatuvad palju vähem. Järelikult levitajaid on ka vähem.
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Kas meil mingi otstarbekuse printsiip ka maksab või saab ametkondlik kiusamine toimuda raha lugemata??
Selleks, et saada kätte kaks max 700 eurose väärtusega läpakat, käiakse 20 tuhande eest kohut? :wall:

Kahjuks ei ole kuna kardetakse. Kui kohut ei käi siis tuleb teine mõtlemisvõimetu ametnik ja hakkab jaurama, et näe see ametnik ei kaitsnud asutuse huve ja ei vaidlustanud asja lõpuni. Ja muidugi oma osa omab see, et ametnik ei maksa neid asju omast taskust
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Jutt vabandust, on nagu läbilõikelisel tsiviipehmol. Mina ja mina.
Jah, mina saaksin ka vaktsineeritud enamikust varem, aga leian, et pole ilus tõmmata mööda ilma ringi, kui enamus seda teha ei saa ja selle tõmbamisega kaasnevad tarbetud riskid. Siin viitab probleem nõrgale lastetoale või siis teadlikus elus omandatud tõusiku harjumustele.

Ma ka natuke elu näinud inimesena ei imesta, et isikud, kes inisevad piirangute vastu, kes skeemitavad endale eliitvaktsineerimist ja eeldavad endale lõpuks eriõigusi, mis on enamikust kõrgemal, on enamasti ühed ja samad inimesed.

Mis eriõigustest sa jahud? Miks krt, mes siin Eestis peaksime kodus istuma kuna kuskil Aafrikas ei ole kõiki vaktsineeritud? Mai kuust on vabalt vaktysiin kõigile saadaval ja andke tuld.
Kuidas enamus ei saa mööda maailma ringi tõmmata? Saavad küll-keegi ei keela. Ise asi kas tahavad minna.
Juba praegu saavad Eestisse ja ei pea karantiinis olema need, kes on läbi põdenud. Kas see on eliithaigestumine või?
Ja kas sa kirjutad Eesti või maailma kontekstis? No mina ja vaktsinneri siis kuid millegipärast ohkisid siin, et sind keegi ei kutsu vaktsineerimisele ja nüüd järsku, et saaksid end varem vaktsineerida?!?!
Mis asi viitab nõrgale lastetoale? Et ei istu solidaarselt sinusugustega toas`?
Soovitan pöörduda ÜRO või saata kõikidele riikidele kiri: mina ei ole nõus, et te vaktsineerituid sisse lasete.
Viimati muutis hjl85, 05 Mai, 2021 12:01, muudetud 1 kord kokku.
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Ma lihtsalt vaatan seda vingumist suhteliselt pisikeste kitsenduste üle ja mõtlen, et mida seesama hlj85 teeb siis, kui ida poolt lendab fekaal venti, tuleb komandanditund, toidukaardid ja kütuse normeerimine, keldris istumine ja muu taoline. Võibolla isegi töökohustus ja rindele minek. Tõmbame miitingu käima?

Praegu on ideaalne võimalus näha, mida me suudame (ja ka idanaabril seda jälgida). Selline pehmotamine iga asjaga viib ida pool seltsimehed paratamatu arvamuseni, et meil ei julgeta ka keerulisel ajal kiiresti ebapopulaarseid otsuseid teha, mis muudab meid ahvatlevamaks sihtmärgiks.

Mida puutub siia sõjaolukord? Siis on sõda ja võtan relva kätte ning lähen rindele. Sa võrdled m..i näpuga.
Mis asi on pehmotamine-et kui olen vaktsineeritud siis peaksin soldaarsest kodus istuma ja kui ei istu siis olen pehmo?!? Tule taevas appi :wall:
Ja kuidas vaktsineerimisega on seotud piirangud? vaktsineerimine just leevendab piiranguid ja kasutan kõiki võimalusi mida vaktsineerimine loob. Ning ei ole mingit kavatsust solidaarsusest Trummiga koos koju istuma jääda
Viimati muutis hjl85, 05 Mai, 2021 12:00, muudetud 1 kord kokku.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:
AMvA kirjutas:
Kriku kirjutas:Akf kraali viited 3 postitust tagasi (aitäh!) näivad selle väite ümber lükkavat.

Kraali post räägib nakatumisest, mitte nakatamisest.

Sellest ma nüüd ei saanud aru - teisi nakatavad ju need, kes on ise nakatunud?


Ma ei pretendeeri nüüd täieliku teadusliku tõe esitmisele, kuid nii palju kui ma viiruse toimimismehhanismist olen aru saanud, siis inimene muutub nakatajaks alles siis kui viirus hakkab ennast tema organismis paljundama. Organismi väljastpoolt sattunud viirus üritab võimalikult kiiresti oma ogavalgu abil sobiva raku külge kinnituda. Ja vaktsineeritud inimese organismis toimub kinnitunud viiruste hävitamine nii, et nad ei jõua multiplikeeruda.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1672
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas OLAVI »

kraal kirjutas:
OLAVI kirjutas:Selliselt esitatud numbrid näitavad, et vaktsineeritute hulgas on raskelt haigestumine tõesti väiksem, aga see ei näita Vaktsineeritud sümptomideta haigestunute ega levitajate hulka.

Jah ei näita. Ega me ei tea ka palju mitte vaktsineeritute hulgas on ilma sümptomiteta haigestunuid. Mingi hulk on testimisest läbi käinud ja selle põhjal on tehtud hinnangud. Paljud ei jõuagi testimisele kes on ilma sümptomiteta.
Nagu eelnevalt viitasin siis vaktsineeritud statistiliselt levitavad märgatavalt vähem viirust.
Et asi segasem oleks siis põhilised viiruse levitajad on nn superlevitajad. On palju selliseid kes ei levita isegi ilma vaktsineerimiseta. Me teame tegelikult veel väga vähe aga infot tasapisi koguneb.

Aga mõned ikka veel arvavad, et kui restoranisaalis (piiratud kinnises ruumis) on kõik inimesed vaktsineeritud mingil varasemal ajahetkel, et siis 100% on kõik ohutu ja mingeid piiravaid meetmeid pole vaja.
Sellised inimesed võivad küll põhikooli tasemel eristada numbreid, aga ei suuda mõista numbrite sisu.
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Drax »

Kisub veidi onu Heino huumorinurgaks, aga ma vist nii tsiviilpehmo, et ei saa lihtsalt aru ja küsin siis, et millal siis oleks nagu ok ilma süümekateta reisima ja silmaringi avardama minna? Viirus ei kao ju aastaid, vaktsiin sajaprotsendilist kaitset ei taga, antikehad ajaga kaovad.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei ole trollida tarvis. :wall:

Mida puutub siia sõjaolukord? Siis on sõda ja võtan relva kätte ning lähen rindele. Sa võrdled m..i näpuga.
Mis asi on pehmotamine-et kui olen vaktsineeritud siis peaksin soldaarsest kodus istuma ja kui ei istu siis olen pehmo?!? Tule taevas appi :wall:
Ja kuidas vaktsineerimisega on seotud piirangud? vaktsineerimine just leevendab piiranguid ja kasutan kõiki võimalusi mida vaktsineerimine loob. Ning ei ole mingit kavatsust solidaarsusest Trummiga koos koju istuma jääda


Mina küll kahtlen, et mehed, kes ei suuda elada neid piskusid kitsendusi, mis meil olid, suudavad üle elada neid, mis sõjaolukorras tekiks. :roll:
Viimati muutis Kapten Trumm, 05 Mai, 2021 12:10, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40172
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

hjl85 kirjutas:Akf Olavi: Et siis kuna viirus ei kao kuskile jääbki kogu eluks kodu, töö ja õues jalgratas?


Kõik pandeemilised haigused on lõppeks seljatatud ja seljatatakse ka see.
Lihtsalt seni, kuni toimib arengumaades nakkuspump ja valge ilma tainad tassivad seda lennukite abil mööda ilma laiali, lõppu ei tule.
Samamoodi jätkates viirus muutub enne, kui suudetakse ta maha suruda.

SARS-1 muidu omal ajal äkki kadus. Euroopas olid esimesed juhtumid juba haigates, kui tuli suvi ja asi kadus. :write:

Parafraseerides Sun Tzu'd, tuleb lihtsalt jõe ääres oodata, kuni vastase laip mööda ujub ja siis oledki võitnud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

AMvA kirjutas:
Kriku kirjutas:
AMvA kirjutas:Kraali post räägib nakatumisest, mitte nakatamisest.

Sellest ma nüüd ei saanud aru - teisi nakatavad ju need, kes on ise nakatunud?


Ma ei pretendeeri nüüd täieliku teadusliku tõe esitmisele, kuid nii palju kui ma viiruse toimimismehhanismist olen aru saanud, siis inimene muutub nakatajaks alles siis kui viirus hakkab ennast tema organismis paljundama. Organismi väljastpoolt sattunud viirus üritab võimalikult kiiresti oma ogavalgu abil sobiva raku külge kinnituda. Ja vaktsineeritud inimese organismis toimub kinnitunud viiruste hävitamine nii, et nad ei jõua multiplikeeruda.

Kui viirus ei saa paljuneda, siis ei saa ju ka inimene kedagi teist nakatada?
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Ei ole trollida tarvis. :wall:

Ei trolli keegi. Sina ajad siin oma pada mingist müstilisest sotsiaalsest õigusest jms. Maist alates on vaktsineerimine vaba. Juba praegu ei pea Eestisse siseneja jääma karantiini kui:
Erandina ei pea alates 02. veebruarist lähikontaktsena karantiini ega ka piiriületuse järel isolatsiooni jääma viimase kuue kuu jooksul koroonaviiruse vastu vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud inimesed. Üle piiri Eestisse saabujale, kes on viimase kuue kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud ja kelle arst on tunnistanud terveks või kes on viimase kuue kuu jooksul läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise, ei kohaldata erandina 10-päevast elukohas või püsivas viibimiskohas viibimist ega testimisnõudeid. Samas peab ta jätkuvalt kinni pidama Eestis kehtivatest piirangutest ja järgima kõiki haiguse leviku tõkestamiseks kasutusele võetud meetmeid.

https://www.kriis.ee/et/iii-reisimine-e ... a-elanikud
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Mina küll kahtlen, et mehed, kes ei suuda elada neid piskusid kitsendusi, mis meil olid, suudavad üle elada neid, mis sõjaolukorras tekiks. :roll:

On vahe sees suutmises ja nende piirangute mõtekuses või nende rakendamise eripäradega mitte nõustumise /nõustumisega.
Paljud piirangud selles olukorras ei ole minu arvates olnud mõistlikud. sellepärast ei saa seda võrrelda ka sõjaga.
Seega lepi sellega, et riigid lubavad (sealhulgas ka Eesti) sisse ilma karantiinita vaktsineerituid ilma karantiinita. Maailm ei sulge end ja nii see on. Kisada võib palju aga midagi ei ole teha. Seega soovitan joosta vaktsineerimisrele
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Siki »

Leedus hakatakse väljastama "võimaluste passe" alates 24.05:

https://www.err.ee/1608201946/leedu-hak ... uste-passi
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:
AMvA kirjutas:
Kriku kirjutas:Sellest ma nüüd ei saanud aru - teisi nakatavad ju need, kes on ise nakatunud?


Ma ei pretendeeri nüüd täieliku teadusliku tõe esitmisele, kuid nii palju kui ma viiruse toimimismehhanismist olen aru saanud, siis inimene muutub nakatajaks alles siis kui viirus hakkab ennast tema organismis paljundama. Organismi väljastpoolt sattunud viirus üritab võimalikult kiiresti oma ogavalgu abil sobiva raku külge kinnituda. Ja vaktsineeritud inimese organismis toimub kinnitunud viiruste hävitamine nii, et nad ei jõua multiplikeeruda.

Kui viirus ei saa paljuneda, siis ei saa ju ka inimene kedagi teist nakatada?



Just, sa said asjale pihta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist