Za VDV ! ja pudeliga pähe

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas Madis Reivik »

Sai vaadatud "Võimalik vaid Venemaal". Seal on püsirubriik idiootidest kes karjuvad za VDV ! ja peksavad peaga pudeleid ja telliseid puruks. Suhteliselt edutult ja valusalt seejuures.

Küsimus - kuskohast selline idiootne traditsioon pärit on ? IQ mehhaaniline vähendamine lahinguvapruse suurendamise eesmärgil ?
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas AMvA »

Madis Reivik kirjutas:Sai vaadatud "Võimalik vaid Venemaal". Seal on püsirubriik idiootidest kes karjuvad za VDV ! ja peksavad peaga pudeleid ja telliseid puruks. Suhteliselt edutult ja valusalt seejuures.

Küsimus - kuskohast selline idiootne traditsioon pärit on ? IQ mehhaaniline vähendamine lahinguvapruse suurendamise eesmärgil ?
Vähemalt vanasti kuulus VDV väljaõppese (ma ei tea kas kõikides polkudes) ka võitlemine igasuguste kättejuhtuvate asjadega - lasti neli meest kokku ja madin lõppes siis kui üks mees veel püsti oli (vähemalt mu klassivend, kes Pihkvas teenis rääkis sellisest väljaõppest). No ju siis selle juurde käis ka lihtsalt igasugune valu eiramise treening.
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas krossipart »

Jah oli/on selline komme, et pudeliga pähe ja „hästi lahe“. See siiski ei olnud igapäevase sõjalise väljaõppe osa vaid pigem baarikakluse element, mida õhtuti kaptjorkas väga harva harjutati ja 2 augustil siis ka linna staadionil vahel ka kuskil vist esitleti (vähemalt mitte meie diviisi esitlustel, kus ma osalesin). Teemaks oli näidata, et baarikakluse ajal ei ole mõtet dessantnikut pudeliga pähe lüüa, kuna võitleb edasi. Omal moel ka seda, et teed pudelist lõikeriista (vastu enda pead pudelit purustades) ja kindlal moel ka nö. ähvardus vastasele, ära lähene! Eks neid isehakanuid ikka leidub, kes seda üritavad teatraalselt etendada (loe allpool tsivilistinärakas).
*Kui õigesti pudelit kasutati on eraldi küsimus. Ehk selles oli ka üks nipp, millest kahjuks vähesed aru said... Kui löögi tagajärjel pudel purunes siis see pehmendas lööki ja kõik ok. Pole ju mõtet proovida shampusepudeliga enda pähe lüües, kui võiksid vastase peal seda sooritada.
*Lisaks telliskivide purustamine, mis olid kenasti vee sisse kastetud ja polgu söökla külmikus korduvalt külmutatud-sulatatud. Kui eeltöötlus oli piisava kannatlikuse ja hoolsusega teostatud siis ei olnud mingit probleemi 2 augustil ükskõik mis hunnik telliseid tolmuks lüüa.
*ЗА ВДВ!! on nö. battle cry nagu hooah!! Mida üldjuhul kuritarvitavad tsivilistinärakad, kellel ei ole tegelikult ühtegi kokkupuudet ВДВ-ga...Mul on stampküsimus sellistele tüüpidele: „Millise langevarjuga hüppasid, kas RD54?“ Suht kiirelt saan aimu mis mehega tegu...
Никто, кроме нас! ВДВ vs. Semper fidelis (Semper Fi) USMC.

Musta huumoriga näide linnalubade taustal (sama juhtus siiski ka aegajalt reaalselt ja mitte ainult linnaloal)
Stroibati tsurkad said linnaloa... Saljaarad (tankistid) said ka linnaloa, ning andsid strobati poistele lihtsalt peksa, kuna stroibati poistelt ei olnud just eriti palju ära võtta (puurihmad vööl vs. nahkrihm). Siis jalutas lennuväe toetus mööda linna ja andis saljaaradele peksa... Lennuvägi sai omakorda peksa ДШБ poistelt...Ja siis tuli ВДВ jalutama ja andis kõigitele peksa. Miilitsale linnaloal kätte jäämine oli muuseas suurim häbi, mida ei tohtinud tõeline dessantnik endale lubada (dessanti reamees võrdub miiltsa majoriga- ВДВ vanasõna).

Näide elust (ilma huumorita) aastast 1989 suvi, kus üks võitleja jäi jommis peaga siiski miilitsale kätte. Hommikul oli polgu erakorraline rivistus, kus siis „kangelast“ kõikidele näidati. Polguvana siis küsis poisilt, kuidas Sa siis vahele suutsid jääda. Poiss vastas, et ronis küll kiirelt elektriposti otsa, kuna joosta enam ei jõudnud ja rohkem ei mäleta. Muus osas jäi kahjuks segaseks, kuidas ta selle elektriposti otsast alla võeti saadi, kuid see selleks. Mille peale polguvana andis polgule käskluse ümber pöörd! Ja lausus irooniliselt mikrisse, et kui sinise bareti häbistaja ronib kogu polgu silmade ees riviplatsi taga asuva valgustusposti otsa siis karistust ei järgne. Kuna meie divisjon asus riviplatsi keskel siis oli ka meil kõige parem vaade, kuidas pohmellis tüüp ahvi kiirusel posti otsa ronis. Polguvana ütles vaid läbi mikri, et roni alla ja astu rivisse. Teistele vabalt-rivitult. Hiljem selgus, et siberi poiss ja isa elektrik... Ei olnud esimene kord posti otsa ronida...

103ВДД 357пдп (1988-1990)

MK

PS! Lõbusamat vaatamist ja dessantniku olemuse tabamiseks:
https://www.youtube.com/watch?v=CToXEr0nm4k
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ehk siis kui piisava eneskindluse ja jõuga lüüa, saab kokkuvõttes vähem haiget :)
Ma jätan katsetused teistele teha.

Telliste osas jagasin matsu juba varem lahti, hästivalmistatud Saksa ahjutellist juba pooleks ei löö, aga "lubjaga pooleks" ja õues vedelenud aseri rämps laguneb ilma löögita.
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas krossipart »

Madis Reivik kirjutas:Ehk siis kui piisava eneskindluse ja jõuga lüüa, saab kokkuvõttes vähem haiget :)
Ma jätan katsetused teistele teha.
Esimeses tõdemuses on sul osaliselt õigus ja teises osas (Ma jätan katsetused teistele teha.) oled väga õigel teel.

AMvA tõdemusele, et "Vähemalt vanasti kuulus VDV väljaõppese" ei oska ma midagi vastata... Ju siis Pihkvas asjad käisid vanasti sellisel moel...

MK
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 989
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

.
Viimati muutis Sektor gazovoi ataki, 30 Mär, 2021 21:03, muudetud 1 kord kokku.
krossipart
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Apr, 2020 17:06
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas krossipart »

Sektor gazovoi ataki kirjutas:Multikas ka (tüübid on inspiratsiooni saanud demblialbumi vahelehtedest):

https://www.youtube.com/watch?v=lK242osr5xY

Ma ei kujuta ette, kuidas Sinu saadetud multika link vastaks Madise küsimusele... Või mingil moel ВДВ osas infoks olla??

MK
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vähemalt vanasti kuulus VDV väljaõppese (ma ei tea kas kõikides polkudes) ka võitlemine igasuguste kättejuhtuvate asjadega - lasti neli meest kokku ja madin lõppes siis kui üks mees veel püsti oli (vähemalt mu klassivend, kes Pihkvas teenis rääkis sellisest väljaõppest). No ju siis selle juurde käis ka lihtsalt igasugune valu eiramise treening.


Ma ise arvan, et kuna NSVL relvajõududes praktiseeritud käsitsivõitluse stiilid on saanud algeid/mõjutusi idamaadest (nt Jaapanist), siis esemete purustamine käte, jalgade või peaga on kaasa tulnud sealt.

Selles teemas puudub üldse igasugune kalambuuri moment, lihtsalt kui sa suudad rusikalöögiga lüüa pooleks kolm tellist, suudad vastasel kondid puruks lüüa.
Et esemete purustamist oleks VDV-s või merejalaväes peetud sõdurioskuste osaks, paraku ei tea.

Seejuures tasub tähele panna, et NSVL-s ei olnud uniformset käsitsivõitluse stiili, vaid neid koolkondi oli seal rohkem kui üks. Nendest kõige tuntuim stiil on nn lahingusambo (bojevoje sambo), mille põhivõtete omandamine kuulus NSVL-s iga ohvitseri väljaõppe juurde sõjakoolis.

Esmete purustamine (Tamashiwari) ise on ju karate alavorm.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas wudu »

Ei ole küll VDV ega ka armee
Aga kõigil on kimanod ja kõigil on mustad vööd.
"Подготовка специальных подразделений МВД СССР" (1979 г.)
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas Vilks »

Putinil pidi ka miski vöö olema.
Ja jäähoki ööklubi
Ja lendab kas kurgede või MIGiga
Kui ta nüüd endale paar korda pudeliga pähe lööks, siis oleks täiuslik dessantnik.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas Lemet »

Vähemalt vanasti kuulus VDV väljaõppese (ma ei tea kas kõikides polkudes) ka võitlemine igasuguste kättejuhtuvate asjadega - lasti neli meest kokku ja madin lõppes siis kui üks mees veel püsti oli (vähemalt mu klassivend, kes Pihkvas teenis rääkis sellisest väljaõppest). No ju siis selle juurde käis ka lihtsalt igasugune valu eiramise treening.


Ärge nüüd asja koomuskisse kah ajage, valdav osa VDVst ei saanud mingit eriliselt erinevat väljaõpet, vaid nende väljaõpe kattus praktiliselt pehhota omaga pluss hüppamine. Jooksmisele pandi kah rohkem rõhku. On olnud juhust ühel polügoonil toimetada
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Za VDV ! ja pudeliga pähe

Postitus Postitas mart2 »

Vilks kirjutas:Putinil pidi ka miski vöö olema...
Eks see ongi puhas propaganda. 8)
VVP-l (Putin, mitte Palm!) on judos 8.Dan ja taekwondos lausa 9.Dan! :shock: :shock: :shock:
Chuck Norrisel on taekwondos "kõigest" 8-s... :oops:

Loomulikult on tal need nn. "honorable" ja ei kajasta tegelikke oskusi.
Ennem järsku hüpet oli tal judos madalama astme vöö (vist 2.Dan) ja taekwondoga pole ta üldse tegelenud... :wall:

Nii et seda "pudeliga pähe" tahaks tema poolt tõesti näha, saab ehk kääbikust lahti. :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist