Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Vilks »

Ja kes keelab tulevaste põieprobleemide puhuks kaks venekeelset sõna: Gde tualet, ära õppimast?
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Vestlus pedagoogiga Tallinna eliitgümnaasiumist- vaene laps, vanemad panid lapse otse venekeelsest lasteaiast eestikeelsesse kooli, küll vaesekesel on ikka raske. Aga põhipoint- et Eesti Vabariigis on üles kasvamas juba TEiNE PÕLVKOND, kes riigikeelt ei valda, selle peale nagu ei tuldagi...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Karise väljaütlemised vene keele ja venekeelse hariduse osas on ida pool hoolega üles korjatud- Ehho Moskvõ lahkab "poliitik Karist" terve akadeemilise tunni.

https://youtu.be/wlhWqhbCkDQ
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Manurhin »

Vilks kirjutas:Ja kes keelab tulevaste põieprobleemide puhuks kaks venekeelset sõna: Gde tualet, ära õppimast?

Eks ida poolt tulnutele ole see kemmerg veel üsna uus asi. Teame ju hästi, kuidas sõja ajal mõnes talumajas pliidi pealt rõngad ära tõsteti ja siis sinna augu peale jalgupidi roniti ja ennast kergendati. Ise veel imestasid, et on ikka eestlased kavalad - pärast teed tule alla ja kõik põleb ära, pole mingit tühjendamise vaeva. Kes linna sattusid, pesid vesiklosetis nägu ja pahandasid sealjuures, et vesi nii kiiresti otsa saab :mrgreen:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas krizz »

Vanaisa majja majutatud vene ohve ehmatas äratuskella peale poolsurnuks, pidas pommiks. :)

On teada, et WC potti soolati kurke jne.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Manurhin »

krizz kirjutas:On teada, et WC potti soolati kurke jne.

Seda ma varem ei teadnudki :lol:. Olen küll kuulnud, et WC-potti olla miskiks tsentraalpesumasinaks peetud ja pärast mõni kärkinud majahoidjaga mis kole, et viskasin oma partjankad pessu, alla läksid hästi, aga miks neid mulle juba tagasi pole toodud, tsjort poberii, ise pean neid kuskilt otsimas käimas või?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Jaanus2 »

Hea on siin folkloori viljeleda, aga kollektiivne rahvas (enamuses eestlased) on ise endale need rahvaesindajad valinud, kes meile selle toreda faktiliselt kahe riigikeelega riigi loonud on (kestab juba 30 aastat), kus laps saab minna lasteaiast kooli ametlikku riigikeelt oskamata. Sellepärast on venekeelsete süüdistamine täiesti asjata, kui neil integreerumisega tõrkeid on. Ma nõuaks ka Moskvas eestikeelset suhtlust, kui seal samasugused olud oleksid.
Cyberbear
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Cyberbear »

Klaariks selle peldikuküsimuse ära. Mul on siin idas selline põhimõte, et kui inimese amet eeldab eesti keeles suhtlemise oskust, mis tähendab laias laastus töid, kus puututakse kokku teiste inimestega ja vastatakse nende küsimustele, siis minu valik on suhelda eesti keeles. Zakon on zakon ja nada Fedja, nada.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas parkija »

Minu kogemus Sillamäelt , Narvast on : poes saab Eesti keelega sujuvalt hakkama ( neiud noorukesed räägivad kobedat eesti keelt ) , kuskil "avtoserviisis" noorhärrad eriti ei pinguta Eesti keeles rääkima .
Praegu puhkusel olles ei teagi , kuidas tööl "Ainokessnerid" peale A. Karise venekeele kasutamise julgustamist Eesti keelt veel üldse räägivad .
Cyberbear
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 27 Mär, 2006 18:03
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Cyberbear »

Eile sai automaatkassas pisut närviline oldud ja inimene minu ees pöördus mu poole selle peale vene keeles. See on siin selline vaikiv loogiline ja statistikaga põhjendatav eeldus, et mitteformaalses olukorras on venelase esimene keel vene keel suhtlemiseks. Siis viskas automaatkassas veateate ja palus müüjat oodata. Ütlesin ühe eestikeelse ropu võlusõna ja peagi oli mu selja taga müüjapoiss kerge vene aktsendi ja terega. Muidu on siin tavaks tere-zdravstvui topelttervitus teenindussektoris.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Soomlastel meiega sarnased tõdemused...

Второй же фактор, по словам Давыдовой-Меге, заключается в том, что русскоязычные Финляндии живут в российском медиапространстве, которое насквозь пропитано идеологией неравноправия, неравенства, превосходства. И люди пользуются теми моделями осмысления действительности, которые им предлагают. В 2016 году Давыдова-Меге выпустила обширное исследование о том, какой медиаконтент потребляют живущие в Финляндии русскоязычные и как они это делают.


https://yle.fi/uutiset/osasto/novosti/b ... h/12090233
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
avrnbr
Liige
Postitusi: 108
Liitunud: 29 Juul, 2016 18:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas avrnbr »

Täna sai käidud Kohtla-Järvel ühes väiksemas ettevõttes kauba järel.
Läänemaa elanikuna olen harjunud, et need kes oma tööd või kaupa müüa soovivad, kundega üldjuhul ka maakeeli suhelda suudavad.
No vot, aga juhtus nii, et mu eesti keelt rääkiv kontaktisik oli haigeks jäänud ja teiste kohalviibijatega suhtlemine oli natuke komplitseeritud: Nendel eesti keelt mõned sõnad, minul vene keelega pole lugu palju parem.
Aga ei midagi, saime oma puuratastega keeltega oma asjad aetud ja natuke naljagi tehtud. Lõpp hea, kõik hea, lahkusime sõpradena.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1147
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Rebane11 »

Läänemaa elanikud on siis mitmekordselt haavatavad. Minu kursakaaslane kosis naise Setumaalt, Koldovitsa külast. Teed enam vähem teadsin, aga peenhäälestuseks peatusin kartulipõllu ääres, kus 2 vanainimest toimetasid. Arvasin ennast võro kiilt mõistvat, aga sealt sain pikast jutust enda jaoks noppida ainult verrev ja hüvä kätt (paremat kätt punase katusega). Abiks ikka, kohale sain.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Runkel »

Lentalt artikkel, kuidas venelased Pribaltikas peale Nõukogude Liidu lagunemist elavad. Eesti venelased, keda on küsitletud, on tüüpsed sovetid võrreldes Läti või Leedu esindajatega. Lõik kohtlajärveka suhtumisest (kahtlen, kas eesti keelt oskab, nagu väidab):
Виктория, 35 лет, Кохтла-Ярве

В Принаровье можно жить и без эстонского языка, наверное, но я его принципиально выучила. Для меня это всегда было способом демонстрировать свою позицию: вот, я знаю ваш язык, но мне не нужно ваше гражданство, я никогда не распишусь в лояльности вашему государству.

Мне кажется, что из всех прибалтов русских сильнее всего не любят именно эстонцы, но в то же время русской общине в Эстонии жить проще. Мы тут просто живем довольно компактно. В Таллине есть русские районы, Ида-Вируума — практически русский регион.

Многим было обидно, они искреннее хотели стать гражданами Эстонии, но к ним подозрительно относились из-за русских корней. А мне плевать. Я со своей земли никогда не уеду, но и эстонкой становиться не хочу.
https://lenta.ru/articles/2021/09/17/balt_rus/
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Madis Reivik »

Pange tähele vanust, 35a. Juba neljandaks eluaastaks oli tal selge et Nõukogude Liidus on hea elada.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist