REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
feuerwerk
Liige
Postitusi: 180
Liitunud: 05 Dets, 2014 13:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas feuerwerk »

Studies confirm waning immunity from Pfizer's Covid-19 vaccine
https://edition.cnn.com/2021/10/06/health/pfizer-vaccine-waning-immunity/index.html

Siin artiklis vaktsiinikaitse vähenemisest ajas, mis pole muidugi enam uudis.
Küll aga siit selline lõik:

The waning protection may involve behavior, they noted. "Vaccinated persons presumably have a higher rate of social contact than unvaccinated persons and may also have lower adherence to safety measures," they wrote. "This behavior could reduce real-world effectiveness of the vaccine as compared with its biologic effectiveness, possibly explaining the waning of protection."

Ma püüdsin aru saada nii-ja-teistpidi, aga loen välja, et vaktsineeritul, kel on palju sotsiaalseid kontakte, on väiksem vaktsiini bioloogiline kaitse. Kuidas see võimalik saab olla, vaktsiinikaitse võiks ju ikka sama olla? Ma saan aru, et kui sa oled karja haigetega ühes ruumis, siis lõpuks ikka viirus murrab läbi, aga vaktsiini enda kaitse võiks ju kõigil vaktsineeritutel sama olla.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Ongi. Õige tõlge:
This behavior could reduce real-world effectiveness of the vaccine as compared with its biologic effectiveness...
Selline käitumismudel võib kahandada tegelikku efektiivsust võrreldes bioloogilise efektiivsusega...
mart2
Liige
Postitusi: 5175
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:Ongi. Õige tõlge:
This behavior could reduce real-world effectiveness of the vaccine as compared with its biologic effectiveness...
Selline käitumismudel võib kahandada tegelikku efektiivsust võrreldes bioloogilise efektiivsusega...
Maakeeli -
siiani põhinesid tulemuse hinnangud olukorrale, mis algul saadi laboris ja hiljem 2./3. faas valimikus, kus olid ühiskonnas rakendatud suhtluse piirangud. Piirangute nüüdne kadumine/vähenemine on ühe mõjutava faktori muutus.
:write:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Avalda oma arvamust, kuni see on kooskõlas riiklikult heaks kiidetud arvamusega?
Muideks, minu meelest peaksid kõik kes riskirühmas on, vaktsineerima. Kuidas ma siis vaktsiinivastane olen?
Lihtsalt KÕIK ei pea süstima, aga KÕIK kes TAHAVAD, peavad seda saama.


Sellist käitumist nimetatakse "(omast arust) kavalad vaktsiinivastased". Sellele nishile on omane, et otseselt ei ütle keegi välja, et nad on vaktsineerimise vastu (kartes millestki ilma jääda seeläbi), aga selle asemel toimub selline latentne kahtluste külvamine (kuulsin lehma lellepojalt, et tema poeg jäi vaktsineerimsie järel viljatuks) ja lihtsalt jama ajamine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5175
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:
... Muideks, minu meelest peaksid kõik kes riskirühmas on, vaktsineerima. Kuidas ma siis vaktsiinivastane olen?
Lihtsalt KÕIK ei pea süstima, aga KÕIK kes TAHAVAD, peavad seda saama.
Sellist käitumist nimetatakse "(omast arust) kavalad vaktsiinivastased"...
Tegemist on lihtsalt tavalise suhtumisega - Vaktsineerima peaks kõiki, kuid MIND mitte!

Tuleb tuttav - Eestisse on kindlasti vaja rikkust toovat töötlevat tööstust ja tuumajaama, kuid tehke naabervalda või minust kuhugile veel kaugemale! ? :roll:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma püüdsin aru saada nii-ja-teistpidi, aga loen välja, et vaktsineeritul, kel on palju sotsiaalseid kontakte, on väiksem vaktsiini bioloogiline kaitse. Kuidas see võimalik saab olla, vaktsiinikaitse võiks ju ikka sama olla? Ma saan aru, et kui sa oled karja haigetega ühes ruumis, siis lõpuks ikka viirus murrab läbi, aga vaktsiini enda kaitse võiks ju kõigil vaktsineeritutel sama olla.


Küsimus on ilmselt viiruskoormuses, mis inimesele osaks saab, kui vaktsineeritu ronib ise ohutsooni, võib saadav viiruskoormus olla suurem kui immuunsus suudab käigult hävitada, mistõttu arenevad ikkagi sümptomid. Kui keha viiruse sisaldus on piisavalt suur, hakkab inimene seda ka väliskeskkonda levitama ja teisi nakatama.

See ilmselt selgitabki, miks vaktsineeritud ikka ja jälle omandavad sümptomid. Oleks nad ettevaatlikumad, siis ei omandaks, nakatumine toimuks nende jaoks märkamatult ja nad paraneks märkamatult (nii nagu vaktsiin töötama peakski).

Mina nt kannan rahvarohketes kohtades (nt poes) endiselt SN95 maski. Esiteks, poodi minnes tuleks austada peremehe soovi maski kandmiseks ja teiseks pole vaja võtta mõttetuid riske.

Samas siiski, kui nakatunutest või haiglasse sattunutest on veerand vaktsineeritud, ei tähenda see, et vaktsineeritud populatsioonist veerandil vaktsiin ei tööta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

Vabandust pmst. korduva posti pärast, aga alljärgnevalt on toodud MINU seisukohad võimalikult lihtsas sõnastuses.

Vaktsineerima peaksid riskirühma inimesed.

Vaktsineerida PEAVAD saama kõik, kes seda soovivad.

Vaktsineerimine ülejäänutele PEAB jääma inimese enda valikuks.
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Vanguard kirjutas:Vabandust pmst. korduva posti pärast, aga alljärgnevalt on toodud MINU seisukohad võimalikult lihtsas sõnastuses.

Vaktsineerima peaksid riskirühma inimesed.

Vaktsineerida PEAVAD saama kõik, kes seda soovivad.

Vaktsineerimine ülejäänutele PEAB jääma inimese enda valikuks.


sa ilmselt ei saa aru või ei soovi endale teadvustada, et vaktsineerimise idee ongi selles, et vaktsineeritakse kõik, kellel ei ole otseseid meditsiinilisi vastunäidustusi, muidu ei ole võimalik viiruspandeemiat mõistlike kaotustega ja minimaalse koormusega ühiskonnale peatada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Oma iva selles jutus siiski ei puudu. Kohustuslik vaktsineerimine näiteks vanuses 60+ oleks ka palju parem kui mitte midagi. Tõenäoliselt hoiaks ära mditsiinisüsteemi ummistumise.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas nimetu »

Tõenäoliselt hoiaks ära mditsiinisüsteemi ummistumise.

Kui nakatumise tase on piisavalt suur, siis mingil hetkel ei piisa ka ilmselt ainult vaktsineerimisest. Tegelikult peaks ennetavaid meetmeid olema rohkem.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Ei tea, seda peaks arvutama.
Vanguard
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 20 Aug, 2021 7:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Vanguard »

sa ilmselt ei saa aru või ei soovi endale teadvustada, et vaktsineerimise idee ongi selles, et vaktsineeritakse kõik, kellel ei ole otseseid meditsiinilisi vastunäidustusi, muidu ei ole võimalik viiruspandeemiat mõistlike kaotustega ja minimaalse koormusega ühiskonnale peatada.[/quote]


Ma ei saa sellega nõus olla. Praeguseks on selgunud, et vaktsineerimine ei hoia ära nakatumist, haigestumist ega ka levitamist. Küll aga leevendab läbipõdemist, mis on riskirühma kuuluvatele väga oluline.
Läbipõdemine on sama, kui vaktsineerimine, ehk tekib immuunsus ja on ka öeldud, et läbipõdemine annab parema kaitse ( selle tõele vastavust ei oska kommenteerida).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Vanguard kirjutas:Praeguseks on selgunud, et vaktsineerimine ei hoia ära nakatumist, haigestumist ega ka levitamist.
See oli algusest peale selge. Mitte kuskil pole väidetud, et efektiivsus oleks 100%.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vanguard ajab kelbast - nagu vaktsiinivastasele omane.
Läbipõdemise propageerimne on jama, sellega kaasnev tüsistuste risk on palju suurem kui vaktsineerimisel
Sealhulgas ka selle viljakusega, mis jutuks oli. Ja pole sugugi nii, et tüsistuste risk on ainult riskigrupis ja vanuritel.
Neid hapnikupudeliga ringi käivaid noori on juba liikvel.

Küll aga leevendab läbipõdemist,


Kui läbipõdemine on kerge ja sellega ei kaasne nädalast tatitõbe ja köha, siis on ju viiruse levitamine ka väiksem.
On sellest nii raske aru saada?
Viimati muutis Kapten Trumm, 07 Okt, 2021 10:49, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2565
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

Tahan teha viidet paarile detailile statistikas. Kõigepealt koroonaviiruse andmestik TA lehel. Võttes ette haiglaravi andmestiku ja haiglaravi patsientide profiili, siis hakkab silma, et haiglaravi päevade arv on jälle langema hakanud. Kui veel kaks nädalakest tagasi oli see 12 ja septembri alguses isegi 13-14, siis eilseks oli see kukkunud juba 8 peale. Tõsi küll tänaseks statistiliselt lisandunud +1, ehk siis täna justkui 9. Ehk siis korrektsioon alla on toimunud. Loomulikult peaks ravipäevade arvu vähenemine vabastama voodikohti ja vähendama igapäevaselt haiglas viibijate arvu, aga meil on vastupidi. Kas on haiglates juba alanud "kiirendatud ravimenetlus"?
Teine tähelepanek on, et Postimehe graafikus (NB! viitega TA andmetele!) on surmade statistikasse 4. oktoobri kohale tekkinud üllatav number. Ülejäänud päevad siin lähiminevikust on-nagu-on, st 3-4-5-6 kaupa neid ju puhkama on saanud, aga 04.10 sellisest numbrist pole nagu trehvanud avalikult rääkimist. Pigem oli päevaraportis "tavaline" number, aga pärast päeva teises pooles "korrigeeriti" justkui number ära ja kuna päev sai niigi läbi, siis selle numbri selgitamine või kajastamine polnud justkui enam aktuaalne. Et mis-sa-vana-asja-enam-meelde-tuletad, kohe tulevad uued andmed peale! Selgitust (või viidet selle õigsusele või vealegi) sellele numbrile pole ma tähele pannud. See surmade arv on märgitud 16. See on "läbi koroonaaegade" teise tulemuse kordamine: st 29.03 17 ja 08.04 on 16. Nüüd siis jälle 16. Ja ei kippu ega kõppu. Päikeseprintsess on rekordite omale krahmamisega ikka väga agar. Aga kõik on vait.
Viimati muutis Peeter, 07 Okt, 2021 10:52, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 4 külalist