REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

Ma arvan, et selleks korraks on nüüd kõik kolmanda lainega ja päevased pos diagnoosid kukuvad päris kiirelt alla 500 ja neid 2000+ nr-eid me sel aastal ei näe.
Mõned nädalad on haiglatel veel raske, möödunud ja ülemöödunud nädala haigestunud ei ole veel haiglani jõudnud, aga ka seal läheb kergemaks.
8)
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas nimetu »

Kriku kirjutas:
Siinkohal aitab kiire arvutus nakkuskordajaga: oletame, et delta tüve looduslik nakkuskordaja R on 5 (erinevatel andmetel on see 4-9 vahemikus). Kui meil on vaktsiin, mille tõhusus on 70% ja me vaktsineeriks 100% ühiskonnast ära, siis langeks R ilma ühegi muu piiranguta 0.3x5=1.5 peale. See väärtus tähendab, et viirus on ikka veel eksponentsiaalselt võimeline levima ning koldeid tekitama. Reaalses maailmas suudame me heal juhul aga 80-90% inimesi ära immuniseerida, seega jääb meil R veelgi kõrgemaks. (80% kaetuse ja 70% tõhususega vaktsiini puhul näeks arvutuskäik järgnev välja: R = (0.8x0.3x5) + (0.3x5) = 2.7)
Küsitav on selles arvutuses 70% tõhusus.

Tegelikult on selles arvutuses veel viga ka sees.

Õige oleks:
R = (0,8x0,3x5) + (0,2x5) = 2,2
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas toomas tyrk »

loomake kirjutas:Haridus ministri hoiak annab mõista et ei osata õppetööd kohandada antud olukorras.


Eee, paraku pole see ainult haridusministri küsimus. Distantsõpe on väljakutse, millele kõik õpilased ja nende vanemad ei suuda paraku vastata.

Omal praegu kodus üks distantsil õppija. Kuna ka ise töötan kodus, siis pilt on silme ees. Nende klassis on paar last, kes üldse ei ilmu tundidesse. Paar last, kes tunnis on kohal, aga tegelikult kaasa ei tööta. Kevadise kaugõppe perioodi järel rääkis ka GAGi direktor, et sel perioodil mingi hulk lapsi neil lihtsalt kadus käest.

Minu omale kevadel isegi meeldis kaugõpe. Sai oma kooliasjad rutem tehtud ja vaba aega oli rohkem. Nüüd juba tahab rohkem seltskonda. Kooli mitte õppimise vaid seltskonna pärast.

Õppematerjal kaugõppeks on tegelikult online'is olemas, aga see ei ole tasuta. Saaks teha veidi paremini neid kaugõppe tunde. Aga kui lapsed lihtsalt ära kaovad, siis pole ka sellest materjalist palju kasu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

USA-s on valgesabahirvest saanud uus looduslik koroonareservuaar: https://theconversation.com/white-taile ... ion-171268

Uued variandid võivad tekkida ka loomade hulgas. Meenutagem seagrippi.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1585
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas ambur123 »

VIDEO | Vaktsiinipassist ja käibemaksust priid! Vaata, kuidas spordiklubid terviseametit narritavad
Delfi eksperiment paljastab jõusaali tegeliku suhtumise tõendisse
https://arileht.delfi.ee/artikkel/95076 ... narritavad
Ärileht uuris, kuidas spordiklubid, keda nii terviseamet kui ka politsei hurjutanud ja trahvinud on, ikka veel igaühele uksi lahti hoiavad.
Sellest, et mitu spordiklubi koroonapassi ei küsi, reegleid ei järgi ja trahvigi on saanud, kirjutatakse juba passisüsteemi tekkimisest alates. Terviseamet ja politsei on seetõttu tuhandete eurode ulatuses kirjutanud trahve välja nii Tallinnas tegutsevale Sparta spordiklubile kui ka CorsaGym jõusaalile Tartus.
Nagu arvasingi, siis rumal eeskuju nakatab ja tekitab "spartalasi" juurde. Salvestus päris huvitav, kuidas vahele jäädes jutt muutub: kohus tegeleb ja mitte Ärileht, missa jaurad ja kirjuta oma p*sk kokku. Ning nemad olla ainsad (!), kes juriidiliselt korrektselt toimetavad...
henri237
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Nov, 2021 21:51

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas henri237 »

ambur123 kirjutas:VIDEO | Vaktsiinipassist ja käibemaksust priid! Vaata, kuidas spordiklubid terviseametit narritavad
Delfi eksperiment paljastab jõusaali tegeliku suhtumise tõendisse
https://arileht.delfi.ee/artikkel/95076 ... narritavad
Ärileht uuris, kuidas spordiklubid, keda nii terviseamet kui ka politsei hurjutanud ja trahvinud on, ikka veel igaühele uksi lahti hoiavad.
Sellest, et mitu spordiklubi koroonapassi ei küsi, reegleid ei järgi ja trahvigi on saanud, kirjutatakse juba passisüsteemi tekkimisest alates. Terviseamet ja politsei on seetõttu tuhandete eurode ulatuses kirjutanud trahve välja nii Tallinnas tegutsevale Sparta spordiklubile kui ka CorsaGym jõusaalile Tartus.
Nagu arvasingi, siis rumal eeskuju nakatab ja tekitab "spartalasi" juurde. Salvestus päris huvitav, kuidas vahele jäädes jutt muutub: kohus tegeleb ja mitte Ärileht, missa jaurad ja kirjuta oma p*sk kokku. Ning nemad olla ainsad (!), kes juriidiliselt korrektselt toimetavad...


ega karoona spartas ei nakkagi. selleks et karoona endale külge saada pead veetma nakatunud inimesega vähemalt 2 tundi lähestikku halvasti ventileeritud ruumis. olen spartas kunagi käinud, seal on väga kõrged laed, suured, avarad ruumid ning hea ventilatsioon. nakatumine toimub peamiselt koolides, kontorites ja pereringis. sellepärast valitsus salastaski nakatumisstatistika sest nad teavad et kõige rohkem nakkus levis koolides.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

henri237 kirjutas:
ega karoona spartas ei nakkagi. selleks et karoona endale külge saada pead veetma nakatunud inimesega vähemalt 2 tundi lähestikku halvasti ventileeritud ruumis. olen spartas kunagi käinud, seal on väga kõrged laed, suured, avarad ruumid ning hea ventilatsioon. nakatumine toimub peamiselt koolides, kontorites ja pereringis. sellepärast valitsus salastaski nakatumisstatistika sest nad teavad et kõige rohkem nakkus levis koolides.

No siis on ju kõik ootuspäraselt selge. Lae kõrgus annab täieliku õigus reegleid rikkuda.

Khm. Ei tea kui kõrged need laed seal riietusruumis on? Kas seal ka kahe tunni reegel töötab?
Kunagi oli Saaremaal üks võrkpalli võistlus.... Mängijad olid lausa neljakäpukil... Nii madalad laed.
Ja seda kõike veel vana hea karoona 1.0 ajal

Ps. Tartu corsas olen ise ka kunagi käinud. Jõusaalis küll mingit kõrget lage ei olnud riietusruum aga oli üliväike ja paksult rahvast täis.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Harald Hirmus »

loomake kirjutas:
henri237 kirjutas:
ega karoona spartas ei nakkagi. selleks et karoona endale külge saada pead veetma nakatunud inimesega vähemalt 2 tundi lähestikku halvasti ventileeritud ruumis. olen spartas kunagi käinud, seal on väga kõrged laed, suured, avarad ruumid ning hea ventilatsioon. nakatumine toimub peamiselt koolides, kontorites ja pereringis. sellepärast valitsus salastaski nakatumisstatistika sest nad teavad et kõige rohkem nakkus levis koolides.

No siis on ju kõik ootuspäraselt selge. Lae kõrgus annab täieliku õigus reegleid rikkuda.

Khm. Ei tea kui kõrged need laed seal riietusruumis on? Kas seal ka kahe tunni reegel töötab?
Kunagi oli Saaremaal üks võrkpalli võistlus.... Mängijad olid lausa neljakäpukil... Nii madalad laed.
Ja seda kõike veel vana hea karoona 1.0 ajal

Ps. Tartu corsas olen ise ka kunagi käinud. Jõusaalis küll mingit kõrget lage ei olnud riietusruum aga oli üliväike ja paksult rahvast täis.


...ja mida see covid-pass sul tagab? Välistab nakatumise? Mina sain nakkuse kahe doosiga vaktsineeritult...
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Lemet »

Khm. Ei tea kui kõrged need laed seal riietusruumis on


Madalad on. Vaata et pikema mehe väljasirutatud käest aitab. Ja kapid on suht tihedalt koos.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Harald Hirmus kirjutas:
...ja mida see covid-pass sul tagab? Välistab nakatumise? Mina sain nakkuse kahe doosiga vaktsineeritult...

COVID-pass ei taga mulle midagi. Vaktsineerimine aga tagab suuremad ellujäämise võimalused.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

https://www.straitstimes.com/singapore/health/covid-19-patients-who-choose-not-to-be-vaccinated-have-to-foot-own-medical-bills

Singapuris hakkavad teadlikult vaktsineerimata jätnud covid-haiged ise omi raviarveid tasuma.
Äkki oleks Eestis ka aeg?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

aht0 kirjutas:https://www.straitstimes.com/singapore/health/covid-19-patients-who-choose-not-to-be-vaccinated-have-to-foot-own-medical-bills

Singapuris hakkavad teadlikult vaktsineerimata jätnud covid-haiged ise omi raviarveid tasuma.
Äkki oleks Eestis ka aeg?
Ma nagunii olen 90% oma raviarvetest ise maksnud (tasuline meditsiin, tasuta võidki järjekorras ootama jääda), hoolimata siis sellest et olen vaktsineeritud (see tehti küll jah tasuta)
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

As of Jan 2021, the average salary in Singapore is S$5,783 per month.


See on umbes 3700 eurot. Samas ravikulud võivad olla ka kordades suuremad kui Eestis.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olen tähele pannud, et kui kehtestati koroonapassi range kontroll ja see hakkas ka reaalselt toimima (QR lugemine + ID), siis mitmel pool kadus klientuur ära.
Näiteks minu lemmikspaas, kus ma käin samadel päevadel ja kellaaegadel, on viimane 2 nädalat olnud suht tühi.

Minu teooria selle fenomeni selgitamiseks on, et hügieenivastased, kes käisid varem võõra/võltsitud passiga, ei julge enam käia (kriminaalasja oht). Ja loomulikult on kadunud need, kes enne said paljast testilahust testribale tilgutades "negatiivseid" teste anda. Kuna viimaseid oli umbes 10% klientuurist, siis kõva 20-30% võltsis lihtsalt passe või käis võõra omaga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

toomas tyrk kirjutas:
loomake kirjutas:Haridus ministri hoiak annab mõista et ei osata õppetööd kohandada antud olukorras.


Eee, paraku pole see ainult haridusministri küsimus. Distantsõpe on väljakutse, millele kõik õpilased ja nende vanemad ei suuda paraku vastata.
Omal praegu kodus üks distantsil õppija. Kuna ka ise töötan kodus, siis pilt on silme ees. Nende klassis on paar last, kes üldse ei ilmu tundidesse. Paar last, kes tunnis on kohal, aga tegelikult kaasa ei tööta. Kevadise kaugõppe perioodi järel rääkis ka GAGi direktor, et sel perioodil mingi hulk lapsi neil lihtsalt kadus käest.
Minu omale kevadel isegi meeldis kaugõpe. Sai oma kooliasjad rutem tehtud ja vaba aega oli rohkem. Nüüd juba tahab rohkem seltskonda. Kooli mitte õppimise vaid seltskonna pärast.
Õppematerjal kaugõppeks on tegelikult online'is olemas, aga see ei ole tasuta. Saaks teha veidi paremini neid kaugõppe tunde. Aga kui lapsed lihtsalt ära kaovad, siis pole ka sellest materjalist palju kasu.


Neid õpilasi, kes ei käi tundides või käivad seal valikuliselt on ka kontaktõppega ja oli juba siis, kui koroonast ei teatud midagi.
Sellest koolijuhid ja muidu liinakersnapropagandistid muidugi rääkima ei kipu.
Olen ka nii kohakaaslusega koolis töötanud ja nats kujutan ette. Kui ikka kodus korda pole, vanemad ronivad karjääriredelil või tõmbavad niisama ringi, siis järelevalve laste tegevuse üle puudub. Mul oli igal aastal 1-2 õpilast, kes kohal ei käinud ja kelle kohta teadsid teised rääkida, et "see on peale lõunat juba laksu all".

Lihtsalt see miiniväljal elamine on väga väsitav - iga päev võidakse see sulle koju tassida. Kui näiteks valitsus otsustanuks pereliikmete isolatsiooni kehtestada (sõltumata vaktsineerimisest), tulnuks koolid sulgeda, sest sedavõrd laia viiruse levikuga hakkab juba majandus rängalt kannatama.
Õnneks valitsus sellele liimile (teadusnõukoda soovitas tungivalt) ei läinud, saades ise ka aru, mis jama sellega kaasneb.

Mina sain kohalkäimise nii 80% peale selle hinnaga, et iga tund on eelmise tunni kohta kontrolltöö ja järgi saab neid teha ainult see, kel on arstitõend puudumise kohta. Ja mul ei liigu ükski närv, kui panen teile kursuse kohta hinde 1, mis läheb (ja rikub) lõputunnistuse. Antud koolis gümna tasemel oli neid fantoomtegelasi 10-20% klassi koosseisust ja igas klassis oli paar inimest, kes kordagi kohale ei ilmunud.
Viimati muutis Kapten Trumm, 09 Nov, 2021 9:36, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 30 külalist