nipid ja nõksud

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas vaoinas »

Sam Beaver kirjutas:
kalle kirjutas:Pean ütlema, et olen siinkohal hea ettepaneku maha maganud. Eile siis möllasin ja proovisin, aga tekkis mingi väga kummaline tõrge, kas manuse iselomust vms, aga esialgu ei õnnestunud. Peab veel proovima.

Kk
Kustuta siis lihtsalt ära, iseenesest ebaoluline postitus ju?
Miks ära kustutada? Pilt on ju siiski vahva.
Aga, Sam Beaver, päriselt, ära häbene oma asju ehitamisteemades näidata - või veelgi parem, tee lausa oma teema oma raudteemonstrumite jaoks. Ausalt!

Lihtsalt asjade süstemaatilisele ülesehitusele orienteerunud inimestele tundub Nippide ja Nõksude teema just täpselt selline koht kus inimesed jagavad näpunäiteid mudelismiga paremaks toimetulemiseks ja igasugune töölaua seisu kajastamine vist võiks mujale kuuluda.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Õhukesest lehest söövitatud detailid

Postitus Postitas Madis Reivik »

Tervitus,

kas on siin ka mingeid soovitusi ja metoodikat kuidas fotolitograafiaga õhukesi (0.1mm) metalllehtdetaile, trafarette jms teha ?
Mul hea lahendus tagataskus aga võimalik et mudeliehituses kõik ilmselge ja ammu paigas.
Bodyguard
Liige
Postitusi: 273
Liitunud: 14 Dets, 2008 17:54
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Bodyguard »

simmtann
Liige
Postitusi: 217
Liitunud: 02 Mär, 2007 16:13
Asukoht: Tallinn, Nõmme, KIWA
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas simmtann »

Tänasel kokkusaamlsemisel tuli korraks põgusalt teemaks iseliimuv foolium läikivate osade katmiseks. Mina olen teda kasutanud ka ukselinkide, väiksemate tulede vms katmiseks. Konkreetne BMF toode on väga hästi vormitav, hästi liimuv ja üleüldse nii mugav kasutada toode, et ma olen praktiliselt loobunud erinevate kroomvärvide kasutamisest. Ainult eriti keerukate pindade puhul läheb Alclad II käiku. Natukese veenmisega on seda pehmet fooliumi võimalik suruda ka tulede reflektoritesse ja üleüldse igasugu imevigureid toime panna temaga. Olemas on ka teisi "toone" ehk reaalselt teisi metalle, aga mina isiklikult olen tarbinud ainult Ultra bright chrome nimelist.
Jätan ka mõned välismaakeelsed lingid.

Juutuubis video, kuidas tüüp teeb Porschele aknaliistud :
https://www.youtube.com/watch?v=o9wVIpC ... ingChannel

Sama tüüp ja VW hipibussi ninamärk :
https://www.youtube.com/watch?v=rsaAv9w ... ingChannel

Väga asjalik lennukitegemise jutuke:
https://www.britmodeller.com/forums/ind ... -airplane/

Tootja koduleht:
https://www.bare-metal.com/index.html

Eestist kohapealt minuteada toodet osta ei saa, aga laias internetis on tema pigem vabalt saadavalt.

Lõppu üks 1/43 aretis. Viimasel fotol on jubina originaalkonditsioon. Liistud katuse ja akende servades on tehtud fooliumiga, nagu ka tagatuli. Antud juhul linkide puhul küll katsetasi nmingit hõbedamarkerit, mis jubetamalt laiali tahtis voolata. Võrreldes värvimisega on protsess ka palju kiirem, sest peale "maskimist" ongi asi juba valmis :)
Pilt Pilt
Pilt
Tehisintellekt ei suuda kunagi asendada inimidiootsust!
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Sam Beaver »

Oskab ehk keegi öelda kuidas (või kas üldse) on võimalik mudeli pealt maha võtta templitrükki nii et alusvärvi väga ei kahjusta?

Piiritus ja Tamiya lahusti ei toimi. Otsinguga leidsin ühe YT video kus võeti seda kirja maha ravimiga "dimeksid," aga meie apteekides seda paraku ei müüda.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas retti »

Sam Beaver kirjutas:Oskab ehk keegi öelda kuidas (või kas üldse) on võimalik mudeli pealt maha võtta templitrükki nii et alusvärvi väga ei kahjusta?

Piiritus ja Tamiya lahusti ei toimi. Otsinguga leidsin ühe YT video kus võeti seda kirja maha ravimiga "dimeksid," aga meie apteekides seda paraku ei müüda.

toimeaine on orgaaniline lahusti dimetüülsulfoksiid.
https://ravikunst.ee/pood/dmso-dimetuulsulfoksiid/
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas Sam Beaver »

Vahel juhtub et mingi detaili värvimine õnnestub põhjalikult ära käkkida. Küsimus selline et kuidas ma
värvi maha saan nii et ma detaili ei kahjusta? Krunditud Tamiya aerosooliga ja värvitud XF-ga, mudeliks
Belkits 1/24 Hyundai I20 WRC.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: nipid ja nõksud

Postitus Postitas fossiil »

Tamiya värvide puhul peaks vana hea Torusiil abiks olema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist