Tankikaevik

Vasta
vonn
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Tankikaevik

Postitus Postitas vonn »

Kas ma tohin küsida loll küsimust, misasi on tankikaevik? ma tean mis on tankitõrjekraav, olen paari ilmasõjaaegset isegi näinud. Aga kaevik? Ajateenistuses, sain ka olla ainult eesti mureväe riidelao kaptjor, ja noorte ajal natuke üksikvõitleja oskusi+ sain ak-4 st lasta välja 8 padrunit.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4363
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Turist 47 »

_Slava_ kirjutas:
vonn kirjutas:Kas ma tohin küsida loll küsimust, misasi on tankikaevik? ma tean mis on tankitõrjekraav, olen paari ilmasõjaaegset isegi näinud. Aga kaevik? Ajateenistuses, sain ka olla ainult eesti mureväe riidelao kaptjor, ja noorte ajal natuke üksikvõitleja oskusi+ sain ak-4 st lasta välja 8 padrunit.

oma loll küsimust võid esitada teises foorumis:)

Tankikaevik, ehk tankivarjend. Ennevanasti kraapisid sapöörilabidaga süvendi, pesa, kus tank oli peidus - minimaalselt nähtav, aga kahuriga torn oli lahinguvõimeline. Tänapäeval on labida asemel sahad.

Ja, hea Slava, loll või mitte loll küsimus, aga küsimus oli esitatud viisakalt, õiges foorumis, ei muud.
vonn
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas vonn »

Turist 47 kirjutas:
_Slava_ kirjutas:
vonn kirjutas:Kas ma tohin küsida loll küsimust, misasi on tankikaevik? ma tean mis on tankitõrjekraav, olen paari ilmasõjaaegset isegi näinud. Aga kaevik? Ajateenistuses, sain ka olla ainult eesti mureväe riidelao kaptjor, ja noorte ajal natuke üksikvõitleja oskusi+ sain ak-4 st lasta välja 8 padrunit.

oma loll küsimust võid esitada teises foorumis:)

Tankikaevik, ehk tankivarjend. Ennevanasti kraapisid sapöörilabidaga süvendi, pesa, kus tank oli peidus - minimaalselt nähtav, aga kahuriga torn oli lahinguvõimeline. Tänapäeval on labida asemel sahad.

Ja, hea Slava, loll või mitte loll küsimus, aga küsimus oli esitatud viisakalt, õiges foorumis, ei muud.



Ehk nagu aru saan, on sisuliselt tegemist, "tankilaskepesaga" - isetuletus kuulipildujapesast?
mumuu
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mumuu »

Kas ma tohin küsida loll küsimust, misasi on tankikaevik?........


Ok. Pole lingvistikafoorum, aga minu arusaamise järgi on tankikaevik jalaväe kaitsemeede, et kaevad augu maasse ja siis kui tank roomikutega üle veereb, siis soomustehnika ei vaju läbi vaid sõidab sinust üle. Hirmus on, aga jääd ellu. Millises mastaabis, ei oma tähtsust, mõte sellest ei muutu. Eesti sõjandusterminoloogia pole liiga tuttav, empiiriliselt tuletan. Sellel on kindlasti mingi (nato) definitsioon olemas, tõlke ja arusaamise küsimus. Ma defineerin käigult - Pinnasesse kaevatud kaitserajatis mille eesmärk on soomustehnika eest ennast kaitsta. Peab olema piisavalt kitsas, et vastav tehnika sellesse sisse ei vajuks.

Tanki vaatevinklist peaks rääkima tankipositsioonist, see siis ülaltoodud kirjeldus, kus tank (või iseliikuv suurtükk) kaevatakse toruni maase. Kah kaitsemeede. Aga ei ole sõjaväelane, palun mitte peksta, kui võssi panin. :dont_know:
mongol
Liige
Postitusi: 1304
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mongol »

mumuu kirjutas:
Kas ma tohin küsida loll küsimust, misasi on tankikaevik?........
Aga ei ole sõjaväelane, palun mitte peksta, kui võssi panin. :dont_know:

Rahu :)
Suht täppi paned juba.
Tankikaevik on selline suur auk, kuhu tank sisse sõidab, nii et kuppel ja toru ainult välja paistavad. Nõrgem ja haavatavam kere jääb maa alla/kaeviku sisse. Põhimõtteliselt laskepesa, idee täpselt sama nagu sõduri kaevik, lihtsalt märksa suurem.
Kui satud nt Klooga harjutusväljale, siis on seal taolisi asju alles, leiab ka Männikult ning muudelt nõukaarmee polükatelt siin Eestis.

Tankitõrjekraav on selline rõveda laiusega kraav, et kui tank seda ületama asub, kukub ninapidi sisse ja ei suuda teisele poole välja ronida. Üldiselt ei suuda ka tagurpidi enam omal jõul välja tulla. Guugelda ka "eskarp" ja "kontraeskarp".
professional retard
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Tankikaevik

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tankitõrjekraav, eskarp ja kontraeskarp on kolm erinevat asja.

Tankitõrjekraav on nagu nimi ütleb, kraav, kuhu tank sisse sõites kinni jääb (enamasti sedasi, et vastasnõlv on liiga kõrge/järsk.

Eskarbid on tankitõrjenõlvad. Eskarp on tanki edasisõitu takistav järsuks kaevatud nõlv, millest tank üles ei saa. Kontraeskarp on tankitõrje vastasnõlv, mida ületades tank järsust nõlvast alla kukub. Eskarp vastukarva, kontraeskarp pärikarva.

Tankitõrjekraave kasutatakse enamasti tasasel maastikul, eskarpimist seal, kus on loodustlikud nõlvad juba olemas.

Kuna meie toredal idanaabril on traditsioone sel teemal, siis väike materjal jooniste ja skeemidega
http://www.vrazvedka.ru/training/questi ... l?start=11
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline