Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas mongol »

Relvaloatalitus. Iseenesest pole seda tõesti kirjas seaduses, aga põhjendus on selline:
a) klubi liikmeks olemine ei tähenda, et inimene omaks ka laskesportlase "litsentsi";
b) "litsentsi" omamine ei tähenda, et inimene oleks klubi liige.
Iseenesest suht arusaadav, kui võtta terve mõistusega: PPA saab küll klubilt kinnituse, et kodanik N on klubi liige, aga nad ei kinnita sellega, et kodanikul oleks kehtiv litsents. Kodanik N samas ei saa ise kinnitada, et on klubi liige, seega klubi kinnitus vajalik, AGA samas saab kodanik N oma kehtivat litsentsi (mis SRA-s on eluaegne) ise kinnitada.

Seaduses tõesti selliselt lahti pole mõtestatud, aga terve mõistusega võttes saan aru, miks selline vajadus - klubi ei pea oma nahka turule viima kodanik N pärast, kes võibolla on litsentsi kaotanud kasvõi aegumise või äravõtmise läbi; PPA ei näe vist spordialade litsentside registreid (kui nood üldse avalikult ligipääsetavad on) ja inimesel ei ole ju tegelikult raske saata kasvõi foto oma SRA-kaardist. Minu jaoks see ületamatu ei olnud, seega kerge üllatus oli küll korraks, et mis "litsentsist" jutt, aga SRA kaardist piisas.
Ma saan ka aru, mis sellise natuke nagu "topeltnõudmise" tingib - sibulaklubides võib niimoodi figureerida kümneid tegelasi, kes on seeläbi omandanud spordi-relvaloa ehk siis eeskätt suurema koguse moona hoidmise õigus. Kas ja kuidas nad reaalsuse spordiga tegelevad, ei tea keegi.
Mu teada on ISPC-s küll kindlasti nõue osaleda aastas teatud kogusel võistlustel ja koguda teatud kogu punkte, et "säilitada" litsentsi kehtivus, on mul õigus? See seonduks nagu väga loogiliselt litsentsi esitamise nõudega..
professional retard
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas affa »

Laskesportlase litsentsi mainitakse Relvaseaduse 86. paragrahvis seoses tiirus relva laenutamisega. Kas lubadetalitus küsis litsentsi seoses pika salvega?
§ 28. Füüsilisele isikule lubatud relvade otstarve
(1) Füüsiline isik võib relva soetada, omada ja vallata järgmisel otstarbel:
1) jahipidamiseks;
2) vastava spordialaga tegelemiseks;
21) tegelemiseks spordialaga, kus on vaja kasutada piiratud käibega padrunisalvega tulirelva;

§ 34.
....
(13) Isik, kes taotleb relvaluba käesoleva seaduse § 28 lõike 1 punktis 21 sätestatud otstarbel, peab lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatule tõendama, et ta harjutab aktiivselt laskevõistlustel osalemiseks või osaleb laskevõistlustel, mida on tunnustanud laskespordiorganisatsioon või rahvusvaheline ametlikult tunnustatud laskespordiföderatsioon.
[RT I, 12.02.2020, 1 - jõust. 01.03.2020]
(14) Käesoleva paragrahvi lõikes 13 nimetatud isik peab esitama Politsei- ja Piirivalveametile tõendi selle kohta, et:
1) ta on taotlemisele eelnenud kahe aasta jooksul olnud laskespordiklubi liige vähemalt 12 kuud;
2) ta on taotlemisele eelnenud 12 kuu jooksul vähemalt korra osalenud laskevõistlusel, mille on korraldanud laskespordiorganisatsioon, või laskevõistlusel, kuhu on laskespordiorganisatsioon korraldajana kaasatud;
3) laskespordiklubi kinnitusel on piiratud käibega padrunisalvega sporditulirelv vajalik tema harrastatava laskespordiala jaoks.

Lihtsalt sporditulirelva jaoks peaks piisama klubi liikmelisuse tõestamisest.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas mongol »

Ei olnud juttu, et just salved teemaks, mul oli luba vahepeal aegunud, sest tervisetõendi hankimine viibis veidi ja taotlesin "nullist" uuesti. Kui mul muidu on "tsiviilloal" kirjas mul aktiivses kasutuses olevad püstol ja revolver, siis seekord taotlesin ka liigiloana püssi juurde. Ilmselt sellest tingituna see küsimus oligi, sest digisüsteemis näitab ilusti, et luba kehtib.
Mul pole ses suhtes etteheited või lumehelbenuttu, sest ise taotlen, nemad küsivad ja kui küsimus on asjakohane, siis ma ei näe probleemi sellele ka vastata. Mõnes mõttes see paragrahvi 34 lõige 13 seda läbi lillede nii ka ütleb, kuigi mitte otsesõnu - litsentsi ei mainita, aga aktiivsus/spordiga tegelemine on mainitud. Tõlgendamise küsimus.

relvaluba_2022_digisüsteemis.png
professional retard
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas affa »

mongol kirjutas:Ei olnud juttu, et just salved teemaks, mul oli luba vahepeal aegunud, sest tervisetõendi hankimine viibis veidi ja taotlesin "nullist" uuesti. Kui mul muidu on "tsiviilloal" kirjas mul aktiivses kasutuses olevad püstol ja revolver, siis seekord taotlesin ka liigiloana püssi juurde. Ilmselt sellest tingituna see küsimus oligi, sest digisüsteemis näitab ilusti, et luba kehtib.
Mul pole ses suhtes etteheited või lumehelbenuttu, sest ise taotlen, nemad küsivad ja kui küsimus on asjakohane, siis ma ei näe probleemi sellele ka vastata. Mõnes mõttes see paragrahvi 34 lõige 13 seda läbi lillede nii ka ütleb, kuigi mitte otsesõnu - litsentsi ei mainita, aga aktiivsus/spordiga tegelemine on mainitud. Tõlgendamise küsimus.

Par. 34 lõige 13 käib pika salve kohta. Lihtsalt sporditulirelva jaoks küsib seadus ainult klubi liikmelisust. Selliste asjade peale võiks Relvaomanike Liit häält tõsta. Relvade ja laskemoona käitlemine on kõrgendatud ohuga tegevus ja erinevad piirangud selleks määrab seadus. Ametnikupoolne seaduses nimetamata tingimuste esitamine peaks liigituma võimuliialduseks.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

mongol kirjutas:...PPA ei näe vist spordialade litsentside registreid (kui nood üldse avalikult ligipääsetavad on) ja inimesel ei ole ju tegelikult raske saata kasvõi foto oma SRA-kaardist.


Eesti Praktikal-laskmise Ühingu register on avalikult ligipääsetav. Nimesid ei näe ja kontroll toimub isikukoodi sisestamisega infosüsteemi.
Positiivse vastuse korral näidatakse: (isikukood) "xxxxxxxxxx omab EPLÜ laskesportlase staatust". Politsei kasutab seda kontrollivõimalust aktiivselt.

mongol kirjutas:Minu jaoks see ületamatu ei olnud, seega kerge üllatus oli küll korraks, et mis "litsentsist" jutt, aga SRA kaardist piisas.


Siinkohal tuleb vahet teha kahel erineval asjal - laskespordiorganisatsioon ja laskespordiklubi. Esimene on katusorganisatsioon, mis tegeleb rahvusvaheliselt tunnustatud spordiala edendamisega ja koondab enda alla laskespordiklubid.

Vanasti oli asi selline, et sportlase tähe saamiseks relvaloale oli tarvis saada tunnustus just laskespordiorganisatsioonilt, nagu Laskurliit, Eesti Praktikal-laskmise Ühing või Eesti Reservväelaste Laskespordiliit. Need katusorganisatsioonid võisid seada oma kriteeriumid kvalifitseerumiseks. Näiteks EPLÜ nõudis sportlastelt viie võistluspunkti saamist aastas. Laskurliidul olid omad kvalifikatsioonivõistlused jms.

Mõned aastad tagasi tehti relvaseaduses muudatus, mida tõlgendati nii, et seda laskesportlase tõendit võib väljastada ka klubi, mille liige sa oled. Tingimus oli see, et liige on aktiivne ja osalenud vähemalt ühel võistlusel aastas.

Kuna tundub, et seda on hakatud ära kasutama ja passiivsemad liikmed ei viitsi üldse kvalifikatsiooninõudeid täita, siis on PPA viimasel ajal hakanud uuesti nõudma laskespordiorganisatsiooni tõendit ja laskuri "litsentsi" (mis ei ole täna Relvaseaduses defineeritud), või "samaväärset tõendit". Olgu veel öeldud, et seaduses on praegu auk selle koha pealt. Lihtsalt ametnikele on antud korraldus.

mongol kirjutas:Mu teada on ISPC-s küll kindlasti nõue osaleda aastas teatud kogusel võistlustel ja koguda teatud kogu punkte, et "säilitada" litsentsi kehtivus, on mul õigus? See seonduks nagu väga loogiliselt litsentsi esitamise nõudega..


Jah, IPSC-s 5 võistluspunkti aastas, muidu peatatakse sinu EPLÜ laskuri staatus. Klubis võid edasi tiksuda, kuniks PPA mingi relvaloa muudatuse peale uut tõendit küsib, aga tänasel päeval nõutakse vist ka klubidelt iga-aastast raportit liikmete aktiivsuse kohta.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

affa kirjutas:...Selliste asjade peale võiks Relvaomanike Liit häält tõsta...


EI midagi isiklikku, aga peale seda "õiguskantsleri salastatud kirja"-teemat, millega te soovisite "ise edasi pusida", ei hakka Relvaomanike Liit enne mingit häält tõstma kui on olemas a) reaalne ja tuvastatav füüsiline isik, kes näitab b) reaalset paberit või muul taasesitataval kujul kinnitust, et toimus mingi seaduserikkumine või võimupiiride ületamine.
Mingite anonüümseks jääda soovivate foorumipostituste põhjal ei hakka keegi kusagil liigutama.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas mongol »

vtl kirjutas:
affa kirjutas:...Selliste asjade peale võiks Relvaomanike Liit häält tõsta...


EI midagi isiklikku, aga peale seda "õiguskantsleri salastatud kirja"-teemat, millega te soovisite "ise edasi pusida", ei hakka Relvaomanike Liit enne mingit häält tõstma kui on olemas a) reaalne ja tuvastatav füüsiline isik, kes näitab b) reaalset paberit või muul taasesitataval kujul kinnitust, et toimus mingi seaduserikkumine või võimupiiride ületamine.
Mingite anonüümseks jääda soovivate foorumipostituste põhjal ei hakka keegi kusagil liigutama.

Ma näen, et minu juhtumikirjeldus on sarnane, aga ma ei näinud ega näe jätkuvalt põhjust vinguda, sest seaduserikkumist ega võimupiiride ületamist ju pole olnud. Ei tunne ka end ülekohtuselt "halli ala" alla käiva nõudmise pärast, mul miskit varjata pole ja paberid korras.
Sõnaga, toetan lp vtl steitmenti :)
professional retard
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas bodom »

Tere,

lugesin hiljuti relvasedust ja tekkis küsimus, millele vastust ei leidnud. Nimelt vastet sõnale "sulgur",RS § 21, (1).
Tulirelva olulised osad.
Mida selle "sulguri" all mõeldakse?
Tänud vastamast.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas alban »

Seda relva osa, mis vahetult toetab padruni põhja vastu ja hoiab padrunit lasu toimumise ajal padrunipesas.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Anti Poolamets: Miks tuleks Eestis elavatel Vene kodanikel keelata relva omamine

19.05.2022


Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas hiljuti Riigikogule eelnõu, millega lubataks tulirelvi omada üksnes Eesti Vabariigi, Euroopa Liidu ja NATO liikmesriikide kodanikel ning võimaldataks Eesti relvaloaeksami sooritamine ainult eesti keeles. Riigikogu liige Anti Poolamets selgitas täna hommikul oma kõnes Riigikogule, miks see muudatus vajalik on.

„Eesmärk on muuta praegu kehtivat regulatsiooni, mille järgi võivad Eestis omada relvi ka välisriikide kodanikud tingimusel, et nende suhtes puudub kahtlus, et nad võiksid ohustada Eesti Vabariigi turvalisust või julgeolekut. Muudatus, meie pakutud muudatus näeb ette, et üksnes need välismaalased, kes on Euroopa Liidu või NATO liikmesriigi kodanikud, kellel on Eesti elamisluba või kes elavad Eestis elamisõiguse alusel, võivad soetada, omada ja vallata relvaseaduse § 29 lõikes 1 loetletud relva,“ ütles Pooalmets oma kõnes.

„Eestis elab 2020. aasta avalike andmete järgi ligi 1300 Venemaa Föderatsiooni kodanikku ja määratlemata kodakondsusega isikut, kellel on relvaluba. Nende hulgas on 375 sportlaskurit, kellel on õigus omada suuri padrunikoguseid. On näha, et osa neist on ka Vene imperiaalsete vaadetega. Sotsiaalmeedia kontodele on poseeritud Venemaa sümboolikaga. Samuti on dokumenteeritud juhtumid, kus võistlustel tõusis grupp Eesti relvaluba omavaid laskureid püsti ja laulis üheskoos Vene hümni. Samuti käis vene laskurklubidel tihe koostöö Venemaa laskesportlaste ja instruktoritega. Selge see, et Eesti relvaloaga Venemaa kodanikke võidakse ära kasutada Venemaa julgeolekuasutuste poolt ja kindlasti on seda ka tehtud. Eks elu näitab, millal need juhtumid välja tulevad.“

Poolametsa sõnul ei ole võimalik 1300 inimese tausta reaalselt uurida. „Selle kinnituseks on tegelikult ka siseministri öeldu komisjonis, et nemad on siseministri hinnangul teinud tublit tööd, teinud mitu relvalubade ülevaatust, läbivaatust, isikute hindamist. Ja tulemus oli selline, et ühel inimesel oli relvaluba ära võetud ja paaril oli äravõtmise protseduur menetluses. No ei usu ma meie röntgenmeeste võimekust 1300 Vene kodanikku ja mittekodanikku läbi näha. Tuletame meelde Hermann Simmi elu ja tegevust. Tuletame neid suurepäraseid pilte meelde, kus Simmile anti medaleid Kaitseministeeriumi pidulikes ruumides teenete eest, kirjeldati tema tegevust siinsamas. Kui kunagi püüdis Interrinne siia hoonesse sisse tungida, siis olevat olnud Simm kõva kangelane, kuigi mitmed allikad seda ei kinnita. Võimalik, et ta hoopis püüdis ust avada sissetungijatele, aga näed, meie asutused ei teadnud ja teda peeti omamoodi kangelaseks, kes kaitses kunagi Riigikogu hoonet,“ ütles Poolamets.

„Ja mida meie organid veel ei ole teadnud? Palju asju ei ole teadnud, sest asutusest, kaitsepolitseiasutusest endast on leitud reeturid. Kõige kaitstumast asutusest. Ja ka väga tugevates organisatsioonides meie naaberriigis Soomes ei ole olnud asjad sugugi hästi. Just enne pulti tulekut lugesin Suomen Sotilast, kus oli pikk artikkel, kus arutleti põhjalikult selle üle, kas 1978–1990 Soome kaitsepolitsei juht oli Vene agent või ei olnud. Arutleti ka ühe teise eelneva julgeolekupolitsei ülema üle, kas ta oli nõukogude agent või ei olnud. Muljet avaldav arutelu, kas pole? Mis me räägime siis Vene kodakondsusega inimestest, kelle sisse me ei näe. Ja sellepärast on loogiline, et me ei hakka ennast vaevama ja ressurssi kulutama 1300 isiku järelevalveks. See on ülimalt riskantne. Kõige osavamad sellid ei poseeri Donbassi vormides sotsiaalmeedia kontol. Need on rohkem need mehed, kes õhtul on 200 grammi sisse võtnud ja sellise pildi välja pannud. Tegelikkus on palju keerulisem. Nendele luuakse eriti hea kuvand ja ontliku Eesti kodanikukuvand, aga nemad võivad olla kõige ohtlikumad ja neil on kõige suurem padrunikogus ja nad ei praali sotsiaalmeedia kontol ega sõprade hulgas. Nad ei ole viinamehed, aga relvi neil on, padruneid on, kõik on ametlik. Kusagil võib-olla on veel üks mitteametlik ladu, kus on veel kümme korda rohkem relvi ja padruneid. Meil ei ole vaja sellega riskida.“

Poolametsa sõnul ei ole relvaluba kodakondsuseta isikute privileeg, vaid see on kodanike privileeg. „Loomulikult võib ka kodanike hulgas olla ebaustavaid Eesti Vabariigi kodanikke. Aga teeme oma elu lihtsamaks. Ei ole vaja mittekodanikele relvi laiali jagada. Ja nad saavad sellest aru, ma olen selles sügavalt veendunud. Ja saavad aru ka need venelased, kes on pingutanud Eesti kodakondsuse nimel, kes on keele ära õppinud, kes on eksami ära teinud ja kannavad uhkusega relva Eesti Vabariigis. Ja leiavad, et miks mina pidin pingutama, kui teised jalutavad sisse ja saavad selle relvaloa päris niisama, just nagu keeleeksamiga,“ ütles Poolamets.

„Vaatame Ukraina näidet, kui palju oli laiali laotatud diversioonigruppe. Öeldakse, et diversioonigruppide ressurss ka ammendub, neid ei saa olla lõputult. Aga meil ei ole kohustust kuidagi neid riske juurde tekitada. Iga diversioonigrupp, mis luuakse juba siin tegutsevate isikute poolt, on meile äärmiselt ohtlik koormus. Aga iga paarkümmend isikut, keda me riskifaktorina juba vähendame, on turvariski vähendamine. Minu kindel veendumus on see, et me teeme oma turvalisuse paremaks ja oma olukorra kindlamaks.“


"Poolametsa sõnul ei ole relvaluba kodakondsuseta isikute privileeg, vaid see on kodanike privileeg" - niilihtne too ongi 8) :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Rand
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 04 Apr, 2020 15:57
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Rand »

Täiesti hämmastav, kuidas vahutava venevihaga lendavad aknast välja õigusriigi printsiibid ning relvade osas on "vääramatust õigusest" saanud hoopiski "privileeg".

Vene kodanikust relvaomanik olla paha-paha ning NATO/EL liikmesriikide kodanikest relvaomanikud olla igati okei - seda siis juhul, kui oskavad täiesti ladusalt eesti keelt.. Vastikult ksenofoobne meie välismaalastest relvaomanike/kandjate suhtes.

Riigikohus laseb selle idiootsuse esimesel võimalusel põhja ning igasugu kolmetäheliste pseudonüümide (ning erinumbrimärkide) taha pugevad 8. klassi haridusega kitsarinnalised lollid jäägu sinna, kuhu tööandja neid 15 aastat tagasi pidi ära peitma. :lol:
Kasutaja avatar
1uudistaja
Liige
Postitusi: 82
Liitunud: 26 Juun, 2020 21:00
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas 1uudistaja »

Rand kirjutas:Täiesti hämmastav, kuidas vahutava venevihaga lendavad aknast välja õigusriigi printsiibid ning relvade osas on "vääramatust õigusest" saanud hoopiski "privileeg".

Vene kodanikust relvaomanik olla paha-paha ning NATO/EL liikmesriikide kodanikest relvaomanikud olla igati okei - seda siis juhul, kui oskavad täiesti ladusalt eesti keelt.. Vastikult ksenofoobne meie välismaalastest relvaomanike/kandjate suhtes.

Riigikohus laseb selle idiootsuse esimesel võimalusel põhja ning igasugu kolmetäheliste pseudonüümide (ning erinumbrimärkide) taha pugevad 8. klassi haridusega kitsarinnalised lollid jäägu sinna, kuhu tööandja neid 15 aastat tagasi pidi ära peitma. :lol:


Ksenofoobia ja muud argumendid kõrvale jättes, kas saad nõustuda väitega, et suur hulk vene kodanike käes olevaid relvi võib saada Eestile julgeolekuohuks, sest naaberriik on parasjagu sõjas ning ähvardanud ka meid? St kui oleksite ise relvaomanikuna Venemaal ning algaks Eesti vastu sõda, kas annaksite relvad vabatahtlikult ära?
Ei ela ma majas, ei tänaval, mu aadress on Eesti Vabariik.
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas krijgsvolk »

1uudistaja kirjutas:
Rand kirjutas:Täiesti hämmastav, kuidas vahutava venevihaga lendavad aknast välja õigusriigi printsiibid ning relvade osas on "vääramatust õigusest" saanud hoopiski "privileeg".

Vene kodanikust relvaomanik olla paha-paha ning NATO/EL liikmesriikide kodanikest relvaomanikud olla igati okei - seda siis juhul, kui oskavad täiesti ladusalt eesti keelt.. Vastikult ksenofoobne meie välismaalastest relvaomanike/kandjate suhtes.

Riigikohus laseb selle idiootsuse esimesel võimalusel põhja ning igasugu kolmetäheliste pseudonüümide (ning erinumbrimärkide) taha pugevad 8. klassi haridusega kitsarinnalised lollid jäägu sinna, kuhu tööandja neid 15 aastat tagasi pidi ära peitma. :lol:


Ksenofoobia ja muud argumendid kõrvale jättes, kas saad nõustuda väitega, et suur hulk vene kodanike käes olevaid relvi võib saada Eestile julgeolekuohuks, sest naaberriik on parasjagu sõjas ning ähvardanud ka meid? St kui oleksite ise relvaomanikuna Venemaal ning algaks Eesti vastu sõda, kas annaksite relvad vabatahtlikult ära?


Aga nii see ju ongi. Inimene, kes omab Vene Föderatsiooni kodakondsust on truu sellelesamusele idanaabrile ja täidab tolle riigi põhiseaduse nõudeid. Mis alusel peab sellel subjektil, elades EV-s, olema relvaluba ja tulirelv(ad)??? :twisted: Selget ja kainet mõttetegevust omav vastutusvõimeline Eesti Vabariigi kodanik saab aru et mittekodanike ustavus EV Põhiseadusele on äärmiselt kaheldav ja seega pole sellel seltskonnal mingit pistmist õigusega omada tulirelva! :twisted: Punkt. Minu leppimine ja sallivus lõpeb siinkohal. Punkt.
alfa hotel
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 08 Mär, 2018 21:14
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas alfa hotel »

Rand kirjutas:Täiesti hämmastav, kuidas vahutava venevihaga lendavad aknast välja õigusriigi printsiibid ning relvade osas on "vääramatust õigusest" saanud hoopiski "privileeg".

Vene kodanikust relvaomanik olla paha-paha ning NATO/EL liikmesriikide kodanikest relvaomanikud olla igati okei - seda siis juhul, kui oskavad täiesti ladusalt eesti keelt.. Vastikult ksenofoobne meie välismaalastest relvaomanike/kandjate suhtes.

Riigikohus laseb selle idiootsuse esimesel võimalusel põhja ning igasugu kolmetäheliste pseudonüümide (ning erinumbrimärkide) taha pugevad 8. klassi haridusega kitsarinnalised lollid jäägu sinna, kuhu tööandja neid 15 aastat tagasi pidi ära peitma. :lol:


Minu jaoks on jällegi täiesti hämmastav lugeda seda eestikeelset postitust, kus heidetakse ette veneviha olukorras kus see sama venelane tapab praegu valimatult kümneid tuhandeid inimesi. Kõlab väga võimaliku kollaborandina kui sarnane sõda toimuks siin.

Asja sisu on ju väga lihtne ning selge - potentsiaalselt riigivastaselt tuleb relvad ära korjata nii palju kui vähegi võimalik on. Siin ei ole mingit kahtlemise kohta.

Ma ei näe ka mitte mingit juriidilist probleemi, sest Eesti ametlik asjaajamise keel on Eesti keel. See, et mingid õigused on vaid Eesti ja/või EU kodanikel pole ka midagi erilist, leiab näiteid ju ammusest.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas 2korda2 »

Rand kirjutas:Täiesti hämmastav, kuidas vahutava venevihaga lendavad aknast välja õigusriigi printsiibid ning relvade osas on "vääramatust õigusest" saanud hoopiski "privileeg".

Vene kodanikust relvaomanik olla paha-paha ning NATO/EL liikmesriikide kodanikest relvaomanikud olla igati okei - seda siis juhul, kui oskavad täiesti ladusalt eesti keelt.. Vastikult ksenofoobne meie välismaalastest relvaomanike/kandjate suhtes.

Riigikohus laseb selle idiootsuse esimesel võimalusel põhja ning igasugu kolmetäheliste pseudonüümide (ning erinumbrimärkide) taha pugevad 8. klassi haridusega kitsarinnalised lollid jäägu sinna, kuhu tööandja neid 15 aastat tagasi pidi ära peitma. :lol:

Relva kandmise õigus pole EV-s mitte kunagi olnud "vääramatu õigus". Analoogselt pole ka sõiduki juhtimisõigus "vääramatu õigus". Mõlemad on puhtalt privileegid, mille võib saada nõuded täitnud isik. Mõningate privileegide puhul on meil rahvusvahelised lepingud, mis nõudeid defineerivad või vähemasti annavad suuniseid (näiteks juhtimisõiguse puhul on see vajalik, et juhtimisõigust oleks võimalik rahvusvaheliselt vastastikku tunnustada). Relvaloa puhul mina selliste rahvusvaheliste lepingute olemasolu ei tea (pole kursis).
Enne sellise pläusti väljutamist võiks vähemasti põhimõtete olemusega end kurssi viia. Vääramatuid õigusi ei olegi nii palju, kui mõni ette kujutab - seadustes leidub igasugu erandeid mil mõnda sellist kujuteldavat õigust võib väärata.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist