чмо

Vasta
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

чмо

Postitus Postitas Peeter »

Fucs kirjutas: 19 Okt, 2022 13:25Vangi võetud VF TšMobik (чмо - мобилизованный в ходе частичной мобилизации)
https://twitter.com/UkrainianNews24/sta ... 9068133377
Siin on lisaks veel sõnademäng. See чмо on vene keels samas ka sõimusõna, tähendades tinglikult tõlgituna siis, et see чмо on ütleja jaoks lihtsalt kõnts. TšMobik on siis justkui kõntsmobik.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Fucs »

Peeter kirjutas: 19 Okt, 2022 15:56
Fucs kirjutas: 19 Okt, 2022 13:25Vangi võetud VF TšMobik (чмо - мобилизованный в ходе частичной мобилизации)
https://twitter.com/UkrainianNews24/sta ... 9068133377
Siin on lisaks veel sõnademäng. See чмо on vene keels samas ka sõimusõna, tähendades tinglikult tõlgituna siis, et see чмо on ütleja jaoks lihtsalt kõnts. TšMobik on siis justkui kõntsmobik.
viewtopic.php?p=279155#p279155
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 989
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Peeter kirjutas: 19 Okt, 2022 15:56
Fucs kirjutas: 19 Okt, 2022 13:25Vangi võetud VF TšMobik (чмо - мобилизованный в ходе частичной мобилизации)
https://twitter.com/UkrainianNews24/sta ... 9068133377
Siin on lisaks veel sõnademäng. See чмо on vene keels samas ka sõimusõna, tähendades tinglikult tõlgituna siis, et see чмо on ütleja jaoks lihtsalt kõnts. TšMobik on siis justkui kõntsmobik.
Kõnts on liiga viisakas, pigem "persse käinud" mobik.
KLE
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 13 Apr, 2015 8:09
Kontakt:

Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas KLE »

Peeter kirjutas: 19 Okt, 2022 15:56
Fucs kirjutas: 19 Okt, 2022 13:25Vangi võetud VF TšMobik (чмо - мобилизованный в ходе частичной мобилизации)
https://twitter.com/UkrainianNews24/sta ... 9068133377
Siin on lisaks veel sõnademäng. See чмо on vene keels samas ka sõimusõna, tähendades tinglikult tõlgituna siis, et see чмо on ütleja jaoks lihtsalt kõnts. TšMobik on siis justkui kõntsmobik.
Aastakümneid tagasi ühe Vene filoloogiga suheldes, andis ta tšmo-le sellise tähenduse-Человек Морально Отпущенный.Ehk siis otsetõlkes-moraalselt allalastud inimene
Kasutaja avatar
Castellum
Liige
Postitusi: 2451
Liitunud: 27 Dets, 2008 23:29
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Castellum »

KLE kirjutas: 20 Okt, 2022 6:39Aastakümneid tagasi ühe Vene filoloogiga suheldes, andis ta tšmo-le sellise tähenduse-Человек Морально Отпущенный.Ehk siis otsetõlkes-moraalselt allalastud inimene
Täpsemalt ikka Человек Морально Опущенный.

Algupärast nt siit:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0 ... 1%8B%D0%B9
Kindlusarhitektuur on osa meie elukeskkonnast
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: чмо

Postitus Postitas Peeter »

Ma tõlkisin ju viisakalt....... Ja ma tegin selle ääremärkuse just noorema rahva jaoks (nende kes veel oma vanaemadegagi juttu saavad ajada) ja kes tegelikult keelt (keeli) ei oska, olusid tunne, ja mitte sittagi ei tea ega jaga ega vist huvi kah tunne. Et teie (meie) seda teate (teame) isegi, selles ma ei kahelnud küll põrmugi.


P.S. ja OT. Selgituseks sellele vanaemajutule: alles oli mul siin üks päev sõnelemist ühes teemas isikuga, kes seletas suure suuga, kuidas tema võiks kah kirjutada, mida tema vanaema sellest või tollest asjast arvab aga tema ei hakkavat sellega küll tegelema jne. Et see plõksimine lõppeks panin uuesti lingi selles samas teemas läbi jooksnud ja käsitletud artiklile millest plõksimise põhjustanud lõigu kohe tsitaadinagi välja tõin. Loomulikult plõksimine lõppes. Eks see noormees oli/on lihtsalt ehk tiba vähese lugemusega ja analüüsioskusega..... Mina jälle mõtlesin, et küll tahaks kah veel nii noor olla ja oma vanaemaga rääkida..... Mina pole seda juba üle 45 aasta enam saanud. Siis polnud veel 10-negi ja ei oskanud küll midagi küsida... OT. lõpp
Kasutaja avatar
Trips
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 16 Sept, 2019 14:55
Kontakt:

Re: чмо

Postitus Postitas Trips »

Minu vene sõjaväes oldud ajal 88-90 oli tšmo tähendus- tšelovek moskovskoi oblasti (moskva oblasti inimene), sellist a la moraalset allalastud inimese teemat ei mäleta, et oleks olnud.
Miks moskva oblast ? ju teised venemaa piirkonnad pidasid moskva oblasti inimesi eriti juhmiteks ja lollideks, kuna neil oli parem elu ja võimalused
No ja muidugi eelpool nimetatud inimkõnts, jmt
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: чмо

Postitus Postitas mart2 »

Kui olin 78-80 NA-s, siis sellist terminit/nimetust/hüüdnime ei kasutatud.
Olid tšurkad (sageli kasahhid eraldi kui džigitid), gogad (kaukaasia rahvad ilma aserite ja armeenlasteta), bulbaššid, ohhollid, nemtsõ/fašistõ (baltikum), tšukšad (kõik pilusilmsed põhjarahvad).
Baltikumi venelaste kohta ütlesid kesk-vene inimesed - zarantša (rändtirts). 8)
Meie vanausulised olid lihtsalt need kes pidigi - staroverõ.

Midagi oli veel, kuid ehk meenub hiljem.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: чмо

Postitus Postitas Kriku »

Urjukid?
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: чмо

Postitus Postitas an2 »

Me rembatis olime tšmošnikud, mis dešifreerus, kui часть материального обеспечения.
Praegu väeosa в/ч 22267 likvideeritud, riviplatsil kasvavad läbi asfaldi jämedad paplid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline