Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Seda, kas KAHOS on kooskõlas PS § 32-ga, otsustabki vajadusel Riigikohus PS-likkuse järelevalve menetluses. Jutt ei ole mälestuste hindamisest või muust udust, vaid juhtumist, mil hoonestatud kinnistu turuhind on nii madal, et selle eest pole võimalik mujal samaväärset kinnistut hankida ning sellele samaväärseid hooneid ehitada.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas: 06 Dets, 2022 8:16
Kapten Trumm kirjutas: 05 Dets, 2022 11:37
AMvA kirjutas: 04 Dets, 2022 21:57 Ühes FB grupis on proua Vilbaste, kes ennegi silma torganud EW halvustavate mõtteabaldustega tõmmanud sae käima. Kurb on kommentaare lugeda. Ilmselt on nelgikimbud juba valmis varutud
[url][/https://www.facebook.com/groups/6453728 ... 389321520/]
See peaks olema lamemaalane.
Folklorist minu teada, erilist lamemaalisust pole silma jäänud.
On ikka. Suht palju näiteks vaktsineerimise vastu sõna võtnud.
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas MadMan »

NIMBY-d on väidetavalt 10000 allkirja kogunud, muudatus puudutab 21 peret. Kui palju allkirju kaitseväljaku poolt peaks koguma? 100000?
https://www.postimees.ee/7665178/peatag ... -on-10-000
Kas Pevkur ise joonistas vaba käega selle ala ümber?
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Riigi reeglitepärase toimimise poolt ei pea allkirju koguma.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Miks sm Vooglaid pole juba püünele roninud?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Saturn
Liige
Postitusi: 699
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Saturn »

Kapten Trumm kirjutas: 07 Dets, 2022 15:39 Miks sm Vooglaid pole juba püünele roninud?
Eks ta ikka on juba novembri lõpust jäi twitteris ta silma. Tema arvates on see kogu teema USA alalise baasi saamine Venemaa piiri äärde.
Tsiteerides Varrot: "Igal juhul jääb küsimuseks, kas harjutusväljaku kavandatud laienemine on reaalselt hädavajalik Eesti kaitseväe huvides või nõuavad välismaised isandad, et nendele loodaks püsivamaks kohalolekuks sobilikud tingimused."

https://twitter.com/evateemad/status/15 ... 6909463557
Kasutaja avatar
Pints
Liige
Postitusi: 69
Liitunud: 05 Apr, 2022 13:01
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Pints »

Kapten Trumm kirjutas: 07 Dets, 2022 15:39 Miks sm Vooglaid pole juba püünele roninud?
Ole lahke.*

FOOKUSES | Nursipalust ja loodust laastavast rohepöördest
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=UJJ3etfaIjo

Varro Vooglaid LIVE #33 / Nursipalu saaga põhiprobleemiks on avalikkusega manipuleerimine
https://www.youtube.com/watch?v=sfLfNkv8ePc

*Postitaja ei vastuta klipi sisu ega sellega kaasneva ahastuse ja/või äkkviha eest.
analooge mitteomav sõrulane
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vooglaiu jõledad valed tema facebookist
Võru linnas elab veidi üle 11 tuhande inimese. Nursipalu laiendatud kompleksi plaanitakse luua infrastruktuur 5000-6000 liitlasvägede esindaja paigutamiseks. Ehk siis üks võõrriigi sõdur iga kahe Võru linna elaniku kohta (lapsed kaasa arvatud). Tasuks mõelda võimalikele sotsiaalsetele ja kultuurilistele probleemidele, mis võivad sellega kaasneda – seda enam, kui tegelikult käib jutt nö liitlasvägede alalisest paigutamisest. Muu hulgas tuleb võtta arvesse tõsiasja, et USA nõuab oma üksuste paigutamiseks võõrustajariigiga lepingute (SOFA) sõlmimist, millega välistatakse võõrustajariigi kriminaalõiguslik jurisdiktsioon nende armee esindajate üle.
Huvitav, Kaitsevägi on ise rääkinud tuhandekonnast?
Varrokesel on taas raskusi nägemise ja numbrite tundmisega....
Muidu tavapärased Kremli trollide trikid, kui jama piisavalt valjusti karjuda, leidub idioote, kes usuvad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas: 07 Dets, 2022 16:07 Vooglaiu jõledad valed tema facebookist
Võru linnas elab veidi üle 11 tuhande inimese. Nursipalu laiendatud kompleksi plaanitakse luua infrastruktuur 5000-6000 liitlasvägede esindaja paigutamiseks. Ehk siis üks võõrriigi sõdur iga kahe Võru linna elaniku kohta (lapsed kaasa arvatud). Tasuks mõelda võimalikele sotsiaalsetele ja kultuurilistele probleemidele, mis võivad sellega kaasneda – seda enam, kui tegelikult käib jutt nö liitlasvägede alalisest paigutamisest. Muu hulgas tuleb võtta arvesse tõsiasja, et USA nõuab oma üksuste paigutamiseks võõrustajariigiga lepingute (SOFA) sõlmimist, millega välistatakse võõrustajariigi kriminaalõiguslik jurisdiktsioon nende armee esindajate üle.
Huvitav, Kaitsevägi on ise rääkinud tuhandekonnast?
Varrokesel on taas raskusi nägemise ja numbrite tundmisega....
Muidu tavapärased Kremli trollide trikid, kui jama piisavalt valjusti karjuda, leidub idioote, kes usuvad.
Miks peaks rahvas uskuma seda, mida väidab kaitsevägi, rohkem kui seda mida poliitikud mõne aasta tagant rääkisid? Küsimus oli retoorililine ja ilmselt kestab umbes sama kaua kui mõned mu varasemad postitused -aga ega ma ise ka usu et miski 5k sõjardeid 24/7/365 seal müttama hakkavad. Pigem tehakse mõned nädalad aastas natuke suurematest torudest poole võimsusega laskeharjutusi ja osaliselt aetakse ajateenijad vahepealsetel perioodidel edasi-tagasi jooksma, ja kaevuma. Mitte et see kõik mõttetu oleks - aga keegi suutis kogu protsessi väga oskuslikult rahvavaenulikuks pöörata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 17:57Pigem tehakse mõned nädalad aastas natuke suurematest torudest poole võimsusega laskeharjutusi ja osaliselt aetakse ajateenijad vahepealsetel perioodidel edasi-tagasi jooksma, ja kaevuma.
Jätkuvalt kirjutad asjast, millest midagi ei tea.
Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 17:57Mitte et see kõik mõttetu oleks - aga keegi suutis kogu protsessi väga oskuslikult rahvavaenulikuks pöörata.
Sina ja su erakond üritate jah kõigest hingest :D Mitte küll eriti oskuslikult. 10 000 allkirja pole Eesti kohta suurem asi saavutus.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas: 07 Dets, 2022 18:10
Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 17:57Pigem tehakse mõned nädalad aastas natuke suurematest torudest poole võimsusega laskeharjutusi ja osaliselt aetakse ajateenijad vahepealsetel perioodidel edasi-tagasi jooksma, ja kaevuma.
Jätkuvalt kirjutad asjast, millest midagi ei tea.
Nii on siin kombeks juba kujunenud - infraarendusest ja sinna minevatest rahadest (või mitte minevatest) ja ühiskonna vajadustest ja tegelikest võimalustest räägivad samamood ebapädevad
Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 17:57Mitte et see kõik mõttetu oleks - aga keegi suutis kogu protsessi väga oskuslikult rahvavaenulikuks pöörata.
Sina ja su erakond üritate jah kõigest hingest :D Mitte küll eriti oskuslikult.
Erakonna võid küll minu kommentaaride tagant ära võtta. Ja ma ma võin öelda et minu arvamus teatud naaberriigi kodanike/elanike/poliitikute suhtes on suht sama kui oli ligi 40 aastat tagasi kus näiteks umbkeelse naabriga ühise keele leidsime pooliku silikaadist ehituskivi "sõbraliku" üksteisele ulatamisega - näiteks teemal et kas minu jalgratas on ikka minu jalgratas...

Aga nagu ei saanud jalgratast naaber, ei aidanud teda ka miilits Lubja tänavalt kus sai ka käidud... see miski õiglustunne on sealtsamast siiani kestnud ja ma isiklikult lihtsalt ei saa leppida suhtumisega et teatud inimesed miinimumkompensatsiooniga elukohtadest välja tõstetakse kui selleks pole tungivat ja kiiret vajadust. Ja kaua kulub sellise uue looduva polügooni kasutuskõlblikuks saamine - selle ajaline hinnang on mul täitsa olemas - kogemustest... ise ju projekteerin/hindan sarnaseid rajatisi, ja teevad seda ka ex-tudengid... seepärast ütlengi veel kord et jah, Ukraina sõda on tänuväärne võimalus maade hõivamiseks, kuid praeguse Ukraina sõja kontekstis pole sellest miskit abi ei Ukrainale ega meile, ja kas 4-5 aasta pärast toimuv uus konflikt lahendub paremini tänu Nursipalu laiendusele? Kahtlen. Aga kõigil meil on õigus omaenese arvamusele.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 18:39
Kriku kirjutas: 07 Dets, 2022 18:10
Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 17:57Pigem tehakse mõned nädalad aastas natuke suurematest torudest poole võimsusega laskeharjutusi ja osaliselt aetakse ajateenijad vahepealsetel perioodidel edasi-tagasi jooksma, ja kaevuma.
Jätkuvalt kirjutad asjast, millest midagi ei tea.
Nii on siin kombeks juba kujunenud - infraarendusest ja sinna minevatest rahadest (või mitte minevatest) ja ühiskonna vajadustest ja tegelikest võimalustest räägivad samamood ebapädevad
Mul on kahju, kui sa ei ole märganud, et nendes teemades annab moderaator mõningaid eeliseid sinu postitustele. Siiski nii see on - ja lepi sellega, et siin teemas on vastupidi.

Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 18:39Aga nagu ei saanud jalgratast naaber, ei aidanud teda ka miilits Lubja tänavalt kus sai ka käidud... see miski õiglustunne on sealtsamast siiani kestnud ja ma isiklikult lihtsalt ei saa leppida suhtumisega et teatud inimesed miinimumkompensatsiooniga elukohtadest välja tõstetakse kui selleks pole tungivat ja kiiret vajadust.
Vist umbes viis korda on teemas sedastatud, et kompensatsiooni kohta pole praegu midagi teada ning tasuks ära oodata, mis sellest saab? Kust võtad sa siis oma "miinimumkompensatsiooni"?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Dr.Sci »

Ma katsungi end ses teemas tagasi hoida.... ja ootaks heameelega ära mis lahendus leitakse... aga teatud ajakirjandus valab õli tulle... me kõik teame, miks, aga me ei saa valimisi ka ära keelata. Ma külmutaks siin kogu selle asja pooleks aastaks...kuni selleni et sõna Nursipalu koos lingvistiliselt sarnanevate tekstidega saaks sõnumitena automaatkustutuse mil.netis
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas: 07 Dets, 2022 19:11Ma katsungi end ses teemas tagasi hoida.... ja ootaks heameelega ära mis lahendus leitakse... aga teatud ajakirjandus valab õli tulle...
Las pööbel lällab, mis see meisse puutub 8)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist