Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
RandomGuy
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 12 Aug, 2021 14:09
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas RandomGuy »

https://twitter.com/walter_report/statu ... 5636703232 (Twitteri postituses olevalt lingilt saab tasuta lugeda)

NYT artikkel: "Pätid ja kaabakad:USA vabatahtlikud Ukrainas"
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Gideonic »

Some kirjutas: 25 Mär, 2023 9:49 Nujah... Selle postituse põhjal usaldaks Lehtmet ja Slava Ukraini isegi rohkem.
Veel ühe eesti vabatahtliku kommentaar keda ka ise toetanud olen ja kes on hea mulje jätnud. Selle järgi tõesti ikka asi pigem Harris

https://twitter.com/vestforukraine/stat ... &t=tNnMS9V
MadisM
Liige
Postitusi: 74
Liitunud: 26 Veebr, 2022 20:05
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas MadisM »

Selle nädala "Täistund" saate viimane osa näitab muu info hulgas ka ühte Läti põllumehest vabatahtliku, väidetavalt ka koos eestlastega võidelnud.
https://kanal2.postimees.ee/pluss/video/?id=357889
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas davidsoniharald »

Gideonic kirjutas: 25 Mär, 2023 8:39 @Harri_EST visati tema enda organisatsiooni poolt uksetaha kui kuu aega Eestis oli. Äärmiselt niru maitse jätab see jutt, olles näinud milline on tihti tegelikkus, kui sääraseid PR teateid koostatakse.

https://twitter.com/ukraineaidops/statu ... xuy7OaVjLQ

Nüüd on siis selline "läbipaistev" anonüümne 30 aitajaga organisatsioon?
Harri on üks kõvemat sorti jutumees. Räägib valge mustaks ja musta valgeks ja nii edasi. Talle meeldib olla tähelepanu keskpuntis ja ta lood on suuremad kui elu ise. Twitter täis kangelaslikke videosid tule all asjade kohale toimetamisest jne. Ekspressi artiklis on ilusti kirjas, kuidas ta inimestele valetas ja nendelt tühjade lubaduste eest raha võttis. Ta tegeles teadlikult petmisega. Tõenäoliselt üritas tööandja mainekahju vältida ja teda selle eest kohtu alla ei antud. Lubas ju kõik ka tagasi maksta maksegraafikuga. Kindlasti on ta Ukrainas teinud palju head sõdurite abistamiseks aga inimesed paraku ei muutu. Loodan, et see kord näpud rasvaseks ei jäänud.

Gideonic kirjutas: 25 Mär, 2023 10:51Veel ühe eesti vabatahtliku kommentaar keda ka ise toetanud olen ja kes on hea mulje jätnud. Selle järgi tõesti ikka asi pigem Harris

https://twitter.com/vestforukraine/stat ... &t=tNnMS9V
Harri on asja algataja ja ettevõtmise populariseerija olnud aga sellega ka tema suured teened lõpevad. Musta töö teevad teised ära ja tema võtab aupaiste.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Nibelungen »

Vasquez ja Harri korraga osutusid näitlejateks. Natuke nagu sobiks ukraina kaotuste teemasse kui 2 välismaist abistajat, kes mitte ei saanud sõjas hukka vaid läksid hukka.
kkngs
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Veebr, 2022 7:11
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas kkngs »

Kapral Põlluga ajateenistuses viibides ei saanud kunagi aru kas luuletab või on päris lugu
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas mart2 »

Nonii... Nüüd on diivanikangelastelt saanud oma koosa nii Lehtme kui Põllu. Kes on järgmine?
Kas keegi hukkamõistjatest tõstab oma tagumiku diivanilt ja hakkab ise lähiajal Ukrainasse sõitma?

Ootaks ära, kas selgub vahendite omakasuks väärkasutust ja anname siis täie rauaga, kuid praegu on vist vara?
Tunnistan ausalt, et mina ise oleks võib-olla juba palju varem läbi põlenud ... :oops:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Kriku »

mart2 kirjutas: 26 Mär, 2023 9:42Ootaks ära, kas selgub vahendite omakasuks väärkasutust
Seda pole kummalgi juhul keegi väitnudki?
Saturn
Liige
Postitusi: 699
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Saturn »

Ma Harri koha pealt nii karm ei oleks nagu mõned siin. On ju selgelt öeldud, et mingisuguseid vahendeid kaduma pole läinud ja raha pole väärkasutatud.
Mina saan aru, et UAO juhatus, kes pole ise Ukrainas, tahab teist moodi asju ajada. Harri tahtis viia asju rindele, UAO tahab rohkem bürokraatiat ja asju jagada kesklaost.
Üks vabatahtlik Ukrainast toob näite, et ta ootab juba üle kuu aja kahte Mavic drooni UAO-lt mis asuvad kuskil kesklaos, kui varem Harri kaudu toodi need kiirelt rinde lähedale, siis nüüd peab ise järgi minema.
https://twitter.com/GeeDawg55975157/sta ... 4871556103


Aga noh see on ainult info mis minule silma jäänud, personaalset kontakti pole ja ei tea kuidas asjad ka päriselt on. Igal juhul, kui ta on ka ainult algataja ja organisatsiooni populariseerija olnud, on ta siiski suure töö ära teinud ja tema või ta organisatsioon aidanud üle 300 erineva üksuse.
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Nibelungen »

Gideonic kirjutas: 25 Mär, 2023 10:51
Some kirjutas: 25 Mär, 2023 9:49 Nujah... Selle postituse põhjal usaldaks Lehtmet ja Slava Ukraini isegi rohkem.
Veel ühe eesti vabatahtliku kommentaar keda ka ise toetanud olen ja kes on hea mulje jätnud. Selle järgi tõesti ikka asi pigem Harris

https://twitter.com/vestforukraine/stat ... &t=tNnMS9V
Üks osa tema etteheitest on, et Harri on seadnud ohtu teiste elu ja väitnud end olevat 4 missiooni osalisena kuigi tegelikult pole nagu kuulunud scautide ridadesse.
"There was a lot of comments in Twitter from profesional solsier that he is taking to much risks and he is risking the lives of team members, he' s answer was allways I know my shit I have been on 4 missions, fck this man you have never even been a member of Scouts. 6/9"

Samas minule kui aktiivsele twitteri jälgijale on too vabatahtlik siitsaadik jäänud märkamatta. Kas võibolla tegemist olukorraga, kus teatud kadedusest Harri ja selle kultuse suhtes, mida ta on saavutanud on toodud kõik Harri tehtud vead avalikuse ette. Ise ma ei tea ühtegi veatut inimest. Muidugi enese näitamine paremini kui see tegelik olukord on toob alati kaasa piinlike olukordi, kuid edasi saab paremini minna.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas: 26 Mär, 2023 9:48
mart2 kirjutas: 26 Mär, 2023 9:42Ootaks ära, kas selgub vahendite omakasuks väärkasutust
Seda pole kummalgi juhul keegi väitnudki?
Ei ole jah! Selle pärast mind panebki imestama nii palju foorumi kasutajate poolt märgitud "etteheiteid".
Viidatud võimalikud kaasused oleks aluseks tõesti hukkamõistuks, kuid enne olid need abistajad "lillekesed" ja nüüd äkki said osa akf-e valgustatud ?
Siit ka minu, veidi hüperbooliga, reaktsioon.
Oleks me ise kõik veatud ... :oops:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Kriku »

Pigem on küsimus IMHO selles, kas Harriga suhete katkestamine võis olla muudel põhjustel õigustatud. Asjast mitte midagi teades ütleks, et VÕIS... Esiteks võis ta läbi põleda. See oleks tema tegevuse intensiivsust arvestades täiesti mõistetav, aga fakt on ka see, et läbipõlemisfaasis inimesega ei saa tulemuslikult koos töötada. Sellesse tuleb suhtuda nagu vigastusse, mis see sisuliselt ongi.

Teiseks, ma tean mitut isikut, kes psühholoogiliselt profiililt vastavad sellele, mida on avalikult Harri kohta teada. Neid kõiki iseloomustab see, et kui asi neid huvitab, võivad nad väga tublisti teha, aga kui ära väsivad, algavad mingid segased jamad: jutt läheb lappama, kokkulepped ei pea, tekivad kummalised ärakadumised ja väljailmumised suvalistel hetkedel jne.

Harri on kindlasti palju teinud ja väärib lugupidamist, aga olukorda, kus temasuguse inimesega pole enam võimalik koos töötada, kujutan väga hästi ette.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Kriku »

EE jätkulugu: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1201 ... abistajaga

Asi on võtnud vastiku pöörde. Artiklist jääb mulje, nagu oleks Harrist vabanemise põhjuseks rassistlikuna tõlgendatav möla.
Kõnealusesse videosse on jäädvustatud mitme inimese vestlus. Kuigi rääkijate näod ei ole nähtavad, on Põllu kinnitanud, et üks osalistest on tema. Video tekitas pahameelt, sest Põllu kasutab mustanahalise mehe kohta (kes seltskonnas ei viibi) rassistlikke väljendeid.

Täispikas videos sõnab Harri muu hulgas: „Tule debateeri minuga, et see fucking ****** on sama, mis mina.“

Enne kui vestluspartner Harrile vastata jõuab, jätkab Harri: „See ****** fucking Aafrikast koos oma rastapatsidega,“ sõnab ta ning asub mustanahalist seejärel parodeerima. „Oo, mulle meeldivad valged naised, mulle meeldib kep**da valgeid naisi! Ma tulin Euroopasse, sest siin on nii hea. Euroopa Liit maksab mulle head raha.“

Hiljem kordab Põllu taas rassistlikke väljendeid ning lisab: „Ta on fucking uhke, et ta ei pea midagi tegema ja saab lihtsalt toetuseid.“
Möla pole suurem asi, aga kuidas kurat see on seotud Ukraina aitamisega? Kui oled kuskil mõne neegri kohta niimoodi öelnud, siis muutub kõik, mis sa kohale tood, imeväel lepalehtedeks nagu vanakurja kingitustega teatavasti läheb?

Vabandab nüüd ette ja taha: https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1201 ... s-ja-rumal
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Kriku »

Lindistusest on IMHO selge, et lindistati sihilikult ja Harri teadmata. Kes seda tegi ja mis motiividel, pole au teada, kuid kuskil kontoris ollakse kindlasti temaga rahul.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti (ja teiste riikide) vabatahtlikud Ukrainas

Postitus Postitas Runkel »

Siis võibki selle video väärtus olla lindistajates, mitte Harris?
Pane mõni kleiti kandev mees või mustanahaline õiges olukorras jututeemaks ja kõva ning sirgjooneline mees on lõksus. Liiga lihtne. Mitte, et kleidid peaksid meeldima.
Igatahes on ka Harrita jäänud seltskonnal mille üle mõelda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: ruger ja 11 külalist