Sõnaseadja

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2076
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas speedsta »

Härrased jauravad siin nagu Delfi kommentaariumis, asjadest millest nad ei tea, aga näpud sügelevad arvamust avaldama.
viewtopic.php?p=808650#p808650
Kui on probleem, tõmba lõuga
Rebane11
Liige
Postitusi: 1310
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Rebane11 »

Ma tõmbasin endale kohvi kurku kui keegi mimm rääkis oma käimisest Tõukjõus. Kas me peame nii püüdlikud olema? Soomes Peugeot hääldataksegi peugeot. Meil väänatakse keel kõveraks - beesoo.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15675
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Fucs »

Smith kirjutas:Gaza tsiviildel paistab olema kollektiivne toetus sellele terrorirünnakule, seega pole mõtet nutta vaid [tuleb] vaadata oma lollist raamatust järele, miks nad kuidagi 21.sajandisse ei taha jõuda.
:lol:

https://militaar.net/phpBB2/viewtopic.p ... 84#p811584
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1105
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas davidsoniharald »

isakene kirjutas: 25 Okt, 2023 12:21 On üks väga oluline erinevus TeMT-i, TPI, EPA (Kitseküla Driftikunnide Klubi, MC Karmid Sägad, Bemmivendade Ordu Sompa filiaal, jne) seltskondade (puntide, kampade, gängide) ja Militaar.net-i foorumi vahel:
Kui mõnes nimetatud seltskonnas (pundis, kambas, gängis) esineb kellegi poolt avalikult tehnilise terminoloogia väärkasutust, leidub alati keegi kõrvalseisja, kes seda avalikult ja heasüdamlikult meelde tuletab, vastavalt intellektitasemele, silmaringile ja folklooritunnetusele. Rõhk sõnal "heasüdamlikult", reeglina. Reeglina too eksinu saadab kõrvalseisja heasüdamlikult kuhugi, vastavalt intellektitasemele, silmaringile ja folklooritunnetusele. Rõhk sõnal "heasüdamlikult", reeglina. Hiljemalt 1 minuti pärast, reeglina, on asi unustatud ja kõik on sõbrad edasi.

Meie siin, Militaar.net-i foorumis saeme juba mitmendat päeva. Reeglina. :write:
Ükspäev jõudsin tõeni, miks militaarsetes organisatsioonides ei arutleta poliitilistel teemadel: Selle pärast, et kõigil on relvad.

:mrgreen:
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4525
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Turist 47 »

Taaniel Tina kirjutas: 05 Nov, 2023 12:00
UKR jaoks läheb väga raskeks, kui venelaste armee karjääriredelitel liiguvad ülespoole nooremad ja tegelikult efektiivselt tegutseda suutvad juhid.
Olen ka selle peale vahel mõtelnud, aga ei ole jõudnud kuhugi.
Vene riik on kogu oma eksistentsi juures sõdinud ja üritanud oma naabreid vallutada, .......

Selles valguses peaks Vene ohvitserkond olema terav nagu siili kasukas, aga rünnakud toimuvad ikka ainult nürilt massiga.
Pärit Ukraina sõja teemast, tänasesse pühapäeva :)
Väino
Liige
Postitusi: 731
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Väino »

Akf Kriku kirjutas: 30 Dets, 2023 10:35 Ma soovitaks sel teemal siiski pinnapealseks jääda.
Žiletiga habemeajamise teemas sügavuti minemisest. :D
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1105
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas davidsoniharald »

See on minu meelest nii hästi kirjutatud, et väärib siin talletamist:
Fucs kirjutas: 31 Jaan, 2024 14:46
kaur3 kirjutas: 30 Jaan, 2024 22:40 Vägisi jääb mulje, et see kolonnides kihutamine on seotud komandöride antud lubadustega presidendile.
8)
Venes on just ja ainult armee ning kõik sellega seonduv (koolid, tööstus jms) see, mis defineerib ära riigi võimsuse ja tugevuse.
Mida suurem armee seda suurem riik. Mida võimsam armee seda võimsam riik. Mida hirmsam armee seda hirmsam riik.
Vene armee sõjameeste (ja rahva) peades ning arusaamades on toimunud ja toimub umbes midagi sellist:

1. Me oleme suured. Me oleme võimsad. Me oleme hirmsad.
2. Meil on ägedad ja hirmsad sõjamehed, mida värvilisem barett peas, triibulisem särk seljas, hirmuäratavam varrukaembleem käisel ja mida rohkem metalli rinnas, seda ägedamad ja hirmsamad nad on.
3. Meil on üliägedad ja ülivõimekad komandörid. Mida ägedama nimega sõjakool (Краснознамённый, орденов Ленина, Красной Звезды, Ушакова и Октябрьской Революции, Суворовское, Нахимовское jne) seda hirmsamad ohvitserid sealt tulevad.
4. Meie ägedad ja hirmsad sõjamehed on koondatud veel ägedamatesse ja võimsamatesse üksustesse. Mida ägedam nimetus ("spetsnaz", "osnaz", "dessant", "kaardiväe", "blabla nimeline", "blabla ordeniga" jne) seda hirmsam ja võimsam on üksus.
5. Meil on üliägedad, võimsad, hirmsad, analooge mitteomavad relvad ja tehnika....
6. ...ja meil on seda PALJU... meil on lihtsalt kohutav hirmuäratav mass kõike, meie kolonnid on sadu kilomeetreid pikad, meie laevad ei mahu vette ära ja meie KOSMOSEjõudude lennukid ning helikopterid varjutavad taeva, pilved, päikese ja kuu.
7. Meil on seda nii palju, et meil on lugematu arv diviise ja hunnik armeesid.
8. Meil on AATOM !

Nüüd edasi oleneb nende arvates vastasest kes millal põlved nõrgaks laseb ja minestades kokku kukub.
Kas juba triibulist särki, sinist baretti ja kaheksat rida medaleid nähes, väeosa nime lugedes või 60km pikkust kolonni nähes.
No kõvemad minestavad nende arvates hirmus ära alles siis kui nad ütlevad AATOM!
Vähe lahjemad kukuvad kokku kui kuulevad, et nede suunas hakkavad kohe liikuma "2-я гвардейская мотострелковая Таманская ордена Октябрьской Революции, Краснознамённая, ордена Суворова дивизия имени М. И. Калинина дивизия" ja "4-я гвардейская танковая Кантемировская ордена Ленина Краснознамённая дивизия имени Ю. В. Андропова дивизия".

Igasugune mõttetu muu prügi ("ajaloolised arusaamatused" ja "гаврики") saab kindlasti infarkti juba siis, kui näeb 3km pikkust armeekolonni. No tugevamad 5km pikkust.

Eriti kui seal kolonnis on eesotsas analooge mitteomavad "Kaardiväe Punalipulise, Lenini - Punasetähe - Ušakovi ja Oktoobrirevolutsiooni ordeniga Suvorovi - Nahhimovi nimelised" tankid ja nende järel kohe GRU spetsnaz - õhudessantrünnakdiviisi - merejalaväe ja osnaz triibuliste särkidega sõjamehed.

Ses suhtes (nõuka ajal ka ise "asja sees" olnuna) ei ole midagi imestada... või siis ei saagi muud eeldada kui seda, et esimese asjana (sest no see on ju kindel mats ja ei saa ju olla kuidagi muud moodi) pannakse kõige pealt alustuseks vastasele surmav PÕMAKAS ägedalt võimsate sõjameestega ning hirmu tekitavate kolonnidega lihtsalt sisse sõites. Need kes kohe infarkti ei saa või ära ei minesta, need kukuvad jala pealt kindlasti juba järgmise sellise kolonni saabudes.

Edasi tuleb aru saada üldisest mentaliteedist ja kultuurist, s.h. armee kultuurist, praktikatest ja rutiinidest.
Kui on vaja vastast alistada ja/või põgenema sundida siis esimene universaalne põhimõte on "Давай ёбнем" (noh, tõlkes a`la davai põrutame raiskadele). Et kui küsida leitnandist polkovnikuni (aga vahel on mul kahtlus, et isegi kindralite, kaitseministri ja presidendini välja) mõne hirmsa väejuhi käest, et seltsimees natšalnik, milline on sõjaplaan ja mida teeme, siis kõige ägedam plaan on tavaliselt "Давай ёбнем".

Kui nüüd edu ei ole siis on järgmine universaalne põhimõte "не ебёт, хуярим ищё" (tõlkes siis a`la ei huvita, paneme raiskadele veel).
Kui ka selles pole abi siis on veel kolmas universaalne põhimõte "ёбнем всем" (tõlkes siis tähendab mõlemat - põrutame kõikidele ja põrutame kõigega mis on). Kui nüüd ikkagi edu ei saavutata, siis tuleb esimene operatiivpaus (ja mõttepaus).

Noh n.ö. skeemi lihtsustades, kui üks mees ei saa punktist A läbi, siis saadame kaks. Kui kaks ei saa punktist A läbi läheb rühm. Kui rühm ei saa läbi läheb rood. Ah, et rood ka ei saanud läbi, no siis põrutame punkti A poole viie BMP-ga. Ei edene? ёбнем seda kuradi punkti A suurtükkidest ja GRADidest, puistame sinna KOSMOSEvägedega lugematu hulga фаб-5000 pomme, хуярим solntsepjokkidest ja lähevad tankid läbimurdele.
Ikka sealsamas punktis A.
Ei saanud ikka läbi? No siis on vaja võtta operatiivpaus. Ja kui üldse miskit enam ei aita (või midagi muud ei suuda välja mõelda), siis meil on AATOM! Raisk kui ёбнем praegu ahh?

Sama on nende kolonnidega.
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 37382
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Kriku »

sada kirjutas: 13 Veebr, 2024 23:24 Vene sõjamasina tugevuseks on tema maaväe tohutu mass. Siinkohal võhikutele teadmiseks, et kaval oponent ei lähe kunagi vaenlase tugevuse vastu vaid leiab üles tema nõrgad kohad. Samal ajal ei ole aga vananev vene merevägi enam teab mis tantsulõvi ning samuti ei ole nad suutelised oma rannajoont täies ulatuses mehitama. Manööversõja võtmeteks on teadupärast üllatus ja kiire manööver. Ma ise olen korduvalt laevaga Soomes käinud ja tean omast kogemusest, et mere peal saab sõita. Ainuvõimalik järeldus on, et sõjalise konflikti korral peame andma löögi mere kaudu Novaja Zemljale. Võite kindlad olla, et see tabab vastast täiesti ootamatult. Kui teil oleks kodus gloobus siis taipaksite samuti, et see on ümmargune ning kui gloobuse peale joonistada, siis näeksite, et maa kumerus varjab meredessandi liikumise vaenlase radarite eest. Hinnanguliselt kulub dessandile tuhatkond väiksemat alust, mis hakkavad vastase ümber parvlema. Vähemega ei mängi välja sest just 1000 on see number kus kvantiteet hakkab looma omaette kvaliteeti. Sobiv platvorm on RIB paati mille peale ajateenijad (tuleb lihtsalt odavam) paigaldavad D-30 haubitsad. Diletant võib siinkohal küsida, et miks D-30, mitte K9? Kes vähegi on nõuka tehnika vastu huvi tundnud, see teab, et vana hea odav D-30 saab vajadusel lasta ka otsesihtimisega, erinevalt siis kallivõitu ülemise riiuli K9'st.

Ma saan aru, et ma siin kastist väljas mõeldes mingeid plusspunte ei teeni aga kui te nüüd suvatseks oma kivistunud arusaamadest välja tulla siis mõistaksite, et praktikas pole Eesti kaotanud mitte ühtegi sõda, kus on üritatud meredessanti Novaja Zemljale. Praktika aga, nagu Lenin armastas öelda, on tõe kriteerium! Olen ise kaitseliidu õppustel osalenud ja oma silmaga näinud kuidas vahekohtunik on ühe osapoole määranud vähem surnuks. Uskuge, tean väga hästi kuidas võit koju tuua! :write:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40562
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Siinkohal oleks vist sobilik (et asi oleks tasakaalus või nii) meenutada üht inglise vanasõna

Great people talk about ideas
Average peoble talk about things
Small people (mõistes siis vaimult väikesed) talk about other people

Väga hästi sobib mudu selle eelmise posti tsitaadi selgituseks 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 37382
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas Kriku »

Oh ei, seal ei räägitud teistest inimestest, vaid ikka nende avaldustest.
mart2
Liige
Postitusi: 5351
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas mart2 »

Postitas isonts » 29 Veebr, 2024 22:24

Lihtsalt googeldasin:
Sõna vägi on suurem kui sõjavägi...
Kord lendu lastud sõna enam tagasi võtta ei saa.
Kui mõtled, siis ära ütle. Kui ütled, siis ära kirjuta. Kui kirjutad, siis ära alla kirjuta. Kui alla kirjutad, siis ära imesta.
jne...."
Sügavmõtteline. Loodan, et ka ise teeb niimoodi ... 8)
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
kummikomm
Liige
Postitusi: 104
Liitunud: 05 Mär, 2024 14:10
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas kummikomm »

Kapten Trumm kirjutas: 22 Mär, 2024 14:38 Lolli inimese tunnus pidi ka see olema, et ta ei uuri asju, vaid kuulutab oma lõplikku tõde edasi.
Härra Trumm vaatas "Kolonnisõja" teemas hetkeks peeglisse :D
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1105
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: Sõnaseadja

Postitus Postitas davidsoniharald »

MadMan kirjutas: 10 Juun, 2024 19:16 Varsti nimetatakse Eesti Energia ümber Eesti Sünergiaks ning vahelduvvoolu mõiste saab uue sisu.


:lol:
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist