Geopoliitika vallast

Vasta
Miki
Liige
Postitusi: 1376
Liitunud: 28 Jaan, 2015 16:26
Asukoht: puu otsas
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas Miki »

Maailma intellektuaalid hakkavad alles nüüd mõistma Ukraina sõja tegelikku ulatust. Miks on desinformatsioon Venemaa trump ja kuidas sellega toime tulla?
https://forbes.ua/ru/war-in-ukraine/int ... 2024-18840
2024. aastal toimub The New York Timesi andmetel 83 erineva tasemega valimisprotsessi 78 riigis. Nendel valimistel hääletab 4 miljardit inimest ehk pool maailma rahvastikust.

See on ka Ukraina jaoks oluline periood, kuna 2024. aastal toimuvad paljudes meie partnerriikides kordusvalimised. Parlamendivalimised toimuvad Austrias, Belgias, Leedus, Rumeenias ja Tšehhis. Presidendi - Leedus, Moldovas, Rumeenias, Slovakkias, Soomes ja Islandil. Juunis valivad ELi kodanikud uue Euroopa Parlamendi koosseisu. 2025. aastal toimuvad Saksamaal parlamendivalimised. Ka 2024. aasta lõpp toob intriigi USA presidendivalimistega .

Desinformatsioon on tõsine oht maailma demokraatiatele ja teine ​​relv kaasaegses sõjapidamises. Näiteks Venemaa kasutab infot oskuslikult relvana ja teeb nüüd aktiivselt kampaaniat lääne meedias. Üks selle eesmärke on jätta Ukraina ilma oma lääneliitlaste toetusest, kutsuda esile läbirääkimisi, saavutada Ukraina poolelt territoriaalseid järeleandmisi ning lõpetada meie rahvusvaheliste partnerite sõjaline ja humanitaarabi.

Venemaa ei ole suutnud oma sõjaliste ja diplomaatiliste tegevustega saavutada Ukrainale antava Lääne abi vähendamist, mistõttu on desinformatsioon meie vaenlaste peamine tööriist...
gooligan
Liige
Postitusi: 1289
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas gooligan »

ahto42 kirjutas: 25 Mär, 2024 0:57
Kriku kirjutas: 23 Mär, 2024 9:25 ISW väidab, et Venemaa valmistub sõjaks NATO-ga: https://www.understandingwar.org/backgr ... ch-20-2024
No siis see varasem spekulatsioon Leedust võibki tõeks osutuda
See on huvitav spekulatsioon - riik mis ei suuda ära võtta endast 4x väiksema riigi külakesi/asulaid, suurlinnadest rääkimata, peab samal ajal tõsise näoga plaani (paralleelselt) NATOga rammu katsuda. Tänase kampaania käigus on sisuliselt hävinenud nende tankiarmeed, Musta mere laevastik, raketivarud minimaalsed, laskemoona hangitakse Põhja-Koreast. Üksused, mis piirnevad NATO-riikidega (Soome-Eesti jne) on alamehitatud, kogu töökorras tehnika rindel. Isegi venelased pole nii rumalad, et riskiksid kogu oma sõjalise võimsuse hävitamisega.
Isegi kui eelnevalt oleks Ukraina-Vene konfliktis välja kuulutatud vaherahu, kasutaks Ukraina päris kindlasti sellist unikaalset hetke vallutamaks tagasi oma kaotatud territooriumid. Niiet Venemaa peaks olema valmis ja võimeline pidama kahte väga-väga suurt sõda. Mida nad ei ole, ja nad teavad seda ka ise.
Lisaks on Venemaal täna hoopis eksistentsiaalsemaid küsimusi - nende raketid/lennukid pole võimelised läbi murdma Lääne õhutõrjesõsteemidest ja vastupidi, Vene süsteemid on olnud hambutud vähegi moodsamate lääne rakettide tõrjumisel. Mul on raske uskuda, et vene õhutõrje suudaks kuidagi adekvaatselt reageerida moodsate stealth-lennukitele.
Peeter
Liige
Postitusi: 2770
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas Peeter »

Ma olen täiesti nõus gooligani arvamusega. Aga kui sellist arengut üldisemalt vaadata, siis teeksin järelduse (mida olen siin ka varem juba öelnud), et vereorkland hirmsasti pressib sõja laienemisele. Et praegu pealt vaatavad ja (justkui) oma saaki ootavad ülejäänud suured ka otsuse teeksid (Hiinad Indiad Brasiiliad ja kes iganes jne jne). Venelasel üksi edasitulemiseks jõudu ei ole, aga praeguselgi joonel läänelt rahu tegemise ettepanekut ka (veel?) ei tule. Vaja on eskaleerida. Ja samal ajal ise liharünnakutega pidevalt jätkatates territooriumi võtta. Ja kui peale eskaleerumist läheb enne tuumaka(t)(id) rahuleppeks, siis ei kavatse vant enam sammugi taganeda. Mis siis karu käes, see karu oma. Isegi ütlusele, et "See on ju kärbseseen?!" ütleb karu süües sellepeale vastuseks, et "mul on savi kelle oma see on, nüüd on minu oma!".
P.S. Ja see pole ju kellegi (enam) uudiseks, et karu mõttemaailma põhitees on "sitta raiuda võib ju alati."
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9309
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas Kilo Tango »

Peeter kirjutas: 26 Mär, 2024 8:39 ... Et praegu pealt vaatavad ja (justkui) oma saaki ootavad ülejäänud suured ka otsuse teeksid (Hiinad Indiad Brasiiliad ja kes iganes jne jne). ...
Kas Sinu ettekujutuses on tõesti olemas olukord, kus Hiina ja India sõdivad üheskoos Lääne vastu?

Julgen väita, et see on 100% välistatud. Hiina ja India jõuavad enne tuumasõja omavahel maha pidada, kui nad milleski geopoliitilises ühele meelele saavad. Kui Modi peaks hakkama koos Hiinaga Lääne vastu sõdima peaks ta olema täielik idioot. IMHO ei ole ta seda teps mitte.

Vabandan offtopicu pikendamise pärast. AFAIK on meil kuskil mingi geopoliitika teema. Selle jutu võiks sinna ümber tõsta.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 37382
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas Kriku »

Nõus igas punktis.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 20594
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas ruger »

Hiina ja orkistani vaheline liit
NEW AXIS OF POWER? - RUSSIA AND CHINA FORGE UNITED FRONT

Moscow and Beijing have formed a new "security" alliance against NATO and unilateral sanctions, emphasizing opposition to "hegemonism and power politics."

China's FM, Wang Yi: "China and Russia should oppose hegemonism and power politics, oppose the monopoly of international affairs by a few countries."

Russia's FM, Sergey Lavrov: "For a long time, there was a Euro-Atlantic security structure in the form of NATO … as well as the OSCE.

But these were not structures within which it is possible to conduct meaningful negotiations and agree on something based on a balance of interests."

Source: Al Jazeera
https://twitter.com/MarioNawfal/status/ ... 7063878694
XI: RUSSIA AND CHINA WILL UNITE THE "GLOBAL SOUTH" AGAINST THE WEST

Russia and China have pledged to deepen their growing alliance and shared opposition to what they describe as the U.S.’s attempts to dominate the world order.

XI: “China has always attached great importance to the development of Sino-Russian relations and is willing to work with Russia to intensify bilateral communication, strengthen multilateral strategic coordination in the BRICS group and the Shanghai Cooperation Organisation, demonstrate greater responsibility, unite the ‘Global South’ countries … and promote reform of the global governance system."

Source: WSJ, South Asia Times.
Photo: Archived
https://twitter.com/MarioNawfal/status/ ... 6155376701
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 20594
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas ruger »

Kuidas Euroopa on kriitilise infrastruktuuriga Hiinast ja orkistanist sõltuvuses
Both Russia and China have been weaponizing energy and telecommunication infrastructure across Europe. While China is actively buying control in Europe-based critical infrastructure, Russia is directly sabotaging energy, telecommunication, & transport infrastructure. Recent damaging of Baltic Sea cable connectors and increased GPS jamming endanger broader regional stability.

Sergej Sumlenny, host of the @EuroResilience video podcast, discusses the key aspects of infrastructure protection with Dr. Benjamin Schmitt, a senior fellow at UPenn & CEPA and former European energy security advisor at the U.S. Department of State. This interview covers:

🏗️ How Ukraine protects its infrastructure from Russia's strikes
♻️ Why green transition is not a golden solution
🛡️ How to protect European infrastructure from physical attacks?
👤 Proving the responsibility of Russia & China in for infrastructure attacks
https://www.youtube.com/watch?v=CkITWQAYakg
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Lemet
Liige
Postitusi: 20079
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas Lemet »

Hea lugemine Diplomaatiast- Minna Ålander: Balti- ja Põhjamaade piirkonnas on hea ettevalmistus pool heidutust
Avab rakursse, millest meil paljud veel vanades mõttestampides kinni olles pole väga jutuks tõusnud. Näiteks Suwalki koridori tähtsuse muutumine- kui varem piisas Balti riikidele tõsiste probleemide tekitamiseks see läbi lõigata, siis täna on olemas ühendus Norrast läbi Rootsi ja Soome
Ja mõistagi palju muudki huvitavat.

https://diplomaatia.ee/minna-alander-ba ... 3701885796
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist