Otsin fraasi Eesti filmist

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
vanahalb
Liige
Kontakt:

Re: Otsin fraasi Eesti filmist

Postitus Postitas vanahalb »

Vanemates klassivõitluse-filmides oli ikka ütlemist.
Ma ei mäleta neid kõike ja pole aega ka et läbi vaadata.
"Inimesed sõdurisinelis" , "Tuulte pesa", "Metskannikesed"...
"Musta katuse all" umbes 20 minut "Praegult on mu käed lühikesed... aga saavad pikkadeks"
https://arhiiv.err.ee/video/vaata/musta-katuse-all-562
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Tuligi üks tsitaat "Metskannikestest" meelde: püksid maha lasta, valitsuse istung algab! :mrgreen:
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

OK, tänud kõigile aga võitjaks tuli hoopis stseen Kevadest, kus Teele käsib Arnol minema kasida ja pakkumine hoopis vahetust sõpruskonnast.

Aga tugeva hilinemisega mõtlesin, et valgustan ka "konkursi" põhjust ning avalikustan tulemuse.

Lühidalt, lihtsalt järjekordne peredraama, mis lõppes laialiminekuga ning veidi hiljem, katkiste meeste varjupaigas (loe: vana sõbra tagahoovis külalistemajas) saabunud tõdemusega, et tõhusaim viis (hinge kogunenud) sitast lahti saada on see sitt lihtsalt lõplikult läbi töödelda ja kui väheke veab, siis ka mingisse ilusamasse vormi konverteerida.

Selle tulemusel sündis Johnny Cashi kuulsaimast laulust eestikeelne versioon, mille üle kuu aja kestnud loomine kujuneski sita läbitöötlemiseks. Tähendab, kel sama jama peaks ette tulema, siis soovitan sama: suruda oma pulbitsevad emotsioonid maksimaalse intensiivsusega mingisse võimalikult loomingulisse tegevusse. Minu puhul aitas möödunud suhte olemuse ja tulemuse laulusõnadesse vormindamine, mitme-mitme aasta jagu foto- ja videomaterjalide läbitöötamine ning lõpuks võimalikult ilusasse audiovisuaalvormi valamine (oskuste piires mõistagi) võimsalt asjast ülesaamisele kaasa. Tähendab, kõik mõtted ja mälestused, mida muidu ilmselt veel kaua-kaua nämmutanud oleksin, said veidi rohkem kui kuu aja jooksul niivõrd palju ja põhjalikult läbi nämmutatud, et rohkemaks puudub vajadus. Pärast "Render Video" nupu vajutamist oli hinges suur rahu. Ühe eluetapi üsna rahuldav punkt. Saan palju kergema hingega oma õpingutele pühenduda ja ilma peal ringi vaadata 8)

Kel soovi ja viitsimist, võib vaadata-kuulata :D

https://www.youtube.com/watch?v=zuvNQjj ... aulJaanson
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Kriku »

Soovitus on kindlasti õige. Soovin omalt poolt jõudu!
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Marvin »

Satakas kirjutas: 16 Juun, 2024 0:00
Selle tulemusel sündis Johnny Cashi kuulsaimast laulust eestikeelne versioon, mille üle kuu aja kestnud loomine kujuneski sita läbitöötlemiseks.
Johnny Cashi kuulsaim laul see muidugi pole mitte. Ja tegelikult pole see Johnny Cashi laul ka - selle autoriks on Trent Reznor ja algseks esitajaks Nine Inch Nails. Tõsi - Trent Reznor on öelnud, et pärast Johnny Cashi poolset kaverdamist ei ole see enam mitte tema, vaid Johnny Cashi laul.
"Hurt" is a song by American industrial rock band Nine Inch Nails from its second studio album, The Downward Spiral (1994), written by Trent Reznor. It was released on April 17, 1995, as a promotional single from the album.[a] The song received a Grammy Award nomination for Best Rock Song in 1996. In 2020, Kerrang and Billboard ranked the song number two and number three, respectively, on their lists of the greatest Nine Inch Nails songs.[4][5]

In 2002, Johnny Cash covered "Hurt" to commercial and critical acclaim. The related music video is considered one of the greatest of all time by publications such as NME. Reznor praised Cash's interpretation of the song for its "sincerity and meaning", going so far as to say "that song isn't mine anymore".[6]
https://en.wikipedia.org/wiki/Hurt_(Nin ... ails_song)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Kontakt:

Marvin kirjutas: 16 Juun, 2024 19:47 Tõsi - Trent Reznor on öelnud, et pärast Johnny Cashi poolset kaverdamist ei ole see enam mitte tema, vaid Johnny Cashi laul.
Just!

Kuulsuse teema on mõistagi subjektiivne. Lugu on kaheldamatult tunnistatud kõigi aegade parimaks kaveriks. Minu arust päris hea põhjus seda ka Cashi tuntuimaks pidada. Enne kui seda lugu kuulsin, polnud mul näiteks temast enesest aimugi. Aga maitse asii niikuinii.
_dumbuser_
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas _dumbuser_ »

Depeche Mode - Personal Jesus on samasuguse "saatusega", et peale Cash'i nö sekkumist ei tea paljud kumb see nüüd siis parem versioon on.
olevtoom
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas olevtoom »

Satakas kirjutas: 16 Juun, 2024 21:52 ... Minu arust päris hea põhjus seda ka Cashi tuntuimaks pidada. Enne kui seda lugu kuulsin, polnud mul näiteks temast enesest aimugi....
Hm... kuni ma seda teemat polnud lugenud, polnud mul Johnny Cashi sellest esitusest aimugi :P
Kremli troll.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Kontakt:

_dumbuser_ kirjutas: 16 Juun, 2024 22:03 Depeche Mode - Personal Jesus on samasuguse "saatusega", et peale Cash'i nö sekkumist ei tea paljud kumb see nüüd siis parem versioon on.
Suure melomaanina olen märganud, et enamusel juhtudel on (kuulsaks saanud) kaverid paremad. Ilmselt seepärast, et hea kaverdaja on märganud asju, mida OP miskipärast ei teinud ning võibolla ka muid konarusi silunud.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Kontakt:

olevtoom kirjutas: 16 Juun, 2024 22:05 Hm... kuni ma seda teemat polnud lugenud, polnud mul Johnny Cashi sellest esitusest aimugi :P
Võibolla seepärast, et see ilmus alles tema elu lõpus kui suurem osa loomingut oli juba ammu avaldatud ja fännidel kuuldud.

See ja veel mõned lõpupoole lood eristuvad ta varasemast loomingust ning jõudsid ka väljapoole Cashi tavapärast fänniklubi. Ilmselt seepärast on need ka tuntumad - lihtsalt seepärast, et rohkem inimesi on neid kuulnud ja kuulab ka edasi. Ma käisin ta muu loomingu kah juba ammu läbi aga tead, ükski laul ei jäänud sealt mulle külge. Vaid üksikud viimased.
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Marvin »

Satakas kirjutas: 16 Juun, 2024 21:52
Marvin kirjutas: 16 Juun, 2024 19:47 Tõsi - Trent Reznor on öelnud, et pärast Johnny Cashi poolset kaverdamist ei ole see enam mitte tema, vaid Johnny Cashi laul.
Just!

Kuulsuse teema on mõistagi subjektiivne. Lugu on kaheldamatult tunnistatud kõigi aegade parimaks kaveriks. Minu arust päris hea põhjus seda ka Cashi tuntuimaks pidada. Enne kui seda lugu kuulsin, polnud mul näiteks temast enesest aimugi. Aga maitse asii niikuinii.
Põlvkonna ja tausta küsimus. Johnny Cashist aimu mitteomamine on muidugi kõnekas :).
Eks paljugi sõltu sellest, kuidas suhtuda kantrisse. Mina näiteks olen aina-sõidan-muusika suhtes täiesti ignorantne - lausa sedavõrd, et kunagi olen mingis seltskonnas maininud, et kantri eksistentsi ainuke põhjendus võiks olla tõsiasi, et geenius nimega Johnny Cash saaks end selles žanris väljendada. Ehk siis - Cashist pean kõvasti lugu, laiatarbekantrist kohe üldse mitte.
retti
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas retti »

...sent surmaga võlgu

Kirjad Sõgedate külast. 1966
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Kriku »

Siin pole ilmselt enam midagi arutada. Asjad on nagu on.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 0 külalist