Sääsevastane võitlus

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
runno
Liige
Kontakt:

Re: Sääsevastane võitlus

Postitus Postitas runno »

Või teletupsud
Rebane11
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Rebane11 »

Tea, kuidas veregrupp sääskedele mõjub? Lutikad olid küll valivad - mul esmakursuslasena (O -) oli pidevalt lamp loojas, lutikahammustuse turse silmalaul või kuskil mujal. Toakaaslasele (ABgrupp) panime lutika une pealt kõhu peale, uitas see veidi karvades ja läks oma teed. Ei maitsenud.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Manurhin »

Rebane11 kirjutas: 18 Juun, 2024 12:06 Tea, kuidas veregrupp sääskedele mõjub? Lutikad olid küll valivad - mul esmakursuslasena (O -) oli pidevalt lamp loojas, lutikahammustuse turse silmalaul või kuskil mujal. Toakaaslasele (ABgrupp) panime lutika une pealt kõhu peale, uitas see veidi karvades ja läks oma teed. Ei maitsenud.
Veregrupi osas olen ma natuke skeptiline. Pigem mõjub see, mida sa sööd, jood ja suitsetad.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
isonts
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas isonts »

Aafrikas kõrtsu väli alal oli alati mingi suurem ventikas nurgas. Mitte ühtegi sääske ei lennanud. Tõin sealt hunniku neid elektripiitsasi ka sugulastele. Neil ei ole mingeid eruonõudeid ja piits võtab vist isegi elevandil londi lõdvaks. Sääse parvest läbi tõmbad on pragisev tule ja sädeme pilv üleval. Kasulik efekt koos ilutulestikuga...
Aga soovitan valida ka elukohta. Ise elan sellises kohas, kus ei lenda mitte ükski elukas. Isegi kärbest ei ole, sääskedest rääkimata. Kajaks on ainuke tiivuline, kes vahel häirib. Oletan, et merelähedus on selle põhjuseks..
_dumbuser_
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas _dumbuser_ »

isonts kirjutas: 25 Juun, 2024 20:03 Aga soovitan valida ka elukohta.
Alates kolmas korrus on ka piisav. Ma ei tea miks aga need putukad vist kardavad kõrgust. Igatahes kunagi kui sai geopeitusega tegeletud siis igasugu suviste rabamatkade ja muidu võsas töllerdamise puhul oli silmapiiril paistev vaatlustorn kindel sihtmärk. Kuskil 6 v 7 meetrit ülespoole oli täiesti muretu kuigi allpool võis olla ka siuke rõve pilv ümber et hakkas juba valgust varjama.
MeelisV
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas MeelisV »

OLAVI kirjutas: 05 Juun, 2024 11:17
Lemet kirjutas: 05 Juun, 2024 10:05 ... sügamise asemel eelistan isiklikult küll selle elektroonilise kärbsepiitsaga(selle nime all teda Jahipaunas müüakse) lehvitada. Asjaga mitte kursisolijatel oli imestamist palju- mis kuradi tennisistide kokkutulek teil siin toimub...

https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... well-7728/
Moodsad elektrilised kärbsepiitsad on varustatud euronõuetele vastava ohutusvõrguga ja seega on nende kasutegur oluliselt väiksem ja suuremate lendajate (parmude) tabamine lootusetu üritus, sest saak tuleb tabamisel läbi turvavõrgu ajada.
Turvavõrguga kärbsepiits:
Pilt

Vanatüübi "ohtlik" ilma kaitsevõrguta ühekihilise traadistusega e-piits, mida veel on võimalik kuskilt hankida ja millega saab ka parme ehmatada:
Pilt
Konkreetse Motonetist ostetud mudeli lüliti on intensiivsel kasutamisel nõrk aga kui see asendada tugeva (uksekella) nupuga, tõuseb tabavuse protsent.
kas siin pole tegu olukorraga, et elekter mõjub 2 erineva "traadi" vahel
vanakool on siis vaheldumisi traatidega üks + ja teine -
uus on 2 võrku üks võrk on + teine -
_dumbuser_
Liige
Kontakt:

MeelisV kirjutas: 17 Juul, 2024 7:26 kas siin pole tegu olukorraga, et elekter mõjub 2 erineva "traadi" vahel
vanakool on siis vaheldumisi traatidega üks + ja teine -
uus on 2 võrku üks võrk on + teine -
Suuremal lendaval lontrusel ju julmalt pohlad, ta ei kipu ikka sealt võrgusilmast läbi mahtuma. Kui nüüd aga see laks ikkagi ära käib siis osadel juhtudel jääb see jäänus sinna kinni. Too teine versioon on nö kihiline, seal on vist raskem seda jäänust ära korjata.
MeelisV
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas MeelisV »

mul on kodus see võrkudega reket
välimised on suurema silmaga võrgud ja keskel on tiheda silmaga võrk
kasutatud juba palju aastaid - ei oska midagi ette heita.
herilased, parmud, kärbsed, sääsed - kõik saavad oma litaka
isegi äädikakärbseid saab nahutatud. nende parvest lased reketi läbi siis plaksub ikka nagu uue aasta raketishow
kummikomm
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas kummikomm »

_dumbuser_ kirjutas: 25 Juun, 2024 21:29 Alates kolmas korrus on ka piisav. Ma ei tea miks aga need putukad vist kardavad kõrgust.
Putukad ei karda kõrgust, küll aga on sääsk üsna tundlik tuule suhtes ja õhu liikumine on kõrgemal reeglina intensiivsem. Tuulevaiksel aal võib sääsk rahumeeli ka kolmanda-neljanda korruse aknast, või isegi korstna ja avatud siibri kaudu tuppa lennata verd imema.
Rebane11
Liige
Kontakt:

Kevadel oli sääselaine, aga nüüd muutunud haruldaseks. Kantakse varsti ehk Punasesse Raamatusse nagu inimesekirp?
Kasutaja avatar
Magnet
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Magnet »

natuke vähem on tõesti, aga mitte kadunud, sellevõrra rohkem on aga parmusid :wall:
Rebane11
Liige
Kontakt:

Ma vist sellise näoga nagu kurikuulus ooberst Svjeiki lugudest, et ei sääsed ega parmud julge väga läheneda. Mõned tarmukamad parmud, aga hästisihitud käelöök lõpetab selle häiringu.
Mõni nädal juba on perega hästi meeldiv õues einestada.
_dumbuser_
Liige
Kontakt:

Rebane11 kirjutas: 17 Juul, 2024 22:59 Ma vist sellise näoga nagu kurikuulus ooberst Svjeiki lugudest, et ei sääsed ega parmud julge väga läheneda. Mõned tarmukamad parmud, aga hästisihitud käelöök lõpetab selle häiringu.
Kuidagi kummaline jutt. Umbes, et on rasked ajad ja peab perega õues parem sööma mida siis peremees osava käelöögiga kütib ...
Rebane11
Liige
Kontakt:

_dumbuser_ kirjutas: 17 Juul, 2024 23:11
Rebane11 kirjutas: 17 Juul, 2024 22:59 Ma vist sellise näoga nagu kurikuulus ooberst Svjeiki lugudest, et ei sääsed ega parmud julge väga läheneda. Mõned tarmukamad parmud, aga hästisihitud käelöök lõpetab selle häiringu.
Kuidagi kummaline jutt. Umbes, et on rasked ajad ja peab perega õues parem sööma mida siis peremees osava käelöögiga kütib ...
Noo, kas suvel, niipaljukest kui meil seda on, pole meeldivam einestada õues ? Välikõõki mul pole, aga kokkamise ja aknast paistva päikese käes võib saada rabanduse. Ja perele korraliku lõuna valmistamine võtab ikka 3-4 tundi, mõni toit kauem.. Lauake õues on suverõõm.
_dumbuser_
Liige
Kontakt:

Rebane11 kirjutas: 17 Juul, 2024 23:21
Noo, kas suvel, niipaljukest kui meil seda on, pole meeldivam einestada õues ? Välikõõki mul pole, aga kokkamise ja aknast paistva päikese käes võib saada rabanduse. Ja perele korraliku lõuna valmistamine võtab ikka 3-4 tundi, mõni toit kauem.. Lauake õues on suverõõm.
[/quote]

Nohjah, minu viga oli lauses. parem sööma asemel oleks pidanud olema parme sööma. Aga ma tahtsin öelda, et selle säästeemaga olen siiani kuidagimoodi hakkama saanud ja toda 1000+ hinnaga vidinat ei soetanud. Küll aga sattusin reklaami ohvriks ja suutsin osta mingid 13 raha/tk sääselambid, mis jõuavad ilmselt alles siis kohale kui sääske näeb ainult pildi peal. Kui aga juhtub, et ikkagi mõistlikul ajal tekivad siis ma proovin teada anda kas need ka mingit muud funktsiooni omavad kui elektritarvitamine. Kuna samast kohast olen aegajalt ka mingeid odavaid testreid ostnud mis minu suureks imestuseks käituvad täiesti adekvaatselt ja omavad siin kohapeal pakutavatega võrreldes reipalt rohkem lahendusi siis mõtlesin, et vbl on see säästeema isegi töötav asi. Ja kui ka ei tööta siis see kooliraha ei võta küll kellegil põlve nõrgaks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist