Puhka rahus,Metallidetektor...

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Vaadake minu seisukoht püstitatud küsimuses on järgmine: Inimesed on teinud seadused ja inimesed oskavad neid ka väänata.Olen seisukohal,et muinsusväärtusega kaugem ajalugu peaks leidma oma koha siiski muuseumites.Küll aga on asjad hoopis teistmoodi viimasest sõjast mahajäänud asjadega.Kui keegi leiab tanki või korraliku lennuki on muidugi võimalus edevaks minna ja asi kella külge riputada.Riik muidugi kargab kohe kallale ja kui maksabki vanaraua hinna järele pool siis see ei kata isegi väljavõtmiskulusid.Ma ei näe põhjust,miks peale suurt vaevanägemist peaksin leppima 50 -ne prossaga? Sada oleks nagu parem.Skeem on ülimalt lihtne,kui näiteks õnnestub mingi tank kusagilt vaikselt välja nohistada.On palju võimalusi,kuidas see osadena üle piiri vedada ja sealt hiljem iseendalt sümboolse raha eest uuesti riiki sisse osta. Võin kinnitada,et skeem toimib.Tulemuseks on isiklik tank,mida on võimalik müüa nii nagu soovi on.Lihtne.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

vdreving kirjutas:Vaadake minu seisukoht püstitatud küsimuses on järgmine: Inimesed on teinud seadused ja inimesed oskavad neid ka väänata.Olen seisukohal,et muinsusväärtusega kaugem ajalugu peaks leidma oma koha siiski muuseumites.Küll aga on asjad hoopis teistmoodi viimasest sõjast mahajäänud asjadega.Kui keegi leiab tanki või korraliku lennuki on muidugi võimalus edevaks minna ja asi kella külge riputada.Riik muidugi kargab kohe kallale ja kui maksabki vanaraua hinna järele pool siis see ei kata isegi väljavõtmiskulusid.Ma ei näe põhjust,miks peale suurt vaevanägemist peaksin leppima 50 -ne prossaga? Sada oleks nagu parem.Skeem on ülimalt lihtne,kui näiteks õnnestub mingi tank kusagilt vaikselt välja nohistada.On palju võimalusi,kuidas see osadena üle piiri vedada ja sealt hiljem iseendalt sümboolse raha eest uuesti riiki sisse osta. Võin kinnitada,et skeem toimib.Tulemuseks on isiklik tank,mida on võimalik müüa nii nagu soovi on.Lihtne.
Kas keegi teab või oskab midagi veel soovitada,ma mõtlen vdrevingu heale variandile lisa???
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

juss000 kirjutas:
vdreving kirjutas:Vaadake minu seisukoht püstitatud küsimuses on järgmine: Inimesed on teinud seadused ja inimesed oskavad neid ka väänata.Olen seisukohal,et muinsusväärtusega kaugem ajalugu peaks leidma oma koha siiski muuseumites.Küll aga on asjad hoopis teistmoodi viimasest sõjast mahajäänud asjadega.Kui keegi leiab tanki või korraliku lennuki on muidugi võimalus edevaks minna ja asi kella külge riputada.Riik muidugi kargab kohe kallale ja kui maksabki vanaraua hinna järele pool siis see ei kata isegi väljavõtmiskulusid.Ma ei näe põhjust,miks peale suurt vaevanägemist peaksin leppima 50 -ne prossaga? Sada oleks nagu parem.Skeem on ülimalt lihtne,kui näiteks õnnestub mingi tank kusagilt vaikselt välja nohistada.On palju võimalusi,kuidas see osadena üle piiri vedada ja sealt hiljem iseendalt sümboolse raha eest uuesti riiki sisse osta. Võin kinnitada,et skeem toimib.Tulemuseks on isiklik tank,mida on võimalik müüa nii nagu soovi on.Lihtne.
Kas üldse peaks osadena vedama,võib ju nn.dokumente,pabereid siia ja sinna jne.saata???

Kas keegi teab või oskab midagi veel soovitada,ma mõtlen vdrevingu heale variandile lisa???
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Re: Leiud ja seadus

Postitus Postitas juss000 »

Style kirjutas:Offtop mingil määral...
Mis ütlevad praegused Eesti seadused maast/veest leitud kraami kohta? NL ajal oli 25% ettenähtud leidjale.
Oletame, et on leitud mõnesaja grammine anum hõbemüntidega. Kui neid oma teada hoida, siis pole miskit karta. Aga kui tekib soov neid ntx ostaee kaudu müüa ja mõni "inimene" tunneb selle vastu huvi - kas on oodata karistust?
Seadused on olemas.SA pead suutma tõestada,et vanaisa vahetas mündid kalli pekki vastu näiteks sakslastega,või said päranduse .kingituse ,leid oma maa piiridest,suguvõsa peitevara jne.Igaks elujuhtumiks miks mitte nõu pidada juristiga.
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Tankide ja muu roostes raua koha pealt sõna ei võta, aga mündileidude ja muu vanema kraami puhul on kurb tõsiasi see, et kui hakkate ise müüma turgu tundmata tõmmatakse teile müts nii sügavalt pähe et pärast on endal ka häbi üldse kellelegi rääkida mida leidsite ja palju selle eest tegelikult raha saite. Ausat hinda maksvad antiigikaupmehed on samast trepikojast Lumivalgekese ja seitsme päkapikuga - neid reaalsuses tegelikult ei eksisteeri. Pluss muidugi veel kahju, mida olete tekitanud meie ajaloole oma ahnusest, rumalusest või mõlemast kokku.

Kui leitu ei ole tõesti mitte vanaisa poolt ära peidetud kuldmündid, siis oleks igati mõistlik informeerida leiust oma ala spetsialiste. Endal hea tunne ja ka rahaliselt ei pea eriti kahetsema - nähtavasti makstakse rohkem kui oleksite kuskil poes saanud. Kataloogide ja osjonite hindu ei maksa eriti tõsiselt võtta - võhikule on need 99% kättesaamatud.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Paras teema tehtud,kuhu ülbama tulla ja seda ma ka nüüd teen. Nüüd on siis palju aega möödas,kui mulle siin puust ja punaselt ette tehti,et leitud kuuliprits " Vikcers" nimi on automaatselt riigi omand. Täna koitis siis see päev,kui tõstsin teise auto pakiruumi ja seisab mul teine siin kodus laua peal. Nii,et seadusetundjad pidage meeles: " Julge hundi rind ei ole just igakord rasvane" - täiesti vale vanasõna. Propatria kena mees ütles kuldsed sõnad: Valel on lühikesed jalad,kuid tõde rääkides ei jõua uldse kuhugi.Viimane variant sulatõsi,kuid esimese kohta arvan,et tuleb lühikeste jalgadega lihtsalt kiirelt jooksma õppida. On ju inimesed teinud seadused,kuid on ka elukutselised seaduseväänajad ja neid saab osta,kui omal mõistus otsas.Parem,kui kohe hulgi osta. Kuna,minu suure sõbra jutu põhjal on relv üdini rikutud ja enam vaatamiseks ei kõlba siis pole mõtet seda ka kuhugi muuseumile anda.Mis ikka rikutud asja eksponeerida? Muidugi nii kolme nädala pärast läheb relv kuhugi vaatamiseks - neile,kes arvavad,et midagi vaadata on. Kindlasti oleks asi läinud Laidoneri muuseumile,kuid need vennad oma väljamõeldistega ajakirjanduses võtsid selle võimaluse endalt ise.Ka on asjale pasa maik suurte kaitsjate poolt külge tehtud ja sellega minu esialgsed plaanid eseme riigile kinkimisest läbi kriipsutatud. Kuna nüüd on asi kodus tagasi ja tulevikus saab see komplektselt huvilistele vaatamiseks välja pandud on siis varsti minu kord. Päris kaua olen olnud suur rahvavaenlane sisuliselt ühe lollpea agaruse tõttu. Need asjad silume tulevikus ära ja vaatame ,mis minul ka öelda on.Ja uskuge,et midagi ikka on. Praegu muidugi mõni amet siis pidurdab mu kaevelubasid.Vist arvavad,et,kui neil on puhkus on minul ka. Ära muidugi sakslaste taotlusele ei öelda,kuid venitada saab alati. Vennad võiksid teadmiseks võtta,et rikuvad üsna jõhkralt riikidevahelisi lepinguid. Kokkuvõtlikult leidudest niipalju,et müüa jõuab alati,kui võimalik kannatage ja uurige asja.Kui juriste osta ei jõua ärge liputama minge. Ja veel: " Kui Arno isaga politseiprefektuuri läks,oli Dreving juba kuulipritsile päkad silma ajanud" . Sõber Arnoldile veel,et ära võta asja isiklikult.Tean,et Sul olid head kavatsused,kuid välja tuli nagu alati,kui teisel pool olen mina.
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Postitus Postitas plekkpea »

Kas "Vickersil" olemas ka kolmjalg ja ehk ka kanister?
Huvitun maisest rasketehnikast.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

vdreving

Sa võiksid foorumlasi rõõmustada ja paar pilti sellest relvast siia ülesse panna.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Kolmjalg läks alles nüüd taastamisele,on olemas ka alusvanker,mis on taastatud.Kanistrit kahjuks ei olnud. Pildid saate õhtuks.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Praegu ei saa pilte lisada millegipärast...
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

vdreving kirjutas:Paras teema tehtud,kuhu ülbama tulla ja seda ma ka nüüd teen. Nüüd on siis palju aega möödas,kui mulle siin puust ja punaselt ette tehti,et leitud kuuliprits " Vikcers" nimi on automaatselt riigi omand. Täna koitis siis see päev,kui tõstsin teise auto pakiruumi ja seisab mul teine siin kodus laua peal. Nii,et seadusetundjad pidage meeles: " Julge hundi rind ei ole just igakord rasvane" - täiesti vale vanasõna. Propatria kena mees ütles kuldsed sõnad: Valel on lühikesed jalad,kuid tõde rääkides ei jõua uldse kuhugi.Viimane variant sulatõsi,kuid esimese kohta arvan,et tuleb lühikeste jalgadega lihtsalt kiirelt jooksma õppida. On ju inimesed teinud seadused,kuid on ka elukutselised seaduseväänajad ja neid saab osta,kui omal mõistus otsas.Parem,kui kohe hulgi osta. Kuna,minu suure sõbra jutu põhjal on relv üdini rikutud ja enam vaatamiseks ei kõlba siis pole mõtet seda ka kuhugi muuseumile anda.Mis ikka rikutud asja eksponeerida? Muidugi nii kolme nädala pärast läheb relv kuhugi vaatamiseks - neile,kes arvavad,et midagi vaadata on. Kindlasti oleks asi läinud Laidoneri muuseumile,kuid need vennad oma väljamõeldistega ajakirjanduses võtsid selle võimaluse endalt ise.Ka on asjale pasa maik suurte kaitsjate poolt külge tehtud ja sellega minu esialgsed plaanid eseme riigile kinkimisest läbi kriipsutatud. Kuna nüüd on asi kodus tagasi ja tulevikus saab see komplektselt huvilistele vaatamiseks välja pandud on siis varsti minu kord. Päris kaua olen olnud suur rahvavaenlane sisuliselt ühe lollpea agaruse tõttu. Need asjad silume tulevikus ära ja vaatame ,mis minul ka öelda on.Ja uskuge,et midagi ikka on. Praegu muidugi mõni amet siis pidurdab mu kaevelubasid.Vist arvavad,et,kui neil on puhkus on minul ka. Ära muidugi sakslaste taotlusele ei öelda,kuid venitada saab alati. Vennad võiksid teadmiseks võtta,et rikuvad üsna jõhkralt riikidevahelisi lepinguid. Kokkuvõtlikult leidudest niipalju,et müüa jõuab alati,kui võimalik kannatage ja uurige asja.Kui juriste osta ei jõua ärge liputama minge. Ja veel: " Kui Arno isaga politseiprefektuuri läks,oli Dreving juba kuulipritsile päkad silma ajanud" . Sõber Arnoldile veel,et ära võta asja isiklikult.Tean,et Sul olid head kavatsused,kuid välja tuli nagu alati,kui teisel pool olen mina.
Ma lootsin,et Arnold on inimene aga tuleb välja, et lausa kurja juur.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Ei ole ta nii kurja juur midagi - muidu hea inimene.Tundub,et loll Dreving rikkus ära hea piruka. Oleks see roostes kuuliprits kätte saadud oleks kohe moodustatud mingi komisjon.Tööle oleks hakanud mingid pintslikestega restauraatorid ja asja eelarve oleks olnud kosmiline.Hea võimalus kireda ja paar aastat pappi tasku kühveldada.Nüüd rikkusid soome restauraatorid asja kapitaalselt ära. Mina muidugi ka. Aga mina juba olen selline üksik ,eriti metsik ja allumatu.... mis teha. Noh see komisjon oleks olnud umbes selline nagu on Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit.Et ikka miljonid igal aastal sisse ja need on selle raha eest lihtsalt olemas. Ja juba ma plaanin uut varastamist riigi ajaloosalvest......... . Seesama riik on mind selleks hästi ette valmistanud.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

vdreving kirjutas:Ei ole ta nii kurja juur midagi - muidu hea inimene.Tundub,et loll Dreving rikkus ära hea piruka. Oleks see roostes kuuliprits kätte saadud oleks kohe moodustatud mingi komisjon.Tööle oleks hakanud mingid pintslikestega restauraatorid ja asja eelarve oleks olnud kosmiline.Hea võimalus kireda ja paar aastat pappi tasku kühveldada.Nüüd rikkusid soome restauraatorid asja kapitaalselt ära. Mina muidugi ka. Aga mina juba olen selline üksik ,eriti metsik ja allumatu.... mis teha. Noh see komisjon oleks olnud umbes selline nagu on Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit.Et ikka miljonid igal aastal sisse ja need on selle raha eest lihtsalt olemas. Ja juba ma plaanin uut varastamist riigi ajaloosalvest......... . Seesama riik on mind selleks hästi ette valmistanud.
Kas jälle uus üllatus meie ajaloole ja kas "HEA INIMENE ON KA HUVITATUD KOMMENTEERIMISEST?"
Viimati muutis juss000, 25 Juun, 2007 21:04, muudetud 1 kord kokku.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

vdreving kirjutas:Ei ole ta nii kurja juur midagi - muidu hea inimene.Tundub,et loll Dreving rikkus ära hea piruka. Oleks see roostes kuuliprits kätte saadud oleks kohe moodustatud mingi komisjon.Tööle oleks hakanud mingid pintslikestega restauraatorid ja asja eelarve oleks olnud kosmiline.Hea võimalus kireda ja paar aastat pappi tasku kühveldada.Nüüd rikkusid soome restauraatorid asja kapitaalselt ära. Mina muidugi ka. Aga mina juba olen selline üksik ,eriti metsik ja allumatu.... mis teha. Noh see komisjon oleks olnud umbes selline nagu on Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit.Et ikka miljonid igal aastal sisse ja need on selle raha eest lihtsalt olemas. Ja juba ma plaanin uut varastamist riigi ajaloosalvest......... . Seesama riik on mind selleks hästi ette valmistanud.
Kas SA ikka selle ajaloolise rooste EEstimaale tõid?,"muidu hea inimene võib huvi tunda"
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Rooste on kenasti alles,ka see,mis originaalkäepidemetest järel.Luku jätsin politseisse tükeldamisele. Veel paar kuud siis saavad mul kiired ajad mööda. Arvan,et peaks nüüd ühe suurema tüki rauda välja tirima.Mõne tanki või nii.... . Võin ükskõik kellega kihla vedada ,et suudan ka selle väga lihtsalt enesele jätta. Alo ja mõned saavad jälle kenade kirjutistega omale leiba teenida.Mina saan teada,kes mina olen jne.Igati kasulik.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist