Hitler Eestis

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Nibelungen
Liige
Postitusi: 478
Liitunud: 26 Veebr, 2005 22:49
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas Nibelungen »

Ja olen ka kuulnud ,et Sakslased olevat nii öelnud.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Selle kuulsa lause, umbes, siis oleks mul rohkem eestlasi olnud oleks Reich sõja võitnud.
Ütles minu mälestamist mööda SS-Obergruppeführer Felix Steiner.
Ta olevat eestlasi, kui vapraid sõdureid väga kõrgelt hinnanud.
Selle pärast ka see lause nii kuulsaks sai, et nii kõva mees seda ütles.
Neile, kes mehest midagi ei tea, siis siin pilt temast ja hästi lühike eluloo kirjeldus.

http://www.silentwall.com/WaffenSSPortraits2.html
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Steineri raamat " Die freiwilligen der Waffen - SS. Idee und Opfergang."
on ka 1999 aastal päris hästi eesti keelde tõlgitud (Felix Steiner "Relva - SS vabatahtlikud." Tõlkija Sirje Annist ; Olion Tallinn)
Mis puutub igasugustesse ütlustesse ja mee mokapeale määrimistesse, siis ei maksaks neid nii kriitikavabalt nautida! Mida rohkem fritsul tagumik kärssas, seda suuremateks "sõpradeks" alamad mitteaarialased muutusid.
Nagu juhututtav, kellel teatud summa raha laenamist vajab 8)
Eestlaste sõdurioskused on teada niigi, meid oma "kand - varvas" taktika katteks jätnud tegelase hilisemad heietused on toredad küll, aga mis neist raskerelvadeta vene tankiroomikute alla saadetud meestel kasu oli?
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Steineri " Die freiwilligen der Waffen - SS. Idee und Opfergang" - hästi tõlgitud küll, aga raamat ise üsna kuiv ja igav. Tohutu arv igasuguseid nimesid-nr-eid ning väga vähe tõelisi läbielamisi lahingolukordadest.
Meie Narva pataljoni raamatud palju parem lugemine :roll:
TÕDEONAJATÜTAR
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Ise olen kuskilt kuulnud või lugenud, et Vabadussõja ajal oli keegi Landeswehri kindral eestlaste kohta tunnustavalt öelnud: NENDE KURADITEGA EI SA JU NORMAALSELT SÕDA PIDADA.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Arnold
Sinu väitega seda suuremateks "sõpradeks" alamad mitteaarialased muutusid.
Ei saa ma mitte nõus olla. :cry: Esiteks ei pidanud kõik natsid eestlasi sugugi alamateks mitte aarialasteks. Mina olen just kuulnud, et eestlasi liigitati soomlaste ja see tähendab, siis skandinaavlastega ühte rassi. Seda ei peetud nii puhtaks aaria rassiks, kui sakslasi aga tegemist oli vennasrassiga. Rikutud, olevat lätlased, kes on liiga segunenud slaavlasetega. Leedukatest ma ei räägi ültse.
Teiseks oli see rassimöla vastuvõtmatu paljudele kõrgetele sõjaväelastele. Rommel isegi on väitnud, et tal ei ole juutide vastu midagi. Sammuti sellel samal Steineril oli suht ükspuha rassiteooriast. Tegelikult isegi Göring ma arvan, et ei võtnud seda rassi asja tõsiselt. Meenutagem kadunud Hermani sõnu, et kes on Luftwaffes juut seda otsustan mina. :lol: :lol: :lol:
Kus juures nii ta ka käitus. Töötas ju Reichi lennuväes väga kõrgel kohal pooljuudist Field Marshall Erhard Milch rüütlirist ilusti kõlkus kaelas.
Ühesõnaga Eestlasi ei peetud alamaks mitte aarialasteks.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Praeguses ülidemokraatlikus EUs on suhtumine teinekord huvitav (et mitte rohkem öelda), seega ei maksaks rassiteooriat arendanud diktatuuririigi mõningate tervemõistuslike tegelaste ülimalt tagasihoidlikke seisukohavõtte kogu süsteemile vabanduseks tuua, aga see on juba teine teema ja poliitilised teemaarendused kipuvad käest minema, seega ma ei sooviks sel teemal rohkem arutleda - minu arusaamine peaks selge olema ja kedagi pöörata ei kavatse :wink:
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

FW Anton kirjutas:Hitleri suhet Eestiga on korduvalt meedias kajastatud. Soome Mannerheimi juurde minnes lendas ta üle Tallinna ja vaatas linna nö. ülevalt. Sellest on ka mingi kinokroonika lõik olemas. Hitleri lendu üle Tallinna nägid ka paljud tallinnlased, sh. ka minu tuttavad. Sõjaaja inimeste seas käib jutt, et tagasiteel maandus Hitler salaja Ülemistel ja käis ära isegi Narva rindel aga kuna ametlike dokumente selle kohta pole on see vaid ilus muinasjutt :wink:
olen seda kuulnud, et väidetavalt oli ta käinud Narva rindel seal suurtüki juures, millega pommitati Leningradi ning ta oli seal vastutava isiku maha lasknud, et miks Leningrad veel vallutamatta on!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

ER! Ei taha nöökida, aga ehk saadaksid selle loo Kirjandusmuuseumi rahvaluulekogujatele?
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Ma ei öelnud, et saan selle loo õigsust kinnitada,kuid olen seda kuulnud!!!
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

vilps kirjutas:

Kindralite suhtumisest niipalju, et minu mäletamistmööda vist oli see Pataljon Narva ühes raamatus, kus mingi kindral oli öelnud tunnustavalt : "Olen ma näinud igasuguseid sõdureid, aga sellieid röövleid nagu eestlased mina näinud ei ole."

Need sõnad pärinevad tollaselt "Wiking" Diviisi ülemalt Herbert Otto Gille'lt, kellele eestlased oma vaprusega igati silma jäid. Muideks kui rääkida pataljon "Narwa'st" siis tegu on üksusega, kes on üks vähestest, kel au olla vapruse pärast hitler'i päevakäskudes ära märgitud olla 2 korda ühe päeva jooksul. Seda Izijumi lahingute aegu. eestisse jõudes olid poisid juba tuntud lahingukuradid;)
Felix Steineril oli samuti väga soe suhtumine eestlastesse ja oma raamatus ta ka seda mitmel korral mainib. Narva, Auvere ja Sinimägede lahingute juhtimise andis ta Harald Riipalu'le ja seda mitte asjata, vaid uskus eestlastesse ja arvas, et need mehed teavad, mida teevad. Nagu näitas tulemus, teadsid.. aga olukord oli ümerringi lihtsalt muutunud ja taandumine vajalik, et mitte leida end "kotti" jäänuna.
Saksa kõrgetest pidas eestlastest veel lugu Himmler, kes mitu korda Eesti Diviisi väljaõppel külastas.. nendest külastustest on ka juttu olnud raamatutes, kuid kahjuks ei löö hetkel ette täpseid nimesid.
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas starkatter »

Mida Hitler eestlastest kui rahvusest arvas:"Eestlased on kui ratsahobused,ristates kaks puhast tôugu hobust saame me alati parema varsa.Eestlased on ônnestunud segu sakslastest,rootslastest,taanlastest ja môningal määral ka poolakatest ja venelastes.Väide et eestlastes voolab mongolite veri ei pea paikka".(Pärineb Urmas Kuusiku artiklist mis ilmus aastaid tagasi Eesti Ekspressis)

Veel nendest nn "ebapuhastest" eestlastest:"Väikerahvastele oleks pikemaajaline Saksa okupatsioon tähendanud kahtlemata etnilist katastroofi.Baltikumi kohta arvas Hitler,et sealsed rahvad oleksid juba ammu sakslased,kui balti parunite sotsiaalne kirjaoskamatus poleks olnud takistuseks.
H.Himmler pidas eestlasi nende väheste rahvaste hulka kuuluvaks,kellel lubati,välja arvatud väike osa,endale kahju tekitamata sakslastega ühte sulada..." Urmas Kuusik .Kolmas Riik

Kusjuures praegune EU kujutab eestlastele veel suuremat ohtu,EU jaoks ei ole midagi valesti kui valged eurooplased jäägitult teiste rassidega segatakse.
"Tuleviku inimene kuulub segarassi.Praegused rassid vahetuvad negriidse euro-asiaatliku segu vastu,kus esineb hulgaliselt inimtüüpe...Juudid asuvad juhtpositsioonidele,sest vaimuülikutena on juudid jumaliku tahte kingitus Euroopale." Krahv Richard Coudenhove-Kalergi, Paneuroopa Liidu esimene president oma raamatus "Praktischer Idealismus" 1925 aastal.

Hitleri suhtumisest veel väike näide:
23.märtsil 1945 äratas diviis Hitleri tähelepanu igapäevasel rindeolukorra arutamisel,kui kindral Burgdorf olles ära kuulanud LVI tankikorpuse raporti 20.(1.Eesti) SS-relvagrenaderidiviisi kohta,ütles:

"VÔi Eesti diviis kohe oimetu?Eks see ole ka psühholoogiliselt môistetav.Nendelt meestelt on liiga palju nôutud."

Hitler:"Mille eest nad peaksid üldse veel sôdima?Kodumaast ollakse ju ilma."

Burgdorf:"Kui juba meie,sakslaste hulgas on nii palju pelgureid,siis ei saa nendelt meestelt tôesti midagi nôouda."
Rolf Michaelis "Eestlased Waffen-SS-is"
Kasutaja avatar
starkatter
Liige
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Mär, 2005 13:49
Kontakt:

Re: Reichi mehed

Postitus Postitas starkatter »

istorik kirjutas:Teadaolevalt ei käinud Hitler kordagi Tallinnas (ega Eestis), küll aga Memelis (ehk siis Klaipedas), kus astus üles ka kõnega linna keskväljakul ühe hoone (kahjuks ei mäleta, oli see siis linnavalitsus või midagi sellist, maja igatahes siiani alles) rõdul. Pealtnägijate sõnul (üks leedulasest vanamees meenutas) üsna vilets ja põgus kõne, hoopiski mitte see, mida ollakse harjunud nägema dokkaadritest.
Rosenberg aga peale Tallinnat külastas ka oma sugulasi Jõgeva kandis. Isiklikult tunnen härrat, kelle vanaema riigiministrile ulatas lilled, vastav foto on vist ilmunud ka sõjaaegses ajakirjanduses. Osa Rosenbergide Eestis asuvast suguvõsast eestistas oma perekonnanime Roosimäeks.

Läksid ju riigisakslased Hitleri kutse peale Saksamaale.Endal läks vanatädi,kuna oli abielus ühe sellisega.
Kas siis vastab tôele et A.Rosenbergi ema oli eestlane.Mônel pool väidetakse nii: http://www.salvator.net/salmat/pw/pw1/macht/rosen.htm
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Selline lektüür kasulik :-)

Wilhelmson, Karl. Alfred Rosenberg ja Eesti
Vikerkaar, 2001, nr 8-9, lk 180jj

Autorinimi on pseudonüüm.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

A.Rosenbergi vanemad olid minuteada balti-sakslased, küll vist ära eestistunud.
A.Rosenberg ise rääkis küll vabalt Eesti keelt aga nii palju, kui mina tean, siis eriti eestlasi ta ei armastanud. Tal oli meist suhteliselt ükspuha.
Üleültse minu arvates oli ta mõtetu mees :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist