Hitler Eestis

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Nats
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 09 Mär, 2005 15:21
Asukoht: Tallinn/Nõmme
Kontakt:

Hitler Eestis

Postitus Postitas Nats »

1942 a. külastas Hitler Soomet. Kas eksisteerib võimalus vahemaandumisena Eestisse? Mis marsruuti kasutati, kas lennati siit üle?
Kes Saksa juhtkonnast üldse Eestis käis?
Haagissuvilate müük ja rent.
www.haagissuvilad.ee
Kasutaja avatar
nublu
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 16 Dets, 2003 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas nublu »

Lähim kokkupuude, mis Hitleril vist Eestiga oli :lol:

Sai sellest kirjutatud Eesti lennuüksuste teemas
1942. a. suvel lisandus eskadrillile veel ka teine ülesanne – üksus oli ka merehädavalves. Pidi päästma merre kukkunud lennukite meeskondi. Augustis 1942 sai Buschmann korralduse toimetada mõne päeva jooksul oma merehädavalve piirkonna kohal ka erivalvet. Selle puhul tuli Luftflotte I staabist pidevalt järelpärimisi, kas erivalve korraldus on maksma pandud ning kuidas selle täitmine toimib. Kui siis valve alguse päeva varahommikul helistas veel isiklikult Luftflotte I kindralkortermeister kindral von Criegern ning küsis veelkord, kas valve toimib jne, siis vastas pidevast kontrollimisest tüdinenud Buschmann, et ärgu too muretsegu - küll me selle mehe ojast välja õngitseme, kui ta sinna sisse peaks kukkuma. Sama päeva pärastlõunal lendas Soome Hitler oma FW 200 reisilennukil, ühe hävituslennukite eskadrilli kaitse all. Tema oligi „see mees“ kelle Buschmanni lendurid häda korral oleksid pidanud ojast välja õngitsema.
Nii et lennumarsruut läks ilmselt üle Eesti, aga vahemaandumisi ilmselt ei tehtud...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Selle ülelendamisega tuleb meelde tiblaaegne mälestustahvel Võru raudteejaama seinal "Siit sõitis läbi Lenin" - umbes selline tekst oli.
See oli vist ainuke sellelaadne mälestusplaat maailmas, millel teatati uhkelt, et suur juht siin kinni ei pidanudki :lol: Millest on ju ainult heameel 8) Aga natsikambast käis vist Rosenberg korra kodulinnas? Võin ka eksida.
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Kuskilt raamatust lugedes oli nagu meelde jäänud ,et kas mitte Himmler ei käinud Eestis Mäega kohtumas.
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

rosenberg käis vist küll eestis.täpselt ei mäleta aga rippendrop käis ka-aga see oli vist enne ww2-te,kolmekümnendatel.
kamerade
Liige
Postitusi: 89
Liitunud: 30 Dets, 2004 16:14
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas kamerade »

Rosenberg saabus Tallinna Balti jaama 18.mail 1942.(Sai ka Litzmanni poolt Tallinna linnavärava kuldse võtme).
"If the tanks succeed, then victory follows." Guderian, 1937
Martti
Liige
Postitusi: 311
Liitunud: 21 Nov, 2004 21:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Arnold kirjutas:Selle ülelendamisega tuleb meelde tiblaaegne mälestustahvel Võru raudteejaama seinal "Siit sõitis läbi Lenin" - umbes selline tekst oli.
See oli vist ainuke sellelaadne mälestusplaat maailmas, millel teatati uhkelt, et suur juht siin kinni ei pidanudki :lol: Millest on ju ainult heameel 8) Aga natsikambast käis vist Rosenberg korra kodulinnas? Võin ka eksida.
Rosenberg muide õppis Tallinna Reaalkoolis, kui see mingit tähtsust omab kellegi jaoks...
Vanasõiduki huviline
Minu sõidukid: Gaz 22; Moskvich 412 1969
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mul oli miskipärast meeles, et Gustav Adolfis, aga ju siis reaalis.
border
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 28 Veebr, 2005 21:00
Asukoht: saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas border »

Lisaks veel oli tahtnud minna Punaarmeesse aga pole migil pöhjusel tahetud.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Martti kirjutas:Rosenberg muide õppis Tallinna Reaalkoolis, kui see mingit tähtsust omab kellegi jaoks...
Ja 6-7 aastat tagasi õppis seal üks teine Rosenberg. A.Rosenberg oli talle vanaonu.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Hitlerist ja Eestist veel nii palju, et Eestit ja eestlasi tõi ta eeskujuks, kui esimene juudivaba riik euroopas. Vaevalt, et talle keegi mainis, et Eesti oli peaaegu juudivaba ka enne natse :lol:
Teine kord mainis ta Eestit õigemini küll Narvat 1944a, peale seda, kui Narva oli langenud punaarmee kätte. Hitleri sõnul oli see esimene linn euroopas, keda selline saatus tabas. Nüüd on nad, siis euroopas, olevat ta kurvalt öelnud.(punaste kohta).
Olen kusagilt kuulnud, et ta olevat ka veidi piinlikust tundnud selle pärast, et Eesti maha jäeti, suhtumine eestlastesse olevat muutunud paremaks just peale Narva kaitselahinguid ja Sinimägesid. Kus eestlased erilist vaprust ülesse näitasid. See olevat jõudnud isegi Hitleri kõrvu.
See ei olnud küll Hitler aga mingi Saksa kindral olevat hiljem oma memuaarides eestlaste sõjapidamisoskuse ja vapruse kohta öelnud, et oleks mul veel ´500 000 sellist sõdurit olnud oleks me sõja võitnud.
Kuid mis teha Saksamaa jaoks oli Eesti maha jätmine strateegiliselt õige ja paratamatu otsus. Mölakad olid nad muidugi selle pärast, et nad kõik oma tankid ja raskerelvad kaasa tarisid ja meid palja persega venelast ootama jätsid :cry:
Kokkuvõtes arvan, et Eesti oli Hitleri jaoks väike ja mõtetu riigike ja vaevalt, et ta oma pead meie pärast ültse palju vaevas.
Eestis isklikult ta käinud minu teada kindlasti ei ole. Eks ta graafik oli väga töine ka sel ajal, kui Eesti Reichi all oli :lol: , polnud aega lõbureisteks
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Reichi mehed

Postitus Postitas istorik »

Teadaolevalt ei käinud Hitler kordagi Tallinnas (ega Eestis), küll aga Memelis (ehk siis Klaipedas), kus astus üles ka kõnega linna keskväljakul ühe hoone (kahjuks ei mäleta, oli see siis linnavalitsus või midagi sellist, maja igatahes siiani alles) rõdul. Pealtnägijate sõnul (üks leedulasest vanamees meenutas) üsna vilets ja põgus kõne, hoopiski mitte see, mida ollakse harjunud nägema dokkaadritest.
Rosenberg aga peale Tallinnat külastas ka oma sugulasi Jõgeva kandis. Isiklikult tunnen härrat, kelle vanaema riigiministrile ulatas lilled, vastav foto on vist ilmunud ka sõjaaegses ajakirjanduses. Osa Rosenbergide Eestis asuvast suguvõsast eestistas oma perekonnanime Roosimäeks.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Hitleri suhet Eestiga on korduvalt meedias kajastatud. Soome Mannerheimi juurde minnes lendas ta üle Tallinna ja vaatas linna nö. ülevalt. Sellest on ka mingi kinokroonika lõik olemas. Hitleri lendu üle Tallinna nägid ka paljud tallinnlased, sh. ka minu tuttavad. Sõjaaja inimeste seas käib jutt, et tagasiteel maandus Hitler salaja Ülemistel ja käis ära isegi Narva rindel aga kuna ametlike dokumente selle kohta pole on see vaid ilus muinasjutt :wink:
Anton - horridoo!
vilps
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 09 Veebr, 2005 20:12
Kontakt:

hitlerist ja eestlastest

Postitus Postitas vilps »

See läheb juba teemast vähe kõrvale aga vaidleks sulle hugo1 vastu.

Kokkuvõtes arvan, et Eesti oli Hitleri jaoks väike ja mõtetu riigike ja vaevalt, et ta oma pead meie pärast ültse palju vaevas.

Eesti oli strateegiliselt väga tähtis riik, siit sai saksamaa põlevkivi, millest pressiti välja bensiini mida sakslastel alati nappis, veel tänu Eestile ja Soomele oli Läänemeri Ivani jaoks läbipääsmatu ja miski eriti ei saanud häirida terase transporti Rootsist Saksamaale.

Saksa väejuhatusel spetsiaalne juhend lausa toodetud, kuidas eestlastest sõduritega käituda , kus olid toodud nende head ja vead ning kuidas neid motiveerida, kunagises Eesti Ekspressis oli lugu sellest.

Kindralite suhtumisest niipalju, et minu mäletamistmööda vist oli see Pataljon Narva ühes raamatus, kus mingi kindral oli öelnud tunnustavalt : "Olen ma näinud igasuguseid sõdureid, aga sellieid röövleid nagu eestlased mina näinud ei ole."

Hitleri visiidi kohta kahjuks ei osaka midagi öelda.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: hitlerist ja eestlastest

Postitus Postitas Shiim »

vilps kirjutas: Kindralite suhtumisest niipalju, et minu mäletamistmööda vist oli see Pataljon Narva ühes raamatus, kus mingi kindral oli öelnud tunnustavalt : "Olen ma näinud igasuguseid sõdureid, aga sellieid röövleid nagu eestlased mina näinud ei ole."
Minu meelest see oli Narwa ülem major Georg Eberhardt.

Kuna Narwa vahetas Izjumi all välja soomlased, kes samuti mehetegusid olla teinud, siis rääkisid sakslased hiljem naljatamisi, et praegune (s.t. II ms) sõda on naljategemine - kui eestlased ja soomlased omavahel sõdima hakkaksid - vat see oleks alles õige sõda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist