Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Notar ei puutu siin küll vähimalgi määral asjasse. Kohtus on omad tõlgid. Tõlke nõudmine on muidugi õige.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Turist 47 »

Väga lihtne. Koeral on kogemus, et kui ma selle tüübi (postiljoni) peale, kes meie juurde iga päev sisse tahab tungida, kõvasti haugun, siis ta läheb ära...
Tõesti loogiline.
Ise olen mõelnud, mingite "kavalate, teaduslike" seoste peale.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas maksipoiss »

Kriku kirjutas: 10 Veebr, 2023 9:10 Notar ei puutu siin küll vähimalgi määral asjasse. Kohtus on omad tõlgid. Tõlke nõudmine on muidugi õige.
Vandetõlk :write:
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas vaad »

Seda, et just nimelt väikesed koerad on pahatihti tunduvalt kehvemini koolitatud ning agressiivsemad, teavad väga hästi ka inimesed, kes sageli jooksmas käivad. Proovige keskmises elamu-/magalarajoonis kasvõi aeglaselt sörkida ning näete üsna peagi päris mitut nuustikut, kes omal hinge kinni sikutades teie peale täiest kõrist kargab ja klähvib. Suured koerad näitavad sellist käitumist üles ikka kordades harvemini. Omaniku reaktsioon piirdub kas täieliku ignoreerimise või pelgalt koeraga inimkeeles riidlemisega.

See siiski ei anna mulle õigust minna ja väike kutsa jalaga surnuks peksta. Sellise teo eest oleks ma täielikult ja ainuisikuliselt vastutav, just nimelt samuti on vastutavad ka need isikud, kelle koer kellegi teise kodulooma ründas olenemata sellest, kas rünne oli provotseeritud või mitte.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul oli ühel tuttaval selline topakas väike terjer (Russell on vist tõu nimi), see hakkas ühele tervisejooksjale kanda kinni (jooksis lahtiselt) ja pahandust oli kuipalju, valuraha puretule pluss mupo trahvid kah. Tegemist on ju üsna väikse nässiga, kuid terjerid, ka väikesed, on loomult kaunis agressiivsed ega pelga ära tüli norida ka endast 5 korda suurema koeraga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Ja just terjeritega peab ka peremees tõsiselt tööd tegema, et nad aru saaksid oma kohast karjahierarhias.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Madis Reivik »

https://www.thesun.co.uk/news/21660531/ ... ncredible/

Minu arvates ei ole inimõigus omada rotveilereid ja pitbulle. Elukad las jäägu metsa ja loomaaeda.

Ja agressiivsed lontrused kes "külarahvast terroriseerivad" aastate kaupa tuleb ühiskonnast kõrvaldada mitte "pärast imestada".
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oh jah. Ma olen kogemata oma elus pidanud kolme rotveilerit üle 20 aasta ja kuidagi ei saa kinnitada antud tõu liigset agressiivsust või kurjust.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas mutionu »

Madis Reivik kirjutas: 14 Mär, 2023 13:00 https://www.thesun.co.uk/news/21660531/ ... ncredible/

Minu arvates ei ole inimõigus omada rotveilereid ja pitbulle. Elukad las jäägu metsa ja loomaaeda.
See on küll nüüd lambajutt.
Olen mõlemat tõugu loomi näinud oma paarkümmend tükki ja heasüdamlikumat koera kui pitbull ma ei teagi. Asi on ikkagi kinni omanikus.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Some »

Sattusin kokku ühe Kaukaasia lambakoeraga. Elanud aastaid üksinda vastikutes tingimustes valvekoerana objektil, inimestega ainult niipalju kokkupuudet, et keegi viskas üle aia toitu. Omanik hoiatas, et väga asotsiaalne ja kuri (ei imesta, milline idioot karjalooma üksi jätab :evil: ). Aga, et olin omanikuga koos, siis nuusutas üle ja lubas kõrva tagant sügadagi. :dont_know: Ehk siis loomad mingi valemiga hindavad sind ja käituvad vastavalt. Isegi kui kasvatus puudub.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9095
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kilo Tango »

Some kirjutas: 14 Mär, 2023 15:23 ... Ehk siis loomad mingi valemiga hindavad sind ja käituvad vastavalt. Isegi kui kasvatus puudub.
Need "valemid" on suhteliselt primittivsed. Stiilis: "tüüp on omanikuga koos, mul on kõht täis ja hea tuju, siis võib lasta sügada."
Jutt, et "koer tunneb halva inimese ära" on müüt. Muidu oleks Blondi Adolfi ribadeks kiskunud.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Manurhin »

Kilo Tango kirjutas: 14 Mär, 2023 16:02
Some kirjutas: 14 Mär, 2023 15:23 ... Ehk siis loomad mingi valemiga hindavad sind ja käituvad vastavalt. Isegi kui kasvatus puudub.
Need "valemid" on suhteliselt primittivsed. Stiilis: "tüüp on omanikuga koos, mul on kõht täis ja hea tuju, siis võib lasta sügada."
Jutt, et "koer tunneb halva inimese ära" on müüt. Muidu oleks Blondi Adolfi ribadeks kiskunud.
Olen elu jooksul üksjagu koertega kokku puutunud ja seda võin öelda küll, et isegi suht kurjad valvekoerad võtavad mõne inimese väga ruttu omaks, lubavad silitada, patsutada ja rihma otsas jalutamagi viia ja samas mõne teise inimesega seesama koer ei lepigi kunagi, kuigi võib olla juba aastaid pidevalt kokku puutunud. Kui tuleb see esimest tüüpi inimene, siis koer jookseb rõõmsalt vastu ja liputab saba; kui on teist oodata, pane juba parem aegsasti ketti või teise tuppa kinni, muidu läheb õkva kallale. Ja pole vahet, kas suur hundijurakas või väike klähvits.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Omades mõningast kokkupuudet üldiselt kurja koera kuulsust omavate rotveileritega (3 tk, sh 1 täiskasvanuna võetud), märgiks, et tegemist on äärmiselt intelligentse ja kergesti õppiva loomaga ja kui teda ikka elementaarselgi tasemel koolitada ja sotsialiseerida (just viimane on olulisemgi).
Näiteks õppisid nad ise kuidagi avama uksi - ja ka neid, mis avanesid nende suunas (kuhu ei piisa lihtsalt lingile hüppamisest). Olen näinud, käitub nagu inimene tõuseb kergelt tagakäppadele, vajutab käpaga lingile ja kui link avab ukse, tõmbab lahti. Meie oma harrastas ühel hetkel voodis pikutamist, milleks tal oli vaja magamistoa uks avada. Kuuldes, et keegi koju tulemas on, siis kähku voodist välja, esikusse pikali ja kui uksest sisse astusid, siis oli teeseldud ringutused ja haigutused, et näe, siin ma magasingi. Ainult pahateo toimepanemist tõendav soe lohk kesk voodit oli silumata ja magamistoa ust vist ei taibatud kinni panna, kuid näitemäng, kuidas ma esikus praegu virgusin, oli perfektne.

Ka täheldasin lastega, et antud loomad, kui neid õigesti koju tuleva imikuga tutvustada, lõid kiiresti erisuhte lapsega, seejuures oli lapsel lubatud koera söömise ajal sorgeldada koera kausis (seda on kõik lapsed teinud) ilma, et peni seda millekski pidanud oleks. Ja inimsuhete dünaamikast said nad ka väga hästi aru, esmalt tehti kindlaks eemalt, mis tujus sa oled ja kui koer oli jama korraldanud, siis peitu poeti laste seljataga, sest kes ikka hakkab lapse ees koera sakutama.

Viimati oli mul emane - sellega oli tavaline, et läksime külavahet, teised koerad aedadest lärmasid, preili aga läks (lahtiselt) mööda teed nagu neid poleks olemaski - seejuures ma polnud sellel teemal mingit koolitust teinudki.

Antud tõu (ja teiste taoliste) miinuseks on seesama ajumaht - kui talle pole anda piisavalt väljakutsuvat tegevust (mis nõuaks ka mõttetööd), siis otsivad nad seda ise ja selle käigus viisil, mis teile ei meeldi. Kodunt lahkudes ohverdage üks mineraalvee pudel, kuhu sisse pistke vorstiviil - vanal jätkub tegevust tükiks ajaks, et see sealt kätte saada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Manurhin »

Kapten Trumm kirjutas: 16 Mär, 2023 12:14 Kodunt lahkudes ohverdage üks mineraalvee pudel, kuhu sisse pistke vorstiviil - vanal jätkub tegevust tükiks ajaks, et see sealt kätte saada.
Või siis jätkub pärast loomaarstil tegevust tükiks ajaks, et mõni allaneelatud plastpudeli tükk koera sisikonnast kätte saada.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Kriku »

Märatsevate penide ohver on ennast piisavalt kogunud, et intervjuud anda:
Õige pea nägi Sandra silmanurgast, et tema poole liigub ka naabri teine koer. Naine keeras selja ja hakkas jooksma, mispeale koerad ründasid teda selja tagant, joostes ta pikali. „Ja siis hakkas üks meeletu rebimine ja kiskumine,“ kirjeldab Sandra õõvastavat olukorda. „Ma tundsin, et nad hammustavad mind igalt poolt, nad olid mul kahekesi küljes, mõlemad aina kiskusid mind, erinevatelt pooltelt.“ Korraks sai Sandra jalad alla ja veidi joosta, kuid siis tõmmati ta uuesti pikali. „Mingi hetk ma tundsin, et mul läks peast midagi, ja see tunne oli täpselt selline, et mul on pool pead läinud,“ räägib Sandra. Hirmutaval hetkel vaatas ta selja taha ning märkas koera lõugade vahel oma juukseid ja peanahka. Tänaseni mäletab Sandra juhtumit väga üksikasjalikult.

„Tundsin ka seda, kui mu kõrv tõmmati ära. Sel hetkel sain aru, et mul tuleb oma pead rohkem kaitsta, sest mul on juba nii palju läinud ja kui nad veel võtavad, siis ma ei jää ellu,“ kirjeldab Sandra, kes hakkas tundma, et ta ei jõua enam. „Siis hakkas juba aju ketrama seda, et millisena leiavad mu eest mu vanemad, sest ma sain aru, et need koerad ei lõpeta mu rebimist. Ma teadsin, et tol õhtul ma suren. Need koerad olid surma peal väljas.“
https://naistekas.delfi.ee/artikkel/120 ... altellijap
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist