Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19502
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas ruger »

Sobib nii sõjateemasse kui siia. Vene polkovnik kritiseerib avalikult kõnet pidades Putinit ja Venemaa juhtkonda-võimalik, et vanem video aga igati päevakohane.
https://www.facebook.com/watch/?v=1606255212763963
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas Kriku »

22.11.2017. Olevat vangi pandud ja 2020 välja lastud akf-i jutu järgi Ukraina teemas.
seiraja
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 08 Mär, 2022 23:04
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas seiraja »

ruger kirjutas:Sobib nii sõjateemasse kui siia. Vene polkovnik kritiseerib avalikult kõnet pidades Putinit ja Venemaa juhtkonda-võimalik, et vanem video aga igati päevakohane.
https://www.facebook.com/watch/?v=1606255212763963


See polkovnik küll kritiseerib julgelt Putinit ja tema lähikonda, kes olevat 30 % Venemaast enda tasku pistnud, aga tema süüdistuse järgi on Putin ülejäänud 70 % Venemaast müünud oma "peremeestele piiri taga". Ilmselt siis on nendeks "peremeesteks" lääne kapitalistid. See on ilmekas näide, kuidas 72 aastat nõukogude võimu ja kommunistide valitsemist, on venelaste ajudele mõjunud! Vahel tekib tunne, et ühtegi normaalse mõistusega venelast enam ei eksisteerigi... :wall:
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas kana tagumik »

Postimehes pikk lugu laekunud lugejakirjast. Jah, lugejakirja sai Julia Latõnina (Ehhõ Moskvõ), aga vahet pole. Lugejakiri ise teenis üübereliitsuperhüper Kantemirovi diviisis 1986-88 ja saab kokku võtta ühe lausega: "sittagi pole muutunud". Tasuline, kel suurem huvi.

https://arvamus.postimees.ee/7489229/lood-seiskunud-katkisest-ja-mahajaetud-tehnikast-ukrainas-kolavad-ulimalt-usutavalt#_ga=2.81199317.356059927.1648269217-1191800140.1648269216
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas Kriku »

Tõlkes on divisjone ikka diviisideks nimetatud, kuidas siis muidu...

Läks nõnda, et teenisin aastatel 1986–1988 Naro-Fominskis (nüüdseks kurikuulsas) Kantemiri tankidiviisis.

Ma polnud tankist, olin õhutõrje-raketidiviisis ajateenijast seersandina õhutõrje raketisüsteemi Strela-10 komandör. Strela-10 kuulus tankipolgu juurde ja pidi seda õhurünnakute eest kaitsma. Strela-10 on see MTLB baasil soomusmasin, mida nägi kaks nädalat tagasi levitatud videos, kus see sõitis tsiviilsõiduautost üle. Siiani ei tea, kas soomusmasin oli Vene või Ukraina päritolu. Ma mingil juhul ei õigusta kedagi, ent tahaks rõhutada, et suudan mõista, mis toimub nende tibude, nii-öelda palgasõdurite peades, kes tegelikult on aastased ajateenijad (ja kes nüüdseks on vangis või tapetud). Olin nende nahas (ehkki teenisin kaks aastat). Väga suur on tõenäosus, et 35 aastaga pole MIDAGI muutunud. Teenisin väeosas nr 43162 (Šepetovski tankipolk) – mul on selle kohta sõjaväepileti kujul tõendus.

Neil päevil (1986) koosnes meie diviis neljast Strela-10st, neljast Šilkast (ZSU 23-4), paarist jalaväe lahingumasinast, komandöri soomustransportöörist ja majandusülesannet täitvast Uralist. Strela standardmehitus sel rahuajal oli kaks inimest: komandör-laskur ja juht-mehaanik. Sõjaajal pidid komandör ja laskur olema erinevad inimesed. Mina olin mõlemas ametis.

Võitlusvõime

Kantemiri tankidiviis oli elitaarne. Ta pidi katma Moskvat. Ja ta osales isegi Punase väljaku paraadidel – 7. novembril ja 9. mail. Ent! Tollasest neljast polgust sõitis tollal vaid üks Moskvasse. Lühidalt – tegu oli paraadpolguga ja midagi peale paraadil osalemise ta teha ei suutnud. Tal olid uusimad tankid ja teised sõjamasinad, millest (peaaegu) kõik olid töökorras. Ülejäänud polgud olid nii-öelda varus. Need varupolgud olid veel vähemaks võimelised. Sellest allpool.

Nüüd räägin sellest, mida kuulsin tankistidelt nii-öelda otseallikast ja mida nägin oma silmaga. Boksid, kus tehnika asus, asetsesid lähestikku ja me loomulikult suhtlesime vennaste-tankistidega. Seega on informatsioon väga usaldusväärne.

Lahinguhäire korral pidid tankid nii kiiresti kui võimalik jao asupaigast väljuma (väga hästi kirjutab sellest Suvorov «Vabastajas»). Tankid seisid boksides kahes reas. Esimeses reas olid need, mis KÄIVITUSID. Teise rea omad võisid käivituda – tõukest – ja olid eesseisva tankiga trossiga ühendatud. «Ootamatu» häire korral käivitusid esimese rea tankid ise, edasi vedasid kaasa tagapool seisvad tankid, ja väljusid nõnda boksist. Teise rea tankidest paljut ei loodetud – sõidab, kuhu sõidab.

Pärast häire peale väljasõitu (tankid, meie – õhukaitse – jne) ukerdasime mingi aja ümbruskonna metsades ja väljadel ja seejärel naasime. Tõsi – mitte kõik ja mitte alati «lahinguvormis». Minu Strela oli väljastpoolt lage – sees olid ladustatud raketid ja kogu lugu. Kuid tankistidel olid lisaks täiendavad paagid, kuulipildujad NSVT ja mõnikord midagi veel lisaks – sapöörilabidad, tagavararoomikud ja nii edasi. Niisiis – suurem osa sellest antvärgist läks tee peal kaduma – kaasa arvatud raskekuulipildujad.

Kõik sõltus sellest, kui hästi need olid kinnitatud. Sageli üldse mitte kuidagi – näiteks minu hospitalikaaslane, tankist, rääkis, et sageli kinnitati kuulipilduja kiirkorras üldse traadiga (kinnitusmehhanism alatasa streikis). Moskva ümbruskonna metsade ebatasasel pinnal sõitmise ajal traat katkes ja pudenes laiali. «Üksus ei märganud võitleja kaotust.» Muide, hiljem pidi neid kuulipildujaid ühes kogu polguga otsima.

Räägin seda selleks, et mul on kahtlus, et väeosad, mis paisati Ukraina piirile, asusid häireseisundisse samal moel – häire peale reageerimine ja ešelonidesse asumine tegelikult ülesärkamata olekus. Ja kuulipilduja oli traadiga kinni mässitud. Nõnda kõlavad lood seiskunud, katkisest ja mahajäetud tehnikast ülimalt usutavalt. Seda juhul, kui 30 aastaga pole peaaegu midagi muutunud ja see on mu meelest fakt (selle põhjal, mida olen sündmuskohast videoilt viimase kolme nädala jooksul näinud). Lugedes juba pärast armeeteenistust Suvorovi raamatut, sain nähtule kinnitust, ent siiski oli tema ajal – 18 aastat varem, 1968. aastal Tšehhoslovakkias – tehnika uuem...

Oma kommentaarides, mis tuginevad pealtnägijate tunnistustele, räägite, et pole võimalik, et ühes üksuses on eri tankimudelid. Et see on võitlusvõimelise väeosa puhul, mis on valmis sõdima, ebanormaalne. Ent see oli normaalne Nõukogude armee puhul. Aga kõige järgi otsustades on tegu praegu, 2022. aastal, endiselt Nõukogude armeega. Te isegi kahtlustate neid tagamõttes – et tehnikat «vasakule» suunata. Mulle tundub, et te ülehindate neid. Mõte nii kaugele ei liigu. Lihtsalt – see, mis on olemas, ongi boksidest välja aetud. Kui vaatasin esimese ja teise sõjanädala kaadreid, oli raske oma silmi uskuda: tegu on ju tehnikaga, millel teenisin 1987. aastal!

Sündisin Moskvas ja sattusin Kantemiri diviisi mingi hooletusvea tõttu (Naro-Fominsk on Moskvast vaid 120 kilomeetri kaugusel, ehhki tollal olin Võssotski laulude põhjal – «Sidin naridel Naro-Fominskis ma» – kindel, et see asub kaugel). Kui mäletate, ei saanud Nõukogude Liidus kodule lähemal kui 400 kilomeetrit teenida. Väga tark otsus – arvestades sellega, et vägesid võidakse kasutada kohaliku elanikkonna mahasurumiseks. Et ei peaks roomikutega lähedastest üle sõitma.

Arvan, et te teate, et 1991. aasta augustis (ja minu meelest ka 1993. aastal) olid Moksvas samuti Kantemiri diviisi tankid. Mind polnud siis enam ei Moskvas ega Kantemiri diviisis – lahkusin Moskvast 1991. aasta aprillis –, ent mu vanemad on siiani seal ja nad olid tollal Valge Maja juures. Ja nad nägid neid tanke. Ja see oli pelgalt kolm aastat pärast seda, kui Kantemiri diviisist lahkusin. Raske on ette kujutada, mida oleksin tundnud, kui mind oleks Moksvasse paisatud.

Üks teie saatekülalisi – Oleg Ždanov – meenutas, et nägi Ukrainas paraadmarkeeringuga tanke. Nagu eespool mainisin, oli Kantemiri diviisis paraadpolk. Ja nii palju kui tean, sealsed tankid käivitusid. Ja taas küsimuse juurde seoses eri marki tankide kohta ühes kolonnis – kõige järgi otsustades nad lihtsalt kogusid kokku kõik, mis KÄIVITUS – mudel ei evinud tähtsust. Õudus.

Varustamine

Viimaste nädalate jooksul olen sageli kuulnud, et sõduritele mõeldud kuivpajuk on tähtaja kolm aastat ja enam ületanud. Kui olime 1987. aastal õppustel, toodi meile pekki, mis oli pakendatud 1947. aastal. Kas see oli tähtaja ületanud? Meile seletati, et tegu on strateegilise reservi rotatsiooniga. Teooriat ei oska kommenteerida, aga 1947. aasta pitsatit nägin oma silmaga (pekki sõin – polnud viga, normaalne oli).

Info valdamine

Pooleteise aasta jooksul, mis olin Kantemiri diviisis (esimesed pool aastat olin Bedjanski õppepolgus), sõitsime iga kolme-nelja kuu jooksul suurtele õppustele. Tegu oli täieliku ümberlokeerumisega raudteed mööda (lisaks õppustele lähedal asuvas Kubinkas). Ešelonidesse koondumine toimus diviisis endas – seal olid kaldteed ja rööpad. Sõit kestis ühes sagedaste peatustega kaks-kolm päeva. Kuhugi pärale jõudes (kes-teab-kuhu – pime oli), ešelon peatus, mahalaadimine toimus öösel (algas umbes kell üks öösel ja koidikuks oldi juba kolonnidesse rivistunud).

Selle mõne ööga, mis me ešelonis sõitsime, oleks võinud piirile sõita ja pole üldse selge, millises suvalises suunas (tavaline reisirong sõitis Taškenti kolme ööpäevaga). Meile öeldi, et oleme (näiteks) Gorohovitsa piirkonnas (seal on suur polügon). Meile – st reameestele ja seersantidele. Pole teada, mida ohvitserid teadsid. Aga kuidas kontrollida, kus sa asud? Viidaks on näiteks külade nimed. Justkui venekeelsed. Viitan sellele, mida võisid näha ja hoomata kutid Ukrainas, kes olid öösel lihtsalt põllule heidetud ja kellele öeldi: «Järgne mulle…»

Kord olime (nagu meile öeldi) Tambovi all. Ausalt öeldes olid seal samasugused metsad nagu kõikjal mujal keskvöötmes. Kinnitust sellele, et tegu oli justnimelt Tamboviga, sain ma vaid korra juhuslikult – mind saadeti autoga millegi järele linna ja sissesõidul oli kirjas «Tambov».

Orienteerumine

Saates «Sisenemiskood» («Код Доступа» vene keeles) te räägite, et side- ja orienteerumisvahendid on praegu vaid komandöridel alates ohvitseridest. Midagi pole muutunud. Mina kui lahingumasina komandör ei teadnud KUNAGI, kuhu pean sõitma. «Järgne mulle» oligi kogu instrueerimine.

Sõideti vaid päevavalgel – öösel polnud komandöri masinat näha. Side oli mingi kahin kiivri kõrvaklappides (minu meelest Teise maailmasõja aegne mudel), ent pimedas orienteeruda oli ikkagi võimatu. Kui kolonni sulgev masin jäi metsavahelisel teel kolonnis kulgedes maha ja pööras vales kohas ära, oli kööga – mets oli kõikjal ühesugune. Kord me ühes mehaaniku-autojuhiga oma Strelal nõnda ekslesime.

Veel kord. Räägin seda vaid isiklikule kogemusele toetudes. Võib-olla oli kuskil mujal väeosades teisiti, ma ei tea. Vastutan vaid oma sõnade eest. Tahtsin seda teile jutustada, kuna olete ajaloolane ja meie ajal võib esmaallikast pärinevast infost, isegi kui see on aegunud, kasu olla.

Püüdsin emotsioonid kõrvale jätta (ehkki ei suuda juba kuu aega normaalselt elada) ja toetuda vaid faktidele. Tänan!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas oleeg »

Fucs kirjutas:VF reservidest ja 5.armee (viimane veel UKR sõjas rakendamata) kaasamisest jpm huvitavat.
Vene keeles
https://m.youtube.com/watch?v=Wc48L6Km97w


Otsisin kohta kuhu seda panna ja akf jõudis ette:
Соотношение резервов. Беседа с Олегом Ждановым
Reservide suhe.Vestlus Oleg Ždanoviga.

Soovitan kuulata, kirjeldab sama pilti mida ise olen näinud: kaadriarmee ja mida see tähendab.
Olulisem reservidest on aga tehnika remondi käsitlus. sisuliselt alustati VV-s Kiievi alt lahkunud tehnika remondiga ja nüüd paigutatakse kogu remondisüdteem mujale... Meeletu maht.
Igati kasulik kuulamine.

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vene armees pole siiani taibatud professionaalse (see pole teenistussuhte, vaid oskuste kategooria) allohvitseride korpuse tähendust. Seal lihtsalt täidavad paljusid neid ülesandeid ohvitserid või siis ajateenijatest nooremallohvitserid. Tanki komandör on aga millisest liigast?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4867
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas Gideonic »

Gideonic kirjutas:Ilmselt see on siit teemast läbi käinud, aga kuna viimastel lehtedel ei märganud:

https://www.thebulwark.com/i-commanded- ... an-armies/

USA Euroopa vägede juht (aastatel 2011-2012) ja 1. soomusdiviisi juht (2007-2009) Mart Herling kirjutab väga hästi Ukraina ja Vene armeede arengutest alates 90ndatest kuni tänapäeva.


Ei hakka postitust kolmandat korda muutma (tiksub nii palju postitusi paele), igatahes tahtsin veel lisada meeliülendava tsitaadi tema 1994. a. külaskäigust Moskva kandi tankiväljaõppekeskustesse:
The only truly impressive and surprising part of the tour was when we walked through a “secret” field museum that had tanks from all the armies in the world—including several from the United States. The Russians had somehow managed to obtain an M1 Abrams tank (probably from one of their allies in the Middle East), and we all believed the reason they allowed us into this facility was to show us they had our most modern armor.

We then visited our host unit’s motor pool, stationed just outside Moscow. By that time, the Russian regimental commander and I had become friendly, and as he walked us toward the display of vehicles, he proclaimed that I was lucky to be one of the few Americans to see a Russian T-72 up close. With tongue firmly in cheek, I told the translator to tell the colonel that having fought in Desert Storm, I had seen many T-72s—but none of them still had the turret attached. The interpreter hesitated and asked me if I really wanted to say that to his colonel. Nodding my head, I watched my new friend’s face turn red, but then transition to a slight grin. “Those were the export versions we gave the Iraqis.”
sinisinine
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 19 Aug, 2010 14:27
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas sinisinine »

Võimalik SEPKA, kui ei siis Putin kraabib kõikjalt ja kõike kokku!
Venemaa saab Ukraina sõja jaoks Iraagist salarelvi.
Iraagist saadeti Venemaale RPG-d ja tankitõrjeraketid, samuti Brasiilias toodetud mitmekordsed raketiheitjad – The Guardian
https://www.unian.net/war/iran-kontraba ... 82914.html
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... st-ukraine

Venemaa saab Iraani relvasmugeldajate võrgustike abiga Iraagist laskemoona ja sõjavarustust sõjalisteks operatsioonideks Ukrainas.
Sellest kirjutab The Guardian , viidates Iraani ja piirkondlike luureteenistuste toetatud Iraagi võitlejate liikmetelt saadud teabele.
Väidetavalt saadeti Brasiilias toodetud RPG-d ja tankitõrjeraketid, samuti Brasiilias toodetud mitmekordsed raketiheitjad Iraagist Venemaale pärast Moskva ebaõnnestunud kampaaniat Ukrainas märtsis. Transpordi korraldamisel aidanud allika sõnul kinkisid Teherani võimud Moskvale ka Iraanis toodetud Bavar 373 raketisüsteemi, mis sarnaneb Vene S-300-ga.
Relvakaubitsejate allilma kasutamine annab märku dramaatilisest nihkest Venemaa strateegias, kuna Moskva on sunnitud pärast Ukraina sissetungi tõttu uusi sanktsioone toetuma oma sõjalisele liitlasele Süürias Iraanile.
Võimsaima šiiitide rühmituse Hashd al-Shaabi valduses olevad RPGd ja tankitõrjeraketid lennutati 26. märtsil Salamja piiripunkti kaudu Iraani, kus need võtsid vastu Iraani sõjaväelased ja toimetati need üle Kaspia mere Venemaale.
Allika sõnul lammutas Hashd al-Shaabi 1. aprillil osadeks ja saatis Iraani ka kaks Brasiilias toodetud Astros II iseliikuvat mitmekordse raketisüsteemi, mis on Iraagis tuntud kui Sajil-60 litsentsitud versioon.
Kolm sellist lasti vedama suutvat kaubalaeva – kaks Venemaa ja üks Iraani lipu all – ületasid Kaspia mere Iraani Bandar Anzali sadamast Astrahani.
Nagu UNIAN kirjutas, teatas Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraat, et venelased rajavad riigi poliitilise juhtkonna nõusolekul kanali sanktsioneeritud kaupade, sealhulgas sõjaliste kaupade salakaubavedamiseks läbi Gruusia territooriumi.
Viimati muutis sinisinine, 12 Apr, 2022 8:50, muudetud 1 kord kokku.
Rahvusesse kasvatakse, mitte ei sünnita. Ka on võimalik aja jooksul kasvada teise kultuuri ehk siis kasvada uude rahvusesse.
Rahvust eristatakse etnosest rahvusliku eneseteadvuse olemasolu kaudu — rahvus nimetab ja piiritleb ennast ise.
mumuu
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 29 Aug, 2014 20:44
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas mumuu »

Kapten Trumm kirjutas:Vene armees pole siiani taibatud professionaalse (see pole teenistussuhte, vaid oskuste kategooria) allohvitseride korpuse tähendust. Seal lihtsalt täidavad paljusid neid ülesandeid ohvitserid või siis ajateenijatest nooremallohvitserid. Tanki komandör on aga millisest liigast?


Siit ka muudest arvamusest ja üldisest sentimendist läbi käinund. Pluss saapad maapeal (ik. Boots on the ground) ilmestavalt selgelt. VF armee taktiga, logistika ja juhtimine on allapoole igasugst arvestust. Lääne taktika, relvad ja opereatiivuhtimine ja luure tundub teisest kvaliteedist olevat.

Jääb ikka vägagi mulje, et Ukrainal on moodne lääneliku ideoloogia järgi kasvatatud ja õpetatud armee ja VF on mingi imelik vatijopede kamp vananenud soomustehnikaga. Kui see ei oleks nii traagiline, oleks päris naljakas.

Meenus miskest vanast WW2 dokfilmist lause, et oli veendumus liitlaste peakorterites, et kui sakslastega tuli kohtuda millegi vähegi võrdset jõudu meenutavate üksustega lahingus, siis Saksa taktiga võitis. Praegu tundub, et võivad need VF väed regrupeeruda palju tahavad ja kuskilt Süüriast või Kaug-idsast mingeid imelikke "vabatahlike" tuua ja muudele demoraliseeritud üksustele laost mingit pooletoopist vanarauda välja jagada, aga kasu sellest pole. See eeldatav lõuna ja ida-suuna pealetung saab kole olema VF üksustele. Eks selles jutus on natuke soovmõtlemist ka, aga senine sõja kulg lubab nii arvata.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7206
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

SEPKA.Navalnõi kanalil arutati ühe Ukraina enda sõjalise eksperiga võimalikke kuulujutte provokatsioonidest.Vene kindralkond ja eriteenistused pidid olema ikka väga närvis selle üle,et sinna sõtta minejaid kipub nagu lumi kiirelt sulama.Ajateenijaid justkui nagu ei saaks(kuigi surutakse aga need pidid ka nüüd targaks saanud olema ja ajavat sõrgu vastu),vastuhakud sõdimisele on aga armees ja Rosgvardias muutumas juba igapäevaseks asjaks.Nn.lepingulised pidavat viitama lepingute punktidele,kus sedasorti sõjategevusele peaks olema ajaline piirang.Ja neid vabatahtlikke ka nagu eriti ei paista,ma mõtlen,et see on üheks põhjuseks,miks Donbassis ei ole suurpealetung kuidagi vedu võtmas.
Väidetavalt kõik Ukrainaga piirnevad oblastid on informeeritud sõjaseisukorra võimalikust sisseseadmisest,sõjaseisukord aga piirnevatel aladel oleks nonsens,sest siis saaks ikka kuhugi mujale kohustuslikust mopist minema panna.Seega oleks vaja üleriigilist aga ilma mõjuva põhjuseta seda nagu välja mängida ei saa.Jääb vaid üle mingi tõsisem jama ja üleriigiline sõjaseisukord.
Ma hakkasin mõtlema,kuidas üleriigiline sõjaseisukord ja üldmobilisatsiooni väljakuulutamine hakkab muid naabreid mõjutama ja ma ei näinud muud väljapääsu,kui need riigid peaks igaks juhuks siis ka kasvõi osalise mobilisatsiooni välja kuulutama.
Nägin ka Krimmi tatarlaste juhi intervjuud,päris masendav,mis tatarlastega seal tehakse ja ukrainlastega,kes on sinna nüüd sunniviisiliselt veetud.Krimmis pidi asuma ka üks piirkonna suurimaid vanglaid ja see olevat poolenisti tühjaks tehtud,nii õelda kriminaalidele anti valida,kas sõdima või istuvad edasi.Lisaks sellele olevat väiksema paragrafiga meestele antud ka amnestiat.Nüüd siis olevat vangla see osa,mis vaba,eraldatud ja muudetud FSB vanglaks,kuhu suunatakse Ukraina sõjavange,tsiviilisikuid ja okupantidega koostöös keeldunud Ukraina ametnikke.Kuigi nii õelda vanadel vangidel keelati igasuguse info väljastamine,mis toimub teise poole peal,siis juba asi lekib,kuni selleni,et on infot naisvangide vägistamistest ja meeste piinamistest.
Krimmi haiglad ja välilaatsaretid pidid olema nii üle koormatud,et suure tõenäosusega sinna sattunutel ei olegi elulootus.Täis on laipu ka surnukuurid ja külmetusfuurad,mida ajutiselt kasutatakse.
Kusjuures Vene tagalateenistus olevat leidnud kena teenimisvõimaluse,venitades surnud sõdurite üleandmisega.Kuni surnut pole üle antud on mees nominaalselt väeosa nimekirjas ja kuna nimekirjas,siis arvestatakse mehele ka kulutusi(nii rahalisi,kui ka igasugu toidukulu+riided,jne.).Ja kulutusi pidid nad siis rahana endale tasku tegema.Meenus mulle selle peale 19 sajandi Krimmi sõda ja lood samasugustest sigadustest tollases Tsaari armees.
Lemet
Liige
Postitusi: 19935
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas Lemet »

2010-2021 osteti üle 600 uue lennuki), 


Kust Sa sellise numbri välja koukisid? See peaks ka parimal juhul olema kõik kokku, uued pluss vanematele uute kellade-vilede külgeriputamine.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Venemaa sõjaline võimekus ja armeereform(id)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Air_Force

Ca 500 nendest on NSVL-järgsed tüübid, mida suurest ja jagamatust alles ei jäänud.
Siia hulka ma ei arvanud MiG-29 ja Su-27 tüüpe, mis võivad tõesti uuendused olla.
Pean silmas siis Su-30, Su-34, Su-35 ja Jak-130 tüüpi lennukeid ainult.
Neid jäi NSVL ajast üksikuid prototüüpe.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: 1uudistaja ja 11 külalist