karistatus ja kaitseliit.

Vasta
Kasutaja avatar
sigalahe
Liige
Postitusi: 445
Liitunud: 01 Veebr, 2008 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

karistatus ja kaitseliit.

Postitus Postitas sigalahe »

Tekkis üks selline huvitav mõte ja ootaks sellele teadjamate asjalike kommentaare,või kogemusi.Mõte siis selles ,et kriminaalkorras karistatud isik võetakse ajateenistusse ja kutsutakse kordusõppustele ajal kui karistus veel kehtiv on.Kordusoppustel ja ajateenistuses tegu relvade ja mingil määral ka laskemoona ja lõhkeainega.Samas jälle sellise kustumata karistusega isiku astumine Kaitseliitu või mõnda teise militaarstruktuuri välistatud.Kuidas siin loogika töötab?Statistika jaoks kõlbad küll ,et oled ajateenistuses ja kordusõppustel olnud aga vabatahtlikult oma riiki kaitsma ei kõlba?Kuidas aga antud situatsioonis käituda reaalses sõjaolukorras,ilmselt siis klassivahe kaob ja kahurilihaks kõlbavad kõik.Tegelikult ju täielik absurd.Siis võib ju ka öelda et kuna ma teile rahu ajal ei kõlvanud siis nüüd ammugi mitte ja sellisel juhul võiksid ju kunagi karistust kandnud isikud vabalt ka kordusõppustest keelduda.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Siin toimib vist see loogika, et käsukorras julgetakse karistatut relva alla kutsuda küll, eriti kui mees ise erilist huvi ei ilmuta. Samas kui mees, kel kriminaalkaristus kaelas hakkab hirmsasti huvi ilmutama relvadele ligipääsu vastu, siis hakkab asi kahtlane tunduma ja üritaks teda eemale hoida. Riigikaitsekohustus on põhiseaduses kirjas ja siin miskid solvumise mängud on kohatud.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Basilio
Liige
Postitusi: 672
Liitunud: 08 Veebr, 2008 13:36
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Basilio »

Madis22 kirjutas:Siin toimib vist see loogika, et käsukorras julgetakse karistatut relva alla kutsuda küll, eriti kui mees ise erilist huvi ei ilmuta. Samas kui mees, kel kriminaalkaristus kaelas hakkab hirmsasti huvi ilmutama relvadele ligipääsu vastu, siis hakkab asi kahtlane tunduma ja üritaks teda eemale hoida.
Miks mitte. Üksvahe hakati mulle töö juures krae vahele käima tuletõrjeõppustega. Et ikka osale ja ikka tore on. Pidi tohtima ka evakuatsiooniuste lukkude plastkatteid lõhkuda et oleks kõik nagu päris. Kui ma siis õhinal teatasin et mul on tikud alati kaasas ja kas ma võin lõhkumiseks kodust oma lemmikkirve tuua, siis.... ei ole enam poole sõnagagi mainitud! :twisted:
Nimi on Basilio, kõuts Basilio!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot] ja 3 külalist