Gripp, ebola jt. epideemiad

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

Madis Reivik kirjutas:
mart2 kirjutas:Kas on mõtet kf mart69x postitustele reageerida? :scratch:

Mille isiklikult tundub, et ega ta eriti vastustesse ei süvene ja oma maailmapilti "võõraid mõtteid" ei lase.
Klassikaline juhtum nagu "Vaktsiinisõdades" kirjeldatu, kus "Argument ei ole argument, sest mina ei usu!"
Mõned inimesed lihtsalt naudivad tähelepanu. Kas tõesti peame aitama?
Küsimustele ta vastata ei oska, lugemisvõime madal.

Aga äkki ma eksin ja mart69, oskad ehk öelda, KUI PALJU suurendas seagripi vaktsiin narkolepsia avaldumist ? Ja ära pane mingeid linke vaid pane üks number a la 100x või 5x. Selline, mis uuringutest välja tuli. Ja mille allikas on uuring, mitte Prisma infolett.
Millise uuringu tellija järgi sa seda numbrit tahad ? Kas Pandermixi tootja tellitud uuringu järgi või konkreetse riigi poolt läbi viidud uuringu järgi või kannatajate tellitud uuringu järgi? Igasugu uuringutega ongi tihti see probleem, et unustatakse uurida, kes selle muusika tellis ja kinni maksis. Kui tahad mingit numbri ilma linkideta, mis seda kinnitaks siis minule meeldib 69 aga ma ei ole veel kindel kas % või korda.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3306
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Madis Reivik »

Teadusliku uuringu. Selline mis on usutav sulle endale ka.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Kriku »

Ma ei saa nüüd aru - akf mäger ju vastas sellele eelmise lehekülje lõpus?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3306
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ma põgusal otsimisel ei leidnud uuringut ja samas huvitab just see uuring millele mart69 tugineb.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36344
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3306
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Madis Reivik »

Krt ei raatsi raha kulutada, artikkel on paywalli taga.
Lihtsalt summary on väga üldsõnaline.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1240
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Siki »

Väike pilguheit ajalukku. Päevaleht avaldas 30.01.1920 järgneva pahase lugejakirja:

Veel Loode-Vene väe surnukehadest

Ajalehtedes kuuldub tihtigi jutte, et mitmes kohas Virumaal Vene väe plekisoojatõppe ärasurnud sõdurite surnukehad maa peal lamavad. Et küll „korraldusi“ on tehtud, et sellest üle saaks, pole jõutud seda kõrvaldada, ning asi on juba Eesti Vabariigi pealinna jõudnud. Alles hiljuti oli ajalehtedes sõnum, et Vene sanitaarauto peale on protokoll tehtud, et see saiu ja surnukehasid üheskoos veab. Kuid see pole veel midagi- on ju „kõik inimesed surmale määratud“, miks ei võiks siis nad ka seda saia süüa, mis surnutega ühes autos veetakse. Nagu kuulda oli, pidid Tallinna Juhkentali sõjaväe surnuaial Loode-Vene sõdurite surnukehad, kes plekisoojatõppe ära surnud, lamama. Ei suutnud ma küll esimesel silmapilgul uskuda ja läksin vaatama seda asja, kuid mis ma nägin, see oli midagi jõledat.
Surnuaeda sisse minnes vaatavad sulle haudade vahelt Vene sõdurite jalad vastu. Mitmes kohas on hunnikud, kus umbes 10-15 surnukeha lamavad. Mina ise jõudsin ühe hunniku lugemisel neljateistkümneni, kuid rohkem ei olnud enam isu lugeda. Niisuguseid hunnikuid oli kolm. Siinsamas ühe hunniku juures kaevasid Vene sõdurid hauda, mis oli lumepinnast 3-4 jalga sügav. Tähendatud surnukehad on minu teada juba viis päeva paljalt lume peal lamamas, selle peale vaatamata, et tähendatud surnuaial õige tihti Eesti sõdureid maetakse. Nagu sellest veel vähe, et nad maa peal lamavad, kuid just surnuaia kõrval asub sõjaväe haigemaja, ja kui kord sulaks läheb, milline hädaoht varitseb siis ümbruskonnas asuvat sõjaväge ja linna kodanikke, kus nüüd juba ühest hauast surnud lume alt välja paistavad ja kui ka need kolm nimetatud hunnikut, igaühes umbes 15 meest, eespool nimetatud hauda maetakse ja omad jalad taeva poole sirutavad?!
Sõjaväe ja linnakodanike huvisid silmas pidades oleks soovitatav, et niisuguseid väärnähtusi vabariigi pealinnas kõrvaldataks ja edaspidi plekisoojatõppe surnuid Koplist mitte enam läbi linna Juhkentali ei veetaks, vaid sinnasamasse Kopli surnuaeda või kuhugile mujale ühishauda maetaks või ära põletataks.
retti
Liige
Postitusi: 1267
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas retti »

Ma tõesti ei viitsi neid rohkem kui tuhandet lk läbi lugeda - et kas on seos minu postitusega või ei.Kui on - võib selle rahulikult kustutada.
Kommenteerima ma ei hakka.Igaüks saab niigi aru mis vahe on tänapäevaga
Edasi
26.nov.1982
Manused
Screenshot_2021-03-09 Edasi ETERA.png
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3306
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Madis Reivik »

Vahe selles et korralduste täitmist kontrollib politsei mitte kollaborantidest iseorganiseeruv bande ?
nordlys
Liige
Postitusi: 80
Liitunud: 20 Nov, 2012 21:51
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas nordlys »

1.Tol ajal õppisin Tartus ja oli reaalne võimalus,et ei saagi nädalavahetusel koju maale.
2.Toimis reaalne karantiin,töötajad suleti kuudeks haigestunud farmidesse kuni loomad viidi tapamajja.Akf retti on muidugi loomakasvatuse alal märksa asjatundlikum.
3.Lahendused toimisid.Oli suur probleem,olid vastavad meetmed ja praegu tavainimene ei tea suurt midagi loomataudidest.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3306
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Madis Reivik »

Just eile JUKU-raadios rääkis kuidas eestis 70, 78 aastal räiged gripiepideemiad üle käisid nii et ajalehes ei tehtud piuksugi.
Nii et ei usu 1% ka seda et okupatsiooni ajal karantiinid ja ennetused toimisid.
mart2
Liige
Postitusi: 5086
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas mart2 »

Madis Reivik kirjutas:Just eile JUKU-raadios rääkis kuidas eestis 70, 78 aastal räiged gripiepideemiad üle käisid nii et ajalehes ei tehtud piuksugi.
Nii et ei usu 1% ka seda et okupatsiooni ajal karantiinid ja ennetused toimisid.
Koolides oli vähemalt kahel erineval aastal sügelistega nii ennetustööd kui ka tõrjumine. Haiged kärutati suure kaarega minema, kõikidel uste käepidemetel olid marlilapid räige desoainega, nii et õhtul kodus said teisedki "kaifi ja sära silma". Nii umbes 2 nädalat.

Gripi ajal tehti koolis selgitustööd ja kästi valmistuda marlimaskide kandmiseks. Ennem söögivahetundi kontrolliti käte pesemist. Olin nii 70.- ja 78.-aastal koolipoiss.

Suu- ja sõrataudi piirangud sain pdevalt tunda, kui üliõpilasena Tartu-Pärnu vahet sõitsin. Igal rajoonipiiril olid kontrollpunktid, kus reisijad aeti välja ja jalgsi üle desomattide, samal ajal sõitis buss ka läbi mingite vannide teisele poole ette valmis.

Aga kui akf teab, et ei olnud, siis ei olnud ... :dont_know:

Kui vanad need rääkijad seal JUKU-raadios olid? :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1240
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Siki »

Hea artikkel 1935. aasta tüüfuselainest, mis nõudis muuseas ka rohkem Käo-Jaanina (Jaan Kägu) tuntud sportlase ning ajakirjaniku Ernst Jolli elu:


https://ekspress.delfi.ee/artikkel/7117 ... -epideemia

Toona lohutati end sellega, et suremus tüüfusesse on "kõigest" 8-10 protsenti.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1240
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Gripp, ebola jt. epideemiad

Postitus Postitas Siki »

Kuidas 1892. aasta koolerapuhangu ajal toonased "kalevipojad" proovisid läbivaatusest hoiduda, kirjutas ajaleht Saarlane:

"Kolera hirm teeb nüüd viimasel ajal nii mitmele kanget peavalu, nimelt neile töömeestele, kes võõralt maalt nüüd kodusse tulevad. Mõned on jutu välja teinud, et tohter, kes neid läbi vaatab, peab 1 rubla raha selle eest võtma, mille pärast nüüd paari nädala eest 8 meest väikese purjelaevaga Kasti mõisa alla tulivad. Riiast oli aga telegramm siia jõudnud ja mehed tabati ometi kinni ja toodi hospidali vaatamise alla. Ei salaja putkamine midagi aita!"
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

China reports first human case of H10N3 bird flu Hakkab jälle pihta.

A 41-year-old man in China's eastern province of Jiangsu has been confirmed as the first human case of infection with the H10N3 strain of bird flu, China's National Health Commission (NHC) said on Tuesday

https://www.reuters.com/business/health ... 021-06-01/
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline