Läti ja Leedu kaitsejõud

Vasta
Kasutaja avatar
surm
Liige
Postitusi: 201
Liitunud: 24 Veebr, 2008 10:01
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas surm »

Pilt
https://twitter.com/LTU_Army/status/1514556201710804994
Täna saabusid Leetu USA sõdurid 1. pataljonist 109 suurtükiväerügemedist 155 mm haubitsate M109A6 Paladin ja muu lahingutehnikaga
vk1
Liige
Postitusi: 1605
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas vk1 »

hõimlasest lätlane nägi TV-s esinemas läti kaitseministrit Artis Pabriksit, kelle sõnavõtt vihastas teda niivõrd, et palus mul selle siia postitada, sest selline tekst ei tohiks jääda tema sõnul jääda ka päris saladuseks. tõlge on täpne, mitte google.
https://www.la.lv/pabriks-dazas-valstis ... iRW2sB44Ac

Pabriks: “Mõned riigid aina üritavad näidata, kui palju nad ikka teevad Ukraina heaks. Mina sellist reklaamimasinat ei ole sisse lülitanud.”
“Meil siin ei ole teist võimalust. Ma sooviksin väga, et ka teised Euroopa riigid annaksid sama palju, kui meie anname, sest siis oleksid ukrainlased palju paremas positsioonis, kui nad praegu on.” nii TV 24 saates “Zinu top” (Uudiste top), osutab Artis Pabriks, Läti kaitseminister.
Jätkates seda mõtet, minister osutab: “ Kui me oleksime õigsasti andnud Ukrainale abi, siis võib-olla see Vene rünnak ei oleks nii kaugele jõudnud.”
A. Pabriks, kasutades võimalust olla stuudios, soovis lisada veel midagi: “Sotsiaalmeedias /Twitteris/ ta mõnikord on lugenud, kuidas kiidetakse Eestit tema suure panuse eest Ukraina kaitses.
“Ma tahaksin öelda, et eestlased pole karvavõrdki ukrainlastele rohkem andnudkui meie, võib-olla on isegi vastupidi. Siin jällegi avaldub avalike suhete suhtumine, kuidas mõned riigid üritavad aina rohkem näidata, kui palju nemad panustavad (teevad) Ukraina heaks.” osutas A. Pabriks.
Minister samuti rääkis ühte asja, mida ühiskond võiks teada – eelmisel Nato kaitseministrite kohtumisel üldiselt leppisime kokku, et laialt ei reklaamita, mida ja kui palju Ukrainat aidatakse.
“Ühiskond peab muidugi teadma, et me aitame, aga meie kaitsevaldkonnas ei ole ma üldse lülitanud sisse seda reklaamiaparaati , et rääkida kõigile, kui palju ja mida me saadame.”
Samal ajal minister rahustab, et tehakse väga palju. “ Uskuge mind, armsad lätlased, ühiskond, me teeme nii palju kui suudame ja see on väga tõsine, ja me jätkame sellega. Ukrainlased on väga tänulikud selle eest, mis me teeme ja me seda tänu ei palu, sest nad võitlevad meie sõda.”


muidugi on võimalik, et Läti panus ON ületanud meie oma ja üleüldse pole see mingi võistlus, kuid selle vana toon on ikka selline olnud kogu aeg.....
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas nimetu »

Ei maksa päris isiklikult võtta seda Pabriksi juttu. Ma üritan ennast üldiselt Läti arengutega kursis hoida ja nii palju kui ma olen aru saanud, siis Läti militaarruumis on teatavad lõhed. On n-ö poliitiline ja militaarjuhtkond ning siis on militaarhuvilised ja vabatahtlikud. Nende nägemused asjadest on üsna erinevad. Poliitikud ja militaarjuhtkond on mõnes mõttes pidevalt kaitsepositsioonil, sest suurt osa nende tegevusest (ja tegevusetusest) tabab kriitika vabatahtlike poolt. Vabatahtlikud arvavad, et Läti suund on olnud väga pikka aega vale - alates ajateenistuse kaotamisest ja reservide puudumisest kuni näiteks CVRT hankeni. Põhimõtteliselt pole neil ka mingit adekvaatset dialoogi erinevate poolte vahel, mis viibki lõpuks selliste skisofreeniliste väljaütlemisteni. Vabatahtlikud toovad välja, et tuleks teha ühtmoodi. Poliitikud ütlevad, et nii ei saa, teistmoodi on parem. Seejärel tuuakse välja, et näe Eestis ju tehakse nii... ning poliitikutel pole midagi asjaliku selle peale öelda. Kahjuks pole ka Ukraina invasioon õhku klaariks löönud. Kui Soomes ja Rootsis tekkis selle peale oluline poliitiline nihe, siis Lätis tunduvad endiselt kõik poliitikud justkui unes kõndivat. Absoluutselt mingitki suuna muutust pole näha. Vabatahtlikud ise juba loodavad, et äkki liitlased annavad vähe tugevamalt mõista, et Läti peaks kurssi muutma, sest nemadki ei näe mingit muud varianti enam. Debatid lihtsalt ei aita. Kui Laaneots mõnda aega tagasi Läti suunal kriitikat jagas, siis vabatahtlike ringkondades tegelikult kiideti takka. Ühesõnaga, meeleolud on mõlemal pool üsna tumedad. Ma märgiksi veel eraldi ära, et mõneti erinevalt meie kaitseväest, lasub suurem osa Läti kaitsmise koormast just vabatahtlike õlgadele, sest neil lihtsalt pole piisavalt professionaale ning ajateenijad ja reservid sisuliselt puuduvad.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas nimetu »

Leedu perspektiivist ka veidi:
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuan ... d=90010767

Soovitakse hankida 120 Boxerit, aga ainult ca 30 neist tulevad 30 mm kahuriga. Hangitakse juurde TT vahendeid - Panzerfauste [ma pole selles päris kindel], Javeline ja Spike rakette. Lisaks Switchblade droonid. PzH 2000 saavad erimoona, mis lendab 70 km taha ning hetkel käivad läbirääkimised Caesar iseliikuvate haubitsate ostmiseks. Artiklis väidetakse, et kavas on hankida HIMARS, kuid see võib olla ka spekulatsioon. Mainimata jäid ÕT vahendid, kuid jutud käivad, et NASAMS-i üksuseid tuleb juurde.
teeline35
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas teeline35 »

nimetu kirjutas:Ei maksa päris isiklikult võtta seda Pabriksi juttu. Ma üritan ennast üldiselt Läti arengutega kursis hoida ja nii palju kui ma olen aru saanud, siis Läti militaarruumis on teatavad lõhed. On n-ö poliitiline ja militaarjuhtkond ning siis on militaarhuvilised ja vabatahtlikud. Nende nägemused asjadest on üsna erinevad. Poliitikud ja militaarjuhtkond on mõnes mõttes pidevalt kaitsepositsioonil, sest suurt osa nende tegevusest (ja tegevusetusest) tabab kriitika vabatahtlike poolt. Vabatahtlikud arvavad, et Läti suund on olnud väga pikka aega vale - alates ajateenistuse kaotamisest ja reservide puudumisest kuni näiteks CVRT hankeni. Põhimõtteliselt pole neil ka mingit adekvaatset dialoogi erinevate poolte vahel, mis viibki lõpuks selliste skisofreeniliste väljaütlemisteni. Vabatahtlikud toovad välja, et tuleks teha ühtmoodi. Poliitikud ütlevad, et nii ei saa, teistmoodi on parem. Seejärel tuuakse välja, et näe Eestis ju tehakse nii... ning poliitikutel pole midagi asjaliku selle peale öelda. Kahjuks pole ka Ukraina invasioon õhku klaariks löönud. Kui Soomes ja Rootsis tekkis selle peale oluline poliitiline nihe, siis Lätis tunduvad endiselt kõik poliitikud justkui unes kõndivat. Absoluutselt mingitki suuna muutust pole näha. Vabatahtlikud ise juba loodavad, et äkki liitlased annavad vähe tugevamalt mõista, et Läti peaks kurssi muutma, sest nemadki ei näe mingit muud varianti enam. Debatid lihtsalt ei aita. Kui Laaneots mõnda aega tagasi Läti suunal kriitikat jagas, siis vabatahtlike ringkondades tegelikult kiideti takka. Ühesõnaga, meeleolud on mõlemal pool üsna tumedad. Ma märgiksi veel eraldi ära, et mõneti erinevalt meie kaitseväest, lasub suurem osa Läti kaitsmise koormast just vabatahtlike õlgadele, sest neil lihtsalt pole piisavalt professionaale ning ajateenijad ja reservid sisuliselt puuduvad.
Paari päeva tagune demagoogiline jutt läti poliitiku poolt;
https://www.err.ee/1608597613/lati-mini ... l-paevadel
"Kohustuslik ajateenistus on oma olemuselt ja väärtuste poolest sobiv olukorras, kui lahingud peaksid süvenema. Kohustuslik ajateenistus ei aita ei Lätit ega Eestit esimesel kolmel päeval. Ilmselt ongi meie erinevus Eesti sõjaväest see, et kõik meie jõud - eelkõige professionaalid ja maakaitsjad - oleksid rakendatavad esimeste tundide jooksul," ütles Läti kaitseminister Artis Pabriks.
See kehtib kui viimase tunnini pead liiva alla toppida võimaliku rünnakuohu korral. Niikaua kui läti vabatahtlikud üksused pole kasarmeeritud on eesti ja läti sõjalise reaktsiooni kiirused samad. Pole vahet kas kokku tuleb koguda reservistid kodudest või vabatahtlikud oma kodudest, aega võtab ühtemoodi! :wall: Edasi juba hakkab mõju avaldama eesti suurem reservväelaste hulk. Kui venelastel peaks isu tekkima baltikumi piirkonnas tüli norida, siis esimene sihtmärk oleks vaieldamatult läti!
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
nimetu
Liige
Postitusi: 7570
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas nimetu »

Paari päeva tagune demagoogiline jutt läti poliitiku poolt;

Mitte suvaline Läti poliitik, vaid praegune kaitseminister.
Eriti meeldis mulle see lõik:
Ohu korral on Lätil välja panna umbes 20 000 kodumaa kaitsjat,

Tegu on äärmiselt loova arvepidamisega. Ma olen seda siin teemas ka varem lahanud, kuid point on selles, et ka kõige optimistlikumalt on 20k paras ulme. Mälu järgi oli neil ca 6000 professionaali, 8000 vabatahtliku ja 3000 reservisti. Vabatahtlikest umbes kolmandikul puudub isegi minimaalne nõutud väljaõpe ja reservistidega hakati alles hiljuti tegelema.
teeline35
Liige
Postitusi: 1534
Liitunud: 11 Apr, 2010 9:21
Asukoht: LÄÄNEMAA
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas teeline35 »

Tegu on äärmiselt loova arvepidamisega. Ma olen seda siin teemas ka varem lahanud, kuid point on selles, et ka kõige optimistlikumalt on 20k paras ulme. Mälu järgi oli neil ca 6000 professionaali, 8000 vabatahtliku ja 3000 reservisti. Vabatahtlikest umbes kolmandikul puudub isegi minimaalne nõutud väljaõpe ja reservistidega hakati alles hiljuti tegelema.
Siis lätlaste seis sitem kui ma arvasin. Nende ametlik mantra on ju; kuidas nende proffessionaalid ja vabatahtlikud kohe esimesest minutist on kohe võimelised välja astuma erinevalt eestist kus tuleb reserviste koondama hakata. Ma juba juhtisin tähelepanu, et esimesel minutil on neil võimalik välja panna kasarmeeritud professionaalsed üksused, mis pealegi on alakomplekteeritud ja vabatahtlike koondamiseks kulub neil sama aeg, mis eestilgi. Kui veel kokku kogutavatel meestel puudub korralik sõjaline ettevalmistus? :roll: Kes neil senikaua riiki peaks kaitsma kuni kokku kogutud mehed mingigi sõjalise algõpetuse saavad?
(Üli)koolitamata,aga lugeda kirjutada mõistan.
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1685
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Mobilisatsiooni üldnumbrite arutelu liikus: viewtopic.php?f=25&t=2183&p=739260#p739260
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas ruger »

Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas maksipoiss »

ruger kirjutas:Lätlaste kaitsetahe ei ole kiita.
https://maailm.postimees.ee/7526922/kus ... ahe-langeb

Iseasi kui usutav on mingi parteiga seotud küsitlus, aga eriti praeguse aja kohta päris karmid arvud.
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas mart2 »

Arusaadav, et vanuseklass 19-29 ei ole huvitatud, sest nagu loos kirjas - kardavad, sest piiduvad oskused ja kogemused.
Aga kust nad neid praeguse süsteemi juures peakski saama? :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas HeiniR »

http://www.armyrecognition.com/defense_ ... Vit2FD7fbk

Hispaanlased toovad Lätti rohkem mehi ja NASAMSi patarei.
Xender
Liige
Postitusi: 1690
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas Xender »

Leedukad ostavad 18 tk CAESAR Mk II iseliikuvaid haubitsaid

Kui võtta eelduseks, et neil ka 21 Phz 2000 siis kaasaegseid 155mm süsteeme saab kokku olema 39 tk

Vaadates Ukraina sõda siis jääb seda väheks (samamoodi meie plaan 36 tk K9 hakkama saada).

Ma pole kindel, kas 2 täiesti erinevat keerukat süsteemi, nii väikeste arvude juures on mõistlik relvastusse võtta. Arvatavasti peaks lähiajal panema ka saksamaa oma Phz 2000 tehasele rohkem hoogu juurde ... või on küsimus hinnas. Igal juhul nagu ka varem arvasin - phz 2000 on suht surnud tee neile
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas mart2 »

Isiklikult arvan, et üks põhjus on sakslasete scholtsimine ja sellega seotud riskid.
Teiseks TTA võrdluses on suured plussid ümberpaiknemise kiiruses ja sildade kandevõimes - https://armedforces.eu/compare/self-pro ... bitze_2000
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19037
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Läti ja Leedu kaitsejõud

Postitus Postitas ruger »

HeiniR kirjutas: 30 Mai, 2022 14:23 http://www.armyrecognition.com/defense_ ... Vit2FD7fbk

Hispaanlased toovad Lätti rohkem mehi ja NASAMSi patarei.
NASAMS-i patarei jõudis kohale
Today, on June 26, in response to the need to strengthen the defense capabilities of the Baltic region after the Russian invasion of Ukraine, a ground-to-air anti-aircraft NASAMS battery supplied by Spain was deployed at the NAF Air Force Base in Lielvārde.
https://twitter.com/Latvijas_armija/sta ... 6361934848
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline