Kuidas käitusid vene sõdurid oma haavatutega?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Karl Sollmann kirjutas:Hmm, väga imelik lugu. Vasjad võisid ju kõiksugu asju korda saata, aga et omasid piinata-tappa...
OMASID ei tapa loomulikult keegi! Ega siis GULag'i OMASID ei saadetud. ikka VAENLASI :twisted: asi ainult selles, et omast vaenlaseks saamiseks ei pidanud ise midagi tegema, see otsustati sinu eest kõrgemal pool ära, kumb sa oled - oma või vaenlane ja see omakorda sõltus rahvamajanduse nõudmisest tasuta tööjõu järele :roll:
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Karla ja satakas,lugege seltimees A4 postitus,sealt leiate vägagi paikapaneva seletuse.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

mina pole väitnud, et ma pooldaks juttu, nagu oleks neid enne piinatud. selle kohta, miks neil "piinatud" näod peas olid, on eespool ka usutav seletus. selge aga, et nad olid tapetud.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Minu arust oli see tegu igati inimlik ja õigustatud.Arvestades asjaolu,et paljud foorumlased kaitsevad SS-i tegu vange maha lasta,siis pole midagi imestada,et toonased punaarmeelased kartsid vangi langeda.Arvatavasti polnud mahalastutel midagi sellise teo vastu.Polnud ju muud variantigi.Pealegi surid nad ju võidu nimel.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

lubage naerda :lol:
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Dietrich kirjutas:Minu arust oli see tegu igati inimlik ja õigustatud.Arvestades asjaolu,et paljud foorumlased kaitsevad SS-i tegu vange maha lasta,siis pole midagi imestada,et toonased punaarmeelased kartsid vangi langeda.Arvatavasti polnud mahalastutel midagi sellise teo vastu.Polnud ju muud variantigi.Pealegi surid nad ju võidu nimel.
Nüüd läksid liiale, Dietrich! :evil: Sellist laimu foorumi liikmete vastu ei kavatse ma kannatada. Sa torgid siin tasapisi oma ühepoolsete süüdistustega, kuni keegi enam vastu ei pea ja midagi vastu nähvab, siis sul hea üle maailma kisada, et näe kus kuradi eestlased. kaitsevad SS-lasi ja õigustavad juutide hukkamisi. Väga tuttav stiil, kus ma seda küll varem näinud olen!? :? :?
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Minu arust oli see tegu igati inimlik ja õigustatud.Arvestades asjaolu,et paljud foorumlased kaitsevad SS-i tegu vange maha lasta,siis pole midagi imestada,et toonased punaarmeelased kartsid vangi langeda.Arvatavasti polnud mahalastutel midagi sellise teo vastu.Polnud ju muud variantigi.Pealegi surid nad ju võidu nimel
Tule taevas appi :shock: , kas Sa tõesti ise ka usud seda
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

rahu mehed rahu.Kuidas ma liiale läksin?Hüva,ma seletan siis oma mõtet pikemalt,et rahu taas majja tuua.Oletame,et ma olen punane ja olen raskesti haavatud.Samas on minu seltsimeestel vaja taganeda.Kuulnuna Vene propagandat,et sakslased tapavad vangilangenuid ära,oleksin mina suures hirmus.Olles valida,kas mind lastakse oma meeste poolt inimlikult maha(kuul pähe ja kõik)või mind tapetakse võibolla metsikult ära,valiksin mina igal juhul esimese variandi.Seda ma mõtlesin oma jutu all.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Dietrich kirjutas:rahu mehed rahu.Kuidas ma liiale läksin?
Ära mängi süütukest! :evil: Lugesin tähelepanelikult selle SS-i teema läbi ja ei leidnud kedagi, kes oleks õigustanud vangide hukkamist. Ainuke erand oled sina selle postitusega! Kõik oponendid püüdsid sinu tähelepanu juhtida sellele, et ka liitlased polnud puhtad poisid, eriti veel venelased, et pole mõtet ainult SS-le erandlikku mõrtsukalikkust pähe määrida.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Dietrich kirjutas:rahu mehed rahu.Kuidas ma liiale läksin?Hüva,ma seletan siis oma mõtet pikemalt,et rahu taas majja tuua.Oletame,et ma olen punane ja olen raskesti haavatud.Samas on minu seltsimeestel vaja taganeda.Kuulnuna Vene propagandat,et sakslased tapavad vangilangenuid ära,oleksin mina suures hirmus.Olles valida,kas mind lastakse oma meeste poolt inimlikult maha(kuul pähe ja kõik)või mind tapetakse võibolla metsikult ära,valiksin mina igal juhul esimese variandi.Seda ma mõtlesin oma jutu all.
jaa...selge see, et selle HAAVATU seisukohast on see mõistetav aga keegi ei süüdista siin haavatuid selles, et nad maha lasti või, et see neile meeldis. jutt käib venelaste läbivast käitumismallist oma haavatute, sõjvangide ja oma poolelt vangilangenute suhtes.

PS! aga ka dietrichi maailmapilti tuleb mõista - ta on ju narvast :roll:
Viimati muutis Satakas, 25 Sept, 2005 13:34, muudetud 1 kord kokku.
Poluvernyk34
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 06 Juul, 2005 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas Poluvernyk34 »

Mul üks küsimus. Kas õed olid ka haavatud et neid ka tapeti ?
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Troll.See SS teema ja praegune teema on ju täiesti erinevad teemad.Neid ei saa ju kõrvutada ega võrrelda.Mina räägin preagu sellest,et kui inimene on raskesti haavatud ja tema kaaslased taganevad,et on inimlik selle haavatu maised piinad lõpetada ja ta maha lasta.Selline mõtlemisviis on käinud läbi mitmetest raamatutest.Ega ma aja seda juttu kurja pärast.
SS teema all hakkasid aga mitmed kamraadid õigustama SSlaste tegu vange maha lasta.Point oli sii nende arvates see,et ülemused olid selles süüdi.Ja sellega võib juba nõustuda. :wink:
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

polüvernikule.
Ei,õed jäid ju ellu.Neil olid ainult "näpu jäljed büsti "peal.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

kulla "EU "idapoolseima" linna" elanik, selle haavatute inimliku hädatapu tõid sa teemasse alles hiljaaegu. alul nimetasid sa kogu seda juttu üheks suureks saklaste propagandaks
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Troll »

Dietrich kirjutas:polüvernikule.
Ei,õed jäid ju ellu.Neil olid ainult "näpu jäljed büsti "peal.
Jälle mõnitad? :evil: Mina sain esialgsest tekstist selgelt aru, et sõrmejälgede all oli mõeldud siniseid plekke, mis tekivad näiteks kägistamisel kaelale ja mis inimese surma järel (kui vereringlus lakkab) ei kao. Sel juhul on sageli inimese kaelal näha viie sõrme kujulised sinised laigud, mis jäänud tapja käest. Nende õdede puhul olid siis need plekid rinnal, mida käed surmaagoonias olid kõvasti pigistanud. Aga sinul on muidugi vaja mõnitada? Sa teed suuri edusamme banni poole, kui sellises stiilis jätkad.
Viimati muutis Troll, 25 Sept, 2005 13:48, muudetud 1 kord kokku.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist