Kuidas käitusid vene sõdurid oma haavatutega?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Kuidas käitusid vene sõdurid oma haavatutega?

Postitus Postitas OveT. »

1944 Krivasoo kotis.
"Kord tulid mehed luurelt tagasi, näod valged, kohkunud. Midagi pidi väga viltu olema. Nad palusid ülemusel endaga kaasa tulla. Grupiga ühinesid veel mõned mehed, nende hulgas mina ja saksa ooberst. Läbitud maa ei olnud pikk. Luurajad juhatasid meid vene haavatute laagrisse, mille nad taganemisel olid maha jätnud. Seal oli olnud umbes 40-50 haavatut ja kaks õde. Kõik nad olid alasti kistud ja tapetud oma meeste poolt. Avanev pilt oli julmem kõigist sõjakoledustest. Neid oli, nagu näis, isegi piinatud, näod olid moondunud, ja siis tapetud, mõni täägiga läbitorgatud, kõigile oli kuul pähe lastud. Siiani on mul silme ees üks õde, kes oli alasti ja suurest valust käed rinna vastu vajutanud, nii te sõrmejäljed olid tugevalt näha. Ja siis kuulsin ma esimest korda, kuidas vandus alati viisakas saksa ooberst, temalegi tundus see vaatepilt nii jube. Siis saime aru, et venelane ei tarvitanud vägivalda mitte ainult meie rahva kallal, vaid tegi seda sama oma inimestega. "

Guido Reinvalla 182 Idapataljon
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Kaunis kahtlane lugu.
Luurajad juhatasid meid vene haavatute laagrisse, mille nad taganemisel olid maha jätnud. Seal oli olnud umbes 40-50 haavatut ja kaks õde. Kõik nad olid alasti kistud ja tapetud oma meeste poolt.
Miks peaksid venelased oma mehi tapma?Kindlasti oli see mingi propaganda,et vaadake kuidas Punaarmeelased oma meestega käituvad.Kui nii,siis on see lugu mulle mõistetav.
Siiani on mul silme ees üks õde, kes oli alasti ja suurest valust käed rinna vastu vajutanud, nii te sõrmejäljed olid tugevalt näha.
Mida juttu?See pole võimalik.Inimese nahk on nii elastne,et taastab peagi oma endise kuju.
Siis saime aru, et venelane ei tarvitanud vägivalda mitte ainult meie rahva kallal, vaid tegi seda sama oma inimestega.
Ei usu seda juttu.Mis mõttega nad seda tegema peaksid.Tegelikult harrastasid sääraseid asju sakslased,eriti 1944/1945.aastal.Feldmarssal Schörneri käsul leidsid lõpu enda meeste poolt paljud deserteerunud sõdurid.Selle asemel,et neid lihtsalt üles puua,riputasid sakslased neile kaela nilbeid silte:a la mind poodi,est olin agpüks jms.See on oma rahva vihkamine.
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Nagu Dietrichil ikka. Kui Liitlaste pool teeb metsikusi, siis see on propaganda ja Saksa poole õigustamine. Kui metsikusi teeb Saksa pool, siis see on vaieldamatu tõde.
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Prinz Eugen
Liige
Postitusi: 400
Liitunud: 26 Aug, 2005 19:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Prinz Eugen »

Kuna tegemist on väga ekstreemse kirjeldusega, oleks huvitav küsida ka allika kohta?
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

"Eesti idapataljonid idarindel1941-1944".Toimetajaks Andres Adamson.Raamat ilmus 2004.aastal kirjastuse ARGO poolt.

Kokkuvõttes täitsa hea ja huvitav raamat kui ainult utoopilised venelaste metsikuste kirjeldused välja jätta.
A4
Liige
Postitusi: 1833
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas A4 »

Kasutaks natukene tavalist loogikat: venelastel tuli taanduda ja kuna punapropaganda oli punaarmeelastele sisendanud, et sakslased on mingid ilged monstrumid, kes haavatuid kindlasti julmimal kombel piinama hakkavad, otsustati haavatuid mitte vaenlasele jätta ja nende piinad kiirelt lõpetada. Ilmselt lasti kõigile haavatutele lihtsalt kuul pähe. Kui venelastel oli lahkumisega nii kiire, et kaasa ei jõutud võtta isegi 40-50 haavatut, siis vaevalt, et neil oleks olnud enam aega hakata oma haavatuid piinama. See lihtalt ei oleks eriti loogiline.

Mis puudutab valust moondunud nägusid, täägihaavu jms - tegemist oli ju "haavatute laagriga", nagu mälestuste autor seda nimetab. Loogiline, et lahingus rängalt haavata saanud meeste nöol võib olla valukrampe jms, ka täägihaavad võisid nad saada lahingus.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Dietrich kirjutas:Tegelikult harrastasid sääraseid asju sakslased,eriti 1944/1945.aastal.Feldmarssal Schörneri käsul leidsid lõpu enda meeste poolt paljud deserteerunud sõdurid.Selle asemel,et neid lihtsalt üles puua,riputasid sakslased neile kaela nilbeid silte:a la mind poodi,est olin agpüks jms.See on oma rahva vihkamine.
desertööre on hukanud kõik riigid. erinevalt teistest maadest hukkas ja saatis venemaa kümneks aastaks sunnitööle mitte vaid desertööre vaid ka omaenda sõjavangi langenud ja sealt pääsenud sõdureid.

dietrich, ausõna, sa oled provokaator ja inimkõnts, ma ütlen sulle! (pange mulle nüüd selle eest ban või mida tahate aga ma jään selle arvamuse juurde)
Kasutaja avatar
Totenkopf
Liige
Postitusi: 83
Liitunud: 19 Dets, 2004 14:47
Kontakt:

vasjad

Postitus Postitas Totenkopf »

ei mina täitsa usun et vasjad selliseid tegusid tegid.

Üldiselt võiksid dietrich ja veel mõned tegelased teha oma ``militaar`` neti kus nad saaksid mõnuga arutada omavahel kui tore ja hea rahvus on
vasjad, häirimata teisi oma mölaga.
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

satakas
Dietrich kirjutas:
Tegelikult harrastasid sääraseid asju sakslased,eriti 1944/1945.aastal.Feldmarssal Schörneri käsul leidsid lõpu enda meeste poolt paljud deserteerunud sõdurid.Selle asemel,et neid lihtsalt üles puua,riputasid sakslased neile kaela nilbeid silte:a la mind poodi,est olin agpüks jms.See on oma rahva vihkamine.


desertööre on hukanud kõik riigid. erinevalt teistest maadest hukkas ja saatis venemaa kümneks aastaks sunnitööle mitte vaid desertööre vaid ka omaenda sõjavangi langenud ja sealt pääsenud sõdureid.
Jutt käis sellest,et sakslased mõnitasid tagatipuks oma laipu,pannes surnutele solvavaid silte.

Totenkopf
ei mina täitsa usun et vasjad selliseid tegusid tegid.
Loe A4 postitust,sealt leiad sa tõe.

Totenkopf
Üldiselt võiksid dietrich ja veel mõned tegelased teha oma ``militaar`` neti kus nad saaksid mõnuga arutada omavahel kui tore ja hea rahvus on
vasjad, häirimata teisi oma mölaga.
Mis jama sa ajad. :evil: Kus pagana kohas olen ma vasjasid kiitnud.Siin käib asjalik analüüsimine ,millest ka mina asjalikult osa võtan.Või sa ei tee vahet analüüsimisel ja kiitmisel? :shock:
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Teemasse mitte puutuvalt! Dietrich, ole hea mees ja loe läbi GULAGI ARHIPELAAG. Ja kui sa seda oled lugenud, ole pai ja loe minu meeleheaks see uuesti läbi. Äkki saad teada, kui palju Kommunistlikud seltsimehed oma inimestest ja surnutest hoolisid.
Lisaks võid veel otsida infot Eisenhoweri surmalaagritest (ehkki kahtlane kas sa seda jälle uurida tahad). Häda ka selles, et kõik informeerivad maailma kaotaja tehtud koledustest, võitjad nagu ikka puhtad poisid.
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Dietrich
Liige
Postitusi: 235
Liitunud: 01 Sept, 2005 16:21
Asukoht: Euroopa Liidu idapoolseim linn
Kontakt:

Postitus Postitas Dietrich »

Napoleon
loe läbi GULAGI ARHIPELAAG. Ja kui sa seda oled lugenud, ole pai ja loe minu meeleheaks see uuesti läbi.
Loetud juba.Sa kirjutad,et loe läbi "Gulagi arhipelaag",millist osa neist mõtled.Neid arhipelaage oli ju 3 osa.Ms,hiljuti ilmus ju Anne Applebaumi sulest "Gulag".

Keegi polegi väitnud,et võitjad olid puhtad poisid.Olen seda ka ise tunnistanud.Ajaloo üks eesmärkidest on tehtu meeldetuletamine ja vigade õpetamine.Aga kui me vigadest ei õpi,siis kordab inimkond neid uuesti.Me ei tohi unustada toonaseid kurjategijaid.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Dietrich kirjutas:satakas
Dietrich kirjutas:
Tegelikult harrastasid sääraseid asju sakslased,eriti 1944/1945.aastal.Feldmarssal Schörneri käsul leidsid lõpu enda meeste poolt paljud deserteerunud sõdurid.Selle asemel,et neid lihtsalt üles puua,riputasid sakslased neile kaela nilbeid silte:a la mind poodi,est olin agpüks jms.See on oma rahva vihkamine.


desertööre on hukanud kõik riigid. erinevalt teistest maadest hukkas ja saatis venemaa kümneks aastaks sunnitööle mitte vaid desertööre vaid ka omaenda sõjavangi langenud ja sealt pääsenud sõdureid.
Jutt käis sellest,et sakslased mõnitasid tagatipuks oma laipu,pannes surnutele solvavaid silte.
kas ma pean hakkama otsima viiteid sellele, mida venelased "oma" lapiadega teinud on? kas sellest veel vähe on, et kui sakslased tapsid, siis enamasti tehti seda ka asja eest; kui aga tappis venelane, siis lihstalt seepärast, et kõrgemalt poolt tuli käsk tappa nii või naa palju inimesi? kas sellest veel vähe on, et venelane oma sõdureid nende selja taha seatud kuulipldujatega lahingusse ajas? kas sellest on vähe, mismoodi kohtles venelane sõjavange? ja selle kõige juures tuled sa plämama mingist "solvavast" sildst!!! kui sa varastad, jääd vahele ja pead kandma kaelas silt "OLEN VARAS", kas see on solvav? muidugi on see solvav aga see on TÕSI. ja kui tõde ei meeldi, siis on kellelgi lihstalt sitt päev olnud...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

Dietrich kirjutas: Keegi polegi väitnud,et võitjad olid puhtad poisid.Olen seda ka ise tunnistanud.Ajaloo üks eesmärkidest on tehtu meeldetuletamine ja vigade õpetamine.Aga kui me vigadest ei õpi,siis kordab inimkond neid uuesti.Me ei tohi unustada toonaseid kurjategijaid.
vabandan pikavõitu tsitaadi eest aga siit see tuleb:
Dietrich kirjutas:Kaunis kahtlane lugu.

Tsiteerin::
Luurajad juhatasid meid vene haavatute laagrisse, mille nad taganemisel olid maha jätnud. Seal oli olnud umbes 40-50 haavatut ja kaks õde. Kõik nad olid alasti kistud ja tapetud oma meeste poolt.

Miks peaksid venelased oma mehi tapma?Kindlasti oli see mingi propaganda,et vaadake kuidas Punaarmeelased oma meestega käituvad.Kui nii,siis on see lugu mulle mõistetav.

Tsiteerin::
Siiani on mul silme ees üks õde, kes oli alasti ja suurest valust käed rinna vastu vajutanud, nii te sõrmejäljed olid tugevalt näha.

Mida juttu?See pole võimalik.Inimese nahk on nii elastne,et taastab peagi oma endise kuju.

Tsiteerin::
Siis saime aru, et venelane ei tarvitanud vägivalda mitte ainult meie rahva kallal, vaid tegi seda sama oma inimestega.

Ei usu seda juttu.Mis mõttega nad seda tegema peaksid.Tegelikult harrastasid sääraseid asju sakslased,eriti 1944/1945.aastal.Feldmarssal Schörneri käsul leidsid lõpu enda meeste poolt paljud deserteerunud sõdurid.Selle asemel,et neid lihtsalt üles puua,riputasid sakslased neile kaela nilbeid silte:a la mind poodi,est olin agpüks jms.See on oma rahva vihkamine.
napoleon
Liige
Postitusi: 88
Liitunud: 17 Apr, 2005 18:30
Asukoht: Lääne-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Nõus! Aga ära siis tao palli kogu aeg ühte väravasse, neid seal sinu abitagi küll. Vastaspool ju kaotajana vähemuses ja läbi ajaloo on see alati nii olnud. Vanem ajalugu kubiseb samuti võitjate propagandast.
aga mina olen Moskvas käinud ;)
Kasutaja avatar
Sollmann
Liige
Postitusi: 1378
Liitunud: 31 Jaan, 2005 19:45
Asukoht: Planeet Maa
Kontakt:

Postitus Postitas Sollmann »

Hmm, väga imelik lugu. Vasjad võisid ju kõiksugu asju korda saata, aga et omasid piinata-tappa...
TÕDEONAJATÜTAR
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist