Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Vasta
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas andrusjo »

Ja kui tsiviil masin ka märgistati lintidega siis nii minimaalselt,et märgistuse tuvastamiseks tuli masinani jõuda.Sama moodi tundus,et hoidsid linti kokku ka osad vahekohtunikud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kasutati ohtralt tsiviilluuret ja tsiviilautosid, hea on teada, et meil on nii vapraid mehepoegasid, kes julgeks ühe ja sama tsiviilauto või atv-ga kuskil bmp-de vahel sõeluda või jälitada, mina küll ei julgeks.
:lol:
Nähti ka (vist) briti multicam vormis tegelasi Eesti numbritega tsiviilautos, kas luure või mitteluure ei tea :)
Kahjuks pole meil voli selliseid asju kottida, muidu oleks võib-olla välismaalane saanud kõhuga püha Eesti maad tunda.
Aga võib-olla olid lihtsalt mingid PR/CIMICu tegelased, kellele ei jätkunud tundemärke.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Madis22 »

AltecV1 kirjutas:No mind ei üllataks kui need kaitse liitlased live streame lahing väljalt ei teeks,varitsuse positsoone välja ei tweetiks ja lahing plaane ei postitaks facebooki.....lootusetu seltskond.
Propa-sõja element? Tekitada riigi suurimasse militaarteemalisse foorumisse kasutaja, et mustata Kaitseliitu ning siis hiljem muus meedias hakata väitma, et selles foorumis peetakse kaitseliitlasi lootusetuteks ....
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas sven »

Huvitav, tallinnlastelt kuulsin, et britid olla javelinidega rühmade kaupa mehi ära lasknud. Kas javelinidega on võimalik rühmade kaupa mehi ära lasta? On sellel taktikaline tuumalõhkepea? Või kui palju selle lõhkepea üldse kaalub?
Ehk on eesti soost kohtunikel kallihinnalise javelini ees nii suur aukartus, et kui javelin pauku teeb, nii rühm kuskil langeb?

Aga, jah, sellel Põhjakonnal oli teistsugune formaat varasematega võrreldes - rohkem kevadtormilikum suurõppus. Rõhuasetusega rohkem planeerimisele ja juhtimisele, ning vähem detaile läbimängimiseks jäi üksikvõitlejatele ja jagudele-rühmadele. Seega ei saanud seal näha-teha kindlustamist ega tõkestamist ja muud kaasnevat. Ikka põõsa taha pikali ja sammalt ette.

Staabid said oma koormuse ja kogemuse kätte. Selle vahega, et kui reaalsuses sama asja ellu viia, siis tuleb elluviijatele tagada ka selleks vajalikud aeg ja vahendid (ja ka side) ning see on hoopis teine maailm.
kromanjoonlane
Liige
Postitusi: 137
Liitunud: 20 Okt, 2010 16:11
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas kromanjoonlane »

kert122 kirjutas:Kasutati ohtralt tsiviilluuret ja tsiviilautosid, hea on teada, et meil on nii vapraid mehepoegasid, kes julgeks ühe ja sama tsiviilauto või atv-ga kuskil bmp-de vahel sõeluda või jälitada, mina küll ei julgeks.
Mul pole õppusest küll terviklikku ülevaadet, sest nägin seda reamehe vaatenurgast. Siiski söandan arvata, et enamikul tsiviilautodel polnud luurega midagi tegemist.
Lihtsalt n.-ö. maamalevatesse kuulub palju mehi, kes töötavad näiteks Tallinnas. Mõnikord nad ei jõua füüsiliselt X-1 õhtul toimuvale väljasõidule ja siis tulevadki X-päeva hommikuks isikliku autoga kohale. Ükskord aastaid tagasi vedasin isegi end tsiviilautoga RÕK-ile. Õnneks ei pidanud sellega pataljoni kolonnis sõitma, sest tervislikul põhjusel lahkunud rühmakaaslane sõitis sellega järgmisel päeval ära.
Oletan, et eelmistel Põhjakonnadel oli tsiviilautosid lihtsalt sellepärast vähem näha, et õppus keskendus lahingule ja ümberpaiknemist oli vähe.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Huvitav, tallinnlastelt kuulsin, et britid olla javelinidega rühmade kaupa mehi ära lasknud. Kas javelinidega on võimalik rühmade kaupa mehi ära lasta? On sellel taktikaline tuumalõhkepea? Või kui palju selle lõhkepea üldse kaalub?
Ehk on eesti soost kohtunikel kallihinnalise javelini ees nii suur aukartus, et kui javelin pauku teeb, nii rühm kuskil langeb?
See leidis aset sedasi, et tulistati üle lageda ala tee peal liikunud autosid, mis olid mehi täis. Analoogselt olevat kasutatud brittide Javeline ka Peipsilt tuleva paatide dessandi vastu.
Kui Javelin lõhkeb tendi kohal, kus all on 20 meest, siis nende outi löömine on üsna tõenäoline. Kohtunikke ei kritiseeriks - eks endex oli ligi ka medevaci jamaga ei viitsitud tegeleda, märgiti kõik sihitud autos olnud surnuks - ega see muidugi väga ulme ka pole.

Nüüd keri teemat 1 leht tagasi ja vaata, mis aasta tagasi kirjutasin võimalike järelduste kohta.... :)
Javelini meeskonda saab kõige paremini hävitada....teise Javeliniga :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
istorik
Liige
Postitusi: 1042
Liitunud: 02 Mär, 2004 17:36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas istorik »

Ise olin kohal kui:
- dessandist lasti ära vaid üks paat ja see ka kp-ga, mitte Javeliniga (laupäeva pärastlõuna)
- üks veokas (koos meeskonnaga) lasti ära Javeliniga (laupäeva ennelõuna)
Mõlemad juhtumid fikseeris vahekohus. Paadi meeskond loeti kõik surnuks, veoka puhul jään vastuse võlgu.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas ruger »

Kas Javelin liialt overkill sellise laevukese vastu ei ole...? Päris sõjas antakse sellele sidesoomukeid või radareid või olulisemaid tanke. Tavalise kaatri laskmine peab ikka väga õigustatud olema.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas kert122 »

kromanjoonlane kirjutas:
kert122 kirjutas:Kasutati ohtralt tsiviilluuret ja tsiviilautosid, hea on teada, et meil on nii vapraid mehepoegasid, kes julgeks ühe ja sama tsiviilauto või atv-ga kuskil bmp-de vahel sõeluda või jälitada, mina küll ei julgeks.
Mul pole õppusest küll terviklikku ülevaadet, sest nägin seda reamehe vaatenurgast. Siiski söandan arvata, et enamikul tsiviilautodel polnud luurega midagi tegemist.
Lihtsalt n.-ö. maamalevatesse kuulub palju mehi, kes töötavad näiteks Tallinnas. Mõnikord nad ei jõua füüsiliselt X-1 õhtul toimuvale väljasõidule ja siis tulevadki X-päeva hommikuks isikliku autoga kohale. Ükskord aastaid tagasi vedasin isegi end tsiviilautoga RÕK-ile. Õnneks ei pidanud sellega pataljoni kolonnis sõitma, sest tervislikul põhjusel lahkunud rühmakaaslane sõitis sellega järgmisel päeval ära.
Oletan, et eelmistel Põhjakonnadel oli tsiviilautosid lihtsalt sellepärast vähem näha, et õppus keskendus lahingule ja ümberpaiknemist oli vähe.
tsiviilautosid kasutati luureks, see on fakt, ka näiteks atv-sid, kus tsiviilriietes kodanik peal, ja lausa nii uljalt, et hoolimatta disklaffist, ikka jätkas ennastunustavalt "luuramist", päris elus, mina kardan, oleks ta elukene lõppenud üsna kähku, see jääb lihtsalt silma, ja ilma pikema jututa pannakse magama või võetakse vangi, ja ma kujutan ette, et ta laulab kõik ette juba enne, kui ta ZIL-i kasti topitakse.
mina vähemalt ei usu, et keegi lahinguruumis tuleb atv -ga seenele julgelt.
No mina pooldan justnimelt eelmisi põhjakonnasid...tsiviilautoga sõitmine ei päde, või kui pädeb, siis korraks, mitte edasi-tagasi, sest siis tekib muster, ja siis kõlab lask, ja järgmised mehed enam seda teha ei taha.
Mina olen vähemalt nii aru saanud.
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Saksa fotograafi muljed
https://www.instagram.com/againstlight_pictures/
Saksa kanalil tuleva saate teaser-klipp, saade ise 25.09, teemaks Kaitseliit
https://www.instagram.com/p/BJ-o-zqBMep/
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Fucs »

Miskine kokkujooks saadaolevast materjalist.
Oleks rohkem olnud, oleks pikema saanud 8)
Ei olnud. Niigi sai sakslastelt juurde varastatud :D

https://www.youtube.com/watch?v=fUjAPsTO3gg
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Martin Herem »

Vähimagi soovita Fucs Studio tööd alahinnata - ja kes olen mina kui Edinbrurgi Ülikooli filmi eriala magister selle stuudio tööle siiralt positiivse hinnangu annab ... aitab pugemisest. Rünnakule!
Siin ühes teemas tekkis kahtlus SKO valmiduses oma tööd teha. Fucs juhtiski tõele tähelepanu.
Tuleb välja, et SKO tegelased olid siiski kohal. Kas nad just kraavides sõduritega koos rööpasid aga kohal olid. Materjali avaldasid esmaspäeval. Aga kui ei teata, pole olemas. Sellega olen päri. Üks asi veel. Žanr on erinev. Fucs propageeriv, SKO informeeriv. Mõlemal oma koht.
https://www.youtube.com/watch?v=zuV38AS-ogg

Ja siis leidsin ma veel ühe, mitmete teiste hulgas, kus SKO on jälle platsis. Ja jälle KL õppus. Ja siin on nad kohal isegi enne rühmaülemat :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=MZD3bz3V3RY
andrusjo
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 08 Jaan, 2007 19:21
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas andrusjo »

See sinine buss oli koos kaameratega juba reede õhtul Iisaku tehnika näitusel kohal.Kella aeg oli selline kus enamus KL-i üksuseid polnud kodust liikumagi veel hakanud.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Martin Herem »

Soola haavale või õli tulle ... ?
Varsti 24h möödas ja mitte keegi ei proovigi vaidlustada minu poolt kiidetud SKO+KL teavituse tulemusi :dont_know:
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliidu malevate vahelised sõjamängud

Postitus Postitas Leo »

Kolonel Herem on SKOle militaarneti paremaid palasid ette lugenud esmaspäevahommikusel KJPS ühispalvusel=koosolekul ja pannud lisatasud ning edutamised sõltuma sellest, mis foorumis tulemusest arvatakse, sellepärast SKO pingutabki :)

KL sideasjanduse kohta olen märganud, et iga aastaga läheb paremaks nii tehniline varustus ehk korralikud raadiod ning samuti kasutajate teadlikus sideprotseduuridest. Tegelikult on see väga tähtis, sest irl konflikti korral riikliku strukruuri vastu, kellel on näiteks arvestatav elektroonilise luure võimekus, oleks ikka väga hull lugu, kui kõik GSMi peal istuvad. Esiteks on seda süsteemi suhteliselt kerge saboteerida ja teiseks saab peale aktiivse lahingutegevuse lõppu hakata aktiivselt peilima kohti, kus on märgatav hulk sisselülitatud GSM. Mina vaenlasena ei laseks GSMi pange, vaid laseks sel rahulikult edasi tiksuda, et selle kaudu vastutegevust pealt kuulata. Lihtsalt telefonisignaali järgi ei saa sotti, kas maastikul on väeosa või põgenikelaager, kuid alati saab UAV ülelennu korraldada ja kui paistab väeosa, siis kaudtuli peale ja kui mõni põgenikelaager pihta saab, siis oleks see moskalite jaoks loomulik kadu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist