1. leht 2-st

Suur mudel.

Postitatud: 26 Nov, 2005 21:10
Postitas Faust
Üks hea video B 52 suurest mudelist.


http://www.break.com/articles/modelb52.html

Postitatud: 27 Nov, 2005 8:58
Postitas fossiil
No teevad ikka vägevaid mudeleid küll! Tõesti suur ja vilistab kah nagu päris :wink: , kohe kahju oli vaadata, kui ta lõpuks alla potsatas :(
Stendimudelitega (tavaliselt) nii fataalseid õnnetusi ei juhtu :shock:

Postitatud: 27 Nov, 2005 16:31
Postitas Slinky
kuskil oli veel üks video kus selline suur boeing 747 tehti kukkus kah alla, filmiti ka siis seda mis tast alles jäi....

Postitatud: 27 Nov, 2005 16:48
Postitas Soobel
Käis korra mõte lendav mudel teha aga see video võtis isu ära. Kujuta ise ette, et sa teed midagi mitu aastat ja siis...

Peab ikka vedurite tegemise juurde jääma, ehkki...

Ent mingeid aurumasinaid polnud näha. Väikevend vaatas tükk aega ringi, kuid ei suutnud avastada ainsatki, ja küsis lõpuks:
"Kus on su aurumasinad?"
"Hmm..." tegi Karlsson. "Minu aurumasinad? Tead, nad kõik plahvatasid. Kaitseventiilide viga, muud midagi! Aga see on ju tühiasi, selle pärast ei pruugi muretseda."

Postitatud: 27 Nov, 2005 17:44
Postitas Panzergrenadier
Jama lugu küll, kui nii juhtub. Mõelda vaid kui palju see maksta võis. :(
Aga vähemalt efektne õnnetus, suits ja puha. :wink: :(
Aga stendimudelitega on mul ka õnnetusi juhtunud. 1:72 Ju-87 ja JU-88 ajasin pimedas toas kogemata riiulilt maha ja astusin veel peale ka. :(

Postitatud: 28 Nov, 2005 0:42
Postitas Faust
Vaevalt, et sul stendimudelite juures tulekustutit vaja laheb :D :D , seal videos oli meestel 2 kustutit kaasas.

Postitatud: 28 Nov, 2005 0:45
Postitas Faust
Pealegi sellise suure mudeli allakukkumisel laheb see kirja kui ametlik lennu6nnetus :D

Postitatud: 28 Nov, 2005 12:16
Postitas tulnuk
Ühe sellise reaktiivmootori hind on umbes 15 000-30 000. Tollel lennukil oli mootoreid 8 ja lisaks juurde kõik süsteemid mis olid igaksjuhuks veel dubleeritud.
Kuskil videos näidati seda platsi kah kuhu see alla sadas, kuna konstruktsioon oli paljuski penoplastist siis äratuntavaid fragmente eriti alles ei jäänud. Kogu matsu võib siiski väga õnnelikuks lugeda, kuna elumaja jäi allakukkumis kohast umbes 15m kaugusele.

Postitatud: 28 Nov, 2005 17:25
Postitas Soobel
Iseküsimus, kas tal oli siiski neid mootoreid 8? Arvestades hinda, paneks mina neid sinna 2, kõige rohkem 4, sõltuvalt sellest, ka kuda mootorite veojõu ja lennuki kaalu suhe on. Ülejäänud mootorid jätaks mulaazideks.

Postitatud: 28 Nov, 2005 19:43
Postitas tulnuk
Ühes välismaises mudellennu foorumis oli pikalt-laialt juttu nii selle mudeli ehitamisest kui ka matsust, seal oli öeldud et on tõesti 8 mootorit.
Aga jah pappi kulus selle asja peale ohtralt.

Postitatud: 28 Nov, 2005 21:18
Postitas Soobel
Huvitav üldse, mida lennufännid kasutavad oma tehnika säilitamiseks? Ise olen mõelnud, et kui näiteks raadioside katkeb, võiks pommiruumist paraja langevarju välja heita ja mootorid seisata?

Korra heietasin mõtet lennukist, millel oleks pardal arvuti ja kaamera ja mobiiltelefon, et teda saaks siis üle GPRS võrgu koduarvutist juhtidaa, kuni levi ja kütust on. Nagu võrgumängus.
Keegi spets tegi mulle slegeks, et GPRS kiirus seda ei võimalda.

Aga mida teeb 3G võrk?

Postitatud: 28 Nov, 2005 23:27
Postitas tulnuk
Tänapäeval on saatjad (puldid) ja vastuvõtjad juba piisavalt targad, et kui juhtub nt. puldi aku jaks lõppema, siis liigutatakse kõik tüürid eelnevalt kindlaks määratud asenditesse ja lennuk jätkab nt. ringiratast lendu. Viimase poole aasta jooksul on juba müüki ilmunud ka uued 2,4 ghz sagedusel töötavad süsteemid mis saadavad signaali välja korraga kahele sagedusele, niiet kui ühel kanalil mingi häire on, siis teiselt kanalilt tulev signaal päästab olukorra.

Soobel, seda sinu gprs lennuki ideed nimetatakse tänapäeval UAV-ks (Unmanned Aerial Vehicle), ning seda kasutatakse enamasti just sõjanduslikel eesmärkidel. sedalaadi lennukitel on peal mitmed kaamerad, gps süsteemid, andurid jne jne. kõik selleks et mingit "üllast" eesmärki täita. Kes viimasel ajal meediat on jälginud, teab juba et ka Eestis arendatakse üht sellist lennukit ning selle tase on praegu euroopa esimeste seas.
Ise mõnd sedalaadi asja ehitama hakata läheb keeruliseks, kuna kaamera kaudu juhtides pead kuskilt pildiservast telemeetriat nägema mis nõuab juba eraldi üsna kulukat elektroonikat.

küll mul ikka jutt jookseb hilisõhtuti.

Postitatud: 29 Nov, 2005 0:25
Postitas malox
Siis veel üks video lennukist
http://www.aegmaha.com/?id=1482

Postitatud: 29 Nov, 2005 10:27
Postitas Kapten Trumm
Miks ta alla kukkus, filmil ei paista ühtegi NVAF eraldusmärkidega samas mõõtkavas MiG-21F-13 lähenemas :lol:

Postitatud: 29 Nov, 2005 15:32
Postitas tulnuk
Võin eksida aga minu mäletamist mööda oli tegu lihtsalt piloodi veaga ja pöörde ajal tekkis nö. tip-stall ehk siis lennuk kaldus liialt palju küljele ja tiiva kandev pindala muutus liialt väikseks.