Kaitseliit sai veokitele täiendust

Vasta
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas allatah »

Ma kuulsin Milani juttu vist 2009. Praegu on vist see seis, et kui saaks praegused Milaneid kasutavd üksused ja juurdeloodavad üksused, mis vajavad samuti ATGM-e millegi paremaga relvastada nii, et Milaneid jääb üle, siis ilmselt KL saab need. Ma ei tea küll Milani juhtimisest mittemidagi ja usutavasti saab 99% harjutustest simulaatorite peal ära teha, aga kas Kaitseliidus suudetakse kõigile Milanitele õpetada meeskonnad, kes suudaks seda relva maksimaalse efektiivsusega kasutada? Või kannataks teha hoopiski niimoodi ,et ajateenistuses jätkatakse Milani õpetamist, aga reservi koht on sel mehel kohe Kaitseliidus.
Mul on jäänud Milanist mulje, kui keerulisest ja kallist süsteemist, millega mina küll midagi teha ei oskaks, kui ma selle põllult leiaksin. Seepärast mind huvitabki see, et kui palju on vaja meeskonda õpetada, et rakett ikka alati sihtmärgini jõuaks?

Aga tagasi nende Peetrite juurde jõudes, siis hoolimata sellest, et seda raha oleks võibolla võinud kulutada ka mõnel muul eesmärgil, ei saa soomuki moraalset tuge alahinnata. Ei ole see enam mingi asi, mida kord aastas Tallinnas toimuval paraadil näha, vaid ehk hakkavad nüüd ka tsiviilid neid tihti oma kodukohas korraldavatel üritustel nägema. Samuti võiks loota, et ehk jäävad neil meestel, kes neid remontisid nüüd näpud sügelema ja tehakse korda ka kõik muu vajalik :D

Mäletan, et mõned aastad tagasi oli mingi lugu sellest, et üks soomuk oli kaduma läinud. Mis sellest sai?
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas setu »

BTRide koondamine ühe maleva kätte oleks olnud väga halb valik. Esiteks need rondid oleks seisnud samamoodi nagu eelmise kümnendi ja ootanud edasi varuosi ja olematuid hakkajaid. Lisaks oleks olnud vaja eraldada Kaitseliidu eelarve potist nende korrashoiuks kenake summa (kõige muu arvelt). Vb palgata juurde ka lisa tehnilist personali, muidu lihtsalt ei jõuaks paari aasta puhul seda kõike teha.

Kaitseliitlaste jaoks miljon korda hullem tegu oli nende Mersu veokite jagamine ja DAFide äravõtmine. Need DAFid olid vähe sõitnud, maastikul üpriski head - esirattad ajasid vao ette ja tagumised sõitsid kenasti jäljes ning läks maastikul ka mäe nõlvast ülesse. Seevastu need mersud sobivad vaid linnasõiduks ja nad on meeletu läbisõiduga ning tehniliselt ülalhoidmine on pidev putitamine. Ütleme, et putitamist per masin tuli kolmekordselt juurde võrreldes DAFidega. Seega aitäh taas pakasuha eest!
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas A4 »

setu kirjutas:BTRide koondamine ühe maleva kätte oleks olnud väga halb valik. Esiteks need rondid oleks seisnud samamoodi nagu eelmise kümnendi ja ootanud edasi varuosi ja olematuid hakkajaid. Lisaks oleks olnud vaja eraldada Kaitseliidu eelarve potist nende korrashoiuks kenake summa (kõige muu arvelt). Vb palgata juurde ka lisa tehnilist personali, muidu lihtsalt ei jõuaks paari aasta puhul seda kõike teha.
Aga kui „need rondid“ malevate vahel ära jagada, siis on ju kindlasti igas malevad „hakkajad“ olemas, varuosasid pole üldse vaja või need tekivad imeväel tasuta või poolmuidu ning kulu, mis nende kõikide masinate putitamiseks kuluks, oleks kordades kokkuvõttes kordades väiksem või vähemalt ei pärineks enam Kaitseliidu enda eelarvest vaid kuskilt „kapikesest“?
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas chipy »

Mul on jäänud Milanist mulje, kui keerulisest ja kallist süsteemist, millega mina küll midagi teha ei oskaks, kui ma selle põllult leiaksin. Seepärast mind huvitabki see, et kui palju on vaja meeskonda õpetada, et rakett ikka alati sihtmärgini jõuaks?
Sama tunne valdas mindki mõni aeg tagasi ,kuni ühel õppusel sunniviisiliselt tehti Milani kasutamine poole päevaga selgeks. Pärast paari tunnist teoreetilist loengut ,suutsid kõik osavõtjad simulaatoril tabada sihtmärki. Ehk sisuliselt on süsteem ülimalt lihtne ja kergesti õpetatav. Samas võib Milani õpetamine tekitada Kaitseliitlastes pahameelt kuna lahinglaskmisi saab olema vähe ja suur rõhk läheks kuivaks drilliks.Süsteemi miinuseks on ehk tema külma sõja aegne ergonoomika ja ehitus. Süteem on väga raske ja jalastunult sellega opereerida on enamus Kaitseliitlaste jaoks kindlasti füüsiliselt väga raske. Milani termoseadmest Mira ,minul ,kes ma olen harjunud maailmaklassi termopildiga oli ka väga raske midagi aru saada. Samas on seade väga raske ja kaasas peab vedama ka varu akusid ,mis pole ka kerged. Ehk siis kui ka kunagi peaksid KLile tulema Milanid ,peaks need olema kindlasi koos MB GD masinatega. Mitte et jagame süsteemid kätte ja sõitke edasi oma MB veokitega.

Teine kitsaskoht on Milan 2 rakettides ,Milan 2 raketid pole võimelised läbima aktiivsoomust. Võimalused aktiivsoomusega masin hävitada oleks lasta kaks raketti korraga ,kahelt erinevalt seadmelt. Lasta tanki eelnevalt Browningu .50cal API moonaga või siis 90 mm TT kahurist. Samas on .50cal effektiive laskekaugus kuni 1500 meetrit ja 90 mm veel vähem. Milani effektiivne tegevuskaugus minu hinnangul ongi ehk alates 1300 meetrist ehk mida lähemal on sihtmärk seda vähem aega on sihturil võimalik raketti juhtida. Ja rakett muutub juhitavaks alles 3 sekundil ,ehk siis sihtmärki lähemal kui 800 meetril peab laskma nn hädalaskmisega ,raketti juhtimata. Samas britid Falklandil väidetavalt seda taktikat oli kasutasid ja niivõrd kuivõrd edukalt.

Lahendus võiks olla osta näiteks arengukava väliselt Kaitseliitlastele Milan 3 seadmed. Ma ei usu et see väga kalliks läheks.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas rbl »

chipy kirjutas:Lahendus võiks olla osta näiteks arengukava väliselt Kaitseliitlastele Milan 3 seadmed. Ma ei usu et see väga kalliks läheks.
Ma ei saa üleüldse aru, milleks neid vananenud ja kasutuid Milan-2 komplekse oli Terrasel seal kusagil saunalaval üldse vaja meie kaitseväele osta. Saksamaa, Suurbritannia, Prantsusmaa kes neid varasemalt tootsid ja kasutasid otsustasid kõik nüüd Javelini või Spike´i kasuks. Milleks oleks meil siis vaja veel selle Milan-3 jamama hakata? Isegi olemasolevaid pole suudetud senimaani ära moderniseerida, et nendega oleks võimalik tandemlõhkepeaga uuemaid rakettegi lasta.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas Roamless »

Meie ostame mingeid 80-ndate Mersusid, lätlastele kingitakse niisama 90-ndate Scania-d, mis peaks olema ka vist parema maastikuläbivusega. Lisaks on lätlased saanud ca 2000 kuulikindlat vesti ja muud varustust, kiivritest rääkimata, samas meie oleme pidanud kõik ostma (kuuliveste pole meil ajateenijatel praegugi va Kalevi pataljon, kes piltide järgi on saanud vanad Scoutpataljoni kuulivestid)
http://www.sargs.lv/lv/Zinas/Military_N ... 1.aspx?p=1
Unforeseen consequences
HeiniR
Liige
Postitusi: 2017
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas HeiniR »

Kamraad Roamless, ära Sa nüüd lätlaste peale küll kade ole :)
Võimalik, et viidatud "hange" jääb lätlaste selle 10-aastase perioodi ainukeseks :D
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma ei saa üleüldse aru, milleks neid vananenud ja kasutuid Milan-2 komplekse oli Terrasel seal kusagil saunalaval üldse vaja meie kaitseväele osta. Saksamaa, Suurbritannia, Prantsusmaa kes neid varasemalt tootsid ja kasutasid otsustasid kõik nüüd Javelini või Spike´i kasuks. Milleks oleks meil siis vaja veel selle Milan-3 jamama hakata? Isegi olemasolevaid pole suudetud senimaani ära moderniseerida, et nendega oleks võimalik tandemlõhkepeaga uuemaid rakettegi lasta.
Mõjuagent tööl?
Eks ikka seepärast rublake, et kui enne Spike ostmist vajaliku rikkuse saavutamist su rahvuskaaslased meile kutsumata külla otsustavad tulla, siis oleks neid kostitada millegagi :lol:
Teiseks, erinevalt lätlaste ja leedukate pisikestest näputäitest oli Milani kogus täiesti arvestatav - peaks olema tänini suurim ühekordne juhitavate relvade tehing EV ajaloos.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
chipy
Liige
Postitusi: 173
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas chipy »

Milanite hange omal ajal oli ikkagi minu arvates õigustatud. Aastal 2004 pole meie rahakott Spike või Javalini jaoks piisav olnud. Ja nagu KT ütles ,siis vastupidiselt lätlastest ja leedukatest ,kes said vaid paarkümmend laskeseadet ,saime me internetis leiduvate andmete põhjal 220. Probleem võib tekkida nüüd rakettide saadavusega ,prantslased vaevalt enam 2. seeria rakette toodavad. Suure osa on nad ka ajajooksul Afganistanis ja nüüd ka mujal Aafrikas ära lasknud.Itaalased litsentsi alusel ka 2T üleläinud.
Ei usu ka , et Milan2 moderniseerimine 2T tasemele eriti odav saaks olema.

Seega vast ei jäägi muud üle ,kas süsteem mingi aja pärast maha kanda ,muretseda Milan3 või osta suurem kogus kaasaegsemat TT relvastust.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas tommy »

Milan-süsteemidel peab ees seisma laskeseadmete moderniseerimine ja uute rakettide hanked.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas alari »

chipy kirjutas: Ei usu ka , et Milan2 moderniseerimine 2T tasemele eriti odav saaks olema.
Vahetad raketi ära ja ongi ju Milan2 asemel Milan2T raketi laskmise võimalus olemas, juhtimissüsteem neil rakettidel on ju sama.
See teema on siin foorumis ära vaieldud:
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... &start=255
Kasutaja rbl on ennegi näidanud, et ta mõnest asjast eriti ei jaga.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas jackpuuk »

Mina masinate ja ka relvastuse kohapealt väga ei viriseks, pigem selle üle (nagu ma oma kordusõppustel käimise teemas mainisin), et tegelikult ei õpetata mehi vastavate riistadega korralikult ümber käima. Ja mis kasu on siis vägevast tehnikast ja relvadest kui need on hooldamata, ning mehed ei oska nendega ümber käia. Peaks tehtama erialapõhiseid õppekogunemisi (olgem ausad, vanema tehnikaga, kus igatsugu lülitused käivad mehhaaniliselt jne. nooremad poisid hakkama ei saa), mis kasu on paberile pandud granaadiheituri ametkohast, kui ma seda riista näinudki pole, rääkimata selle näppimisest või veel hullem, sellest isegi lasknud?
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas rbl »

Kapten Trumm kirjutas:Teiseks, erinevalt lätlaste ja leedukate pisikestest näputäitest oli Milani kogus täiesti arvestatav - peaks olema tänini suurim ühekordne juhitavate relvade tehing EV ajaloos.
Stierlitz, loeb mitte kvantiteet vaid kvaliteet! Oma max. 800 mm. soomusläbistavusega võid sa Milan-2 koos selle D-30 -ga liigitada lahingus kategooriasse suitsiid!
chipy kirjutas:Aastal 2004 pole meie rahakott Spike või Javalini jaoks piisav olnud.
Isegi kümme aastat hiljem ei leidunud meil 2.1 miljonit eurot, et Hollandilt need 40 Spike-MR kompleksi ära osta.
chipy kirjutas:Ja nagu KT ütles ,siis vastupidiselt lätlastest ja leedukatest ,kes said vaid paarkümmend laskeseadet ,saime me internetis leiduvate andmete põhjal 220.
Leedulased said siiski 40 Javelini kompleksi ja 360 raketti! Meie siiski vaid 54 Milan-2 kompleksi ja 200 raketti!
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
setu
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 11 Mär, 2009 10:32
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas setu »

Aastal 2004 pole meie rahakott Spike või Javalini jaoks piisav olnud.
Isegi kümme aastat hiljem ei leidunud meil 2.1 miljonit eurot, et Hollandilt need 40 Spike-MR kompleksi ära osta.
chipy kirjutas:
Ja nagu KT ütles ,siis vastupidiselt lätlastest ja leedukatest ,kes said vaid paarkümmend laskeseadet ,saime me internetis leiduvate andmete põhjal 220.
Leedulased said siiski 40 Javelini kompleksi ja 360 raketti! Meie siiski vaid 54 Milan-2 kompleksi ja 200 raketti!
Kui Eestile midagi saatuslikuks saab, siis on see (poliitilise) igrorantsi ja jaanalinnumängimise kriitilise massi teke.
Pauk käib siis, kui tekib soodne olukord ja kui ignorantsist ja enesepettusest pimestatuna hakatakse ignoreerima ohu märke.
Samas see uus riigikaitse arengukava aastateks 2013-2022 ei ole oma olemuselt eriti realistlik. Seal on arvestatud üle 3 % aastase SKP kasuvuga, mis ei saa reaalselt olema aastas eriti üle ühe 1 %.
Viimasel ajal tõuseb siinse foorumi kvaliteet, mis on selgelt ja siiralt tervitatav!
otsin eestlasi, kes teenisid eskadrilli ülema major Toompuu all (sinised baretid) / (üksus Alfa); Taškendis, operatsioonid-patrullid: Pakistanis, Afganistanis, Vene-Hiina piiril; Vietnami operatsioon USA "guerrillas" vastu (1960ndad - 1970ndad).
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Kaitseliit sai veokitele täiendust

Postitus Postitas gruppen »

ainult, et teemade hoidmisega on veel raskusi :)
Samas, kui jutt läheb alati ühte suunda siis ongi see suund kõige tulisem ja huvitavam.

(vabandust, ei saanud märkimata jätta).
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist