Roostes asjade puhastamine.

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Roostes asjade puhastamine.

Postitus Postitas bodom »

Ma prooviks nakkavust sealt roostes servade vahelt. Kui punane “Mirka” nn vill või märjalt 1200-ne vesiliivapaber on võimeline pinda matistama, siis teoreetiliselt peaks värv nakkuma.
Mis vävimisse puutub, siis on kaks varianti.
Kui aerograaf endal puudub, siis kasutada teenust, neid hea käega tegijaid leidub ning see tegijale suht lihtne töö, pole kattagi vaja.
Samas neile, kellel nokitseda meeldib, katta kinni kogu tekstirida, kasutades veekindlat maalriteipi ning teravat maalrinuga või kasutada saadaolevaid erineva laiusega venivaid ning külgsuunas painutatavaid nn disainiteipe
Värvimisel oleks parem kasutada madalsurve püstolit, keerata lehvik väiksemaks ja lehviku otsaservaga udutada, kuniks pinna kaetud saab. Või lasta profil teenusena värvida.
Paraku, jah eelnev kõik teooria ning praktikas läbi proovimata just emailpindade puhul.

Lisatud: Ma pole küll järgmisel alal spets, kuid käis läbi idee, et kas oleks võimalik kasutada pulbervärvimise tehnoloogiat? Temperatuuri peaks see silt ju kannatama.
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Re: Roostes asjade puhastamine.

Postitus Postitas allatah »

Aitäh nõu eest!

Paistab, et suveks (või järgmiseks) on nüüd tegevus vähemalt olemas selle sildiga jändamisel :D

Olen kunagi omanud mitut Fordi, seega roostesurmaga, igasugu spreide ja eelkõige makroflexiga küljekarpide täitmisest on kogemused täitsa olemas. :mrgreen:
Tõsi, peenmaid tööriistu mul ei ole.
Eks ma nüüd pean mõtlema, mis on jõukohane ja eesmärgile kõige lähemale viiv tulemus. Paraku suurema probleemina on eelpoolmainitud isakodus ka majavamm möllamas, mille lahendamine on hetkel esmatähtsal kohal.

Proovin teha tulemusest siia kah kokkuvõtte ja kardetavasti tüütan teid veel protsessi jooksul.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Roostes asjade puhastamine.

Postitus Postitas Väino »

Emailitud malmvanni soovitatakse värvida näiteks nii:
Lihvi, pese, kuivata, krundi, oota 1 päev, lihvi, pese, kuivata, värvi, oota 1 nädal, pese, kasuta. (krunt ja värv on penosil bath coating, rulliga pannakse peale)
https://moodnekodu.delfi.ee/news/ehitus ... d=78682698

PS: endal vastav kogemus puudub.
Kasutaja avatar
wanapagan
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 27 Mär, 2007 22:20
Kontakt:

Re: Roostes asjade puhastamine.

Postitus Postitas wanapagan »

Hakatuseks vabandan juba ette, kui küsimus liiga OT tundub. Lühidalt- kas keegi on proovinud või tundub juba eos väga idiootse mõttena proovida roosteemaldust oblikhappega glasuurplaatidelt? Saunaruumi põrandale tuleb küttesüsteemi katla ülevoolutoru. Mingil hetkel ajas ta üle. Peale vee ujus põrandale ka korralik hunnik sellist muda meenutavat roostet. Ma laisk inimene, kraapimise asemel eelistaks kuidagi kavalalt keemiaga läheneda.
Kasutaja avatar
desert eagle
Liige
Postitusi: 1086
Liitunud: 02 Nov, 2005 16:56
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Roostes asjade puhastamine.

Postitus Postitas desert eagle »

Vabalt võib proovida.Oblikhape on väga paljude puhastusainete üks komponent.
Alexy
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 25 Nov, 2009 14:22
Asukoht: Kõrgel kaldal
Kontakt:

Re: Roostes asjade puhastamine.

Postitus Postitas Alexy »

Oblika kohta ei tea, aga bussil on plastikkatusel m6 poldid ja nendest olid aegade jooksul alguse saanud väga koledad roostenired. Tegin prooviks sidrunhappest (graanulid?sihuke suhkru taoline, noh)kange lahuse ja puhtaks ta läkski...noh, meetri kauguselt jöllitades...või nii. Ka plekil olevad nired kadusid, ehk siis mõlema puhul oli autovärv tegelikult, millel nired.
Koostöös Churchilliga:
Inimene komistab aegajalt tõe otsa aga ajab ennast jälle püsti ning rühib edasi lolluse lipu all.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Roostes asjade puhastamine.

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ilmselt oled juba plaadid puhtaks saanud aga soovitan igatsorti rooste eemaldamiseks geelistatud soolhapet

https://www.selver.ee/wc-poti-katlakivi ... tos-750-ml

Näiteks.

Olen analoogsete asjadega puhastanud ülimalt roostes terasdetaile, töötab nagu fotoshop. Ei jäta erilisi jääke.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist