NL РУС-2/Редут-40 (RUS-2/Redut-Redoubt-40)) RADAR Eestis

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

NL РУС-2/Редут-40 (RUS-2/Redut-Redoubt-40)) RADAR Eestis

Postitus Postitas arvolv »

Lgp. foorumi kolleegid;

Lugesin siit - http://www.rusarmy.com/history/Gelfenshteyn/redut.html - et 1941. aasta jooksul, NL paiknes mitu РУС-2/Редут-40 (RUS-2/Redut-Redoubt-40)) veoautoga liikuvat RADAR-jaama Leningradi rajoonis, et seda õhuruumi paremini kaitsta saksa/soome õhurünnakute vastu. Artiklis on kirjutatud, et üks sellline liikuv RUS-2 radarjaam, vist kindlasti üks eelpositsioon, paigutati ka Narva ligidale.

Kas kellelgi on rohkem infot selle kohta - või saaks mulle palun mõnda vihjet jagada, et ma saaksin rohkem sellest lugeda? Sooviksin väga mõnda värvitahvlit nende ZiS-6/GaZ AAA RUS-1/RUS-2 RADAR süsteemi veoautodest valmistada, ja ka ühte maakaarti joonistada, mis siis näitaks, kus see RUS-2 radarjaam Eestis oli...

Mul on ka mõned küsimused saksa Freya/Würzburg radarjaamadest Eestis/Saaremaal - aga sellest mõni teine kord... ;)

Tänan väga abi eest.

Terv.;

Arvo L. V.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: NL РУС-2/Редут-40 (RUS-2/Redut-Redoubt-40)) RADAR Eestis

Postitus Postitas andrus »

Üks РУС-2 jaam osales punaste poolel Tallinna kaitsmisel 1941.a.
Evakuatsiooniks laaditi masinad transpordilaevale Kasahstan. 9.septembril sündis üks dokument, adresseeritud "Looderinde sõjanõukogule marssal Vorošilovile", mis kirjeldab sündmusi antud laeval ja ka väikest marodööritsemist jaama seadmete kallal.

allikas: Zubkovi raamat Tallinna evakuatsioonist, elektrooniline lisa, dokumendid 397 ja 859. Võib-olla on abi sellest postitusest: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 08#p346308
arvolv
Liige
Postitusi: 541
Liitunud: 06 Okt, 2006 15:06
Asukoht: Seattle, WA, USA
Kontakt:

Re: NL РУС-2/Редут-40 (RUS-2/Redut-Redoubt-40)) RADAR Eestis

Postitus Postitas arvolv »

Lgp. Andrus;

Tänan väga abi/info eest.

Terv.;

Arvo L. V.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: NL РУС-2/Редут-40 (RUS-2/Redut-Redoubt-40)) RADAR Eestis

Postitus Postitas andrus »

Mingeid killukesi on veel siin kirjas:
Аркадий Невдачин: Служба ВНОС выдержала экзамен // Балтийские зенитчики. Сборник воспоминаний ветеранов Великой Отечественной войны / Составитель А. А. Гужков. — Таллин: «Ээсти раамат», 1981
http://militera.lib.ru/memo/russian/sb_ ... ki/30.html
Весной 1941 года на вооружение противовоздушной обороны базы в Таллин прибыли первые комплекты радиотехнических станций обнаружения «РУС-1». Принцип работы этих станций сводился к тому, что самолеты обнаруживались лишь при перелете условной вертикальной плоскости, соединяющей передающую и приемную установки. Первые комплекты в качестве опытных мы установили на острове Аэгна и на мысе в Копли. В дальнейшем инженер К. Г. Голев переделал их в радиостанции кругового обзора, которые успешно действовали в системе противовоздушной обороны.

В середине июня 1941 года в эксплуатацию была введена радиостанция обнаружения «РУС-2» с круговым обзором. Личный состав осваивал эту новую технику уже в период военных действий, и в начале августа она стала надежным средством обнаружения самолетов в радиусе до 100–120 км.
Ma loen siit välja, et RUS-2 sai enam-vähem töökorda augusti alguses.
Eespool väidetakse veel, et RUS-1 olevat ümberehitatud 360° vaatega seadmeks - ma olen skeptiline.

Punane memuaristika, kohustuslik lehmakarjusest spioon koos portatiivse häälsidega raadiosaatjaga suurtükituld korrigeerimas on ka olemas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist