Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kanaloog
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 07 Jaan, 2021 18:16
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kanaloog »

Kassi nõusolekul panin kassiliiva mutiaukudesse. Muttidel aktiivsus vähenes aga päris ära ei kadunud.
Rebane11
Liige
Postitusi: 1146
Liitunud: 10 Mär, 2021 20:15
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Rebane11 »

Pole neil muttidel häda midagi :D
Mul saksa lambakoer 10 kuune, tea vahest ka muttide pärast aga umbes sama palju või rohkem, kui teil on muhke, on minul lohke. Või suisa kraatreid.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Rosin kirjutas:Pole neil muttidel häda midagi :D
Mul saksa lambakoer 10 kuune, tea vahest ka muttide pärast aga umbes sama palju või rohkem, kui teil on muhke, on minul lohke. Või suisa kraatreid.

Ehk kaevandab hoopis põldhiiri? Need koerad, kellega minul on elu jooksul kokku puutuda õnnestunud, muttide vastu suuremat huvi ei tundnud (maapinnale tulnu muidugi hammustasid surnuks), aga kunagises töökohas valvekoerad tegid hiirepesade kohale selliseid ekskavatsioone, et andis pärast labidaga kinni ajada. Raudteeharu tammi alla üritasid lausa tunnelit rajada :lol:. Neid põldhiiri nad ka sõid suurima mõnuga. Samas koduhiired ja kaelushiired nätsutasid küll läbi, aga ei söönud. Küllap iseloomuliku "hiirelõhna" (muskuselõhna) tõttu. Tuleb kraabitud augu juures veidi lähemalt vaadata, kas on näha, et maa seest oleks nagu takutuust välja kraabitud. See on tegelikult hiirepesa.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Peeter »

Svejk kirjutas:
Some kirjutas:Kuidas kätte saab? Minu kassid väljaspool liivakasti ei kaeva.

Maatõugu. Kusjuures just isased mul neid mutte hävitavad. Passib liikumatult liikuva hunniku juures ja ootab, et mutt vea teeb.
Jah, olen nõus. Kui kass end ära motiveerib, või motiveerid teda ise, siis ootab ja ükskord ongi käes. Täpselt samuti võttis mul ka hiiri kompostihunnikust ja patrullis niisama oma territooriumil ja ka toas. Liikumatult passis köögikapi all kuni käes oligi üks ja sõnum "alla" saadetud. ajas oma kassilõhna laiali ja peale seda hiired kadusid, enam kompostist elamisse ei kippunud.
Aga sellest "muti veast": Pani kurat lillesibulaid niimishirmus, piki peenart minema ja muudkui maiustas, tegi loomulikult ka muid sigadusi. Nillis "aukohale" noore värskelt istutatud korea nulu juuri maiustada jne. Põhimõtteliselt irvitas kogu selle lõksunduse ja tabletinduse peale. Tegi oma "mutionumaju" keset muruplatsi maja ette kui mõte pähe tuli (linnas) jne. Kõige ülbem oli see, kui tegin labidaga just istutus-taastustöid (mutt raisk!) maja ees, ja siis keset päeva, tuli ülbelt must meetri-paari kaugusel maja ette muru sisse järjekordset muldonni ehitama. Olles juba kirjandust lugenud, püsisin liikumatult (nagu kass :evil: ) ja siis kui olin kindel, siis lajatasin labidaga. :twisted: . Paar päeva oli vaikus. :lol: Aga siis ükspäe õue minnes oli hull aktiivne vasturünnak tehtud :shock: . Ju tal läks peavalu üle ja otsustas tagasi teha. Või tegi just siis kui pilt tagasi ette tuli, aga pea veel hullult lõhkus. Aga see oli ka viimane sigadus. Vahetult peale seda oli vaikus. Mõtlesin, et kas nüüd andis otsad ikkagi, või kolis heaga minema. Aga ei- :twisted: varasemalt selle sapööri poolt korduvalt välditud torulõks oli oma töö teinud. Märkus, torulõksu paigaldamisel tuleb olla eriti hoolas vältimaks inimese lõhna selle küljes. See areneb järjest mineerimiskogemuse harjutamisel. Nüüd (ptüi, ptüi, ptüi) juba aastaid vaikus.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Jaanus2 »

Juuri ja lillesibulaid söövad vesirotid. Mutt on täielikult lihatoiduline (põhitoit vihmaussid).
iFly
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 14 Mai, 2012 20:52
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas iFly »

Jaa, mutt on lihatoiduline. Ning mullaväärindajaid (vihmausse) õgides kasvab suureks ja tugevaks. Nagu näitab ka tänahommikune pilt.
IMG_2322.jpg

Letaalse tehnoloogia rakendamisele eelnes veenmis- ja selgitustöö, mis paraku põrkus tagasi nagu lambasitt polgu trummilt. :wall:
Siili
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 07 Juun, 2005 0:56
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Siili »

iFly kirjutas:Letaalse tehnoloogia rakendamisele eelnes veenmis- ja selgitustöö, mis paraku põrkus tagasi nagu lambasitt polgu trummilt. :wall:

Tehnoloogia tõesti toimiv, kasutan aastaid. Enne seda piiksus igal pool midagi ja olukord oli väga lähedal muttide võidule.
Panen käiku kaks tükki korraga-üks ühele, teine teisele poole. Ei tea ju, kust poolt tulla suvatsetakse.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas bodom »

Naabrimees oli kas hädas selle elukaga, üritas püüda traatlõksudega, paraku tulemusteta. Asetasime siis minu paugutaja vertikaalselt käigu kohale, ca 20 min. pärast käis pauk ning probleem lahendatud kenasti.
Harnland
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 16 Mär, 2013 0:15
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Harnland »

Siili kirjutas:
iFly kirjutas:Letaalse tehnoloogia rakendamisele eelnes veenmis- ja selgitustöö, mis paraku põrkus tagasi nagu lambasitt polgu trummilt. :wall:

Tehnoloogia tõesti toimiv, kasutan aastaid. Enne seda piiksus igal pool midagi ja olukord oli väga lähedal muttide võidule.
Panen käiku kaks tükki korraga-üks ühele, teine teisele poole. Ei tea ju, kust poolt tulla suvatsetakse.

mina panen üles tulevasse käiku. Piisab. Juba aastaid...
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Andsin alla ühele mutile ja vahetasin traatlõksu ülal näidatud "paugutaja" vastu.
Paigutasin selle ka üles tulevasse käiku.
48h jooksul oli pauk ära käinud.
Mõlemad laiali minevad käigud kaevasin ~25cm ulatuses lahti ja näpuga katsusin veel sügavamalt - ei mingit mutti.
Ei tea kas läks kuulmiskahjustustega minema või lendas surnult veel kaugemale aga nüüd on mitu päeva vaikus.
Kuid see püss töötab tõesti lihtsalt. Vähemalt tehniliselt. Kui palju ta mutte tapab ei tea, minu jaoks vajab veel praktikat.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas bodom »

Kord eirasin selle "paugutaja" ohutusreegleid, kaitseriiv jäi rakendamata, käis pauk parema käe sõrmede suunas, distants ca 10-15 cm. Päästis see, et käes oli paksust nahast töökinnas, löök oli selline nagu oleks järsu löögi haamriga vastu peopesa ja sõrmi saanud, näpud olid tundetud esialgu, pärast "surisesid" tükk aega.

Samas ühe mutiga oli sarnane juhus, et surnut mutti ei leidnud, kuid kuhilaid ei tekkinud ka enam.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Eelmisel aastal kaotas üks mees pool oma näpust selle põrguriista pärast.
Pauk lõi näpu ribadeks. Lapiti küll kokku, kuid kahe nädalaga tekkinud luupõletik nõudis ikka mahavõtmist.
Siili
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 07 Juun, 2005 0:56
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Siili »

Vähemalt ühe käigu puhul tuleb mutti otsida ikka ca 1m kauguselt. Võib-olla 2 käigu puhul jaguneb lööklaine ka kaheks ja kaevamist vähem. Endal on arvamus, et see käiku jäänud mutt hoiab teised ka natuke eemal. Igal juhul jääb pärast esimest pauku hoovialal küllaltki vaikseks ja uus invasioon tuleb millalgi suve keskel noorte pealekasvuga. Siis aitab ka tavaliselt ühest.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Huvitav, kas teised mutid surnud mutti ära ei söö? Kuskilt kirjandusest on mulle meelde jäänud, et mutt ei põlga oma toidulaual ka raibet ära, nt. surnud mügri pistetakse nahka. On äkki keegi lõksust pooleldi ärasöödud muti avastanud? Vanasti, kui maal laudas lõksudega rotte sai püütud, siis nood olid nii näljased, et talvel tuli hommikuti ainult puhtaksnäritud rotinahad lõksudest välja võtta.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Kui on nälg siis söövad.
Lõksus söödud mutti pole kunagi näinud.
Pealegi on nad pigem eraklikud ja teineteise käikudesse naljalt ei lähe. Kord juulis-augustis on mul siiski õnnestunud ühe lõksupaariga püüda ühest suunast tulnud täiskasvanud emane ja teisest suunast tulnud täiskasvanud isane. Tavaliselt läheb aga nädal kaks, enne kui "kadunud" omaniku taristu üle võetakse. Augustikuuni võib emaseid isaseid ühel taristul näha, kuid tavaliselt on see vist ema poegadega/tütardega.

Ämbris olen söödud mutti näinud küll. Kord olid sinna kukkunud kolm tükki. Mina avasin ämbri nädal pärast selle paigutamist. Seal oli 1 terve surnud mutt ja 2 kellest alles olid vaid osa peast ja käpad.

Ahjaa - teine katse selle paugutajaga õnnestus. Paugutaja panin enam vähem maapinna tasemele augu kohale. Umbes 15cm sügavuselt läks käik kaheks. Neist ühes mutt oligi. Kohe käigu alguses ja kutu mis kutu. Seda riista vist tõesti ära ei peta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist