TUVASTADA kokard/mütsimärk

Vormid, auastmed, auastme- ja erialatunnused. Ja kõike muud, mis ühe "laigulise" või "mitte-laigulise" pealt leida võib.
Vasta
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Hommikust !
Vestluskaaslane just plain mean kirjutas:
Nii, huvitav, mis moodi ma lugupeetud Oleegi solvata suutsin?
Minu nahk on aastatega paksuks pargitud, kuid oh paraku küll - puudutas üks väide pisut ka mind.
See, kuidas kaitseväe poolharitlased asju praegu nimetavad oma mugavusest ja ignorantsusest lähtuvalt, on nende mure
...nende mure... minu mure ...

Pole just kõige kohasem / mõistlikum kõiki ühe mütsi alla sättida. Kindlasti leidub Kaitseväes poolharitlasi, mugavaid ja ka ignorantseid persoone, kuid tõenäoliselt ei pööra nad vähimatki tähelepanu sellistele märkustele ...

Tean isiklikult päris mitut Kaitseväelasest spetsialisti antud valdkonnas... Iseasi on muidugi see, kuivõrd pädev olen mina nende kompetentsust hindama.

Miks ma peaksin hakkama siinkohal kõiki eelmise kaitseväe vormiriiete kirjeldusi ümber jutustama?

Jah, ega seda pole vajagi. Tutvusin riigikaitsestruktuuride välimusega üsna põhjalikult pea kahekümne aasta eest arhiivis.
Vormiesemeid on Maarjamäe ajaloomuuseumis, mine ja vaata.
Paraku käin seal üsna harva, kuid tänan soovitamast. Töötasin mõned aastad ühes muuseumis ja oman ettekujutust ekspositsiooni kujundamise võimalustest ...
Vormikirjeldused on saadaval arhiivis ja raamatukogudes.
Sedant küll, kuid paraku puudub ka selleks vajadus - vaatan neid vastavalt vajadusele arvutist.
Ja veel - minu teadmiste pagas on siiski pisut suurem, kui kol Sireli ramatuke (mida ma paraku polegi veel oma silmaga näinud). ma soovitaks selle asemel hoopis näiteks entsüklopeediat, mis ei tohiks ju ometi valetada?
Tänan soovitamast, kuid miks oled Sa nii kindel - et ei valeta ...

Meie praegusaja "teadjad" ilmselt ei ole kursis vähetähtsa tõsiasjaga, et sõjandusterminoloogia oli eesti keeles suhteliselt valmiskujul olemas ka enne Kaitsejõudude peastaabi ja kaitseministeeriumi keeleklubi teket.
Ära pabista, selle tõsiasja olen neile ammu selgeks teinud ...

terv
o
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas just plain mean »

Arvate, et entsüklopeediad ja EW kaitseväe dokumendid eksivad ning viimane ilmeksimatu sambaministri bulla on lõpuks parandanud 80 aastat kestnud väärkeelsuse väeliikide/relvalikide valdkonnas ? Mis muud, kui et olgu kiidetud Issand Jumal, kes sedapuhku tõde sedapidi lasi paista.
Igatahes ärgu lasku haigemajas ja kaminas leiba teenivad kaasfoorumlased end solvatuna tunda. Eks see "väeliik" oligi pisut popslik ja sibulalõhnane saksa Waffengattung'i ja briti Branch of Arms'i kõrval. Nüüd on selle asemel hoopis peenem relvaliik ning kord viimaks ometi majas.
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas just plain mean »

Mütsimärgi väeliigivärvi aluse juurde veel üks oma käega tehtud pilt, illustreerimaks seda väitlust. Kahjuks olen unustanud, kellele see müts konkreetselt kuulus.
Pilt
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

EV kokard?

Postitus Postitas tossom »

Tere,

oskab keegi midagi lähemalt rääkida? Mitmest erinevast osast koosnev kokard.

Kõrgus 47mm
Laius 57mm

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Taolist pole ette tulnud. Huvi oleks. Kirjuta ps.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Ok, a informatsioon on oodatud!
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Paistab kaasaegne olevat.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Kasutaja avatar
paharet
Liige
Postitusi: 531
Liitunud: 14 Jaan, 2005 11:53
Asukoht: Tamsalu
Kontakt:

Postitus Postitas paharet »

Tundub nagu oleks mitmest märgist kokku pandud.Pärg võetud ühest kohast ümmargune osa teisest kohast ja kilp mõõkadega kolmandast.
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Aga labidad? Olen kindel, et tegu ei ole kellegi fantaasiaga... EW ajal oli midagi sellist maanteedega seotud meestel, teise vabariigi ajal aga vist hästi korraks olid sellised kokardid pioneeridel...
Ootame, vaatame!
Kasutaja avatar
just plain mean
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 08 Dets, 2008 14:05
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas just plain mean »

Mina isiklikult kaldun arvama, et tegemist on n.ö. "fantaasiamärgiga", mille osade hulgas tunneme ära uue kaitseväe ümmarguse emailkokardi, siis kaitseväe tavavormi mütsimärgi südamiku (kilp-mõõgad) ning tuletõrjekokard, millele on miskid labidad külge aretatud. Parandage mind, kui arvate, et eksin
tossom
Liige
Postitusi: 956
Liitunud: 21 Mär, 2005 15:20
Kontakt:

Postitus Postitas tossom »

Nagu valatult teemasse, osta.ee-s hetkel müügil selline kokard. Loodan, et piltide omanik ei pahanda. Arvatavalt esimese vabariigi aegne.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Loomet1
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Mär, 2008 18:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Tuvastada (KL märk)

Postitus Postitas Loomet1 »

Arvatavasti tegu Kaitseliidu märgiga aga oskab keegi targem sellekohta täpsemat infot anda. Antud märk tuli pööningult koos Eesti wabariigi ja tsaari-venemaa müntidega päevavalgele.
[/img]http://nagi.ee/photos/Loomet1/13959707/[img]
Eesti eest surra või võita!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

KL üldmütsimärk ... Ei ole haruldus, kuid näeb hea välja.

terv
o
Kasutaja avatar
Loomet1
Uudistaja
Postitusi: 9
Liitunud: 09 Mär, 2008 18:49
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas Loomet1 »

Suured tänud info eest.
Eesti eest surra või võita!
Fenrir
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 11 Jaan, 2010 20:00
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Fenrir »

piirivalve oma ju
15 aastane fanaatik
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist