Kaitseliit

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Martin Herem »

Avatar - kas sa kuulud KLi?
Kas sa ei tea mis nende asemel tuleb?
Rabapistrik
Liige
Postitusi: 150
Liitunud: 04 Mär, 2016 9:54
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Rabapistrik »

Martin Herem kirjutas:See on sama varustus mis reservväelastel. Ma tõesti imestan kui palju nuttu selle varustuse teemal on.
Mina paari militaarnetlase postituse põhjal kandvaid järeldusi ei teeks. Ma arvan, et enamikul on selge, et Kaitseliidu ettevalmistatavate üksuste isikuvarustus on peaaegu või täielikult samal tasemel kui KV'l juba pikemat aega. VG isikuvarustus on paremgi veel. Jah, muidugi saaks alati paremini, aga praegune isikuvarustus tagab laias laastus selle, et lahinguid on võimalik pidada igal aastaajal ja iga ilmaga.
On selge, et varustatuse mõttes pole Kaitseliit ega Kaitsevägi olnud kunagi varem nii hästi tagatud. Selle tulemusena on, minu arvates, KL jõudnud seisu, kus KL üksuste lahinguvõime parandamiseks on täna organisatsioonil endal palju rohkem võimalik ära teha kui KV'l ja osa KLi üksuseid võivad jõuda või on jõudnud paremale tasemele, kui KV reservil põhinevad üksused. Võimalused selleks on olemas, eriti oma kodukohas. See, et KV'l ja KLil on nn "arenemisvõimalusi" nii materjaltehnilises mõttes, kui muudes aspektides, jääb alati .
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas TTA »

Isikliku varustuse arengu osas tasub teha pilguheit minevikku. Stiilinäitena toon pildid sellelt kõige esimeselt Kevadtormilt, kus sai ise ka ajateenijana osaletud.

Pilt

Pilt

Album ise siin: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/55729
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minul oli 2006 RÕK-il kasutada järgnev varustus
-oma raha eest õmmeldud vorm Eesti esimesest oma laigust (selline pruuni ja rohelisega)
-rootsi rakmed (need vanemad) järgi aidatud Milteci vöörihmaga ja pikemaks õmmeldud (originaal meenutas rinnahoidjaid)
-rootsi seljakott (vanem tüüp) ja rullmatt
-kasutatuna saadud soome jalaväesaapad
-vene plekist kiiver (sisse oli kraabitud DMB VDV muide :D ) kaetud maskeerimisvõrguga
-lenduri magamiskott
-automaat Galil kuue salvega
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
pan1947
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 06 Veebr, 2022 22:41
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas pan1947 »

Pole kunagi mingit varustust riigilt nõudnud.Aastate jooksul olen ostnud kõik allpool kirjapandu ise.Galil oli mul pikka aega kodusel hoiul aga miskipärast võeti see mitmel setmel korral relvakontrolli...Ostsin siis endale isiklikud relvad...

1.USA päritolu kevlarist kiiver 4punkti kinnituse lisasin hiljem
2.Oacley ballistilised prillid
3.torusall
4.kuulivest 2007.aasta aprillisündmuste järel ei tahtnud keegi seda tagasi saada...
5.KL käeside
6.5.11jope ja sama firma taktikapüksid
7.Haix saapad
8.talvine moondamisülikond
9.Eberlestock seljakott
10.USA magamiskott
11.taktikavest,salvetaskud
12.AR15
13.poltlukuga täpsuspüss 7.62x51
14.mõned gocki ja cz püstolid
Kogu see varustus on kogunenud 24 KL aasta jooksul.Niimoodi kulusi jaotades polegi ühekordsed varustuse ostud eriti suured.
mongol
Liige
Postitusi: 1290
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas mongol »

SOKi raames läheneb ühe kursuse varustuseõpe. Ringkirjas esitatud varustusenimekiri sai hetkel 54-st kirjast 6 vastust, et pole saanud varustust. Laotädidelt uurides pidada kõike olema ja saama :dont_know: . Eks tudeerib, mis põhjusel pole saadud, KUIGI paaril korral on viidatud ka laost väidetavalt saadud vastusele stiilis "ei ole ega hetkel tule ka".
Kahtlustan pigem mingit möödarääkimist liinil vabatahtlik<->malevkond<->(tegev)teenistujad, sest kui kõik muu KLis toimib rahuldavalt, siis infoliikumine on vääga vaevaline, kui tegevväelane ise ükshaaval läbi helistama ei hakka.

Eks järgmine nädal saab raporteerida, mis seis varustatusega on, ma enne küll ei tahaks lp kindrali(te)le mingeid etteheiteid varustatuse osas teha. Sest XXXXXL kuulivestid on teada mure, aga iseenesest on excelis vestide arv ju vastavuses sõdurite arvuga.
Mind huvitavad eeskätt värskete liitujate varustuse puudujäägid ja selle põhjused, nimelt.
Üksuse varustuse osas ei võta sõna, iseenesest ju nagu oleks telgid, kangid, saed jms olemas. Sõidukipark on mingite plaanide või jaotuskavad ümbertegemise tõttu vähemalt minule tume maa praegu ja pole aimugi, kas kõigil on oma GD või veokas olemas. Tsiklimeestel on muidugi hambad, uued GasGasid võeti käest ju..
professional retard
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas vaad »

pan1947 kirjutas:Niimoodi kulusi jaotades polegi ühekordsed varustuse ostud eriti suured.


Illustreerib kenasti mõtet, mida ma ikka ja jälle olen üritanud edasi anda: korralik varustus on kallis, aga peab vastu ka väga kaua. Pikas plaanis on peaaegu alati mõistlikum osta kallim ja vastupidavam element. Odav on odav ainult nii kaua, kuni ta katki läheb ja lõpuks ostad ikka kallima ja korralikuma ja siis mõtiskled, et miks kohe seda teed ei läinud. Kallimal varustusel on üldiselt ka parem järelturg ning nad hoiavad paremini oma väärtust.

Isiklikust varustusest loodaks KL käest saada ainult kvaliteetset kiivrit, kuulivesti ja automaati. Ülejäänud kannatab ka ise hankida. Samas peaks olema laost väljastatav üksikvõitleja varustuskomplekt terviklik ja iseseisvalt kasutatav, st me ei saa eeldada, et iga võitleja on valmis puudulikud või kehvad elemendid ise omafinantseeringuga hankima. Õnneks pole ma veel KLis sellist absoluutset lollust kuulnud, nagu KV teenistuses ette tuli, kus allüksuse ülem keelas kõigil võitlejatel üksuse sees ise hangitud varustuse kandmise, sest "kui kaitsevägi on sulle midagi väljastanud, tähendab see, et antud element on parim saadaolev" (öeldud siiralt ja ilma irooniata ning kehtis ka brändidele nagu Galvi-Linda ja Profline).

Mis puudutab eritehnikat nagu jao relvad, TT, miinid, side jms, siis siin pole kahjuks omafinantseeringuga väga palju peale hakata. Isegi kui olla multimiljonär, tuleks siinkohal ilmselt läbi käia tohutult pikk bürokraatia ahel, mille lõpus ootab üsna suure tõenäosusega "EI".
Kasutaja avatar
jannor
Liige
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Okt, 2017 14:22
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas jannor »

Ega vist teist nii piinlikult jaburat lugu pole vist juhtunud, kui nende GasGasidega. Hr. Herem, kas on plaanis ka mõni inimene panna vastutama selle jama eest?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Martin Herem »

Väga üleolev toon - kas on kavas ... ?
KV ei tegele hangetega. Mul ei ole kedagi võimalik kuskile võtta. Juba selle teadmatuse pärast võiks veidi hoogu maha võtta.
Kui te teate, et midagi kuritegelikku on toimunud, siis kaevake PPAsse. No päriselt.
Või minu poolest rääkige siin, mida te kellelegi ette heidate ja siis vaatame edasi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma olen aja jooksul seda (staazi mul KL-s 16a) tähele pannud seda, et kui tekib järjekordne uute liikmete laine (minu mäletamist mööda on praegune kolmas, esimene oli 2007, siis 2014 ja nüüd on siis kolmas), siis suudetakse kuidagi ilmutada paindumatust rahastamisega, et eelarve jääb samaks ja malevad siis leiutavad, kuidas need soovijad kõik kursustele mahutada. Sest selle eelarve on jällegi piiratud.

Kas kuidagi ei õnnestuks siin mingeid lisarahasid leida, kui järjekordne personali laine tuleb? Kui malevad veel kuidagi saavad, siis KL koolis paistab olevat asi eriti jäik - tasemekursusi on sama palju, kuigi soovijaid rohkem. Lahendus? Jooksevad ringi eri taseme ülemused, kelle sõjatarkus võib pärineda kummalistest kohtadest.

Vähemalt kaadri jutust on selline asi kõrvu jäänud - kui mõni aasta tuleb kogemata poole rohkem huvilisi, siis raha on ikka samapalju ja ise leiuta, kuidas. Küsimus adresseeritud eelkõige KVJ-le. See minuarust pole ka lahendus, et igaüks hakkab ise miskeid SBK-sid ja NAK-e tegema, oluline on ka asjade ühtemoodi tegemine ja mingi minimaalne rahuldav tase.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Martin Herem »

Individuaalvarustusega ei tohiks probleemi olla. Kui midagi on puudu, siis pole seda kuskil.
Instruktorite teema on keerulisem. Me peame leidma teistmoodi lahendused. Minu arvates tuleb allüksuste õpe viia vabatahtlikele. Mitte suuremad õppused aga jagu - rühm tase. Mingi taktikaline raamistik jms peab olema ettevalmistatud, kui õppe viib suuremas osas läbi ülem ise. Seda eriti kohalike üksustega.
Probleem tekib meil nö SBKga. Uued liitujad pole kõik ajateenistuses käinud.
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas maskeerimisvork »

Martin Herem kirjutas:Instruktorite teema on keerulisem. Me peame leidma teistmoodi lahendused. Minu arvates tuleb allüksuste õpe viia vabatahtlikele. Mitte suuremad õppused aga jagu - rühm tase. Mingi taktikaline raamistik jms peab olema ettevalmistatud, kui õppe viib suuremas osas läbi ülem ise. Seda eriti kohalike üksustega.
Probleem tekib meil nö SBKga. Uued liitujad pole kõik ajateenistuses käinud.


Tasustama peab ikkagi mingist maast alates. Mõned teevad aastas pea kuu jagu tunde ainuüksi õppes osalemisega, kui nüüd juurde panna õppe korraldamine siis seda pidu pikaks ei jätku - aasta paar ja siis lüüakse käega. Seega suur küsimus on, et kas meil on puudust inimestest, rahast või mõlemast.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Herem kirjutas:Individuaalvarustusega ei tohiks probleemi olla. Kui midagi on puudu, siis pole seda kuskil.
Instruktorite teema on keerulisem. Me peame leidma teistmoodi lahendused. Minu arvates tuleb allüksuste õpe viia vabatahtlikele. Mitte suuremad õppused aga jagu - rühm tase. Mingi taktikaline raamistik jms peab olema ettevalmistatud, kui õppe viib suuremas osas läbi ülem ise. Seda eriti kohalike üksustega.
Probleem tekib meil nö SBKga. Uued liitujad pole kõik ajateenistuses käinud.


Minuarust (mis mulle tundub), et pudelikaelad on SBK (mille vajadus taolistel aastatel kasvab kiirelt) ja teine, väiksem on NAK. Muu asi on jah, enamvähem paika solgutatav lihtsamalt. Konks on selles, et tuhinat täis uus liige, kes põrkab probleemiga, et tema õpe algab alles aasta pärast ja ilma selleta paljusid asju ei saa, võib lihtsalt kaduda. Statistiliselt on ta KL-s edasi, aga lihtsalt ei ilmu enam.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 39983
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas Kapten Trumm »

maskeerimisvork kirjutas:Tasustama peab ikkagi mingist maast alates. Mõned teevad aastas pea kuu jagu tunde ainuüksi õppes osalemisega, kui nüüd juurde panna õppe korraldamine siis seda pidu pikaks ei jätku - aasta paar ja siis lüüakse käega. Seega suur küsimus on, et kas meil on puudust inimestest, rahast või mõlemast.


Aga katsetage nii, kui palgalist koosseisu napib. Malevkonna/kompanii vabatahtlikud õpetavad ise, malev pisteliselt kontrollib ja teeb ka eksami. Mõnel pool nii tehakse. Pluss on selles, et ei tule osaliste motil tallamist ja nad ehk ei kao ära.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2016
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Kaitseliit

Postitus Postitas HeiniR »

mongol: Sest XXXXXL kuulivestid on teada mure, aga iseenesest on excelis vestide arv ju vastavuses sõdurite arvuga.


Ise varustuse osas üldiselt ei kurda, tänane KL tavavarustus on võrdne Kaitseväe ajateenijate varustusega, kuid XXXL kuulivestid on suur probleem. Viimane kord laos käies öeldigi, et ega enne pole lootustgi saada väiksemat vesti kui EKV läheb üle uutele plaadikandjatele (meie laost saadeti jutu järgi kesklattu tagasi ca kompaniijagu suuri veste).

Minu ettepanek EKV hangetega tegelevale RKIKile oleks see, et korraldada näiteks plaadikandjate hange selliselt, et vabatahtlikud saaksid neid oma kuluga soetada läbi vastava hanke. S.t maksaksin ise uue sobivas suuruses plaadikandja eest, kuid niiöelda masshanke ühikuhinnaga ning võimalusel ka ilma lisanduvate maksudeta.
Ilmselt juriidiliselt keerukas, kuid samas malevatest on vastav massinfo vajalike koguste kohta korraldatav suhteliselt kiirelt ning peaks olema täiesti teostatav ( RKIK hangiks näiteks X000 koguse veste/plaadikandjaid + täiendav 1000 ostu võimalus sama hinnaga).
Kandes olemasolevat kuulivesti mudelit, mis numbri võrra suurem, on laskeasendi, eriti aga lamades laskeasendi võtmine selliselt, et ka lasud õnnestuksid, paras peavalu. Valik on täna see, kas olen paremini kaitstud ja kannan vesti, või olen kaitseta ehk ilma vestita, kuid saan lasta (räägin AK/AG3/KSP/MG3 asendi saavutamisest).
Räägin nii enda kui paljude teiste asjaosaliste eest. Probleem on reaalne.

Rahenali las jääb sügisesse...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist