Punatäpp VS Hologramm sihik

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas mongol »

Martin Herem kirjutas:Kuni Trummi sõdur selle kaba vastu rikkis autot pilbasteks lööb ...
Olen sunnitud hr kindralit parandama - "kuni Trumm selle vastu telgivaia pilbasteks lööb". Või lugesin ma kuskilt valesti välja, et ta ise ei olegi telgivaiu siis sel moel relva abil paigaldanud?
Kapten Trumm kirjutas: Eespool (okaloka post) jäi üks asi veel vastuseta. Kas ilma vastupidavusnõueteta punatäpi kasutus on ok? Tõsiselt mehed??
Kui ma nüüd järjel olen, siis jutt Holosunide mil-spec "tõendist"? Astu läbi, näitan sulle seda mahukat dokumenti. Konkreetselt Holosunidel on olemas militaarnõuetele vastavuse dokumentatsioon ja kui mind ei leia, siis relvad.ee kui maaletooja on nõus samuti sheerima. Mul oli alul sama küsimus, kui Holosuni soetamisele mõtlesin. Seni pole pidanud pettuma.
professional retard
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Kui ma nüüd järjel olen, siis jutt Holosunide mil-spec "tõendist"? Astu läbi, näitan sulle seda mahukat dokumenti. Konkreetselt Holosunidel on olemas militaarnõuetele vastavuse dokumentatsioon ja kui mind ei leia, siis relvad.ee kui maaletooja on nõus samuti sheerima. Mul oli alul sama küsimus, kui Holosuni soetamisele mõtlesin. Seni pole pidanud pettuma.
Mis militaarstandarditele see Holosun konkreetselt vastab? Ma loen välja ainult vastavuse EN 60529 standardile IP68 tasemel, mis tähendab elektroonikaseadmete tolmu- ja veekindlust. Tegu pole otseselt militaarstandardiga. Tänapäeva kallima otsa nutitelefonid vastavad sellele - näiteks Samsungi S-seeria. Samas on olemas MIL-STD 810, mis kajastab palju laiemaid nõudmisi militaarvarustusele (sh kuuma-, külma- ja põrutuskindlus). Ma ei tea, et Holosun neile vastaks, küll aga pakub Sig selliseid tooteid.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mis militaarstandarditele see Holosun konkreetselt vastab? Ma loen välja ainult vastavuse EN 60529 standardile IP68 tasemel, mis tähendab elektroonikaseadmete tolmu- ja veekindlust. Tegu pole otseselt militaarstandardiga. Tänapäeva kallima otsa nutitelefonid vastavad sellele - näiteks Samsungi S-seeria. Samas on olemas MIL-STD 810, mis kajastab palju laiemaid nõudmisi militaarvarustusele (sh kuuma-, külma- ja põrutuskindlus). Ma ei tea, et Holosun neile vastaks, küll aga pakub Sig selliseid tooteid.
Ma ootaks ka huviga. Sest nagu viidati, RKIK vastuse järgi spetsifitseeriti üksnes kasutusomadused.
Neid "spetsivabu" sihikuid võib osta Jahipauna polest, 1-4x punatäpp 300 eurot tükist. Lisada veel 5-eurosed e-bay kinnitused ja 15-eurone ebay bipod (mõlemad hiina noname), nii odav et tee või iga mees täpsuslaskuriks. Esialgu laseb täitsa täpselt, küsimus on, mis saab siis kui relva aastake kolistatud on, kas siis ka nulli näiteks peab?

Veel üks nope antud teemal eespoolt:
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) vanemkomissar Rauno Roosimägi ütles, et sarnaselt kaitseväelasega leidis ka nende ekspert Ameerika Ühendriikides toimunud verifitseerimisel LMT automaatide lisaseadmetel kvaliteediprobleeme. «PPA hindas kaba ja punatäppsihiku purunemist oluliseks,» tunnistas Roosimägi. «Meie soov on soetada baaskomplektist erinev punatäppsihik ja kaba,» lisas ta. Kuidas asi laheneb, pole selge.
Kas katki läks ka sihik, aga sellest ollakse siin targu vakka?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
sang
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 14 Juul, 2015 14:06
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas sang »

Kapten Trumm kirjutas:
Mis militaarstandarditele see Holosun konkreetselt vastab? Ma loen välja ainult vastavuse EN 60529 standardile IP68 tasemel, mis tähendab elektroonikaseadmete tolmu- ja veekindlust. Tegu pole otseselt militaarstandardiga. Tänapäeva kallima otsa nutitelefonid vastavad sellele - näiteks Samsungi S-seeria. Samas on olemas MIL-STD 810, mis kajastab palju laiemaid nõudmisi militaarvarustusele (sh kuuma-, külma- ja põrutuskindlus). Ma ei tea, et Holosun neile vastaks, küll aga pakub Sig selliseid tooteid.
Ma ootaks ka huviga. Sest nagu viidati, RKIK vastuse järgi spetsifitseeriti üksnes kasutusomadused.
Neid "spetsivabu" sihikuid võib osta Jahipauna polest, 1-4x punatäpp 300 eurot tükist. Lisada veel 5-eurosed e-bay kinnitused ja 15-eurone ebay bipod (mõlemad hiina noname), nii odav et tee või iga mees täpsuslaskuriks. Esialgu laseb täitsa täpselt, küsimus on, mis saab siis kui relva aastake kolistatud on, kas siis ka nulli näiteks peab?

Veel üks nope antud teemal eespoolt:
Politsei- ja piirivalveameti (PPA) vanemkomissar Rauno Roosimägi ütles, et sarnaselt kaitseväelasega leidis ka nende ekspert Ameerika Ühendriikides toimunud verifitseerimisel LMT automaatide lisaseadmetel kvaliteediprobleeme. «PPA hindas kaba ja punatäppsihiku purunemist oluliseks,» tunnistas Roosimägi. «Meie soov on soetada baaskomplektist erinev punatäppsihik ja kaba,» lisas ta. Kuidas asi laheneb, pole selge.
Kas katki läks ka sihik, aga sellest ollakse siin targu vakka?
Vastus:
Testi käigus jäi põhiline hangitav 5,56mm automaat ja selle kaba kukkumistel terveks. Kannatada sai sihiku reguleerimisnupp, kuna relv kukkus selle peale.
veelkord:
Kuigi hankedokumentides ei olnud esitatud täpseid kvaliteedinõudeid kabadele ja sihikutele, siis on oluline märkida, et meile pakutud relva varustus on kasutuses USA relvajõududes ja nii pakutaval kabal kui ka sihikul on vastavus MIL standardiga.
/--/
Kuna hankele esitatud pakkumused on ärisaladusega kaitstud, ei saa praegu täpsustada, millised on pakkumuses olevate elementide täpsed nimetused, kuid võib öelda, et erinevate tootjate pakutud relvade varustus ei erinenud üksteisest oluliselt.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

ja nii pakutaval kabal kui ka sihikul on vastavus MIL standardiga.
Küsimus on just selles, et mis MIL standardiga? Paljud tootjad võivad oma toodetel kasutada terminit "mil-spec", ilma täpsustamata, et mida see tähendab. Optika, mille kinnitus vastab MIL-STD 1913 nõuetele on ka ju tehniliselt võttes "mil-spec", kuigi see ei ütle meile absoluutselt midagi selle optika töökindluse kohta. Kui see vastab näiteks MIL-STD 810G nõuetele, siis on selge, et tegu on töökindla asjaga.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas mongol »

Kapten Trumm kirjutas: Ma ootaks ka huviga. Sest nagu viidati, RKIK vastuse järgi spetsifitseeriti üksnes kasutusomadused.
Neid "spetsivabu" sihikuid võib osta Jahipauna polest, 1-4x punatäpp 300 eurot tükist. Lisada veel 5-eurosed e-bay kinnitused ja 15-eurone ebay bipod (mõlemad hiina noname), nii odav et tee või iga mees täpsuslaskuriks. Esialgu laseb täitsa täpselt, küsimus on, mis saab siis kui relva aastake kolistatud on, kas siis ka nulli näiteks peab?
Peab.
Minu sõnavõtmise mõte oligi Holosuni aadressil suunatud vingu täpsustamisel - nad on piisavalt "mil", et vastu pidada. St hinna-kvaliteedi suhe on täitsa ilusti paigas.
Kuigi ma hea meelega annaks ühe sihiku telgivaiadega tegelejatele, saaks kõige adekvaatsema tagasiside, kuidas vastu peab. Tootjatepoolsed testid ja pakutav garantii ei ole ilmselgelt piisavad.
Ainus miinus, mis on (ja seda vast kõikidel patareidega toimivatel jublakatel), on see, et jube ruttu saavad pikemalt külma ilmaga õues toimetades tühjaks. "Jube ruttu" on ajaliselt mõõtmata, aga loetagu sellest väljendist välja, et võiks kesta kauem.

Nagu LMT-l oleks neil tellijapoolne "vahemees" olnud, kes hanke tulemuse LMT jaoks õigeks kallutas. Kogu see hange haiseb nüüd jubedalt korrupeeru järgi..
professional retard
Relvad_ee
Uudistaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Mai, 2008 17:13
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Relvad_ee »

Kuigi antud teema on loodud KV uue relva üle arutamiseks, on siin käsitletud ka Holosuni sihikuid kui ühte võimalikku valikut uuele relvale.
Seoses sellega leiame, et ehk on abiks meiepoolsed täpsustused ja info, millest üldus teadlik ei ole.

MIL-STD-810G
HOLOSUN punatäpp- ja lasersihikuid testiti MIL-STD-810G vastavalt eelmisel aastal.
Element Materials Technology
https://www.element.com/
Primary Test Specification: MIL-STD-810G
Test Report Completion Date: October 4, 2018
Kokkuvõte siin: http://www.relvad.ee/HOLOSUN/R7216A_Results_Summary.pdf

KAS HOLOSUN SIHIKUD SOBIVAD MILITAAR/LE KASUTUSSE ?
"Murelik kodanik", kes riigikaitsekomisjonile kirjakese kirjutas, ei ole piisavalt hästi informeeritud.
Lisaks tema poolt välja toodud riikidele, on Holosun sihikud kasutuses veel:
Lõuna-Korea
Indoneesia
USA (Miami Dade SWAT, Miami State Police)
Gruusia
Brasiilia
Viimane suurem leping sõlmiti Ungari armeega:
https://honvedelem.hu/cikk/113828_uj_fe ... katonaknak

Kahjuks ei saa me avaldada koguseid, kuid erinevate riikide puhul jäävad need sadade ja sada tuhat+ vahele).

KVALITEEDIST
Sihik, mis LMT relval kukutamistesti käigus purunes, ei olnud meie andmetel Holosuni sihik.
Kõik militaarkasutusse toodetavad sihikud läbivad tootmise käigus tsiviilmudelitega võrreldes topeltkontrolli.
Uutel mudelitel on alandatud sihikuristi min. võimsust. Madalaimal võimsusel sihikurist ei ole pimedas silmaga nähtav ja öövaatlusega ei "pimesta".
Viimati muutis Relvad_ee, 04 Veebr, 2019 22:57, muudetud 1 kord kokku.
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

Relvad_ee kirjutas:Kuigi antud teema on loodud KV uue relva üle arutamiseks, on siin käsitletud ka Holosuni sihikuid kui ühte võimalikku valikut uuele relvale.
Seoses sellega leiame, et ehk on abiks meiepoolsed täpsustused ja info, millest üldus teadlik ei ole.

MIL-STD-810G
HOLOSUN punatäpp- ja lasersihikuid testiti MIL-STD-810G vastavalt eelmisel aastal.

Tore. Millal suleti EKV käsirelvade hanke pakkumisfaas?

KAS HOLOSUN SIHIKUD SOBIVAD MILITAAR/LE KASUTUSSE ?


KVALITEEDIST
Sihik, mis LMT relval kukutamistesti käigus purunes, ei olnud meie andmetel Holosuni sihik.
Kõik militaarkasutusse toodetavad sihikud läbivad tootmise käigus tsiviilmudelitega võrreldes topeltkontrolli.
Uutel mudelitel on alandatud sihikuristi min. võimsust. Madalaimal võimsusel sihikurist ei ole pimedas silmaga nähtav ja öövaatlusega ei pimesta.

Niisiis, Te tunnistate et EKVle tarnitud sihikud, tarnimise hetkel ei omanud sertifikaati ega oma NV-võimekust?

Mis teema selle Picatinnyga on?
-he not to go to war, she not to go to a dance.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas mongol »

gorilla kirjutas:Tore.
KAS HOLOSUN SIHIKUD SOBIVAD MILITAAR/LE KASUTUSSE ?
Niisiis, Te tunnistate et EKVle tarnitud sihikud, tarnimise hetkel ei omanud sertifikaati ega oma NV-võimekust?
Mis teema selle Picatinnyga on?
Tegelikult täpsustas relvad_ee lihtsalt seda, mida ma täitsa erapooletuna Holosuni kaitseks öelda tahtsin.
Aga vastuseks kõigest aastapikkuse kogemuse pealt:
a) Holosun sihikud sobivad "militaarkasutusse", patareid võiks natsa kauem külma taluda ainult (puhtalt patarei ja selle tootja kui sellise "süü" tegelikult) - kuid iga kell võtaks Eotechi või Aimpointi asemele küll (sealt mu erapooletus HS suhtes ka, sest neid asju ma küll endale lubada ei saa);
b) kas EKV-le on Holosune tarnitud? Kui nii juhtumisi ongi, siis ehk proovipartiina? Järeldus - Holosun on huvitatud pakkumisi tegema ja sellepärast ilmselt ka pingutanud, et lasta teha vastava standardi jaoks testid;
c) picatinnyga on mul alati mingi nuss olnud, pole ma veel kohanud relva ega seadet, millel picatinny'd kohe nagu Lego-klotsid istuksid. Ikka on kas natsa jõudu (kulumist) vaja või loksub kinnitamisel. Samas on siit läbi jooksnud ka erinev lähenemine picatinny'le erinevate tootjate poolt, ju mul siis pole sattunud korraga sama lähenemisega picatinny-vidinaid. Ei ole isegi vahet, kas hiinakas ebay'st või täitsa orikas Aimpoint + H&K/Colt/jne tukk.


Üleüldse on teema siin selles, et LMT ja hange ja kes võits ja kes kui palju tegelikult sohki tegi. Ma lihtsalt võtsin sõna kui Holosuni-kogemusega murelik kodanik. Mulle pole isegi teada, mis sihikut LMT kokkuvõttes raudsihikutele lisaks pakkus ja/või testis (loe: "testis"). Raudsihik on niikuinii kohustuslik element, sest mida rohkem elektroonikat, seda rohkem saab pekki minna.
Tegelikult isegi ei huvita enam, keerati paras pask jälle kokku.
professional retard
Porter
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 06 Nov, 2012 21:19
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Porter »

mongol kirjutas:
gorilla kirjutas:Tore.
KAS HOLOSUN SIHIKUD SOBIVAD MILITAAR/LE KASUTUSSE ?
Niisiis, Te tunnistate et EKVle tarnitud sihikud, tarnimise hetkel ei omanud sertifikaati ega oma NV-võimekust?
Mis teema selle Picatinnyga on?
Tegelikult täpsustas relvad_ee lihtsalt seda, mida ma täitsa erapooletuna Holosuni kaitseks öelda tahtsin.
Aga vastuseks kõigest aastapikkuse kogemuse pealt:
a) Holosun sihikud sobivad "militaarkasutusse", patareid võiks natsa kauem külma taluda ainult (puhtalt patarei ja selle tootja kui sellise "süü" tegelikult) - kuid iga kell võtaks Eotechi või Aimpointi asemele küll (sealt mu erapooletus HS suhtes ka, sest neid asju ma küll endale lubada ei saa);
Anna andeks kui liialt rutakalt sinu eest vastan, aga saan aru, et sul pole Aimpointi või Eotechiga lihtsalt pikaajalist kogemust. Tuginedes oma kogemusele mõlemiga - HS või Aimpoint omavahel ei kannata võrdlust.
b) kas EKV-le on Holosune tarnitud? Kui nii juhtumisi ongi, siis ehk proovipartiina? Järeldus - Holosun on huvitatud pakkumisi tegema ja sellepärast ilmselt ka pingutanud, et lasta teha vastava standardi jaoks testid;
Jah on ja kirjutasin sellest ka juba eelnevalt siin teemas. Relvad.ee ju neid tarnis, eks ikka vaja oma toote eest ka seista. Ja me räägime üle aasta tagusest ostust, millel ei olegi NVG capable täppi ega siis ka ilmselt läbitud teste - hence nulli mitte hoidmine ja sihikute purunemine.
c) picatinnyga on mul alati mingi nuss olnud, pole ma veel kohanud relva ega seadet, millel picatinny'd kohe nagu Lego-klotsid istuksid. Ikka on kas natsa jõudu (kulumist) vaja või loksub kinnitamisel. Samas on siit läbi jooksnud ka erinev lähenemine picatinny'le erinevate tootjate poolt, ju mul siis pole sattunud korraga sama lähenemisega picatinny-vidinaid. Ei ole isegi vahet, kas hiinakas ebay'st või täitsa orikas Aimpoint + H&K/Colt/jne tukk.
Jällegi, lähtudes enda kogemusest kvaliteetsete (Loe B&E jupid, Aimpoint, Eotech, Rheinmetall defence, H&K originaaljupid ja relsid), peaksid asjad istuma nagu valatult. Kui midagi peab viilima/kulutama/vägistama siis see ei ole normaalne nähtus.

Lisamärkusena - ei ole neid uuemaid Holosune ise proovinud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei maksa erutuda, relvad.ee suuvoodrid on lihtsalt aktsioonis ja nagu info-opsil tüüpne, ilmuvad kohe eetrisse ka "rahulolevad kasutajad", kes teevad kohe lollidele selgeks, et on hea küll ja nt Aimpoint on "over-rated".
patareid võiks natsa kauem külma taluda ainult
Tootja ise claimib oma kodukal 50 tuhat tundi patarei eluiga (Elite series). Mujal nägin "kuni 5 aastat" Odavatel elektroonikajunnidel ongi suur elektritarve probleemiks, et nt punatäpp oleks piisavalt hele, sest seda valgust tekitav element on mingi odav hiina käkk. Aimpointil on taoline tegevus väljaspool küsimusi, ta on koostatud kvaliteetsetest juppidest ja patarei kestab ka rohkem, kuna kvaliteetne element võtab vähem voolu.

Näiteks: https://holosun.com/index.php?main_page ... ucts_id=63
CR2032 patareiga? Nalja teete või...? 50 tuhat tundi? Väljalülitatuna hoides? 5 aasta jooksul ühe 2-päevase õppuse tehes?
300 eurose punatäpiga olen näinud, kuidas see sisse unustades on patarei tühi ühe nädalavahetusega.

Püüdes jääda objektiivseks, on tegemist siiski practicali, jahipidamise ja korrakaitsele mõeldud produktidega, mis mõnes osas võivad välja vedada militaartasemele. Taolise kasutuse tunnusteks on 1. väike kasutuskoormus 2. hoolikam kasutamine kui armees. Umbes nagu 4-eurone hiina žgutt (originaal maksab 25). Tõesti - väljaõppes pole suudetud puruks keerata. Kuradi kahjurid, ostavad nii kalleid žgutte! Hiina omal on hinna ja kvaliteedi suhe paigas - läheb ka pooleks, siis maksis ainult 4 eurot!
Viimati muutis Kapten Trumm, 29 Jaan, 2019 10:25, muudetud 4 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas alari »

Kapten Trumm kirjutas:Tootja ise claimib oma kodukal 50 tuhat tundi patarei eluiga (Elite series). Mujal nägin "kuni 5 aastat" Odavatel elektroonikajunnidel ongi suur elektritarve probleemiks, et nt punatäpp oleks piisavalt hele, sest seda valgust tekitav element on mingi odav hiina käkk. Aimpointil on taoline tegevus väljaspool küsimusi, ta on koostatud kvaliteetsetest juppidest ja patarei kestab ka rohkem, kuna kvaliteetne element võtab vähem voolu.
Tegelt asjad päris nii pole jälle :).
Mingi hetk kasutati punatäppidel süsteemi, kus enamus ledi valgusest varjati ära ning punkti valgus tuli läbi väikese ava. Ei olnud lihtsalt väiksemaid led-e saada. Mingil hetkel Aimpoint pani palju raha arendusse, et toota väiksem led, mis tarbib vähem voolu, kuna element on väiksem ja selle tõttu nad ongi saavutanud tohutult pika tööaja. Ei ole asi niivõrd kvaliteedi erinevuses, vaid ledi suuruses.
gorilla
Liige
Postitusi: 678
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas gorilla »

No tants sellise meelevaldse tõlgenduse ümber ju käibki.

Proovitakse väita, et Holosun on võrdne Aimpoiniga ning LMT on võrreldav SCARiga.

Appike, te ainult vaadake kui palju raha me kokku hoidsime!

Käsirelvade hankeks on ettenähtud 70 miljonit euri, minu poolest võib kõik sinna magama panna.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Trumm ütles eespool, et (RKIK) ametnikke RHS punktuaalse järgimise teemal ei maksa seina lööma hakata. Sest neid külastavad RahMin kontrollid ja otsivad agaralt komavigu. Paluks see eriarvamus ära märkida.

Ise küsimus on see, et kesse kurat käskis meil jälle teha Brüsselile kiss-assi ja võtta vastu sedavõrd "progressiivne" RHS, et enam kuskilt "otse" midagi osta ei anna.
Optimisti ja eduraportöörina mina põhimõtteliselt usun, et pärast veerandsajandi pikkust kogemust erinevate hangete, erinevate relvade, mitmete erinevate täpsuspüssidega ja tava-automaatide külge kruvitud sihikute, relsside jm manustega, tahavad ja suudavad kaitseväe relvastsusspetsialistid eesotsas pearelvuriga ja RKIK-i hankijad koostada sellised lähteülesanded, tingimused ja hankeprotsessi, et kaitseväelased saavad parima hinna ja kvaliteedi suhtega relvad.
Eespool oli kvooditud RKIK vastus vaidluskomisjonile, kus sätestati sõnaselgelt, et optikale ei olnudki muid nõudeid peale suurendusvõime?
Sellist lollust kohtab harva isegi Eestis. Kui hankija on piisavalt asjatundmatu, oskab ta vähemalt kirja panna "toode X või samaväärne"?
Kas see ongi see 25a kogemus/ekspertiis....?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

No tants sellise meelevaldse tõlgenduse ümber ju käibki.

Proovitakse väita, et Holosun on võrdne Aimpoiniga ning LMT on võrreldav SCARiga.
Ma pole küll näinud, et keegi midagi sellist üritaks väita.
Käsirelvade hankeks on ettenähtud 70 miljonit euri, minu poolest võib kõik sinna magama panna.
Mina eelistaks seda ülejäävat raha teistsuguste relvaliikide teenistuses näha. Selliste, mis meie võimekusi ka reaalselt parandaks.
Kui läbi mingi ime olekski üritatud neid automaate ilma avaliku konkursita hankida (st isegi kui seaduses oleks vastav säte) ja oleks võetud pakkumine vaid ühelt, kaitseväele sobivaimana tunduvalt firmalt (nt otse LMT-lt kuna tundub odav, või otse HK-lt, kuna kvaliteedi pärast ei pea siis muretsema), siis oleksid hankest kõrvalejäänud konkurendid ikkagi saanud kasvõi põhimõtte pärast vaidlustada valitud hankemenetluse liiki.
Üks võimalus oleks olnud riik-riigile tehinguga, ostes USAlt M4-jasid. Mitmed riigid on nii teinud. Aga oh seda kisa siis relva valiku üle...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist