Isiklik varustus ajateenistusse

Kõik mis puutub ülejäänud militaarvarustusse...
Vasta
ints999
Liige
Postitusi: 248
Liitunud: 05 Sept, 2012 16:09
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas ints999 »

Merelõvi (sedasama Orto oma) müüvad tavalised poed ka.
Ning minu ajateenistuse ajal oli merelõvi purk koos viksi omadega saapapuhastusnurgas olemas.
kulda18
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 13 Mär, 2004 16:34
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas kulda18 »

Mis te hullutate siin inimest. Olen üle 10 aasta teenistuses, millest poole olen väga maapealsetes (põllul) oludes veetnud. Eelpool loetletud varustusest on mul ainult multitööriist ning käekell. Vest on ka. Ülejäänud on kaitseväe poolt antud ning saan kenasti hakkama. Küsimus on pigem selles, kui hästi oma varustust kasutada osatakse ja seda õpetatakse juba ajateenistuses.

Minu soovitus on tulevasele ajateenijale, et tulgu kohale ning pidagu kõigepealt SBK vastu, küllap siis teab, mis varustust juurde on vaja. Kui üldse on. Venelastel on vanasõna, et nõel seljakotis kaalub 100km järel terve puuda.
Te ei usu mind juba siis, kui ma räägin maistest asjadest, kuidas te usuksite siis, kui ma teile räägiksin taevaseid asju?" Joh. 3,12
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Heigo »

Korralik seieritega käekell,mis kannatab natuke ka jõkramat kohtlemist.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Merelõvi nüüd ise osta pole ka mõtet, väeosades on see ikka seni olemas olnud :D
Minu 12 kopikat oleks (mida kaasa võtaks täna)
-korralik soe aluspesu (nt Tamrexist)
-normaalsed trussikud (liibuvad elastsest materjalist pikad bokserid)
-erinevad sokid.
-pealamp+patareid

Antud teemal KV poolt pakutav on pehmelt öeldes kehvake.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Heigo kirjutas:Korralik seieritega käekell,mis kannatab natuke ka jõkramat kohtlemist.

Miks just seieritega, mitte digitaalne?
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Heigo »

Õpid ilma kompassita ilmakaari määrama. Ülaskeeratava vedruga on palju palutud, tänapäeval on kõik patareiga.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Heigo kirjutas:Õpid ilma kompassita ilmakaari määrama. Ülaskeeratava vedruga on palju palutud, tänapäeval on kõik patareiga.
Kuna ajateenistusse retsimiseks ei raatsi mingit kallist jubinat osta, siis silma jäänud Casio kellad. Hinnad pole tapvad ja äratus jms funktsioonid samuti olemas.
Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas TangoViktor »

Casio AW-80 - mul pidas 4 aastat väge ja liitu vastu, enne kui rihmad katki läksid. Nii digitaalne näidik, kui ka analoog. Väga hea ja lihtne kell.
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

TangoViktor kirjutas:Casio AW-80 - mul pidas 4 aastat väge ja liitu vastu, enne kui rihmad katki läksid. Nii digitaalne näidik, kui ka analoog. Väga hea ja lihtne kell.

See tundub täitsa asjalik! Aga, kas need alarmid teevad väga kõva häält? St et kui metsas vms alarm panna, kas pärast saab vastu päid ja jalgu, et lärmi tekitasin? :D

Kuidas selline tundub?
https://www.digizone.ee/et/38/Ilu-Tervi ... iid=234076
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Kirs »

Kasutaja avatar
TangoViktor
Liige
Postitusi: 285
Liitunud: 08 Jaan, 2014 10:51
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas TangoViktor »

Rüblik kirjutas:
TangoViktor kirjutas:Casio AW-80 - mul pidas 4 aastat väge ja liitu vastu, enne kui rihmad katki läksid. Nii digitaalne näidik, kui ka analoog. Väga hea ja lihtne kell.

See tundub täitsa asjalik! Aga, kas need alarmid teevad väga kõva häält? St et kui metsas vms alarm panna, kas pärast saab vastu päid ja jalgu, et lärmi tekitasin? :D

Kuidas selline tundub?
https://www.digizone.ee/et/38/Ilu-Tervi ... iid=234076

Ei, selle piiksud on piisavalt vaiksed. Magamiskotis piisav, et üles äratada, aga vaikne, et teisi ei ärataks
Puhkeala on selline koht, kuhu sa mataks l*tsi.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas A4 »

kulda18 kirjutas:Mis te hullutate siin inimest. Olen üle 10 aasta teenistuses, millest poole olen väga maapealsetes (põllul) oludes veetnud. Eelpool loetletud varustusest on mul ainult multitööriist ning käekell. Vest on ka. Ülejäänud on kaitseväe poolt antud ning saan kenasti hakkama. Küsimus on pigem selles, kui hästi oma varustust kasutada osatakse ja seda õpetatakse juba ajateenistuses.

Minu soovitus on tulevasele ajateenijale, et tulgu kohale ning pidagu kõigepealt SBK vastu, küllap siis teab, mis varustust juurde on vaja. Kui üldse on. Venelastel on vanasõna, et nõel seljakotis kaalub 100km järel terve puuda.
Täiesti nõus. Kaitseväe poolt väljastatav standardvarustus (või õigemini paljud selle elemendid) ei ole maailma parimad või mugavaimaid, ega tõenäoliselt hakkagi seda kunagi (ei meil ega ka rikkamates riikides) kunagi olema, sest vastavalt ühele Murphy seadusele on need jubinad üldjuhul paratamatult valmistatud vähempakkumise võitja poolt; ja teiseks ei ole lihtsalt kõiki vormi- ja varustuse elemente toota ja tellida selliselt, et need absoluutselt kõigile sobiksid või kõik nendega lõpuni rahul oleksid.

Ise olen ma enam kui 10 aasta jooksul saanud üsna igasugustes tingimustes üldiselt täiesti OK-lt hakkama nende tabelvarustuse elementidega, mida KV parajasti on laost väljastanud. Ajateenistuse käigus kasutasin „isiklikest asjadest“ vist tõesti ainult käekella ning paari lisaaluspükste ja T-särkide komplekte – ja sedagi mitte sellepärast, et KV omad oleksid kuidagi väga kehvad olnud, vaid pigem põhjusel, et neid oli vähe (kahte paari aluspükse ja kolme T-särki ei viitsi ei kasarmus ega välitingimustes kaks korda nädalas pesta). Muus osas sai ilusti asjad aetud nii Kaitseväe antud puussepa noaga kui piiritusepriimusega; mingeid taskulampe meile üldse ei väljastatud, ja nii uskumatu kui see ka tagantjärele ei tundu, saigi kõik välilaagrid ilma lambita üle elatud. Isegi toona KV poolt väljastatud sokkide hulk ja kvaliteet oli täiesti piisav.

Jah, on terve rida elemente, mis võiksid olla paremast materjalist või parema disainiga, või natukene kergemad jne. Kuid põhimõtteliselt on kõik vajalik KV poolt olemas ja õige kasutamise korral ka piisavad. Keegi sõimas siin tänaseid rakmeid ja seljakotte kasutuks rämpsuks – vabandust, aga võrreldes 2001. aastal välja antud Iisraeli rakmete ja Rootsi seljakottidega on tänane Galvilinda vastav toodang luksuse ja funktsionaalsuse tippteos. Isiklik gaasiballooniga priimus võibki olla mugavam ja kergem kui Rootsi katelok ja lekkiv piiritusepriimus, kuid söögid-joogid saab soojaks lasta mõlemaga, ainult et pärissõjas sa kompaniiveeblilt uut gaasiballooni ei saa, küll aga on tal autokuudis see mitmekümneliitrine piiritusekanister tõenäoliselt ikka olemas.

Üheks viimaseks „lolluseks“ võib veel ehk pidada nüüd kõigile väljastatavaid rootsi kandilisi, algselt sinelinööbi külge kinnitatavaid taskulampe – need on pooltel kordadel rikkis, tänase vormi külge neid ilma rakmeteta naljalt ei kinnita ning kandilisi patareisid pole vist kunagi väljastatud – kuid kuuldavasti peaksid kõigile ka riigi kulul pealambid millalgi tulema.

Ja jah, saabaste valik ja kvaliteet on läbi aastate olnud üsna kõikuv, kuid tuleks meeles pidada, et igal sõduril ongi jalg individuaalse kujuga. Teiseks ei olegi Eesti tingimustesse võimalik toota saabast, mis oleks korraga maksimaalselt hingav kui ka vettpidav – paratamatult on oluline saapa õige hooldus ning vajadusel sokkide sage vahetamine ja jalgade hooldamine. Samamoodi on ka vormidega – kui inimene ei oska (või talle targemate poolt ei õpetata) seda, kuidas tuleb valida ilmastikule sobiv riietus või kihilise riietamise põhialuseid, siis pole suurt tolku ka kõige peenemast isiklikust alus- või võrksärgist jne.

Samuti soovitaks ignoreerida siin reklaamitud lähenemist, et välilaagris olles pole peale hammaste pesu hügieeniga vaja tegeleda. Jah, kui vett on tõesti vähe, siis tasub seda eelkõige säilitada joomiseks. Aga kui vähegi võimalik, siis tasub ikkagi iga paari päeva tagant ka välitingimustes vähemalt niiske lapiga käia üle kaenlaalused ja kubemepiirkond – jäävad ära igasugused võimalikud ja rõvedad nahahaigused ning ka naha hingamisele ja soojemale enesetundele mõjub pesemine ja puhta pesu selgatõmbamine ainult hästi.

Lõpetuseks – rahuaegses teenistuses võib-olla ongi OK kanda soovi korral isiklikku vesti, välismaise laiguga goretex-jopet, ebastandardset patrullkotti või ägedat Bundeswehri flecktarniga kiivrikatet. Aga pärissõjas võib selline üldisest hallist massist eristumine üsna kurvalt lõppeda – „ahah, sellel vennikesel on mingi ebastandardne varustus või vorm, ilmselt on tegu mingi tähtsama võlliga, talle tõmbame esimeses järjekorras tule peale“…
Sander1992
Liige
Postitusi: 127
Liitunud: 21 Jaan, 2013 18:38
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Sander1992 »

Eelnev jutt on suht õige, on võimalik küll hakkama ja saada tänapäevase KV varustusega, viimase aastaga on asjad väheke paremaks ja mugavamaks läinud.
Oma kogemusest eelmisel aastal teenistuses olles väljastatigi need samad rootsi seebikarbid ning enamus neist ei töötanud, seepärast soovitatigi endal pealamp osta (nüüdsest peaks pealampi ka ajateenistuses väljastama).
Noa väljastamine on samas nutune teema vähemalt minu kogemusest, kuna me saime täägid alles viimastel kuudel ning siis oli ka võimalik välja võtta ainult koos relvaga. Ehk siis mingisugune oma nuga kuluks alati ära... kui ei taha väga multitool'i osta, siis ajab asja ka väga hästi ära mingi paari eurine ehitusnuga.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Sander1992 kirjutas:Eelnev jutt on suht õige, on võimalik küll hakkama ja saada tänapäevase KV varustusega, viimase aastaga on asjad väheke paremaks ja mugavamaks läinud.
Oma kogemusest eelmisel aastal teenistuses olles väljastatigi need samad rootsi seebikarbid ning enamus neist ei töötanud, seepärast soovitatigi endal pealamp osta (nüüdsest peaks pealampi ka ajateenistuses väljastama).
Noa väljastamine on samas nutune teema vähemalt minu kogemusest, kuna me saime täägid alles viimastel kuudel ning siis oli ka võimalik välja võtta ainult koos relvaga. Ehk siis mingisugune oma nuga kuluks alati ära... kui ei taha väga multitool'i osta, siis ajab asja ka väga hästi ära mingi paari eurine ehitusnuga.
Pealampi pole kahju osta- kasutan KL-s ka edasi seda. Mingi hetk soetasin Gladiusest mingisuguse.. valge valgus täitsa niševo aga punane.. väga-väga õrn, peale paari kasutamist peapael ka katki peaaegu.
Rüblik
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 21 Mär, 2016 20:28
Kontakt:

Re: Isiklik varustus ajateenistusse

Postitus Postitas Rüblik »

Ahjaa, veekindlaid kotte lubataks kasutada? Mõtlen neid, mille sees seljakotis riided jms
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist