Emajõgi 1944

Väeosadest, nende ajaloost ja traditsioonidest. Nii Eestist kui välismaalt.
Vasta
liivakas
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Nov, 2012 14:17
Kontakt:

Emajõgi 1944

Postitus Postitas liivakas »

Palun täpsemat infot vene vägede Emajõe forsseerimisel. Nimelt minu vanaisa talu aadress on Mäksa vald, Kavastu. Ma kasvasin seal lapsena üles aga vanaema ei tahtnud mulle sellest rääkida. Ema oli sel ajal 5 aastane ja ei mäleta täpselt aga jagan lahkesti paari fakti, mis tol ajal lapsele meelde jäi. Minu küsimus on: Kus kohast täpsemalt punaarmee liikus ja jõge forsseeris? Film "Inimesed sõdurisinelis" näitab, nagu oleks koht tänase Kavastu vanadekodu kohal. Minu teada pole see õige. Teine koht on see, kus seisis Mäksal vene tanki ausammas. Lisaks oli seal nn vene poolel võidelnutele ausammas punaarmeelastele. Ema ütleb, et ka see pole täpne koht. Ausammas on-oli tankist maksimum pool kilti eemal, isegi vähem. Minu vanaisa talu oli sisuliselt rindejoonel, täpsemalt Kaarlimõisa külas: https://mellistekylalugu.files.wordpres ... ?w=2000&h=
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Emajõgi 1944

Postitus Postitas nooruk »

liivakas kirjutas:Palun täpsemat infot vene vägede Emajõe forsseerimisel. Nimelt minu vanaisa talu aadress on Mäksa vald, Kavastu. Ma kasvasin seal lapsena üles aga vanaema ei tahtnud mulle sellest rääkida. Ema oli sel ajal 5 aastane ja ei mäleta täpselt aga jagan lahkesti paari fakti, mis tol ajal lapsele meelde jäi. Minu küsimus on: Kus kohast täpsemalt punaarmee liikus ja jõge forsseeris? Film "Inimesed sõdurisinelis" näitab, nagu oleks koht tänase Kavastu vanadekodu kohal. Minu teada pole see õige. Teine koht on see, kus seisis Mäksal vene tanki ausammas. Lisaks oli seal nn vene poolel võidelnutele ausammas punaarmeelastele. Ema ütleb, et ka see pole täpne koht. Ausammas on-oli tankist maksimum pool kilti eemal, isegi vähem. Minu vanaisa talu oli sisuliselt rindejoonel, täpsemalt Kaarlimõisa külas: https://mellistekylalugu.files.wordpres ... ?w=2000&h=
Naaber on võitleja kes ühest kohast sealt üle tuli, ka vanadekodu pole Kavastus vaid profiilis ülejõe Vana Kastres hoopis, sealt tuldi ühe kohana tõesti üle ja naabri pajatuste järgi Koosa järve suunas, vastas olevat neil olnud eesti 42. Politsei pataljon ning vähesel määral ka saksa kahurväelasi ,vist mõni ühik patareid, tema mälu järgi 1 2 cm flak ning mõned prantsuse 75 cm kahurid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline