Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Sõidukoolitus on politseil täiesti olemas.
Tõsisem sõidukoolitus oleks 200kW Superbide puhul kindlasti vajalik jah, seda tuleks ka iga aasta korrata.
Kui ma ei eksi teati seda rääkida Rootsi kohta, et kunagi õpetasid seal politseinikke rallisõitjad, tulemus oli see, et politseinikel tekkis enesekindlus, õpitu, aga ununes, tulemus ei olnud hea.
Seega on ainus lahendus pidev õpe iga mingi aja tagant, et oskused ei ununeks.
Kindlasti tuleks 200kW Superbid anda kogenumate politseinike kätte ja sõiduõppel tuleks kindlasti rõhuda mõistlikkule suhtumisele.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
parkija
Liige
Postitusi: 1060
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas parkija »

Mida te lahmite ?
On olemas alarmsõidukijuhi koolitus . Inimeste võimed on erinevad , kõik pole sündinud autosõidugeeniustena , kuigi politseinike hulgas neid on .
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas mayor »

Kui ma õigesti mäletan, siis iga viie aasta tagant saab tõestada alarmsõidu koolitusel, et jätkuvalt saad sellega hakkama.
Ei ütleks, et kõige lihtsam asi oli. Oli ka läbikukkujaid sel koolitusel. Aega mahtuma ja mitte ühtegi viga sellel juures ja ei olnud 200kw superbi selleks vaja, et aega mahtuda. Mingi pirukaga tegin seda hoopis :D. Autod olid ära jaotatud ja tahtsin kõige rondimat millega teha. Igast uute automaatkasti ja andurideta tundus see liiga lihtne.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Nonii keegi ongi selle ära teinud, millest ma rääkisin, keegi on numbrimärgid järgi teinud.
https://www.postimees.ee/7927789/tallin ... rXjtDwn1kM

Nüüd tagaajamise vastased palun öelge mulle, kuidas saab politsei kätte sellise võltsnumbrimärkidega auto, kui nad taga ajada ei tohi või kui nad seda kätte ei saa?
Kõige tagatipuks minnakse õige omaniku koju, kes pole mitte midagi teinud ja uus omanik peab advokaadiga siis võitlema hakkama enda õiguste eest, sellise halva stsenaariumi korral.

Ehe näide, et ma olen kogu aeg õigust rääkinud, politsei peab igal juhul mittepeatujaid taga ajama, sest kunagi ei tea, mis seal autos tegelikult toimub.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
parkija
Liige
Postitusi: 1060
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas parkija »

See pole mingi erakordne sündmus et sel moel erutuda , on nähtud volkareid audi numbritega ja muid variante , praeguse olematu liiklusjärelvalve puhul võib selline dublikaat pikalt liikluses osaleda ja mis põhjusel peaks üldse arvama et läheb "sõiduks" ?
Eku
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 23 Mär, 2010 18:00
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Eku »

klemmikas kirjutas: 29 Dets, 2023 18:02 Nonii keegi ongi selle ära teinud, millest ma rääkisin, keegi on numbrimärgid järgi teinud.
https://www.postimees.ee/7927789/tallin ... rXjtDwn1kM

Nüüd tagaajamise vastased palun öelge mulle, kuidas saab politsei kätte sellise võltsnumbrimärkidega auto, kui nad taga ajada ei tohi või kui nad seda kätte ei saa?
Kõige tagatipuks minnakse õige omaniku koju, kes pole mitte midagi teinud ja uus omanik peab advokaadiga siis võitlema hakkama enda õiguste eest, sellise halva stsenaariumi korral.

Ehe näide, et ma olen kogu aeg õigust rääkinud, politsei peab igal juhul mittepeatujaid taga ajama, sest kunagi ei tea, mis seal autos tegelikult toimub.
Tänapäevase tehnika ajastul teab suur vend 24/7 mis sa teed ja mõtled ära sellepärast küll muretse .
Kasutaja avatar
mayor
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 23 Aug, 2008 1:44
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas mayor »

Klemmikas pole ikka veel avaldanud mis valdkonna inimene ta ise on, et tagaajamise spetsiks peab siin foorumis.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Roamless »

Natukene ka antud teemakohast. PPA on juurde hankinud mingi mingi väiksema partii faceliftitud Skoda Kodiaqe. 5-e sai Pirni esinduse juures nähtud, uus mudel on kohe kohe Eestisse jõudmas, ju need suht koht hea hinnaga saadi, aga kleepimise järgi lähevad äkki hoopis piirivalve poolele, puudusid kollased helkurtriibud ja plafoonid katusel.
Unforeseen consequences
Kirs
Liige
Postitusi: 926
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kirs »

Plafoonid katusel ja kollased hekurid puuduvad piirkonnapolitseinike tööautodel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist