Kremli troll Yana Toom

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
soul
Liige
Postitusi: 2889
Liitunud: 12 Nov, 2005 22:59
Asukoht: Lõuna
Kontakt:

Viies kolonn

Postitus Postitas soul »

Tundub nagu paremates Solovjovi, Norkini ja teistes analoogsetes rahva hullutamise saadetes. Kahju, et videopilti ei ole :wall:

Yana Toomi poliitiline rokk-kontsert Sillamäel
http://pr.pohjarannik.ee/?p=18804
Yana Toomi eelmise reede esinemist Sillamäe kultuurimajas saab võrrelda rokk-kontserdiga. Üle poolteise tunni antakse esineda soojendusbändil − koosseisus Olga Ivanova, Siret Kotka ja Martin Repinski −, aga siis hakkavad tulepurskkaevud purskama ja lavale astub Yana Toom isiklikult.



Rokk-kontserdil tahavad fännid oma kumiirilt kuulda ju lemmiklugusid ja ilmselt Sillamäe venekeelne publik kuuliski: terror nõrgestab läänt, n-ö tõsised riigid − Itaalia, Prantsusmaa ja ka Saksamaa − tahtvat Venemaaga asju hoopis nagu muiste ajada ja Eesti olevat ainuke, kes maksab NATO baasidele peale, et need meie maal asuksid.

“Parasiidist Eesti”

“Köögipoole nägemine tekitab minus vastikustunnet: kuidas saavad 68 saadikut valida presidendi? Milline väärtus on sellisel presidendil? Minu silmis null. See pole demokraatia, see on intriigid, salalepped ja susserdamine,” räägib Ivanova presidendivalimistest.

Siret Kotka vastab endise Narva linnapea ja aastaid ka riigikogusse kuulunud Eldar Efendijevi küsimusele Eesti Ekspressis avaldatud spekulatsiooni kohta, kus viidatakse, et Eiki Nestor valitakse riigikogus presidendiks ära. Kotka annab mõista, et mingitel tingimustel võivad keskerakondlased loobuda Mailis Repsi kandidatuuri toetamisest, ja lisab armsasti, et “Savisaarest kui presidendikandidaadist me ei loobuks”.

Venemaa-sanktsioonidest rääkides lohutab Ivanova, et “ilmselt hakkab Euroopa seoses terroriga mõtlema oma ajudega”. “Euroopa pole finantsiliselt nii palju USAst sõltuv, kui USA sooviks. Miks võeti Eesti, Läti ja Leedu, kes pole doonorid, vaid hoopis parasiidid, nii kiiresti Euroopa Liitu? Mis eesmärgil kutsub USA saatkond meie parlamendiliikmeid välja ja uurib, kuidas too mingis küsimuses hääletab?” esitab ta retoorilisi küsimusi.

Ivanova räägib, et propaganda on ületanud igasugused piirid ja pestakse isegi Baltimaade saadikute ajusid. Ivanova ise käis äsja USA saatkonna asemel hoopis majandusfoorumil Peterburis. Seal olevat ettevõtjad rääkinud, et on küll kaotanud 20 protsenti oma sissetulekust, aga toetavad ikka Putinit, sest “ei taha elada nagu Ukrainas”.

“Welcome to Syria!”

Üle poolteise tunni hilinenud Yana Toom võetakse vastu rokistaarile kohase aplausiga. Staar alustab Eesti meedias palju kära tekitanud Süüria-sõidu õigustamisega ja teatab, et ei saanudki selleks kusagilt juhendeid.

“Üks ajakirjanik küsis, miks sõitsin Süüriasse, et kas ajalehtedes on vähe infot. Küsisin vastu, miks ta suhtleb minuga telefoni, mitte meili kaudu. “Loomulikult usutavuse pärast,” vastas ajakirjanik. Minagi käisin Süürias usutavuse pärast. Olen endine ajakirjanik ja pean nägema, mis toimub,” räägib Toom.

Toom avaldab lootust, et ehkki tema visiit oli mitteametlik, “avas see akna − keegi pidi esmalt molli saama, et järgnevatel oleks kergem”. Samas tunnistab Toom, et kohtas Süürias ka lavastuslikku − näiteks ühes haiglas olevat pandud kõik kakskümmend patsienti kolmeliikmelise välisdelegatsiooni saabumisel võimlema.

Toom räägib amputeeritud jäsemetega süürlaste proteesidest, mis on sanktsioonide tõttu kui kiviaegsed, ja sellest, et Assadi alamail puuduvad vajalikud ravimid. Toom räägib, kuidas Süürias armastatakse venelasi − jalutas Tatjana Ždanokaga tänaval ja neile öeldi: Welcome to Syria!” − ja et kõik kardavad, sest Süüria on ilmalik riik, aga kõik opositsiooniliikumised on religioossed.

Euroopa parlamendi saadik (MEP) lubab lähiajal ELi välisasjade ja julgeolekupoliitika esindaja Federica Mogheriniga kohtuda, et rääkida võimalusest, kuidas Süüria lihtrahvast aidata − nii nagu Iraanis oli “Nafta toiduainete vastu”.

Süüfilis hullem katkust

Küsimuse peale saalist, et kas meie valitsus reaalselt usub Venemaast lähtuvat ohtu, vastab Toom, et ilmselt ei usu. “Minge pärast tragöödiat Nice’is tänavale ja küsige suvaliselt eurooplaselt, kumb on suurem oht, kas islamiterrorism või Venemaa − siin ei ole varianti,” leiab Toom.

Edasi seletab naine, et NATO on Euroopa Liitu, millel pole oma relvajõude, lõhestanud. “NATOsse saab astuda vaid ükshaaval, sinna ei saa astuda kogu liiduga − juba see lõhestab meid. Lisaks on ELi poliitika olnud suurel määral kohandatud USA järgi − mõelgem või Tony Blairile. Ja kõik räägivad, et Assad kasutas oma rahva vastu keemiarelva. Pole tõsi, seda kasutasid opositsioonijõud ja seda kinnitavad kõik rahvusvahelised raportid. See oli vale, mida levitati, et Süüriat rünnata,” teab Toom.

Edasi asub ta kohe Putini teema juurde. “Pole tähtis, kas mulle meeldib, mida teeb Putin, aga Venemaa on meie naaber. Isegi kui ta on diktaator, nagu meie meedia räägib, ei jätkuks tal jõudu ega raha, et vallutada kõik enda ümber − see on täielik jama. Aga mulle tundub, et Balti riigid pole leidnud ELi struktuurides oma kohta, millega silma paista − seepärast tegeleme Venemaaga.” Järgnevad kestvad kiiduavaldused saalist.

“On poliitilisi jõude, kes Venemaa teemat tõstatavad, aga neid on üha vähem ja vähem. Loodan, et see jääb tagaplaanile, aga ilma terroriaktideta seda paraku ei juhtu. Maailm peab koonduma. Ka Assad rääkis meile, et tema eriteenistused teavad kõiki Euroopa terroriste nägupidi, aga keegi neilt ei küsi. Sama on Venemaaga: venelased teadsid inimest, kes lõhkas pommi Istanbuli lennujaamas, aga keegi neilt ei küsinud. Loodan, et koostöö puhul võidab siiski terve mõistus,” kuuleb Toomilt.

Vaga usumees

Veel õigustab Toom kohtumist Süüria ülemmufti Ahmad Badreddin Hassouniga − et too polevatki lubanud Euroopat ja USAd õhku lasta. Mufti olevat pelgalt öelnud: “Kui tulete meie maale, pääseb Euroopas terror valla.” Oma väites toetus Toom tuttava arabisti Aleksei Vorobjovi tõlkele, aga vaevalt MEP selle tõlke enne tellis, kui ühes kurikuulsa muftiga fotograafile poseeris. Toom lisab, et enne manavaid sõnu tapeti mufti poeg.

Vestlusel muftiga olevat arutatud, kumb variant suhtluses muslimitega on parem, kas Belgia või Eesti oma. Näiteks Brüsselis on kuue ruutkilomeetri suuruses Molenbeeki linnaosas 22 mošeed ja keegi ei tea, mis seal toimub.

“Riik nendega ei räägi, järelikult räägib nendega keegi teine. Teine lähenemine on Eestis, kus Tallinnas on muslimite kogukond, aga seal pole ühtegi mošeed. Mufti ütles, et kui keegi tuleb Euroopast, siis ta ikka küsib, kust on pärit nende imaam. Ja ta leiab, et on vale, kui pole kohalikku imaami, vaid see on Saudi-Araabiast. Kuni pole kohalikke usuliidreid, pole kontrolli ka muslimite tegevuse üle,” vahendab Toom.

Toom ütleb, et näiteks tema ei osale Brüsselis massikogunemistel, ei kasuta metrood ega lase seda oma lapsel teha. “Peame kõik uue reaalsusega harjuma − see kõlab õudselt, aga minule on see fakt,” ütleb Toom.

Veel räägib Toom ELi kodakondsusest, mida osa britte pärast Brexitit nõuab. Toom ütleb, et talle mõte väga meeldib − vihjates ilmselt, et seda saaks kuidagi laiendada ka Eesti ja Läti mittekodanikele. Kõneldes migrantidest, ütleb Toom, et Eestil pole õigust neid mitte vastu võtta, sest Eesti pole kordagi USA ega ELi pistrike sõjaplaanidele vastu olnud.

Põhjarannik on käinud Yana Toomi kontserdil ka Narvas ja Kohtla-Järvel. Tema publik on Sillamäel ja Narvas erinev − piirilinnas tahetakse kuulda laule, kus Eestile susatakse veel teravamalt. No pasaran!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Kremli troll Yana Toom

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Süüria (kodusõda)

Postitus Postitas M.R. »

Kas on palju palutud, kui pr. Toomi kohta teha täitsa oma teema? Mu meelest on ta julgeoleku risk ja seal saaks asja lahata, aga siin ei tahaks teemat risustada...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Yana Toom (ja teised internatsid)

Postitus Postitas Kriku »

Palun lahkesti.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Yana Toom (ja teised internatsid)

Postitus Postitas M.R. »

Kriku kirjutas:Palun lahkesti.
Tänud Kriku.

Tegemist on minu jaoks täiesti müstilise persooniga ja edasi minu subjektiivne arvamuseavaldus.
Täiesti arusaamatu, kuidas on võimalik et inimene läheb juba kolmandat korda põhimõtteliselt inkognito Süüriasse ja ta saab seal diktaatoriga "lihtsalt niisama" kokku. Kas hr. Assad võõrustabki äkki kõiki euronaisi...
Tegelikult ma ei loe sealt artiklist välja, kelle või millena ta seal esimest korda käis, teine kord käis omal algatusel ja nüüd läheb eurosaadikute ja ajakirjanike koosseisus. Artiklist ei selgu jällegi, kes on need teised saadikud ja millised ajakirjanikud. Isegi seda ei saa ta ütelda turvakaalutlustel kuhu ta läheb? Kas need teised saadikud ka ei ütle kuhu nad lähevad, või tahab Yanake ennast nii huvitavaks teha et pakub natuke üle? Punase Ristiga koos liigeldes ei tohiks küll olla nii suurt julgeoleku riski, et ei saa rääkida kuhu sa lähed ja kus sa käid. Äkki mõni turvanõustaja oskab mind õnnetut aidata? Kas eurosaadik võib käia niimoodi kusiganes ja pärast, kui hr. Ratas küsib, et kuule miks sa seal käisid, vastatakse jälle, et sorry, ma ei teadnud ja üleüldse mis see teisse puutub kus mina käin...
Ühesõnaga tekib mul selle daami maadeavastustest (ja ka muudest tegemistest) rohkem küsimusi kui vastuseid. Olen ma ainuke lihtsameelne, või on peale minu teisi veel?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Yana Toom (ja teised internatsid)

Postitus Postitas Kriku »

Seekord on lubanud Alepposse minna, kuhu eelmine kord (lahingute ja piiramise ajal) ei saanud.

Käib ta seal vist Europarlamendi saadikuna, st. esindades iseennast kui saadikut. Selliseks tuuritamiseks, avaliku arvamuse küsitluste korraldamiseks jms. on neil vist mingi eraldi raha ette nähtud (mis ei pruugi põhimõtteliselt vale olla).

Muidugi on igasugune niisugune käik põhimõtteliselt toetusavaldus Assadile, salaku palju tahab.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Yana Toom (ja teised internatsid)

Postitus Postitas herman30 »

Ja mina olen kindel et Toomi külaskäigul Assadi juures peab olema mingi side Kremliga. Se ei saa olla ainult minu fooliomütsist võetut idee.
metroo
Liige
Postitusi: 437
Liitunud: 30 Aug, 2014 6:01
Kontakt:

Re: Yana Toom (ja teised internatsid)

Postitus Postitas metroo »

Kuivõrd Üana kuulub EV peaministri erakonda, tuleb sündmust vaadelda Eesti ametliku riigivisiidina. Mille puhul õnnitlen kõiki Keskerakonna valijaid. Lauluga "S tšego natšinaetsja Rodina"
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Yana Toom (ja teised internatsid)

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Idanaabri propaganda seda kahtlemata sedasi ka vaatlema hakkab. :|
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Yana Toom (ja teised internatsid)

Postitus Postitas Walter2 »

Loodame parimat ehk et leiab seda mida otsib.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
eeru
Liige
Postitusi: 574
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Re: Yana Toomi Süüria-reisid

Postitus Postitas eeru »

Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Yana Toomi Süüria-reisid

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Savisaare outi sattumise järel on Kremli jõupingutus selgelt suunatud hüaana ja tema taga seisvale venemeelsele KE liikmeskonnale. Ratas lihtsalt teeb halva mängu juures head nägu, vene(meelse) elektoraadi kadumine KE tagant tähendab ka KE kui partei kadumist ja Ratas kaob pildilt koos sellega.

Miks aga antud tegelane on ette võtnud Süüria teema - võimalik, et Kreml näeb talle suuremat rolli kui Savisaarele ja annab võimaluse Yüaanale poliitilist kapitali koguda. Kui KE peaks välja panema Eesti peaministeri kui ka poleks paha Brüsselis omada mõnda kontrollitavat "praktikas järgi proovitud Lähis-Ida eksperti".

Viimane on tiba totter muidugi, sest moslemiriikides pole naistel kunagi erilist sõnaõigust olnud, seega kujutelm Yüaanast kui Lähis-Ida diplomaadist (analoog Ahtisaariga) pole kuigi tõsiseltvõetav. Olgem ausad, mitte igaüks ei pääse Assadi uksest sisse, selleks peab enne soovituskiri Kremlist saadetud olema :)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Yana Toomi Süüria-reisid

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Ma olen pikemat aega juba mõtelnud,et millal oli see punkt,kui Kreml otsustas Savika veega alla lasta ja uueks etturiks valiti Janake.
Ja mulle tundub,et selleks momendiks oli Savika reis haiglasse,kus kõõlus elu ja surma vahel.
Sellest momendist alates hakati üha rohkem vahendeid suruma hüaani tasku.
Ehk siis Kreml vaatas,et sellise halva tervise ja ka renomeega suurt tulevikku Savikal poliitiliselt enam ei ole.
Ja Savikas tunnetas seda vist esimesena,kui nägi selle Hundisilma palverändajate vähenemist.Need karjatused ja vingerdused tema suust tundusid ikka väga hädakisana,ju mees tajus ja nägi kogu selle raharaiskamise avalikukuse ette tulemist juba enda "parteikaaslaste" poolt.Mäletate,et Postimehes oli lõik,kus jooksupoiss Kallo kohtus Kremli vahendusmehega ja anus veel viimast diili,mis oli seotud raha ja võimuga.Kui Kremli esindaja külmalt aga selja keeras,siis oli liisk Savikale langenud ja uus favoriit Kremlile tõusmas.
Janakesega veel see asi,et Savikal oli KAPO-l hea silma peal hoida,istus mees ju suuremalt jaolt Eestis.Aga Janake reisib rohkem ja ka jälgimine raskendatud sellevõrra ning muidugi Süürias on proua täielikult kaadrist väljas.
Nüüd pakun kolme versiooni,mida tahetakse Janakese abil või otsesel juhtimisel teha.
1.Kontrollida Kesikute poliitilist liikumist.
Selle variandi kasuks räägib see,et sisuliselt kogu nn.savisaarlaste punt parlamendis ja parteis on joondunud Janakese taha,mis töötab lühikeses perspektiivis väga hästi aga pikemas situatsioonis hakkab sama moodi roostetama nagu juhtus Savika endaga.
Hetkel Ratas-Simsoni tandem on suutnud partei lõhkiminekut rahvuste pinnal kuidagi vältida aga mida rohkem Janakese fraktsioon pressib 0 kodakonsust ja venemeelse poliitika järjest suuremat sissetoomist,siis ei ole kindel,et asi jääks püsima.
2.Omada juurdepääsu EL erinevatesse otsustusringidesse ja Janakese näol omada isikut,kes igati loobiks kaikaid kodaratesse EL resoluutsemale tegutsemisele Venemaa suunal.
3.Kolmas ja kõige hirmuäratavam:Janakesele valmistatakse ette võimalikku "peaministri" rolli,juhuks,kui Kreml asub otsesele sõjalisele tegutsemisele Eestis ning vaja on välismaal juba tuntud ja mingit poliitilist profiiti omavat isikut.Näiteks,kui kuulutataks ka välja mingi Kirde-Eesti või Põhja-Eesti Vabariik.Loogiline on,et DNR-is ja LNR-ist on õpitud ja enam mingeid asotsiaale või joodikuid esinägudena ei taheta näha.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Yana Toomi Süüria-reisid

Postitus Postitas herman30 »

Mina vaatan ja imestan mis Tallinnas toimub ehk sama pasa hakkab jälle, tähendab valimiskampaania linnlaste rahal. Ei ole see partei midagi uuendunud. :evil:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Yana Toomi Süüria-reisid

Postitus Postitas Kriku »

Palun akf-e jääda teema juurde.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist