Teabeamet jagab infot

Sõjaväeluure. Ja mitte ainult sõjaväe. Aga KaPo foobiad siia teemasse ei sobi.
Vasta
Kasutaja avatar
dorpat
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 26 Aug, 2020 22:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas dorpat »

AMvA kirjutas: 24 Aug, 2022 18:48 täiesti mõttetu tüüp ja elab nüüd lihtsalt oma kibestumist välja
Delfinaariumi taseme kommentaarid võiksid Delfinaariumisse jääda.
Mõelge loogiliselt
Ei ole vaja üle mõelda. Pole see luure midagi nii erilist või müstilist, samuti pole nad puutumatud. Mingitel vendadel tõmbab hämaras liikumine vere korralikult käima ja arvatakse end olema ülemuslikud, tegelikult on organisatsioon nagu iga teinegi, oma jobude ja hädadega. Aegajalt tuleb igale rahva armust elavale seltskonnale meelde tuletada, et kelle teenistuses ollakse ja kelle raha eest pidu pannakse. Seekord siis Marrani ja tema "sõprade" kord.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas AMvA »

Dorpatile.
Oled sa ise Oidsaluga isiklikult kokku puutunud?
Oled sa ise luure valdkonnaga kokku puutunud?
Kas omad riigisaladuse luba?
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas maksipoiss »

AMvA kirjutas: 24 Aug, 2022 18:48 Oidsalu oli Kaminas asekantslerina täiesti mõttetu tüüp ja elab nüüd lihtsalt oma kibestumist välja..
Sama mõtetu on ta olnud oma analüüsides mis puudutavad sõda (õnneks viimasel ajal pole teda enam eksperdina kuskil ka kasutatud), võib olla teatrikriitika on asjalik kuid kahjuks pole sellega tutvunud.
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas Marvin »

Ma ei oska Oidsalust miskit arvata, aga selle kriisi vaiba alt välja tirimise eest tuleb teda küll tänada. Jättes ka Marrani personaalküsimuse kõrvale (ka sellest ei oska miskit arvata) on avaliku sektori mehitamise tase ning viisid kaheldamatult teema, mis väärib valguse kätte toomist. Nii et loodetavasti on see üks hea kriis, mida ei lasta raisku minna.
aksel90
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas aksel90 »

Mul on jumala ükspuha, kes ja milline see Oidsalu on. Ta võib neid fakte narratiiviks siduda nii- ja naapidi, aga fakte see iseenesest ei muuda. Selleks pole vaja riigisaladuse luba, et aduda teatavat ebatavalisust sellest, et luurejuht lahkub poole ametiaja pealt oma ametikohalt ja läheb tööle valdkonda, millega pole kunagi isegi möödaminnes kokku puutunud.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas AMvA »

aksel90 kirjutas: 24 Aug, 2022 20:23 Mul on jumala ükspuha, kes ja milline see Oidsalu on. Ta võib neid fakte narratiiviks siduda nii- ja naapidi, aga fakte see iseenesest ei muuda. Selleks pole vaja riigisaladuse luba, et aduda teatavat ebatavalisust sellest, et luurejuht lahkub poole ametiaja pealt oma ametikohalt ja läheb tööle valdkonda, millega pole kunagi isegi möödaminnes kokku puutunud.
Kui organisatsioonis töötab ca 700 inimest ja käive on ca 200 miljonit, siis ma küll ei tahaks selle eesotsas näha Luua metsanduskooli lõpetanut. Akf võiks aru saada, et organisatsiooni teatavast suurusest alates ei oma spetsiifilised teadmised tippjuhi puhul enam erilist tähendust.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas AMvA »

Marvin kirjutas: 24 Aug, 2022 20:21 Ma ei oska Oidsalust miskit arvata, aga selle kriisi vaiba alt välja tirimise eest tuleb teda küll tänada. Jättes ka Marrani personaalküsimuse kõrvale (ka sellest ei oska miskit arvata) on avaliku sektori mehitamise tase ning viisid kaheldamatult teema, mis väärib valguse kätte toomist. Nii et loodetavasti on see üks hea kriis, mida ei lasta raisku minna.
Kusjuures Oidsalu on just täpselt ise sellise sõbrakäenduse produkt (muidu tegeleks teatrikriitikaga ja kirjutaks kluuletusi siiani).
Võin mürki võtta, et kui ta oleks jäänud soojale riigikohale ei kuuleks ma tast miskit (kas sa lugesid midagi Oidsalu sulest va. teatrikriitika, kui ta asekantsler oli?)
Kas selline asi ei tulnud meelde, et Marran võis olla ka väsinud oma senisest tööst?
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas Marvin »

Ma ei võta ei Marranist ega Oidsalust mitte midagi arvata - ei head, ei halba. Infot mul ei ole ja teiste inimeste arvamustest ei ole mul kombeks lähtuda. Aga masendava tasemega laia profiiliga tippjuhtimist olen lähedalt näinud. Oli jälk küll.
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas Runkel »

Ühes PMi saates "Julgeolek täna" mainis MO, et nad on MM-ga kooli-/kursavennad. Kohe näha, et vanad sõbrad.
Ma loen meeleldi MO julgeolekuanalüüse ja teatrikriitikat. Mu meelest hästi kirjutab.
Võimalik, et MO-l viskas üle Välisluure (tsiviilluure) "passiivsus" Valgevene Poola (ja Leedu ja Läti) vastase hübriidrünnaku eel ja ajal. Seevastu Kaitsevägi, Kaitseliit ja PPA tegid väga kiireid, väga häid ennetavaid tegevusi. Kes on tunnustanud selle eest vastavaid ameteid ja persoone ja MO-d. Spekulatsioon. Oletame, et Välisluure on kehvakene niisama nagu ta juht. No kui sellise asutuse juht "edutatakse" organisatsioonist välja nt RMK-sse, kas see on siis halb. Ekre nõuab karistamist, ja rõõmustab süvariigi prohmaka üle. Ekre rõõmustab üldse kaitseväe, kaitseliidu, PPA, Kapo ja Välisluure ebaõnnestumiste või juhtumite üle, mis neile kahju põhjustab. Kaitseväe luure (J2, sõjaväeluure) on Ukraina on sõja ajal olnud avalikkusele väga hea partner, kui nii saab öelda - kaitseväelased ja luure eestkõneleja hr Grosberg on minusugusele tsiiviilile olnud piisavalt informatiivsed.
Lõpetuseks, ehk koolivennad lepivad ära. Omad koerad kisuvad, omad koerad lepivad. Ehk saab kunagi MO-st Eesti kultuuriminister.
HAT
Liige
Postitusi: 965
Liitunud: 25 Dets, 2016 10:18
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas HAT »

Võimalik , et keegi "Tellija" on juba palunud (objektiivset) ülevaadet ka Milneti VLA kajastustest ning VLA-s endas tegeletakse "sisekaemusega" . Asi seegi, sest patrioot ei ole vait kui tajub jama.
Igatahes lihtsate eesti nimedega mehed on vait ja ei tunne end mugavalt.

IHMO - las MM läheb rahulikult metsa ja 01.11.käivitame uuesti sae kui tuleb järgmine "metsamees"
Milnet pole Delfi.
aksel90
Liige
Postitusi: 746
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas aksel90 »

AMvA kirjutas: 24 Aug, 2022 20:34 Kui organisatsioonis töötab ca 700 inimest ja käive on ca 200 miljonit, siis ma küll ei tahaks selle eesotsas näha Luua metsanduskooli lõpetanut. Akf võiks aru saada, et organisatsiooni teatavast suurusest alates ei oma spetsiifilised teadmised tippjuhi puhul enam erilist tähendust.
Kui paar lehekülge tagasi mu pikemat kommentaari loeksid, siis näeksid, et täpselt sedasama arvan minagi. Ühtlasi ka seda, et ma ei ole liialt isiklikes sümpaatiates/ebasümpaatiates kinni. Küsimus ei ole tippjuhtimise universaalsuses või valdkonna alases kompetentsis, vaid eelkõige ikkagi selles, miks selliseid liigutusi ja miks just niimoodi tehakse.
AMvA kirjutas: 24 Aug, 2022 20:38 Kas selline asi ei tulnud meelde, et Marran võis olla ka väsinud oma senisest tööst?
Ahsoo. Väsib poolel distantsil ära, jätab kõik pooleli ja läheb järgmisse valdkonda? Vabandust, aga ei kõla just sellena, kellega tahaks luurele minna. :D
Viimati muutis aksel90, 24 Aug, 2022 22:45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas Kriku »

AMvA kirjutas: 24 Aug, 2022 20:34Akf võiks aru saada, et organisatsiooni teatavast suurusest alates ei oma spetsiifilised teadmised tippjuhi puhul enam erilist tähendust.
Ei ole nõus. Sama loogika järgi võiks Marran ju ka KVJ olla.
Kasutaja avatar
dorpat
Liige
Postitusi: 158
Liitunud: 26 Aug, 2020 22:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas dorpat »

Marvin kirjutas: 24 Aug, 2022 20:47 Oli jälk küll.
Sekundeerin ja vabandan teemast kõrvalekaldumise pärast, aga pidasin vajalikuks sekundeerida 8)
HAT kirjutas: 24 Aug, 2022 21:14 palunud (objektiivset) ülevaadet ka Milneti VLA kajastustest
Milneti tääb on mustas kõigil koguaeg lahti. Siin ei saa rääkida objektiivsusest, vaid tugevatest tunnetest ja usust :lol:

Internetifoorumid on tõsine värk.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas Kapten Trumm »

AmVA riigisaladusega vehkimine näitab lihtsalt, et ta ei saa probleemist aru. Ei puutu üldse asjasse.
Mis on ühist kolmel kaasusel, Simm, Oidsalu, ebaõnnestunud luurejuht?
Kõik kolm on kamina ringkäendusliku suletud personalipoliitika vältimatud tulemused.
Lihtne.

Ja teooria, et Marran "väsis luurest", "mis kellelegi pähe ei tulnud", on vabandust, päris lapsik.

Edit: ahjaa, kaasuseid on veel, meenus mingi Sänna metsaäri.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Teabeamet jagab infot

Postitus Postitas Kapten Trumm »

aksel90 kirjutas: 24 Aug, 2022 22:16 Kui paar lehekülge tagasi mu pikemat kommentaari loeksid, siis näeksid, et täpselt sedasama arvan minagi. Ühtlasi ka seda, et ma ei ole liialt isiklikes sümpaatiates/ebasümpaatiates kinni. Küsimus ei ole tippjuhtimise universaalsuses või valdkonna alases kompetentsis, vaid eelkõige ikkagi selles, miks selliseid liigutusi ja miks just niimoodi tehakse.
Tegelikult koosneb tervikpilt elementidest. Olete tähele pannud, et nt UKR teemalistel pressibriifidel, mida kamin korraldas, esines luure poolelt alati KV/KL, mitte välisluureamet? Miks?

Kokkuvõtvalt, mis paistab välja eri detailidest on see, et VLA ebaõnnestus siis, kui kriisid algasid. Rahuajal teha analüüse VF brigaadide võitlusvõimest ja neid pressikal ette lugeda on lihtne. Kui algab kriis, vat see on väljakutse suure algustähega. Esiteks avalike allikatega pole enam niipalju teha. Siis tuleb just välja, palju sa tegelikult suudad ja kõrvaltvaatajana tundub, et selle soorituse nõrkusest said ka kliendid juba aru. See pole tegelikult häbiasi, põrumist oli ka USA-s ja Prantsusmaal. Ainult kas seal sattusid ametist mahavõetud luureülemad äkitselt mõne muu valdkonna tippjuhiks?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline