Poliitkorrektsusest

Reeglid, arvamused, ettepanekud
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Absoluutset sõnavabatust ei ole kusagil olemas, kui näiteks tänaval kellegile venelane öelda võib ta õigusega vastavatesse asutustesse seda kaebama minna, sõnavabadus on teatud piirini, kui see sõnavabaduse "element" kedagi solvama hakkab, on see juba solvamine (laimamine), foorumi puhul, mida saavad ka teised lugeda, on see avalik solvamine teatud rahvuse vastu.Mida põhimõteliselt võib lugeda juba inimõiguse piiramiseks (teate küll:Õigus võrdsele kohtlemisele jne).
ARTIKKEL 29.

1. Igal inimesel on kohustused ühiskonna ees, kus ainuüksi ongi võimalik tema isiksuse vaba ja täielik arenemine.
2. Oma õiguste ja vabaduste teostamisel peab iga inimene alluma vaid sellistele piiramistele, mis on seadusega kehtestatud ainsa eesmärgiga tagada teiste inimeste õiguste ja vabaduste tarvilik tunnustamine ja austamine ning moraalist, avalikust korrast ja üldise heaolu nõuetest kinnipidamine demokraatlikus ühiskonnas.
3. Nende õiguste ja vabaduste rakendamine ei või mingil juhul olla vastuolus Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni eesmärkide ja põhimõtetega.
ARTIKKEL 7.

Kõik inimesed on seaduse ees võrdsed ja neil on ilma igasuguse vahetegemiseta õigus seaduse võrdsele kaitsele. Kõigil inimestel on õigus olla võrdselt kaitstud ükskõik missuguse diskrimineerimise eest, mis on vastuolus käesoleva deklaratsiooniga, ja sellisele diskrimineerimisele kihutamise eest.
Uldiselt ABSOLUUTSE sõnavabaduse välistab juba ÜRO inimõigustedeklaratsioon, mis ise sõnavabaduse sätestas.Nii, et ka foorumist ei tasu otsida täielikku sõnavabadust, seda pole tegelikult kunagi eksisteerinudki.
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

Raudrist kirjutas:
Ei vaevuks vastamagi, aga kuna pöördumisse on lausa minu perekond sisse toodud, siis tahaks noormehele soovida mitte sattuda reaalsetesse konfliktsituatsioonidesse, sest tegelik elu on karmim, kui siin ekraani taga. Virtuaalmaailmas ehk sobiv ülbitsemine võib reaalmaailmas viia tõesti isiku füüsilise kängumiseni.


Ei saa nüüd tõesti aru, millest tulenes see haavumine. Mäletad: konfliktsituatsioonid, nende lahendamine, isiksuse kängumine, steriilne keskkond. Oletasin, et sinu puhul on täiesti tavaline inimeste pidev solvamine isiksuseparandamise nimel. Arvasin, et lähedaste solvamine peaks ju olema eriti mugav, kuna nad on kohe lähedalt võtta. Või solvad sa siiski valikuliselt? Kui jah, siis miks nii? Kas on oht üle-mittekänguda? Muide, kuidas siis ikkagi piiramatu sõnavabaduse eksistentsiga jääb? Juhtus väike loogikaaps sisse targutustesse, filosoof, või mis?
Ah jah, ärgu noormees siis unustagu mind ignore-lehele lisamast, see tal ju kõige pikem foorumi liikmetest( seni vist 7 ?, täna ohtralt lisa tulemas).
Mind nimetab "noormeheks", aga ise ajab juttu, mis meenutab solvunud pubeka oma... Ära muretse, onu, ignoorlistis on mul minu hinnangul täiesti sisutühje postitusi tegevad isikud. Luba, et lohutan sind natuke kui teatan, et sina sinna küll ei hakka kuuluma.

Ja võta kõike sedagi kui ühte meeldivat isiksuse kängumise vastast konfliktsituatsiooni!


Tegelikult ei ole asi sõnavabaduses. Asi on rahvustevahelistes vastuoludes. Tsiviliseeritud keskkonnas, mida see foorum võiks ju olla, neid ei kultiveerita.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Reigo kirjutas:Raudrist kirjutas:
Ei vaevuks vastamagi, aga kuna pöördumisse on lausa minu perekond sisse toodud, siis tahaks noormehele soovida mitte sattuda reaalsetesse konfliktsituatsioonidesse, sest tegelik elu on karmim, kui siin ekraani taga. Virtuaalmaailmas ehk sobiv ülbitsemine võib reaalmaailmas viia tõesti isiku füüsilise kängumiseni.


Ei saa nüüd tõesti aru, millest tulenes see haavumine. Mäletad: konfliktsituatsioonid, nende lahendamine, isiksuse kängumine, steriilne keskkond. Oletasin, et sinu puhul on täiesti tavaline inimeste pidev solvamine isiksuseparandamise nimel. Arvasin, et lähedaste solvamine peaks ju olema eriti mugav, kuna nad on kohe lähedalt võtta. Või solvad sa siiski valikuliselt? Kui jah, siis miks nii? Kas on oht üle-mittekänguda? Muide, kuidas siis ikkagi piiramatu sõnavabaduse eksistentsiga jääb? Juhtus väike loogikaaps sisse targutustesse, filosoof, või mis?
Ah jah, ärgu noormees siis unustagu mind ignore-lehele lisamast, see tal ju kõige pikem foorumi liikmetest( seni vist 7 ?, täna ohtralt lisa tulemas).
Mind nimetab "noormeheks", aga ise ajab juttu, mis meenutab solvunud pubeka oma... Ära muretse, onu, ignoorlistis on mul minu hinnangul täiesti sisutühje postitusi tegevad isikud. Luba, et lohutan sind natuke kui teatan, et sina sinna küll ei hakka kuuluma.

Ja võta kõike sedagi kui ühte meeldivat isiksuse kängumise vastast konfliktsituatsiooni!


Tegelikult ei ole asi sõnavabaduses. Asi on rahvustevahelistes vastuoludes. Tsiviliseeritud keskkonnas, mida see foorum võiks ju olla, neid ei kultiveerita.


Sõnad, sõnad ,sõnad. Ma olen tüütuseni palju näinud taolisi lobisevaid, oma tarkusest õhkutõusvaid sõnaseppasid.
Edasi pead jätkama monoloogiga, kuna mina loobun.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Reigo kirjutas:
Ah jah, ärgu noormees siis unustagu mind ignore-lehele lisamast, see tal ju kõige pikem foorumi liikmetest( seni vist 7 ?, täna ohtralt lisa tulemas).
Mind nimetab "noormeheks", aga ise ajab juttu, mis meenutab solvunud pubeka oma... Ära muretse, onu, ignoorlistis on mul minu hinnangul täiesti sisutühje postitusi tegevad isikud. Luba, et lohutan sind natuke kui teatan, et sina sinna küll ei hakka kuuluma.


Ah ja, Reigo-poiss,
siin üks Sinu varasem postitus, mis meenutab mulle väga solvunud pubeka oma... :D
Vastust ei oota´.
Reigo kirjutas:Kurb lugu, aga nüüd sattusid sa mu ignoorlisti (kus terve rida teisi "võitlejaid" sind kindlasti juba pikisilmi ootasid). Ehk ära rohkem isiklike küsimustega vaeva näe.
Viimati muutis OveT., 02 Mär, 2006 22:35, muudetud 1 kord kokku.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Reigo kirjutas:Oi-oi, kas keegi mitte ei öelnud just äsja:
Edasi pead jätkama monoloogiga, kuna mina loobun.
Mis siis juhtus? Isiksus vajab ikkagi arendamist?

Vaata, minu ja sinu vahe on selles, et sinusugune mind oma jutuga oluliselt haavata ei suuda, vaid pakub ainult teatavat meelelahutust, aga sina oled, nagu näha, juba parajalt leilis... Ära ole rumal ning lase ennast enam provotseerida.

Kahjuks mulle ei pakkunud see isegi mitte teatavat meelelahutust. Aga noh, eks kui keegi võidab, siis keegi peab ka kaotama. :)
Head und, Reigo-poju!
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Kuule Reigo, aga mis on su postituste mõte alates sellest postitusest kui sa ProPatria kommunistiks tembeldasid?Mulle jääb see arusaamatuks.
Kasutaja avatar
hugo1
Liige
Postitusi: 2238
Liitunud: 01 Veebr, 2005 15:29
Kontakt:

Postitus Postitas hugo1 »

Kommunist propatria :lol: :lol: :lol:
Minule tundus, et propatria oli irooniline.
Meie võitluslipp sini-must-valge
aatekõrgusse näidaku teed!
Lehvi, lehvi sa hõõguma palged.
Süüta südames õilsuse leek.
Tammekas
Liige
Postitusi: 95
Liitunud: 26 Dets, 2005 18:24
Kontakt:

Postitus Postitas Tammekas »

vat kus nyyd teema .. lugesin l2bi koik 4 lehte ja ytleks alustuseks seda, et yks on loll ja teine ... veidi ehk enamgi - imelik, et sellises foorumis kus peaks olema yhised huvid ja vaated paljuski, ei saada kokkuleppele kas nyyd voib kellelegi "t1bla" oelda vai mitte ?!?!

SEE suur keelatud s6na adresseerib mitte vene rahvust ega solva ka rahvustunnet, vaid see s6na k2ib yhe kidnlat tyypi ning meie koduriigi vastu suhtumist n2itava yldjuhul vene rahvusest isikute pihta!
Need oleks siis sisser2ndajad, kes ei oma mingit austust meie kultuuri ega keele vastu ning seega on kyllalt p6latud eestlaste poolt ja peamiselt n2eb neid a'la raportis vai krimis !!


NO OFFENCE ! Kuid kas j2rgmiseks keelame ehk 2ra ka s6nad narkar, litz jm. loomad ? Libust saab ehk "rendinaine" ja narkarist kasovi "toksikantide ahel-praktiseerija" ?

PS! mulle isiklikult pakkus nalja v2ljend : sihvkaveski :D
sturmkommando
Liige
Postitusi: 371
Liitunud: 16 Veebr, 2004 15:30
Asukoht: siin-seal
Kontakt:

Postitus Postitas sturmkommando »

huvitav, kas see "sihvkaveski" kes Petra pesutänaval piki klahve sai, oli ka t.ibla?

Tundub, et sõnal on seepärast halb mekk man, et seda kasutasid saksa poolel võidelnud mehed.. ja sealtkaudu on see läinud igasuguste "patriootide" kõnepruuki. (seega pol. - poliitika ajamine aga on siin juba keelatud).

Minu arvates las kasutavad seda sõna! Mõnele ei oskagi muud diagnoosi panna. Või on siin tegemist araabiamaad raputanud sündmuste järelkajaga või ehk hoopis preventatiivse tööga? Niikaua kuniks meie glavlit seda pole ära keelanud, ei tohiks ka mingi foorum seda keelata. Minu teada ei saa selle sõna avaliku kasutamise eest trahvi. (veel)

Üleüldse, sambakarneval.. viimatised Taali seisukohavõtud ekstremismist KL'is ja mujal näitavad suundumust. Kahjuks ka siin.
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

vat kus nyyd teema .. lugesin l2bi koik 4 lehte ja ytleks alustuseks seda, et yks on loll ja teine ... veidi ehk enamgi - imelik, et sellises foorumis kus peaks olema yhised huvid ja vaated paljuski, ei saada kokkuleppele kas nyyd voib kellelegi "t1bla" oelda vai mitte ?!?!
Puhvriks on varjunimi. Foorumi "Karukest" võib näituseks sõimata - ja ta ei solvukski väga.
Analoogiline tegevus sama isiku pärisnime aadrassil lõpeb vastu kaela andmise või "keissiga"

Nii, et ärge närveerige - foorumis elavad minu nägemuses anonüümsed kasutajad keda ei saa isiklikult solvata.

Samas on sõnakasutus inimese kasvatuse ja harituse indikaator.
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Reigo
Liige
Postitusi: 2228
Liitunud: 01 Dets, 2005 22:09
Kontakt:

Postitus Postitas Reigo »

uusmario:
Kuule Reigo, aga mis on su postituste mõte alates sellest postitusest kui sa ProPatria kommunistiks tembeldasid?Mulle jääb see arusaamatuks.
Vastasin PP-le absurdselt, nagu tema oli eelnevalt minule vastanud.
PP analoogia ei kehtinud, kuna:
a) Nliidus polnud tegelikult seda sõnavabadust, mida mõistetakse sõnavabadusena (ja sõnavabaduse all ei mõisteta tõepoolest võimalust iga inimest igal võimalusel solvata, nagu mõnel ettekujutus on).
b) jääb arusaamatuks, miks nõukogude korra kritiseerimine kahjutoov oli. Mina nimelt pidasin oma postituses "kahju" all silmas just
tõepoolest kahju inimlikust, mitte ühe kuritegeliku partei seisukohast lähtudes.

Muide kui PP oleks oma postitusest ära jätnud emotsionaalsed hüüatused stiilis "Tubli, Reigo!" siis oleks ma ilmselt vastanud talle asjalikult.

Mis puutub "diskussiooni" raudristiga, siis näib, et oled isegi aru saanud (seda võib järeldada su üle-eelmisest postitusest), et see "sõnavabaduse" definitsioon, mida propageeris nimetatud isik (ja mõned veel), pole kunagi sõnavabaduse definitsioonina aktsepteeritud olnud. Raudrist suutis, kahtlemata enda arvates süvafilosoofilistes mõtisklustes, järjestikustes lausetes ka loogikavea teha, väites ühelt poolt, et sõnavabadus on sõnavabadus vaid siis kui ta on piiramatu; teisalt aga rääkis ta midagi sõnavabaduse piiramisest seadusega.

Mis puutub raudristi (ilmselt pikal elukogemusel -- mida ta minu omaga võrreldes millegipärast pingeliselt rõhutama hakkas -- põhinevat) hüpoteesi isiksuse kängumisest kui see isiksus ei saa solvata ning/või solvangutega võidelda, siis minu vastus provotseeris raudristi kohe seejärel ise tõestama, et see hüpotees pidi raudristi arusaama kohaselt kehtima vaid siis, kui ta ise saab kedagi solvata. Kui aga hakati raudristi ennast solvama, siis ei võtnud ta asju sugugi nii vabalt, nagu ta teistele näis soovitavat.

Mis puutub Arnoldisse, siis osutasin, et Arnoldi postitus sisaldas vaid tema üldsõnalist, tema poolt aga põhjendamata jäetud arvamust mõningatest asjadest ehk ta tuli oma kambajõmmidele, kes hätta olid sattunud, lihtsalt miitingu laadis toetust avaldama. Aga samas süüdistas ta mind "eetri risustamises". Huvitav loogika, kas pole?

Mis puutub Arnoldi murelikku põhjendusse, miks ta nii hirmsasti "sõnavabaduse" eest võitleb
ma mõtlen lihtsalt sellele, et milline on järgmine sõna Confused
, siis jääb vaid üle oletada, et Arnold suhtub segaste tunnetega ka kriminaalkurjategijate karistamisse. Sest mine tea, keda järgmisena karistama hakatakse. Kõiki Arnoldi-nimelisi äkki?
propatria
Moderaator
Postitusi: 1522
Liitunud: 04 Mai, 2004 15:36
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Postitus Postitas propatria »

Ei saanud kiirete tööülesannete tõttu mitmed päevad arvuti juures viibida ja moderaatori ülesandeid täita.

Netiräuskaja Reigo on vahepeal pannud siin tõsise "veltu" maha (pole mõeldud Veltu solvamisena! :lol: )

Kustutatud on osa Reigo isiklikku laadi solvangutest.
Järgnevaid hoiatusi ei tehta.

Kuna teema on väljunud sündsuse piiridest ega sisalda enam midagi teemakohast, siis läheb lukku.

Lugupidamisega, ProPatria
Hea sõna ja pussiga saavutab enamat, kui lihtsalt hea sõnaga...
sass2401
Liige
Postitusi: 743
Liitunud: 28 Veebr, 2022 0:06
Asukoht: EE
Kontakt:

Re: Ukraina TSIVIILKAOTUSED, elanikkonna kannatused

Postitus Postitas sass2401 »

Sõna t_ibla ilma igasuguste viguriteta on ikka keelatud? Ei ole vaja neile tegelastele otsida meelitusnimesid, õige nimi on ammu käibel. Kõige imelikum, et foorum tõlgib t... automaatselt venelaseks. :dont_know:
Mulle meeldib, et Mart Helme andekuste väljatoomise eest jagatakse hoiatusi.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ukraina TSIVIILKAOTUSED, elanikkonna kannatused

Postitus Postitas Soobel »

See nimetants ümber putukate-orkide-mardikate meenutab juba mingit poliitkorrektset arutelu, kuidas nimetada mustanahalist inimest.

Seda röövivate ja vägistavate nomaadprimaatide massi on juba üle saja aasta t!bladeks nimetatud. Nii nagu saksa päritolu hitleriaustajast vallutussõdalane oli rahvakeeli nats või fašist, nii on sama nähtuse stalinistlik-putinistlik ekvivalent t!bla.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
sass2401
Liige
Postitusi: 743
Liitunud: 28 Veebr, 2022 0:06
Asukoht: EE
Kontakt:

Butša / Irpini massimõrv

Postitus Postitas sass2401 »

AKF Kriku selgitas veenvalt, miks ei sobi õiget sõna selliste kohta kasutada. https://www.militaar.net/phpBB2/viewtop ... ane#p44075
Tagasihoidlikult arvan, et tuleks hakata korrektiive tegema. 2006 ja praegune olukord on juba kardnaalselt teine. Sõnapaar "idi n....i" on nüüdseks ka saanud hoopis uue tähenduse vähemalt sõjalises kontekstis.
Mulle meeldib, et Mart Helme andekuste väljatoomise eest jagatakse hoiatusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline