Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas Kriku »

Rubriigist "Politsei on sinu sõber": https://leht.postimees.ee/4480570/polit ... 1512076513

Lugu on nagu filmist kuskilt :shock:
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas Roamless »

Igati normaalne ettevõtmine politsei poolt. Seesugune pereisast amatöör oleks vabalt võinud ka surma saada röövis käigus või ise kedagi paanikasse sattudes raskelt vigastada või poolkogemata tappa. Politsei andis selge signaali, ära riku oma elu. Riigile pole vaja vanglasse veel üht ülalpeetavat.
Unforeseen consequences
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas hjl85 »

Lemet kirjutas:Sul on asjad pisut sassis. Mind ei häiri absoluutselt ennetuseks kulutatavad summad või tagajärgede likvideerimisele läinud raha. Sinu analoogia põhjal aga oleks igati OK, kui suguhaigusesse nakatumise eest hakataks määrama tahatrahvi ja selle laekumine planeeritakse ka eelarvesse.
Selline aeg on kunagi olnud :D
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas Dr.Sci »

Roamless kirjutas:Igati normaalne ettevõtmine politsei poolt. Seesugune pereisast amatöör oleks vabalt võinud ka surma saada röövis käigus või ise kedagi paanikasse sattudes raskelt vigastada või poolkogemata tappa. Politsei andis selge signaali, ära riku oma elu. Riigile pole vaja vanglasse veel üht ülalpeetavat.
Iseenesest muidugi hea... aga samas on asi ka hea näide kuidas kodanik võib paari pealekaebuse järel sattuda politsei varjatud jälgimise alla. Tõsi, enne kui politsei asja üle võttis olid turvad mõningase eeltöö ära teinud.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas Roamless »

Vana teema ehk pisikuritegevusega ei tegelda ja selle tõttu kasvab see üle pea. Minuarust on see abiprokuröri jutt ikka väga rumal, et tegu pole eluruumiga, praktiliselt otsitakse põhjusi, miks kurjameid mitte karistada. Juures on ka video puuriida varastest

https://ekspress.delfi.ee/kuum/maamajad ... d=87374583
Unforeseen consequences
avrnbr
Liige
Postitusi: 108
Liitunud: 29 Juul, 2016 18:57
Kontakt:

Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas avrnbr »

Kriku kirjutas: Jutt ei ole "puutumatusest", vaid lugupidavast kõneviisist. Väljendid nagu "ment" või "mentla" selle hulka ei kuulu.
Mitte, et õigustaks, aga kuidas siis nimetada jõustruktuuri ametnikke, kes tegutsevad niimoodi:
„Juhikaarti ootavaid juhte on juba 500. Seaduse järgi ei tohi kehtetu kaardiga juhid enam tööd teha. Samas politsei on väga aktiivseks muutunud ja otsib liikluses just neid juhte ja karistab. Kes karistab sellega maanteeametit ja kes selle eest vastutab? Tänasel päeval saab karistada ainult juht, kes teenib perele elamiseks raha," kurjustas Ärilehega ühendust võtnud veokijuht.
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/s ... d=91241119
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Dr.Sci »

avrnbr kirjutas:
Kriku kirjutas: Jutt ei ole "puutumatusest", vaid lugupidavast kõneviisist. Väljendid nagu "ment" või "mentla" selle hulka ei kuulu.
Mitte, et õigustaks, aga kuidas siis nimetada jõustruktuuri ametnikke, kes tegutsevad niimoodi:
„Juhikaarti ootavaid juhte on juba 500. Seaduse järgi ei tohi kehtetu kaardiga juhid enam tööd teha. Samas politsei on väga aktiivseks muutunud ja otsib liikluses just neid juhte ja karistab. Kes karistab sellega maanteeametit ja kes selle eest vastutab? Tänasel päeval saab karistada ainult juht, kes teenib perele elamiseks raha," kurjustas Ärilehega ühendust võtnud veokijuht.
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/s ... d=91241119
Küsimustele, kuidas suhtub tekkinud olukorda politsei ning kas aegunud juhikaardi pärast on nad juhte roolist kõrvaldanud ja trahvinud ning mida sellases olukorras juhtidele soovitada, PPAst töönädala lõpuks vastust saada ei õnnestunud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kriku »

Nende jaoks, kelle tervisetõendid kevadel aegusid, suutis Maanteeamet koos politseiga lahenduse leida. Raske öelda, miks praegu teisiti läks. Ma pigem arvaks, et see on Maanteeameti käkk, mitte politsei oma. Ootame edasisi arenguid.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas AndresTy »

hjl85 kirjutas:Offtopicuna: mina kasutan sõna "ment" nende politseinike kohta, kes oma ametimärki kurjasti/valesti kasutavad (altkäemaks, ülbitsemine jms). Ehk märgiga kaabakad.Oma tööd ausalt tegev isik (kuigi ta teeb mulle rikkumise eest trahvi) ei ole ment vaid oma tööd tegev politseinik.
Ja kui palju on siis lugupeetaval olnud - näiteks viimasel kümnendil - kokkupuuteid sellistega kellele kohandub sõna "ment" vs. kokkupuuteid tööd tegeva politseinikuga. Minu hinnangul on sellised arvukad "mendijuhtumid" Eesti Politseis pigem mingi 90.-ndate teema...
hjl85 kirjutas:Aga kust siis jookseb piir? Poliitikute, PPA peadirektorile solvavate nimede jms on ok aga politseid mentideks nimetamine ei? Et siis teatud struktuur on püha lehm?
Ja loomulikult ei ole keegi püha lehm. Juhul kui sul on mingit asjalikku ja tõsist kriitikat. Aga tuuba stiilis lällamine: kogu politsei on üks peessekukkunud organisatsioon (ühesõnaga kogu Eesti taasiseseisvuseaegne politsei ülesehitustöö on täiega valesti tehtud, saavutatu on täielik jama, organisatsioon ja inimesed on kõlbmatud, keegi seal oma tööd teha ei oska, politseinikud - on täielikud ebaprofessionaalid - järgivad otsuste vastuvõtmisel oma kehakeemiat jne.). Vaher on loll ja kõlbmatu (sest ta lihtsalt on loll ja kõlbmatu). Ei ole selline rumal lahmimine "kriitika" mida peaks nagu kuidagi pehmendama asuma.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas 2korda2 »

Põhjus tervisetõendi ja juhikaardi erinevas käsitlemises on lihtne - esimene on Eesti-sisene, teine rahvusvaheline.
Mitte kuskil mujal maal olles ei küsi liikluspolitsei sult kehtivat tervisetõendit. Samuti minu teada pole siiani võimalik teiste riikide politseil teha automaatseid päringuid meie juhilubade registri vastu. Seega maailmas võib ringi sõita kehtiva Eesti juhiloaga, kuigi kehtivat juhtimisõigust ei pruugi olla (vähemasti niikaua kui ei satu kohaliku politsei sügavama huvi orbiiti).
Juhikaardiga on teisiti - see on rahvusvaheline dokument ja erandid peaksid olema kokku lepitud ka rahvusvaheliselt.
MA poolt muidugi paras käkk, et selline auk sisse lasti. Eriolukorras oleks lahenduseks olnud ka senise partneri käest kaartide tellimine.
Juhid, kel sissetulek nüüd kannatab - tuleb minna halduskohtusse. Ei maksa pea midagi, võistlevat kohtupidamist pole (kohtu kohus on välja selgitada asjaolud). Peale vaadates kõige tõsisem probleem tõenäoliselt just kaotsi läinud sissetuleku suuruse tõendamine. Kuupalgalistel peaks olema suhteliselt lihtne (tööandjalt tõend, et töö jäi tegemata just juhikaardi puudumise tõttu). "Tükipalgalistel", FIE-del jms on keerulisem.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas hjl85 »

AndresTy kirjutas:
hjl85 kirjutas:Offtopicuna: mina kasutan sõna "ment" nende politseinike kohta, kes oma ametimärki kurjasti/valesti kasutavad (altkäemaks, ülbitsemine jms). Ehk märgiga kaabakad.Oma tööd ausalt tegev isik (kuigi ta teeb mulle rikkumise eest trahvi) ei ole ment vaid oma tööd tegev politseinik.
Ja kui palju on siis lugupeetaval olnud - näiteks viimasel kümnendil - kokkupuuteid sellistega kellele kohandub sõna "ment" vs. kokkupuuteid tööd tegeva politseinikuga. Minu hinnangul on sellised arvukad "mendijuhtumid" Eesti Politseis pigem mingi 90.-ndate teema...
hjl85 kirjutas:Aga kust siis jookseb piir? Poliitikute, PPA peadirektorile solvavate nimede jms on ok aga politseid mentideks nimetamine ei? Et siis teatud struktuur on püha lehm?
Ja loomulikult ei ole keegi püha lehm. Juhul kui sul on mingit asjalikku ja tõsist kriitikat. Aga tuuba stiilis lällamine: kogu politsei on üks peessekukkunud organisatsioon (ühesõnaga kogu Eesti taasiseseisvuseaegne politsei ülesehitustöö on täiega valesti tehtud, saavutatu on täielik jama, organisatsioon ja inimesed on kõlbmatud, keegi seal oma tööd teha ei oska, politseinikud - on täielikud ebaprofessionaalid - järgivad otsuste vastuvõtmisel oma kehakeemiat jne.). Vaher on loll ja kõlbmatu (sest ta lihtsalt on loll ja kõlbmatu). Ei ole selline rumal lahmimine "kriitika" mida peaks nagu kuidagi pehmendama asuma.
Kus ma olen midagi sellist väitnud nagu Tuuba, et politsei on p...e kukkunud organisatsioon? Ei ole ja seega ära pane mulle oma uitmõtteid pähe. Vaherti kohta ei ole ma midagi öelnud. Vaherit kaitses (kui teda nimetati akfi-i poolt hullemini kui Tuuba) sain hoiatuse kuna nimetasin ka Vaherit sõimanud akf-i mitte "hea" nimega. See oli lihtsalt üldisem märkus.
Isiklikke kokkupuuteid nendega keda mentideks nimetan on olnud hulgim. Olin ise üks neist, kellele silma pilgutamata 2011 aastal vale kiiruse näit pähe määriti. Praegune avalikkuses liiklusteemadel sõnavõttev blond aga lausus mulle kunagi: teiega ei pea viisakas olema, sest palka maksab mulle riik (see oli vastus palve peale käituda viisakalt ja seaduse kohaselt maksumaksjaga, kellelt tuleb tema palk). Politsei on organisatsioon nagu iga teine ja seal töötavad inimesed nagu meie kõik-koos oma nõrkuste, sümpaatiate ja antipaatiatega. Viimatine kokkupuude oli ühe pika krim asja raames kus lihtsalt ajusid k..piti ja näkku naerdi ehk puutumatuse sündroom. Õnneks on 99% politseinikest oma tööd südamega tegevad inimesed nii nagu 99% inimesi on suures osas seadusekuulekad ning mõne isiku teisiti käitumist ei saa laiendada kogu organisatsioonile ega kogu ühiskonnale. Kuid.. paratamatult võib kokkupuude sellise isikuga viia terve organisatsiooni hinnangu isiku X silmis alla. Ehk organisatsioon muutub isiku ebausaldusväärseks ja isik laiendab oma negatiivse kogemuse organisatsiooni liikmega kogu organisatsioonile. Ehk kõik on inimesed ning mulje isikutest või selle isiku poolt esindatavast orga kujuneb just üksikute kokkupuudete alusel. Õnneks on minul olnud rohkem meeldivaid kokkupuuteid politseinikega kui halbu ning ei pea kõiki politseinike apriori mentideks ega struktuuri mädaks. Kuigi tänu kogemustele on mul alati hinges kahtlus.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas Lemet »

Praegune avalikkuses liiklusteemadel sõnavõttev blond aga lausus mulle kunagi: teiega ei pea viisakas olema, sest palka maksab mulle riik (see oli vastus palve peale käituda viisakalt ja seaduse kohaselt maksumaksjaga, kellelt tuleb tema palk).
Avasin mina PPA kommunikatsioonibüroo lehe, vaatamaks, kes seal blondiiniks passib ja pidin imestusest lausa maha istuma- venekeelse meedia kontaktisikuks on seal Viktoria Korpan. Meenutades selle neidise kurtmisi venelaste diskrimineerimise, eesti keele jms osas ning üldist meelestatust EV suunal, mida nii Delfis kui saates "Kirillitsas eesti" häbenematult paista lasti- PPA-l pidi ikka kaadriga sitaks kitsas käes olema...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Politsei on sinu sõber ja ment sinu vaenlane

Postitus Postitas hjl85 »

Lemet kirjutas:
Praegune avalikkuses liiklusteemadel sõnavõttev blond aga lausus mulle kunagi: teiega ei pea viisakas olema, sest palka maksab mulle riik (see oli vastus palve peale käituda viisakalt ja seaduse kohaselt maksumaksjaga, kellelt tuleb tema palk).
Avasin mina PPA kommunikatsioonibüroo lehe, vaatamaks, kes seal blondiiniks passib ja pidin imestusest lausa maha istuma- venekeelse meedia kontaktisikuks on seal Viktoria Korpan. Meenutades selle neidise kurtmisi venelaste diskrimineerimise, eesti keele jms osas ning üldist meelestatust EV suunal, mida nii Delfis kui saates "Kirillitsas eesti" häbenematult paista lasti- PPA-l pidi ikka kaadriga sitaks kitsas käes olema...
Las need nimed olla. Kuid, mis põhiline on-ei haugu ma kunagi politseinikega ega ei püüa neid kuidagi alavääristada. Olen nendega alati viisakas ja ootan sama ka vastu. Viisakus ja lugupidamine on kahesuunaline liiklus. Kuid millegipärast on olnud juhtumeid kus isikule seadusega antud õiguste kasutamine ajab politseinikud närvi. Mina ei suuda siin seletust leida kui ainult selle, et näe-järjekordne ei usalda meid ning püüab mind (politseiniku) alavääristada, mis tuleneb sellest, et osadele politseinikele on oma tööst jäänud mulje, et nemad on jumalad, kes teevad reegleid ning nende toiminguid ei tohi keegi seada kahtluse alla. Õnneks pole viimasel ajal selliseid juhtumeid olnud ehk politseinike koolitus, vaimne tase ja kõik on läinud paremaks. Eks kunagi tulenes see sellest, et õppejõud olid neil kunagised miilitsas, kes tõesti nautisid, miilitsa ajal, sisuliselt jumala staatust ning see kandus üle noortele.
Ja nagu siinses alafoorumis eespool juttu on olnud-politseinikud õppigu maailma vaatama laiemalt kui rangelt läbi §-i ja kirjapandu ning hindama hetke olukorda ja juhtunu põhjuseid. Maailma ei ole must/valge vaid palju hallikam.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas AndresTy »

hjl85 kirjutas:Kus ma olen midagi sellist väitnud nagu Tuuba, et politsei on p...e kukkunud organisatsioon? Ei ole ja seega ära pane mulle oma uitmõtteid pähe. Vaherti kohta ei ole ma midagi öelnud.
Teik it iisi, pöial-liisi!

Keegi pole sulle neid sõnu suhu, ega uitmõtteid pähe pannud. Need olidki tuuba sõnad-mõtted. Sina tulid peale seda välja kummalise retoorilise küsimusega, et kas politsei on mingi püha lehm, mida ei tohi kritiseerida. Eelnenut ja konteksti arvestades jäi sellest mulje nagu oleks tuuba lahmimine igati OK kriitika, kuna politsei pole ju mingi püha lehm ometi.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist