Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
eeru
Liige
Postitusi: 585
Liitunud: 30 Jaan, 2011 21:55
Asukoht: norge
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas eeru »

EE arve koosneb näiteks kahest leheküljest.
Võta teine lehekülg. Arvestused arvele nr.
Elektrilevi osa jäta vahele. Ja siis loe.

Tegemist ei ole naljaga. Aga ma olen täna vanematele inimestele seletanud 2x juurika nalja.
https://kultuur.postimees.ee/7640047/ju ... 1667569469
Elektrilepingu sõlmimisel peaks tegelikult olema nõutav perearsti tõend. Nagu juhilubade või relvaloaga.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas mäger »

Totaalne ringkaitse nagu ka meditsiinis.
Tahad Sa Vetu pikemalt rääkida ringkaitsest, samal ajal, kui ma tööst vabal ajal eelmise nädala kirjadele vastan ja retsepte uuendan? Olen mitme tunniga nö tagurpidi liikudes neljapäevani jõudnud ja tegevust jätkub veel mõneks tunniks, st haigekassale mitte kodeeritavat tegevust. :dont_know:
otsin puude taga metsa
Vetu
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:26
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Vetu »

mäger kirjutas: 13 Nov, 2022 19:42
Totaalne ringkaitse nagu ka meditsiinis.
Tahad Sa Vetu pikemalt rääkida ringkaitsest, samal ajal, kui ma tööst vabal ajal eelmise nädala kirjadele vastan ja retsepte uuendan? Olen mitme tunniga nö tagurpidi liikudes neljapäevani jõudnud ja tegevust jätkub veel mõneks tunniks, st haigekassale mitte kodeeritavat tegevust. :dont_know:
paluks küll, eriti kui perearst "unustas" mulle öelda, et vererõhu rohtusid peaks võtma ja seda teatas mulle kiirabi. Kui oma digiloost ei leia ma mulle haiglas tehtud uuringute kohta ühtegi märget, ei nende mille eest maksis haigekassa kui nende mille eest maksin ise ja asjad toimusid samas kabinetis. omal ajal Eesti arstid ei saanud 8a jooksul aru et mul oli refluksia, sopistund seljadiski raviks öeldi liikumatu lebamine, põlvede ravi ei tulnud üldse kõne alla enne kui pensionile oleks jäänud. ja kõige selle kohta, et ma käisin korduvalt eriarstide juures pole digiloost mul näha rohkem kui 2 visiidi info kuigi käidud 7-8 korda vähemalt. Kokkuvõttes pakkisin asjad ja maksan oma maksud riigis kus ka nende eest midagi vastu saan. 0 respekt eesti meditsiini vastu ja ei häbene seda välja öelda.

sorry et OT läks pikaks.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Dr.Sci »

Vetu kirjutas: 13 Nov, 2022 19:52 sorry et OT läks pikaks.
Kui OT jätkata siis kui elada tahtmine on, ei maksa väga loota riigi poolt pakutavale arstiabile... mitte et perearstid ei teeks kõike mida nad suudavad... aga ka neil on kriitiline piir ületatud... ja ma ei ütle seda mitte kristallkuuli vaadates, käies just äsja oma arsti juures siis ka väga lugupeetud ja meedias kajastatud arstid enam ei jaksa... rääkimata siis õdedest jms musta töö tegijatest.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas mäger »

Ok, lõpetame selle OT ära. Mõistan, et inimesed on pettunud, kui asjad ei suju nii, nagu nad loodaksid; aga kinnitan, et üldiselt oleme meditsiinis ikkagi heatahtlikud ja püüame parimat. Mõnikord peale meeldetuletusi teeme poolikud asjad ära.

Mis aga puudutab, kas ametnikud võivad koerte osas olla ringkaitses? Nomaitea. Häda on jälle selles, et kõik me tahame olla head ja kohe mitte ametnikuvõimu täiega maksma panna, kui midagi juhtunud veel pole. Häda on selles, et koeraomanik ei võta leebet juttu tõsiselt, mõtleb, et see on niisama. Kui on selgitatud ja koera kasvatusoskused süüdimatult puudulikud, siis tuleks tõesti ka sobivalt karistada ja loomad ära võtta; aga kas meil on seda administratiivset tahtmist ja ka võimekust?

Lõpuks on praeguste juhtumite tagajärg see, et teatud tõugude kasvatamine on Eestis keelatud või ainult erilubadega ja teiste puhul tekitatakse mingi hoiatuste süsteem.
otsin puude taga metsa
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas AMvA »

Vetu kirjutas: 13 Nov, 2022 19:52
paluks küll, eriti kui perearst "unustas" mulle öelda, et vererõhu rohtusid peaks võtma ja seda teatas mulle kiirabi. Kui oma digiloost ei leia ma mulle haiglas tehtud uuringute kohta ühtegi märget, ei nende mille eest maksis haigekassa kui nende mille eest maksin ise ja asjad toimusid samas kabinetis. omal ajal Eesti arstid ei saanud 8a jooksul aru et mul oli refluksia, sopistund seljadiski raviks öeldi liikumatu lebamine, põlvede ravi ei tulnud üldse kõne alla enne kui pensionile oleks jäänud. ja kõige selle kohta, et ma käisin korduvalt eriarstide juures pole digiloost mul näha rohkem kui 2 visiidi info kuigi käidud 7-8 korda vähemalt. Kokkuvõttes pakkisin asjad ja maksan oma maksud riigis kus ka nende eest midagi vastu saan. 0 respekt eesti meditsiini vastu ja ei häbene seda välja öelda.

sorry et OT läks pikaks.
Seda hala lugedes jääb mulje, et Ervin Abeli kehastatud kuju filmist "Mehed ei nuta" on ka päriselt olemas.

Mina, minu tuttavad ja tuttavate tuttavad on oma meditsiinilistele probleemidele alati adekvaatse abi saanud.
Vetu
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:26
Kontakt:

Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas Vetu »

AMvA kirjutas: 14 Nov, 2022 15:38
Vetu kirjutas: 13 Nov, 2022 19:52
paluks küll, eriti kui perearst "unustas" mulle öelda, et vererõhu rohtusid peaks võtma ja seda teatas mulle kiirabi. Kui oma digiloost ei leia ma mulle haiglas tehtud uuringute kohta ühtegi märget, ei nende mille eest maksis haigekassa kui nende mille eest maksin ise ja asjad toimusid samas kabinetis. omal ajal Eesti arstid ei saanud 8a jooksul aru et mul oli refluksia, sopistund seljadiski raviks öeldi liikumatu lebamine, põlvede ravi ei tulnud üldse kõne alla enne kui pensionile oleks jäänud. ja kõige selle kohta, et ma käisin korduvalt eriarstide juures pole digiloost mul näha rohkem kui 2 visiidi info kuigi käidud 7-8 korda vähemalt. Kokkuvõttes pakkisin asjad ja maksan oma maksud riigis kus ka nende eest midagi vastu saan. 0 respekt eesti meditsiini vastu ja ei häbene seda välja öelda.

sorry et OT läks pikaks.
Seda hala lugedes jääb mulje, et Ervin Abeli kehastatud kuju filmist "Mehed ei nuta" on ka päriselt olemas.

Mina, minu tuttavad ja tuttavate tuttavad on oma meditsiinilistele probleemidele alati adekvaatse abi saanud.
Sa vist pole Pärnu Haiglasse kunagi sattunud lihtsalt. Minu tuttaval jällegi hakati vasaku jala asemel paremat opereerima, napilt enne narkoosi mõjumist jõudis öelda, et vale jalga puhastatakse. Kui ise ikka piisavalt draamat ei korralda siis abi sulle ei anta. Kui läksin praeguses elukohariigis oma seljaga arsti juurde siis küsiti mu Eesti arsti kontaktandmeid, et otse ühendust võtta ja küsida kas/kus koolis sellist haridust antakse, et paigast diskiga inimene pannakse lamavale režiimile mitte füsioteraapiasse. Ja tundub, et AKF arvab, et ma näen ise luulusid ja kujutan ette et maksin 240eur omast taskust põlve MRT uuringu eest sest haigekassa järjekord oli 6 kuud vms. Ja tulebki välja juba kaudne ringkaitse sest kui kellelgi on õnnestunud reaalselt abi saada siis see ju ometi pole Eesti riigis võimalik, et paljud inimesed ei saa abi...
parkija
Liige
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas parkija »

Tegelikult on selline kuidas nüüd viisakalt väljendada ükskõiksus / hoolimatus nähtav igal elualal , kus on vähegi võimalik seal tehakse miinimum mitte ei anta endast maksimumi , hariduse kvaliteet ja tase langeb , (lapsed ei pea enam osutitega kella tundma , näiteks ) , kõik ei ole kinni raha vähesuses , vaid soovimatuses pingutada kui lihtsamalt saab .
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

Postitus Postitas susi »

Vetu kirjutas: 14 Nov, 2022 17:54Sa vist pole Pärnu Haiglasse kunagi sattunud lihtsalt. Minu tuttaval jällegi hakati vasaku jala asemel paremat opereerima, napilt enne narkoosi mõjumist jõudis öelda, et vale jalga puhastatakse. Kui ise ikka piisavalt draamat ei korralda siis abi sulle ei anta. Kui läksin praeguses elukohariigis oma seljaga arsti juurde siis küsiti mu Eesti arsti kontaktandmeid, et otse ühendust võtta ja küsida kas/kus koolis sellist haridust antakse, et paigast diskiga inimene pannakse lamavale režiimile mitte füsioteraapiasse. Ja tundub, et AKF arvab, et ma näen ise luulusid ja kujutan ette et maksin 240eur omast taskust põlve MRT uuringu eest sest haigekassa järjekord oli 6 kuud vms. Ja tulebki välja juba kaudne ringkaitse sest kui kellelgi on õnnestunud reaalselt abi saada siis see ju ometi pole Eesti riigis võimalik, et paljud inimesed ei saa abi...
Tere !
Ärge pöörake kaasfoorumlase postitusele suurt tähelepanu. Ta pole pärnakas ja ilmselt ei oma Pärnu Haiglaga ka erilisi kontakte. See on tegelikult väga valus teema. Väga valus. Muidugi on Pärnu arstid tublid, aga on ka prohmakaid olnud.
2korda2
Liige
Postitusi: 1597
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas 2korda2 »

Rahvusvaheliselt mõõdetava standardi järgi on meil meditsiiniteenus efektiivsuselt maailma tipus - inglise keeles "best bang for buck". See ei tähenda, et vigu ei oleks* - lihtsalt selle raha eest saame me väga head teenust. Tahad paremat teenust - tuleb juurde maksta. Tõenäoliselt tuleks märgatavalt parema tulemuse nimel päris oluliselt juurde maksta. Tänapäevane meditsiin on valdavalt läinud väga-väga kalliks. Üksikutel juhtudel saadakse suhteliselt tühise raha eest elukvaliteeti oluliselt muutvaid tulemusi. Näiteks silma laserlõikuse hind on tulemusega võrreldes minu arvates kommiraha (mul on lähemas pere/tuttavate ringis 10-kond lõigatut ja mitte keegi ei ole hinna üle kurtnud).

* - mina olen üle elanud 6 üldnarkoosi nõudnud operatsiooni. Vajasin kolme, ülejäänud olid meditsiiniprohmakate korrektuurid (korduvoperatsioonid olukorras, kus korralikult tehes poleks kordust vaja olnud). Ma tean - nii kehva statistikaga patsiente ei ole palju.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40162
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui midagi oleks ette heita, siis selleks oleks sama "best bang for buck" üheks eeltingimuseks olev vähene aeg, mida saab patsiendile kulutada ning sellest tulenev pealiskaudne probleemidega tegelemine. Turul on ju olukord, kus teenuse saamiseks on kuudepikkune järjekord, iga ettevõtja unelm.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
teddybbeer
Liige
Postitusi: 361
Liitunud: 17 Apr, 2004 15:07
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas teddybbeer »

Kapten Trumm kirjutas: 15 Nov, 2022 11:18 Turul on ju olukord, kus teenuse saamiseks on kuudepikkune järjekord, iga ettevõtja unelm.
Raha eest saab nädalaga löögile.. sama arsti juurde kusjuures. (Just tegin selle kadalipu läbi..)
Vetu
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Vetu »

teddybbeer kirjutas: 15 Nov, 2022 11:36
Kapten Trumm kirjutas: 15 Nov, 2022 11:18 Turul on ju olukord, kus teenuse saamiseks on kuudepikkune järjekord, iga ettevõtja unelm.
Raha eest saab nädalaga löögile.. sama arsti juurde kusjuures. (Just tegin selle kadalipu läbi..)
Raha eest ma Pärnus olen saanud järgmiseks päevaks isegi, ükskord toimus nii vastuvõtt kui protseduur isegi haiglas mitte erapraksises, seega njah. Süsteem lonkab ikka korralikult tegelikult. Maailma mõistes võibki Eesti süsteem olla hea aga mulle käib/käis pinda see, et mille pärast siis mu palgast kinni peetakse erinevaid makse kui ma ju reaalselt vastu saan vererõhu mõõtmise aga isegi mitte selle mõõtmise tulemuse analüüsi ega selgitust mida ma tegema pean edaspidi.
OLAVI
Liige
Postitusi: 1669
Liitunud: 31 Juul, 2014 0:49
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas OLAVI »

Vetu kirjutas: 15 Nov, 2022 17:28
teddybbeer kirjutas: 15 Nov, 2022 11:36
Kapten Trumm kirjutas: 15 Nov, 2022 11:18 Turul on ju olukord, kus teenuse saamiseks on kuudepikkune järjekord, iga ettevõtja unelm.
Raha eest saab nädalaga löögile.. sama arsti juurde kusjuures. (Just tegin selle kadalipu läbi..)
Raha eest ma Pärnus olen saanud järgmiseks päevaks isegi, ükskord toimus nii vastuvõtt kui protseduur isegi haiglas mitte erapraksises, seega njah. ...
Kui raha jagub, siis saab osta paljusid asju, kasvõi kiirabibrigaadi või jalgpallimeeskonna.
Hetkel kehtiv Kiirabi tasuliste teenuste hinnakiri:
https://www.regionaalhaigla.ee/et/reanimobiilihinnad
KIIRABI_HIND_2022-11-17 15.04.20.png
Ainuke asi, mis jagades paljuneb on teadmised.
parkija
Liige
Postitusi: 1067
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas parkija »

Selle säästmise ja kokkuhoiuga päris lolliks minna ei tasu , nimelt : mitmed tuttavad kurdavad et tööl on külm ja nüüd on külmetushaigusega kodus , soojuse / kütte realt säästetud kõbin kolib haigushüvitiste reale .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist