1. leht 2-st
Kaardid
Postitatud: 11 Mär, 2006 10:19
Postitas Zill154
Et kas keegi teab või saaks anda linke kaartidele.ET mõtlen siis selliseid kaarte nagu on seal
www.maaamet.ee ortofotod ja aerofotod.Kas keegi teab kus võiks selliseid veel olla kas sateliitpilte või väga head õhust tehtud pildid.Kõik lingid ootatud

NB (Kui teema on olnud tuhat vabandust

)
Re: Kaardid
Postitatud: 11 Mär, 2006 11:20
Postitas valdo
Zill154 kirjutas:Et kas keegi teab või saaks anda linke kaartidele.ET mõtlen siis selliseid kaarte nagu on seal
www.maaamet.ee ortofotod ja aerofotod.Kas keegi teab kus võiks selliseid veel olla kas sateliitpilte või väga head õhust tehtud pildid.Kõik lingid ootatud

NB (Kui teema on olnud tuhat vabandust

)
Mis puudutab Eesti ala, siis vast Maaameti lehelt täpsemaid kaarte sa ei leia. Muidugi - ametis endas olevad aerofotod on veelgi täpsemad ehk siis veebivariant on natuke mahu osas maha skaleeritud. Nt PRIAs on ka minu andmetel kasutusel kaartide täpsemad versioonid.
Loomulikult ei ole Maaameti kogu täiuslik, nt idapiiri osas kaardid puuduvad, samuti on Lääne-Eesti osas paljud kaardid senini veel mustvalged. Aga loodame, et nad uuenevad - pidevalt on nad ju uuenenud.
Mis puudutab üldse aerofotosid, siis nt Google Earth on katnud kogu maailma satelliidifotodega, kuigi need on küllaltki üldised ja hägused. Aga näiteks Köningsbergi tsitadelli ja fordid näeb sealt küll väga ilusati ära
Tegelikult huvitaks mindki (nt Läti osas) viited umbes sarnastele teenustele, nagu meil Maa-Amet on.
Postitatud: 11 Mär, 2006 11:39
Postitas Oleg A
какой район интересует?
Postitatud: 11 Mär, 2006 11:40
Postitas Tux
Venelastel on üks kaardilehekülg kust ka eestit ja lätit leida võib. Sealne Kesk-Euroopa on 1:500000
http://info.poehali.net/c00014/1/ Peterburi kant on ka täpsemalt olemas.
Postitatud: 11 Mär, 2006 16:02
Postitas Lxc
on olemas ka programm googleearth, sellega saab vaadata ainult tallinnat ja selle ümbrust, kaardid on uuemad kui maaameti koduleheküljel.
Postitatud: 12 Mär, 2006 12:51
Postitas Zill154
Tänan vastajaid! Eriti suur tänu valdole sest see programmon tglt päris hea

Niizama siis seal ringi vaadates ja ameerika sõjaväebaase vaadates jäi silma isegi Ju-52 et siis indianapolise lennuväel baasis.

Poola kaardilink
Postitatud: 22 Jaan, 2008 13:10
Postitas Sporrenberg
Postitatud: 22 Jaan, 2008 13:28
Postitas Sporrenberg
Postitatud: 22 Jaan, 2008 13:50
Postitas Sporrenberg
Siin lisaks erinevaid Poola militaarkaarte ajaloost ja ka aerofotosid:
ftp://mapy.ziomal.org/mapy/
Postitatud: 22 Jaan, 2008 17:46
Postitas Sporrenberg
Veel infot Poolamaalt.
Armee Kartograafiainstituut 1919-1939
Vasakult MAPY alt valda vajalik mastaap:
http://www.mapywig.org/viewpage.php?page_id=5
Tähelepanu! näiteks Königsberg on poola keeles: Kroliewiec
Lisan veel 1900-1946 aastal sakslaste poolt trükitud poola kaardid:
http://mapy.amzp.pl/tk25_list.cgi?show=all;sort=g
Postitatud: 22 Jaan, 2008 17:58
Postitas Sporrenberg
Nüüd jõudsime otsapidi Austria-Ungarisse.
1910 aastal välja antud kaardid:
http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/3felmeres.htm
Postitatud: 22 Jaan, 2008 20:01
Postitas alari
Üsna mugav on kasutada
http://regio.delfi.ee kaarte. Seal on võimalik vaadata ka maaameti aerofotosid.
Postitatud: 25 Veebr, 2008 7:57
Postitas Sporrenberg
Postitatud: 03 Mär, 2008 23:38
Postitas benedict
Postitatud: 04 Mär, 2008 7:55
Postitas hillart
http://detektorist.pro-forums.com/ftopi ... ht=kaardid
Vahest on siit mõnele mehele abi. Mõnes kohas siin on ka 20.saj. kaardimaterjali.
P.S.
Üldiselt olen tähele pannud, et meie foorumis valdavalt püütakse kaarte nagu rohkem oma teada jätta.
