Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Vasta
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas nimetu »

Tundub, et need kes kunagi heietasid 40 tuhande mehe püssi alla panemisest, saavad vähemalt osaliselt oma tahtmise. Naljakas on muidugi see, et tegijaks polnud mitte nemad, vaid ikka need nooremad ohvitserid, keda nad ise pidevalt kritiseerisid. :roll:
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas vaad »

Ja need ca 36* tuhat võitlejat pole mitte niisama nimed paberil, vaid neile soetatakse päriselt ka komplektne varustus ja relvastus ning nendest luuakse üksused, mis ka päriselt oma enda varustuse, isikkoosseisu ja tehnikaga maastikul käivad. Kriitikutel võiks nüüd suu kinni olla mõneks ajaks.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Martin Herem »

Jah, nagu ma pressikal ütlesin - selleks anti vahendid. Enne ei saanud sellist asja teha. Võid küll kokku ajada reservväelased ja "laenatud" varustusega neile õppekogunemise teha, kuid mis sõja korral saab?
30milj eest saame +10000 panna riidesse, kiivrisse, jne. Relvi ja moona on ka nende jaoks.
Esialgu kergejalaväe ülesanded. Aga ... komplekteerime mõned üksused ainult näiteks pioneeridest, SPst, autojuhtidest, parameedikutest, vms.
Kuna rühmad on MKR alluvuses, siis saab ülem neid vastavalt kasutada.
Veidi keerulisemaks teeb komplekteerimise see, et me tahaksime isikkoosseisu määrata võimalikult palju geograafilise kuuluvuse järgi. Et Jõgevamaa mehed saaksid ikka Jõgeva Maleva rühma. Nii et vabatahtlikud, varsti on see aeg. Kui tõesti KLi ei taha astuda, siis andke oma nimi lihtsalt reservväelasena üles. Kuigi mina soovitan KLi.
Samas ei maksa unustada, et samaaegselt me kasvatame tulejõudu (kaudtuli ja TT) ja ÕTd.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3503
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Chupacabra »

Chupacabra kirjutas: 11 Nov, 2021 11:45
Chupacabra kirjutas:Regulaarüksuste arvu või koosseisu suurendamine on kõik seotud rahaga. Täna pole kuskil seda poliitilist tahet % SKTst suurendada. Kogu vaidlus struktuuride üle on seetõttu soe õhk.

Mida saaks kõige odavamalt on HLT üksused. Väljaõpet teevad vabatahtlikud, relvad reservist, varustus ei pea olema top notch, majutama ei pea jne.

Üks suund oleks koolitada HLT üksuseid KL baasil, teine suund ajateenijate baasil. KV võtab oma vajaduse täis ja siis jääb korralik ports noormehi üle. Nendele tuleks pakkuda varianti läbida elukohalähedases KL üksuses HLT kursus. Õpe võiks toimuda kas nädalavahetuseti või ka ühepäevastena. Ma hetkel ei kujuta ette kui suur õppemaht on aga usun et 8 kuud sees või 25 nädalavahetust oleks mõnelegi sobiv alternatiiv.
Võib endale õlale patsutada? :D
https://www.err.ee/1608648568/herem-kai ... -inimeseni
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas London Bridge »

Martin Herem kirjutas: 05 Juul, 2022 17:37 +10000 panna riidesse, kiivrisse, jne. Relvi ja moona on ka nende jaoks.
AK4? Vana arm ei roosteta.
My fair lady.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas mart2 »

London Bridge kirjutas: 05 Juul, 2022 18:59
Martin Herem kirjutas: 05 Juul, 2022 17:37 +10000 panna riidesse, kiivrisse, jne. Relvi ja moona on ka nende jaoks.
AK4? Vana arm ei roosteta.
Kui enne polnud üldse mehi ja varustust, siis oli halb. Nüüd oleme nii uhked et enam AK-4 ka ei kõlba? :scratch:
Ei saanud kommentaarile pihta. Ausalt. :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
London Bridge
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 15 Aug, 2015 18:48
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas London Bridge »

Miks ei kõlba? Kõlbas mulle siis, kõlbaks nüüd ja kõlbaks hommegi. Mulle lihtsalt meenus, et uusi relvi telliti ju kuskil 20 tuhande ümber või alla ning siit ju järgneb, et huvitav, kas on plaanid juurde hankida võ jäädakse vanade juurde või on mingi uudis minu mööda läinud. Ma ei näe küll küsimuses poleemikat. Ausalt.
My fair lady.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas mongol »

Ma natuke näen probleemi - 7,62 ja 5,56 moon tekitab logistiliselt muresid juurde. Paberil muidugi mitte.
professional retard
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas TTA »

Kuulge, R20 ja AK4 ja Galil ei ole ainsad relvad mida üksusel vaja on. Need on isegi kergejalaväerühma relvastusest ja moonast ilmselt kõige vähemkulukamad pillid.
BOMBARDIER
Liige
Postitusi: 324
Liitunud: 16 Okt, 2008 17:53
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas BOMBARDIER »

Vot ei teagi nüüd..

Sain ise ka Kaitseväest reservi aastaid 10 tagasi(diabeet) vahetult enne noorteaja lõppu ja SBK eksameid. Anti kohe papper peale Kaitseväe korduvat arstliku komksjoni, kus kirjas:

“Tegevteenistuseks mittekõlblik - Kustutada kaitseväekohuslaste registrist”


Kui nüüd minusugune vend peaks KL-i Uksetaha oma liitumissooviga minema, siis kas saadetakse kohe minema, või mingisugune võimalus siiski on ? :roll:
Viimati muutis BOMBARDIER, 06 Juul, 2022 10:02, muudetud 1 kord kokku.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas mongol »

Pole sul häda midagi, võetakse liikmeks ilusti, kui päris kriminaal või psühhopaat pole :)
professional retard
Saturn
Liige
Postitusi: 699
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:37
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Saturn »

Martin Herem kirjutas: 05 Juul, 2022 17:37 Nii et vabatahtlikud, varsti on see aeg. Kui tõesti KLi ei taha astuda, siis andke oma nimi lihtsalt reservväelasena üles. Kuigi mina soovitan KLi.
Mõni küsimus selle kohta.
Kui mul on ajateenistuse lõpust ca 11-12 aastat möödas, siis lähen pigem selle uue loodava maakaitseväe reservisti alla?
Teiseks, kas selle tuleb ka mingisugune IT lahendus, et end oma elukoha ringkonda/malevasse üles anda või lihtsalt, kui aeg käes( järgmine aasta) tuleb pöörduda kohaliku maleva poole ja endast teada anda?
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Some »

BOMBARDIER kirjutas: 05 Juul, 2022 21:36 Vot ei teagi nüüd..

Sain ise ka Kaitseväest reservi aastaid 10 tagasi vahetult enne noorteaja lõppu ja SBK eksameid. Anti kohe papper peale Kaitseväe korduvat arstliku komksjoni, kus kirjas:

“Tegevteenistuseks mittekõlblik - Kustutada kaitseväekohuslaste registrist”


Kui nüüd minusugune vend peaks KL-i Uksetaha oma liitumissooviga minema, siis kas saadetakse kohe minema, või mingisugune võimalus siiski on ? :roll:
Ise uurisin ka foorumist, kas minusugust poolpimedat ja mitmeid kroonilisi haiguseid põdevat tüüpi KL võetakse ja pärast KVJ juhataja vastust mulle guugeldasin välja, et Kaitseliidu tervisenõuded on samad mis autojuhtidel... Ehk kui kõlbad autot relvana kasutama siis kõlbad ka Kaitseliitu.
vaad
Liige
Postitusi: 249
Liitunud: 22 Juul, 2019 15:08
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas vaad »

kaitseväeteenistus.ee portaali mingi lahendus äkki tuleb
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas maskeerimisvork »

Saturn kirjutas: 06 Juul, 2022 9:04
Martin Herem kirjutas: 05 Juul, 2022 17:37 Nii et vabatahtlikud, varsti on see aeg. Kui tõesti KLi ei taha astuda, siis andke oma nimi lihtsalt reservväelasena üles. Kuigi mina soovitan KLi.
Mõni küsimus selle kohta.
Kui mul on ajateenistuse lõpust ca 11-12 aastat möödas, siis lähen pigem selle uue loodava maakaitseväe reservisti alla?
Teiseks, kas selle tuleb ka mingisugune IT lahendus, et end oma elukoha ringkonda/malevasse üles anda või lihtsalt, kui aeg käes( järgmine aasta) tuleb pöörduda kohaliku maleva poole ja endast teada anda?
Ei pea ootama järgmist aastat, võib kohe täna avalduse ära teha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist