Kpt. Toomse kaasus

Sõjaväeluure. Ja mitte ainult sõjaväe. Aga KaPo foobiad siia teemasse ei sobi.
Aspelund
Liige
Postitusi: 1139
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Kpt. Toomse kaasus

Postitus Postitas Aspelund »

http://uudised.err.ee/index.php?06161396

Kaks järeldust:
1. Välismissioonide e-post (ja kogu muu traffic) käib läbi peilimiskeskkonna.
2. Missioonidel on kaasas "usaldusisikud", kes eksimustest "sinna kuhu vaja" teatavad.

A.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Punkt üks peaks nagu elementaarne olema, punkt kahe puhul tekib selline tavainimeselik tõrge - koputada suletud ja kaitstud territooriumil raudkasti laual lebanud paberite pärast :? Loodetavasti käis "lehma" juures mõni briti nuhk - see oleks kuidagi eriti vastik, kui kirjutuslaual olevaid asju eestlased üksteise järel sobraksid ja siis kannuseid teeniksid!
Elektronpostiga sobimatute materjalide edastamine ei ole õigustatav ja selles osas pole mul küll midagi kobiseda, aga me ju ei tea, kuidas asjad tegelikult olid :wink:
Faust
Liige
Postitusi: 1737
Liitunud: 27 Dets, 2004 10:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Faust »

Millise riigi saladusest räägitakse?
Jumal lõi inimese aga mr. Colt tegi nad kõik võrdseks:
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Millise riigi saladusest räägitakse?
Eesti on NATO liige ja NATO missioonil - mida siin küsida?
Kasutaja avatar
taipohh
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 03 Aug, 2004 17:05
Asukoht: Kelder
Kontakt:

Postitus Postitas taipohh »

tuleb elada lause..,,kapo jälgib sind´´ valguses.. ja selliseid asju ei tohiks juhtuda...
Kui ma oma suhkru normi ei saa, siis ma vihastan!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Postitus Postitas sammal.habe »

samas mida ütleb andmekaitseseadus võimistandoligi... pole kohtu otsust, ei tohi ka nime välja kuulutada. vallalehed ei tohi enam surmakuulutusigi avaldada!
Rene Toomse - - eesti esimene ranger - saab maksumaksja käest vägevat valuraha nõuda ehk...?
vetewana
Liige
Postitusi: 373
Liitunud: 31 Juul, 2008 11:57
Kontakt:

Postitus Postitas vetewana »

Kas see Toomse ei olnud mitte üks neist ESTSOF-i idee arendajatest-aktivistidest ja nüüd siis selline ämber...võtab sõnatuks. :?
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

Kopeerin sõdurifoorumist lingi Kaitsejõud/ Eriüksused alateemast, kus leitnant Rene Toomse üksuse ülemana tutvustab ESTSOF`i:
http://www.sodur.com/foorum/viewtopic.p ... e&start=25
Arvestades krim-asja algatamist ja võimalikku tulemit, siis mis saab edasi - kas tugevasti koolitatud üksuseülem saab riigi palgalt lahti ja läheb nelja tuule poole oma teadmiste-oskustega?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minumeelest vääriks suuremat uurimist ja kellegi vangi panemist infokanal, kus lekivad ajakirjandusse sellised lood? Vahest tasub seda otsida mõnest luurajatele vimma pidavast asutusest? Ilmselt sama kanalit pidi läks ka müra KJPS luureosakonna "nuhkimise" kohta?

Teisalt - pole ju teada selle info väärtus, Eestis salastatakse täiesti põhjendamatuid asju, mida natuke teisest kohast on suht vabalt saada. Kui "lekkis" ülisalajane paber sõdurite sokkide koostise kohta, siis on enneaegu skandaali tekitamine selge ülepakkumine.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Minumeelest vääriks suuremat uurimist ja kellegi vangi panemist infokanal, kus lekivad ajakirjandusse sellised lood?
KAPO aastaraamat 8)
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Postitus Postitas Larry »

Kui on veel keegi, kes ei viitsinud Aspelundi toodud lingil klikata ja seda lühikest ERR uudisnuppu läbi lugeda, siis uudis ise selline:
Kandahari sõjaväebaasis missioonil üksuse ülemana teeninud kaitseväe ohvitseri Rene Toomset kahtlustatakse selles, et ta saatis avaliku krüpteerimata e-posti kaudu salastatud informatsiooni isikule, kellel polnud õigust sellele juurde pääseda, märgitakse täna avaldatud kaitsepolitsei aastaraamatus.

Samuti jättis Toomse salajased dokumendid tööruumis laua peale, võimaldades niiviisi salastatud dokumentidega tutvuda kõrvalistel isikutel.

Praeguseks on kriminaalasi saadetud menetlemiseks prokuratuuri.

Tunne on, et britid ilmselt jälgisid, et kes ja millist infot välja saadab. Baasis äkki töötavad miskid kohalikud abitöölised, kes üritavad baasist SMSe või e-maile vmt välja taliibidele saata ja britid kuidagi jälgivad seda asja. No ja kui britid sellise e-maili tabasid ja meie vastavatele instantsidele teatasid, mida siis ikka teha... Sorry kui see mõttekäik täiesti puusse on, ma ei jaga neid küberasju :oops: .. Mind huvitab, et kas nüüd on taas üks kõvasti koolitatud mees sarnaselt Jaanus Karmile meie militaarstruktuuridele kadunud?
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas tommy »

Julgeolekureeglid, eriti sõjaolukorras(milleks Afg. tegelikult ka on) pole naljaasi...
On loomulik, et britid jälgivad kes, kuhu ja millist infot baasist välja saadab. Kohalikke liigub (või töötab) baasis ja pole paranoiline eeldada, et mõni "talibani" vastu sümpaatiat hingesopis kannab. Samuti võib eeldada, et "vastasrind" loeb lääneriikide(mine tea, vahest ka Eesti) avalikke infoallikaid....
Ei tahaks et mõni meite kolonn oodatud varitsusele sülle jookseb...
Kasutaja avatar
renxus
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 01 Sept, 2005 9:37
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Kommentaare ka kriminaalilt endalt ;)

Postitus Postitas renxus »

Jõudu mehed, täitsa juhuslikult sattusin siinse teema peale ja eks ma siis püüa natuke teid ka valgustada. Siiski pean jääma teatud põhjustel suhteliselt tagasihoidlikuks, kuid mõned avalikud faktid siiski:
1. Tegemist ei olnud saladusega ühegi seaduse ega reegli kohaselt, tegemist oli ohuhoiatusega US tsiviilfirmale (lepinguline US kaitseministeeriumi partner) neid ähvardavast rünnakust meie ühise vaenlase poolt (sõbra sõber on minu sõber).
2. Eesti riik ei olnud seni suutnud missioonipiirkonda üles seada turvalist sidet sh ka e-maili, seega ainuke viis kommunikeeruda üldse oli avalik ja turvamata kanal.
3. NATO AJP-2 kohaselt langevad turvanõuded kui info puudutab ohtu sõbralike üksuste elule ja tervisele.
4. Terve baas Kandaharis on turvaala, vist seepärast ei ole riik raatsinudki sinna saladuse hoidmiseks sheife osta, mul tõesti ei olnud sellist palka, et seda oma raha eest teha.
5. Kohalikud spetsialistid ei ole AJP-2 lugenud, kuid neil oli kiiresti vaja enda "töövõite" publitseerida.

Kokkuvõtvalt: kogu teema on kafkalikult absurdne ja tagamaad on ilmselt üldse kuskil mujal ja sügavamal, kuid eks aeg näitab.

Parimat,

Rene
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Õige mees, et pidasid vajalikuks siin selgitada. Siin võikski rohkem kaadrit käia, et arutelud väga ulmeks ei lähe ning oleks ülevaade, mis tegelikult toimumas on. Isiklikult täiesti vastu jürgenligilikule sõjaväelaste suukorvistamise poliitikale. Kui midagi on väga viltu, siis tuleb see välja öelda nagu on. Et mitte asi pole taas kellegi lohakuses, vaid ka EV-l on olulisi tegematajätmisi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Kpt.Toomse vs KaPo

Postitus Postitas kert122 »

kuna ka antipropaganda on propaganda , siis panin teema siia 8)

sattusin lugema artiklikit Kpt Toomse tegemistest mingi aasta tagasi afgaanis.
http://www.postimees.ee/?id=315744

ja ma ei saa siiani päris hästi aru, mida ja kelle arvates Toomse valesti tegi, ma loen välja, justnagu oleks luureinfot edastanud avalikust kanalist.
Kui mehel oli põhjus selle tegemiseks, siis mida nagu pahaks pandi ikkagi?
v rikkus käsuahelat, v britid tahtsid lihtsalt pedereerida eesti meeste kallal?
ma olen kuulnud, et kpt Toomse pidi olema igati hinnatud ohvitser ja teps mitte mõõga ega parketiohvitser?!
teab keegi lähemalt, mis teema sellega täpselt oli?
paraadil näeme, raisk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline