KV ja KL käsirelvadest

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

vaad kirjutas:See jutt on minu jaoks, vabandage väljendi pärast, täielik pask. Galil ei roosteta ainult siis, kui selle oksiidikiht, mis relva kaitseb, on terviklik. Peaaegu ühelgi EKV Galilil see nii ei ole, kõik on haljaks kulutatud. Haljas raud, millest Galil valmistatud on, oksüdeerub kiiresti. 3-5 päeva vihmases metsalaagris ja enamus meestel olid Galilidel roostetäpid peal. Minu teenistuse jooksul järgnes absoluutselt igale vähegi niiskemale välilaagrile Galilide roostest puhtaks hõõrumine. Relvad ja salved ühtemoodi. Relvaruumis ringi käies oli pigem haruldane selline relv, millel poleks silmnähtavaid roostetäppe peal.



Huvitav küll, et minu Galil, mis oli suhteliselt haljas ei roostetanud peaaegu üldse. Pikema vettimise käigus tõepoolest paar täppi aegajalt ka peale tuli, kuid need olid ülimalt lihtsa vaevaga eemaldatavad (sõrmega). 3-5 päeva laagris ja enamikel meestel relvad roostes - tahaks tolle rühmavanemaga vestelda, samadel teemadel ning sama roppude sõnadega nagu ülalmainitud relvaruumi eest vastutava kompaniveebligagi.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas mongol »

paalberg kirjutas:Uus-Meremaa puhul 9040 püssi ja brittide puhul 3000+ püssi ei ole mingi tõsiseltvõetav referents. Juba selle Uus-Meremaa hankega feilimine oleks pidanud kusagil kellad helisema panema. Brittide 3000 püssi on hoopis poolautomaatsed täpsuspüssid ega oma automaatrelvadega suuremat seost. LMT gaasikolviga AR viieteistkümne puhul puuduvad igasugused referentsid hoopiski sest Eesti on antud relvasüsteemi esmakasutaja.

Loll jutt - pisemad partiid saavad rohkem vatti, sest on tõenäoliselt võetud miskiste nišivõimekust omavate üksuste jaoks. Ehk siis tõenäoliselt kasutatakse neid keskmiselt aktiivsemalt.

A ma ütlen seda vaid silmaringi pealt, olles natsa kursis, kui sageli meie oma K ja kiired harjutavad ning mõnede teiste riikide imelikud spetsialistid ka..
professional retard
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas mongol »

Kondid kirjutas:Esimesed leegisummutid ristiti leegivõimenditeks pooleteise meetri pikkuse suudmeleegi tõttu, mis reaalselt pimestas laskjaid pimedas. Teises arvutis kuskil ka pildid. Mõne kuu pärast tulid uued leegisummutid, mis nüüd midagi ka summutavad. Siiski ei anna praeguste leegisummutite effektiivsust võrrelda testrelva omaga. Kui me ostame omale leegisummutid, mis on ka helisummuti kinnitusvõimekusega, võiks ka ülejäänud püss selleks valmis olla. Hetkel selle kiirkinnituse puhul siis ainsaks põhjuseks paukpadrunite otsik, mis tolle kinnituse küljest ära kipub kaduma. Lisaks suunab too käkerdis gaasid ühtlaselt nii üles, kui alla ehk paar pauku kuivema ilmaga vähe tolmusemas keskkonnas ja nähtavus olematu, samas kui VA leiab sind selle tolmupahvaka järgi ilusti ülesse.

Mkay, ausalt ütlen, et ilmselt olen olnud tolle uuema leegisiummutiga relvade kasutamisega tegelenud - ei ole leeke ega gaase märganud kõrvalt. Ja lastud on nii liivalt kui lumelt. Nii et selle pealt ütlen küll, et teed sääsest elevanti - pole seda meeltut pahvakat registreerinud, ka videopildilt..
Lisaks saab praegust varusihikut kasutada ainult siis, kui punatäpis täpp ära kaob. Varusihikuid ei saa kasutada, kui sihik läheb füüsiliselt katki, sajab lund täis vms. See eeldaks juba kas kiireemaldusega sihikut või 45 kraadise nurga all varusihikut.

Räägivad, et kehva tantsijat pidid munad ka segama. Mis häda on sellises ekstreemolukorras piki rauda sihtmisega? Eeldan, et jutt pigem lähidistantsidele laskmisest.
Küll aga on tagumise sihiku reguleerimisrullikud mõttetud - suured ja võiks olla hoopis nö lapiku peaga kruvi näol lahendatud. Sest Mepro suurendust ei saa kasutada LMT tagumise raudsihikuga nii nagu suurendust kasutama peaks. Peab paigutama liiga ette ja ei saa küljele "murda" - see lollakas parempoolne reguleerimisnupp takistab. Alternatiiviks sellised mehaanilised, millel vähemalt parem külg suurest jamast puhas..
Päästemehhanismi lasi Eesti ise ümber teha, et relva saaks kaitseriivistada ka siis, kui kukk on eesasendis.

Ja siis? Ongi hea ju või täpsemalt - kuidas see halb on? Mõne AR-15 või M4 "pede" jaoks on see jah pühaduseteotus, aga mõlemapoolne kaitseriiv on 5+ ja ka riivistatuna vinnastamine on okei funktsioon.
Kaba küljes on olemas küll rihma kijnnitus, kuid mitte kiirkinnitus, ehk rihma tuleb hakata kaba külge punuma. See aga lühendab oluliselt relvarihma ning seetõttu ei saa väga paljud relva kasutajad rihma kasutada nii, nagu see on disainitud.
Vt eelnevat viidet tantsimise ja munade kohta.
Küll aga on kabatoru alune kiirkinnitus ja konkreetselt BlueForceGeari relvarihm suht sitt kombo. Tootja on hea ja kvaliteetne, konkreetne rihm konkreetselt R-20 jaoks aga mitte parim. Ajab asja ära, on paremaid ja seejuures ka odavamaid.

Olen nõus tõrgete väitega- ei ole veel trehvanud tõrget, mis ei oleks kasutaja tekitatud, va. tõmmikute purunemised.
Tõmmikute purunemist pole ette sattunud, kuulnud olen. Osalt muidugi tekib see sellest, et padrunipesa on kehvasti hooldatud ja tõmmik saab liigselt vatti, samas võiks tõmmik olla viimane, mis saba annab. Tõmmaku kestal rant ära, aga ärgu purunegu enne mingit messingkesta..
professional retard
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

Pikki rauda ei saa sihtida, saab ainult suunata. Kui relvale kinnitada tagavara sihik, siis ta peab olema sõltumatu põhisihikust. Näiteks tänane ilm- suhteliselt perses oli täna lasta, prillid ja sihik lörtsi täis. Suudmeleegist panin paar kaadrit ka üks siis testpüss ja teine esimese leegisumpsiga. Ülemisel pildil mõlemad kaardis korraga, alumisel ainult testrelv.
Manused
Snapshot_94.png
Snapshot_93.png
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas maksipoiss »

Kondid kirjutas:[
Huvitav küll, et minu Galil, mis oli suhteliselt haljas ei roostetanud peaaegu üldse. Pikema vettimise käigus tõepoolest paar täppi aegajalt ka peale tuli, kuid need olid ülimalt lihtsa vaevaga eemaldatavad (sõrmega). .

Kippusid rooste minema juba 97 aastal
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

mongol kirjutas:Ja siis? Ongi hea ju või täpsemalt - kuidas see halb on? Mõne AR-15 või M4 "pede" jaoks on see jah pühaduseteotus, aga mõlemapoolne kaitseriiv on 5+ ja ka riivistatuna vinnastamine on okei funktsioon.


Kas see on koht kuhu raha suunata? Kahepoolne oli ta enne ka. Umbes sama mis see täägikinnituse juurde aretamine - meeletud summad pandi alla selleks, et see ainult ees oleks ning toelt laskmist segaks.

Relvarihma kohta julgen vaielda, rihm on ülikõva. PPA maksis oma püsside kabade eest mingi kümneka rohkem ja sai rihma kiirkinnitusega kabad. Olen katsunud ning proovinud - väga hea on. Kühvel on selles pigem, et kas seda rihma ka kasutada osatakse. pildid.mil.ee-st vaadates ütleks, et pigem ei osata, ei taheta, või ei viitsita nõuda.
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: Uued relvasüsteemid EKV-le

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

maksipoiss kirjutas:
Kondid kirjutas:[
Huvitav küll, et minu Galil, mis oli suhteliselt haljas ei roostetanud peaaegu üldse. Pikema vettimise käigus tõepoolest paar täppi aegajalt ka peale tuli, kuid need olid ülimalt lihtsa vaevaga eemaldatavad (sõrmega). .

Kippusid rooste minema juba 97 aastal


Iga püss, millel terasest detailid, roostetab. minu teenistusrelvadest roostetas tõsiselt ainult Rootsi juppidest AK-4. Galili ning Saksa juppidest AK-4 normaalse hoolduse juures rooste ei läinud.
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

tolmupilvest siis ka väike pildike.
Manused
REHA TOLM.PNG
REHA TOLM.PNG (55.53 KiB) Vaadatud 625 korda
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

leidsin veel paar videot öistest laskmistest paar kaadrit siis ka laskja vaatevinklist.
Manused
Snapshot_98.png
Snapshot_97.png
Snapshot_96.png
LupusII
Liige
Postitusi: 512
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas LupusII »

Pimestav rahe !
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas mongol »

Piki rauda saab väga edukalt sihtida ka, peab lihtsalt oskama. Ilmselgelt pole see sihikute kasutamisega võrreldav.
Üldiselt jääb mulle mulje, et lugupeetav tahab lihtsalt vinguda. Kui juba BFG rihma ülikõvaks peetakse, siis mnjah, tasub äkki proovida muid rihmasid ka. Sama tehnika/lahendusega on üks kordi parem rihm näiteks Eestis toodetud, küll väikeses koguses, aga paremat naljalt ei leia. Jään hetkel tegija võlgu, Tartu kandist oli.

Leegisummuti "töö" pildid on tõesti jõhkrad tulepallid - pole näinud sellist tulemerd.

Kui aga täägikinnitus toelt laskmist segab.. hmm, kuidas see munade ja tantsuga värk oligi?

Palun ära kinnista "kalevipojast skaudi" imidžit - nagu jagaks asja, aga siis tuleb jälle mõni selline "pärl", et kuku pikali.
professional retard
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

Täägikinnitus on osa gaasikojast, gaasikoda on jäigas ühenduses vintrauaga. R20l on teadupärast free-float vintraud, nagu AK4gi. Ehk kui täägikinnitus jääb tulistamise ajal millegi vastu, muutub oluliselt ka vintraua liikumine lasu hetkel. Tulemus on soti pealt mööda. Üle raua sihtijaid olen varemgi näinud, olen ka ise proovinud. Eeldab lihasmälu, kuni 25 meetrit tehtav, 50 m max, kui olla väga kõva kärbes. Üle selle ei ole mõtet. Ja ma ei räägi siin mingite sadade laskude kogemuse pealt, vaid tuhandete. Rihma koha pealt jään endale kindlaks on vägev asi, kui kasutada osata.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas mongol »

Poelgi väitnud, et BFG on sitt toode. Lihtsalt konkreetne mudel konkreetselt R-20 jaoks pole parim, vaid on paremaid. Päriselt ka.
Kuni 50m piki relva sihtimine on ju okei tulemus, seda ma räägingi. Pikema distantsi peale saab häda pärast ka pikatinni siini keskmise soonega ka hakkama, õigeid sihikuid ei asenda.
Ma vist ei taha kommenteerida, miks peaks regulaarselt täägikinnitus jääma millegi kõva peale/vastu lastes, see ütleb pigem paljugi relvakäsitsemise ja laskeoskuse kohta üldiselt.

Räägin kah tuhandete laskude pealt. Jutt teravmoonast, paukpadruneid pole vist peale eelmise sajandi ajateenistust ja mõni aasta peale seda massiliselt eesmärgipäraselt kasutanudki..
professional retard
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

Ehk kokkuvõtteks oleme me tegelt ju samal leheküljel.
Täägikinnitus minu puhul kipub toe peale jääma ainult suuremate tugede korral, kuid sõduriga asi teine. Pole võimalik anda kõigile piisavalt kordusi ega töötunde relva taga, et selliseid asju ei juhtuks.
Tundmatu sõdur nr 7
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 27 Dets, 2015 8:45

Re: KV ja KL käsirelvadest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr 7 »

Aga läheks mingi hetk uue püssi plusside juurde ka?

Mind hämmastas selle viguri täpsus. Isegi 600 m peale saab pooled lasud sihtmärki ilma tuuleta. Tõsi küll, kompenseerima pidi sitaks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist